ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce
 • S námi vybíráte chytře již od roku 2016.
Menu
>

Žehlící kartáč na vlasy

10. 5. 2023 aktualizováno

Po rovných vlasech touží mnoho žen (i mužů!). Jste-li jedním z těchto lidí, mohl by vás příjemně překvapit žehlící kartáč na vlasy. Ten dokáže vlasy narovnat, ale zároveň zachovat jejich objem. Navíc je manipulace s ním naprosto jednoduchá. Naši redakci nejvíce nadchnul žehlící kartáč určený na kudrnaté vlasy Rowenta Power Straight, který se pyšní mimo jiné velmi dobrými uživatelskými recenzemi.

Nejlepší celkově

Absolutní vítěz našeho srovnání žehlících kartáčů na vlasy díky své schopnosti narovnat i kudrnaté vlasy a spokojenosti uživatelů.

Nejlepší cena/kvalita

Žehlící termo kartáč na vlasy s nejrychlejším nahříváním – pouhých 30 sekund! Vhodný pro lidi, kteří uvítají každou ušetřenou sekundu.

Nejlepší levný

Kartáč na žehlení vlasů, který poskytne základní funkce za přijatelnou cenu. Vyloženě nenadchne, ale určitě ani neurazí.

Nejlepší žehlící kartáče na vlasy

Recenze Rowenta CF5820F0 Power Straight – nejlepší žehlící kartáč na kudrnaté vlasy

Recenze Rowenta CF5820F0 Power Straight - nejlepší žehlící kartáč na kudrnaté vlasy Pro náročné

Povrch žehlící plochy: keramický | Nastavení teploty: 3 stupně | Teplota: 160°C, 180°C, 200°C | Doba nahřátí: 45 s | Automatické vypnutí: ano | Kabel: otočný, 1,8 m | Hmotnost: 0,437 kg | Cena: 969 Kč

Klady
 • 3 stupně nastavení teploty
 • Generátor iontů
 • Dobré recenze
Zápory
 • Žádné jsme nenašli

Při pořizování vhodného žehlícího přístroje na vlasy může vyvstat otázka, jestli dokáže žehlící kartáč vyžehlit i kudrnaté vlasy. Máme pro vás odpověď: Ano! Rowenta CF5820F0 Power Straight byla navržena pro vlnité, kadeřavé i kudrnaté vlasy. Poradí si skvěle i s krepatými vlasy, které uhladí, a to velmi rychle a skoro bez práce.

Na rozdíl od některých jiných kartáčů na žehlení vlasů je možné tento typ používat už od kořínků vlasů a narovnat je tak po celé délce. Štětiny při narovnávání kudrnaté vlasy natáhnou a začne se uvolňovat teplo. Teplota si drží svou stálost, nemusíte se bát přehřívání. Důležitou funkci zastává i generátor iontů, který se postará o to, aby byly vlasy po vyžehlení hladké, bez statické elektřiny a krepatosti. Krom toho dodává i lesk a hydrataci. Vlasy vypadají mnohem zdravěji.

Značka Rowenta se také u modelu CF5820F0 Power Straight chlubí externím klinickým testem, ve kterém bylo zjištěno, že žehlící kartáč vyžehlí vlasy průměrně o 28 % rychleji než klasická žehlička na vlasy (použit byl model Rowenta SF4210), maximálně dokonce o 33 %. Nutno poznamenat, že použitá žehlička na vlasy nespadá do nejnižší kategorie, ale spíše do vyššího průměru.

Teplotu lze nastavit ve třech stupních: 160 °C, 180 °C a 200 °C. Nastavte ji podle typu vašich vlasů, abyste se vyhnuli jejich poškození, ale zároveň dosáhli toho nejlepšího výsledku. Zvolenou teplotu vidíte na LED displeji. Tomuto ionizačnímu hřebenu bude trvat 45 sekund, než dosáhne nastavené teploty – až bude připravený, dozvíte se to taktéž na displeji. Po 1 hodině nečinnosti se žehlící termo kartáč automaticky vypne.

Recenze Remington Straight Brush CB7400 – žehlící kartáč s nejrychlejším nahříváním

Recenze Remington Straight Brush CB7400 – žehlící kartáč s nejrychlejším nahříváním Zlatý střed

Povrch žehlící plochy: keramický | Nastavení teploty: 3 stupně | Teplota: 150 °C, 190 °C, 230 °C | Doba nahřátí: 30 s | Automatické vypnutí: ano | Kabel: otočný, 1,8 m | Hmotnost: 0,5 kg | Cena: 1115 Kč

Klady
 • Rychlé nahřívání
 • Nízká teplota pro šetrné každodenní použití
 • Antistatická technologie
 • Chladné konce štětin
Zápory
 • Bez ionizace

Ráno nestíháte a každá sekunda je vám k dobru? Pak vám přijde vhod žehlící kartáč na vlasy Remington Straight Brush CB7400. Je nahřátý za pouhých 30 sekund! Teplotu si můžete vybrat podle typu vlasů ze tří stupňů: 150 °C, 190 °C a 230 °C. Nízká hodnota se hodí pro slabé, jemné, poškozené a odbarvené vlasy. Střední teplota sedne středně hustým a zdravým vlasům. Nejvyšší teplotu si můžete dovolit u kvalitních, hustých, případně kudrnatých a těžko tvarovatelných vlasů (aby byl efekt co nejlepší).

Velkou výhodou tohoto kartáče na žehlení vlasů jsou studené konce štětin. Díky nim si nepopálíte pokožku hlavy, ani prsty při manipulaci. Krásně rovné vlasy tak můžete mít od kořenů až ke konečkům. Štětiny rovněž disponují integrovanou antistatickou technologií, takže se nemusíte bát, že vám vlasy budou nepříjemně poletovat. Tento žehlící termo kartáč slibuje udržení přirozeného objemu a hladké vlasy bez krepatění.

Zvolenou teplotu lze vidět na LCD displeji. Bude-li blikat, přístroj se zahřívá, bude-li svítit, je kartáč na žehlení vlasů připravený na použití. Pokud nestisknete žádné tlačítko nebo bude tento nahřívací kartáč do elektřiny zapojený déle než 60 minut bez používání, automaticky se vypne. Délka přívodního kabelu činí 1,8 metru, takže s tímto produktem bez problémů dosáhnete všude, kde budete potřebovat. Součástí balení je i praktické pouzdro na skladování.

Recenze Philips Series 3000 BHH880/00 – nejlepší základní žehlící kartáč

Recenze Philips Series 3000 BHH880/00 – nejlepší základní žehlící kartáč Levný základ

Povrch žehlící plochy: keramický/turmalínový | Nastavení teploty: 2 stupně | Teplota: 170 °C, 200 °C | Doba nahřátí: 50 s | Automatické vypnutí: ano | Kabel: otočný, 1,8 m | Hmotnost: 0,5 kg | Cena: 1019 Kč

Klady
 • Technologie ThermoProtect na ochranu vlasů
 • Vyžehlí vlasy bez zplihlého efektu
Zápory
 • Horké konce štětin

Pokud jste typ člověka, který nemá rád složitosti a vystačí si se základními funkcemi, zvažte při výběru žehlícího kartáče na vlasy model Philips Series 3000 BHH880/00. Marně byste u něj hledali ionizaci nebo displej, ale svou funkci plní dobře.

Vybrat si můžete ze 2 teplotních stupňů, a to 170 °C pro řídké/střední vlasy a 200 °C pro husté vlasy. Nahřátí přístroje poznáte podle LED kontrolky, která přestane blikat. Narovnávací kartáč bude připravený k použití za 50 sekund. Na žehlící části najdete 3 druhy štětin, které mají za úkol vlasy rozčesat a narovnat. Funkce ThermoProtect zajistí optimální teplotu bez přehřívání, vlasy tak chrání. Výsledkem jsou zdravě vypadající vlasy plné lesku.

Za velkou nevýhodu považujeme horké konce štětin. Abyste předešli popálení pokožky hlavy, musíte každý pramen začít žehlit 3 cm od kořínků vlasů. Až se tímto elektrickým kartáčem na vlasy přiblížíte ke konečkům, musíte oddálit prsty ruky, která pramen drží, abyste předešli kontaktu se štětinami. Tím pádem může u vlnitých a kudrnatých vlasů vzniknout situace, kdy se narovná jen prostřední část. Také se kvůli tomu nedá označit za vhodný žehlící kartáč na krátké vlasy.

Nejprodávanější žehlící termo kartáče na vlasy

Jak vybrat žehlící kartáč na vlasy?

Je důležité, abyste při vybírání žehlícího kartáče na vlasy dbali na pár základních pravidel a pořídili si ten nejlepší pro vaše vlasy. K čemu byste měli přihlédnout vám napovíme v následujících řádcích.

Pro jaké typy vlasů je žehlící kartáč na vlasy vhodný?

Váš typ vlasů představuje jednu z nejdůležitějších věcí, na kterou byste měli před pořízením žehlícího kartáče na vlasy pro vás brát v potaz. V opačném případě se nedočkáte kýžených výsledků, nebo si dokonce své vlasy poškodíte.

Máte-li kudrnaté nebo velmi vlnité vlasy, měli byste sáhnout po elektrickém kartáči na vlasy, který má schopnost narovnat i takový druh vlasů. Pravděpodobně nebudete moci hledat v té nejnižší cenové kategorii a budete se muset poohlédnout po takovém produktu, který vám umožní nastavit si teplotu na 200 °C a výš.

I pro jemné vlasy najdete vhodného pomocníka pro narovnání vlasů. V tomto případě vybírejte zase takový narovnávací kartáč na vlasy, který disponuje nižší teplotou, ideálně okolo 170 °C. Pokud zvolíte vyšší teplotu, mohou se jemné nebo poškozené vlasy spálit.

Velmi se také hodí ionizační hřeben, díky kterému nebudou tyto lehké vlasy poletovat všude okolo, ionizace má navíc i další pozitivní účinky na vlasy. Dozvíte se o nich dále.

Recenze Philips Series 3000 žehlicí kartáč BHH880/00

Jestliže jsou vaše vlasy krátké, určitě si vyberte kartáč na žehlení vlasů, jehož konce štětin nejsou horké – s horkými štětinami se nemůžete přiblížit k pokožce hlavy a nevyžehlíte tudíž vlasy u kořínků. Neexistuje ale vyloženě žehlící kartáč na krátké vlasy, stejně jako na dlouhé. Jsou vždy univerzální.

Jaké funkce nabízí kartáče na žehlení vlasů?

Ten nejlepší žehlící kartáč na vlasy vyberete i podle následujících parametrů:

Regulace teploty

Žehlícímu kartáči na vlasy by neměla chybět regulace teploty. Jedna teplota nemůže vyhovovat všem vlasům. Ideální je individuální nastavení teploty po 5 nebo 10 stupních, většinou se však setkáte s přednastavenými 2 nebo 3 stupni teplot. Nejčastěji se rozmezí teplot pohybuje od 150 do 230 °C.

Náš tip

Použití žehlícího kartáče na vlasy a jiných přístrojů na úpravu vlasů se nevylučuje. Zkuste si horní prameny vyžehlit a dolní prameny nakrepovat krepovačkou. Docílíte tak pěkného objemu.

Rychlost zahřátí

V dnešní době, kdy nemá nikdo na nic čas, se hodí žehlící kartáč na vlasy s nejrychlejším nahříváním. Někdy se zkrátka počítá každá sekunda a pak je rozdíl, jestli se přístroj zahřívá 30 sekund, minutu, nebo dokonce déle (u levnějších modelů).

Ionizace

Ionizační hřeben disponuje funkcí zvanou ionizace. Vaše vlasy obsahují kladné ionty (neboli kationty), žehlící kartáč na vlasy s ionizací ale vytváří záporné ionty (neboli anionty) – ty neutralizují kladné ionty a zároveň vlasy vyživují. Výsledkem jsou neelektrizující, vyživené, nelámavé, hydratované a lesklejší vlasy. Pokud víte, že máte vlasy jemné, lámavé nebo poškozené odbarvováním, doporučujeme nahřívací kartáče na vlasy s ionizační funkcí.

Automatické vypnutí

V rámci bezpečnosti lze doporučit pouze produkty s automatickým vypnutím (někdy zvané jako pojistka). Znamená to, že pokud přístroj zapomenete vypnout, po 60 minutách nečinnosti se vypne automaticky. To se hodí nejen kvůli ušetření energie, ale především jako ochrana před požárem, který by mohl vzniknout při několikahodinovém zapnutí.

Vlastnosti žehlícího termo kartáče

Tvar

Tvar žehlícího kartáče na vlasy hraje roli především v kvalitě vyžehlení. Přesvědčte se, že žehlící plocha není moc malá a vejde se do ní silnější pramen vlasů. Štětiny by neměly být krátké, aby udržely (a vyžehlily) i kudrnaté vlasy.

Rukojeť

Moc silná rukojeť se nebude dobře držet, moc krátká rukojeť bude nepraktická. Podívejte se na reálná videa, abyste viděli, jak se opravdu s daným produktem dá pracovat.

Délka a otáčení kabelu

Určitě si chcete vlasy vyžehlit do nejpohodlněji. Proto byste měli hledat takový žehlící kartáč na vlasy, jehož kabel disponuje délkou alespoň 1,8 m, ideálně i více. Někdy se elektrická zásuvka a zrcadlo nachází dál od sebe, než by si člověk přál a úprava vlasů s krátkým kabelem se rozhodně nedá nazvat zábavou. Nejde ale jen o délku, ale také o schopnost otáčet se o 360 °. Tato funkce velmi usnadní samotné žehlení a jakoukoliv manipulaci.

Jak používat elektrický kartáč na vlasy

Displej

Ne každý žehlící termo kartáč na vlasy disponuje displejem. Pokud se dá nastavit jen jedna nebo dvě teploty, displej asi ani není třeba. Při více možnostech se displej hodí. Většinou zde figuruje jednoduchý malý LCD nebo LED displej zobrazující teplotu.

Tlačítka

Ovládání kartáče na žehlení vlasů je naprosto jednoduché. Na rukojeti naleznete tlačítko na vypnutí/zapnutí a k regulaci teploty slouží většinou tlačítka plus a mínus. Ionizace se spustí sama, nic víc na něm tak nastavovat nemusíte.

Hmotnost žehlícího kartáče na vlasy

Zde platí jednoduché pravidlo: Čím je elektrický kartáč na vlasy těžší, tím obtížněji se s ním bude manipulovat a delší žehlení bude namáhavější. Rozdíly v hmotnosti ale nebývají velké, počítejte s váhou okolo půl kilogramu.

Rozdíly mezi žehličkou a žehlícím kartáčem na vlasy

O žehlícím kartáči na vlasy by se dalo říct, že je to taková kombinace klasického kartáče a žehličky na vlasy. Nabízí se proto srovnání těchto dvou produktů. V čem tkví jejich výhody a nevýhody?

Žehlící kartáč na vlasy Žehlička na vlasy
Usnadní práci Úprava vydrží déle
Ušetří čas Možnost nastavení více teplot
Vlasy jsou nadýchané a drží přirozený objem Lze několika způsoby vytvořit vlny
Méně poškozuje vlasy Je efektivnější u velmi tvrdých, kudrnatých vlasů

Kartáč na žehlení vlasů a žehlička na vlasy mají mnoho společného. Jak ale napověděly body výše, v některých věcech se liší. Některým lidem může žehlící kartáč na vlasy zjednodušit práci, jelikož jim stačí s ním párkrát vlasy učesat a mají hotovo (neplatí u lidí s vlnitými vlasy). Tím pádem se ušetří i mnoho času. Oproti žehličce dokáže udržet objem vlasů a vlasy jsou po žehlení krásně nadýchané.

U žehličky se vlasy secvaknou mezi dvě plotýnky, tím pádem je na ně vyvíjeno velké teplo. Žehlící termo kartáč na vlasy představuje šetrnější formu žehlení vlasů. Narovnání vlasů žehličkou ale zpravidla vydrží déle a rychleji si poradí s velmi kudrnatými, nepoddajnými vlasy. Teplotu si můžete nastavit na vysoké škále přesně podle typu vašich vlasů. Největší výhodou žehličky oproti žehlícímu kartáči na vlasy je možnost vytvořit vlny a lokny.

Jak správně elektrický kartáč na vlasy používat?

Jak již bylo zmíněno, u jemných, téměř rovných vlasů bude dostačující žehlícím termo kartáčem párkrát vlasy pročesat. U delších vlasů můžete délky přidržet a pomalu kartáčem projet. Jak ale na to, když máte vlasy vlnitější, nebo dokonce kudrnaté, a chcete dosáhnout nejlepších výsledků?

Před žehlením žehlícím kartáčem na vlasy se dobře učešte, vlasy nesmí být mokré nebo zamotané. Zapojte ho do zásuvky a zvolte teplotu podle typu vašich vlasů. Až bude připravený k použití (poznáte většinou podle toho, že přestane kontrolka/teplota na displeji blikat), zvolte jeden pramen vlasů, pod který co nejblíže u hlavy umístíte narovnávací kartáč štětinami nahoru.

Ovládání žehlícího kartáče na vlasy

Pramen držte napnutý a pomalu posouvejte přístroj směrem ke konečkům. Vlasy se musí dostat hluboko do vnitřní části štětin, aby se na ně přeneslo potřebné množství tepla. Poté pramen nechte 2-3 sekundy vychladnout a postup opakujte, dokud nedosáhnete kýžených výsledků. Opakujte s prameny po celé hlavě.

Snažte se vlasy mezi štětiny rozmístit rovnoměrně. Chcete-li dosáhnout jemných vln nebo stylingu, při posouvání směrem dolů žehlící kartáč na vlasy mírně pootočte. Některé modely mají dokonce vyhřívané i strany, které stylingu finálního účesu pomohou. Pro ještě zajímavější úpravu vlasů můžete vyzkoušet kulmy a kulmofény.

Pozor

U vyhřívaných stran kartáče na žehlení vlasů nepřikládejte tyto strany blízko k pokožce hlavy!

Po použití odložte přístroj na žáruvzdornou podložku, vypněte a odpojte z elektřiny. Nechte ho úplně vychladnout, očistěte podle pokynů výrobce (nejčastěji vlhkým jemným hadříkem) a až poté ukliďte na bezpečné, suché a bezprašné místo. Součástí některých modelů je i žáruvzdorná podložka a skladovací pouzdro.

Lze žehlícím kartáčem na vlasy narovnat pouze suché, nebo i mokré vlasy?

Naprostá většina žehlících kartáčů na vlasy je určena pouze pro suché vlasy a nesmí se s nimi žehlit mokré vlasy. Existují ale i speciální žehlící kartáče na mokré vlasy. Tyto modely vlasy zároveň vysouší (funkcí foukání) i rovnají (funkcí vyhřívání). Jejich štětinky jsou většinou jemnější a z jiného materiálu.

Kde koupit žehlící kartáč?

Kvalitní žehlící kartáče na vlasy můžete zakoupit na známém internetovém obchodu Alza.cz. Nabízené produkty se snaží mít vždy skladem a obratem je expedovat. Některé z produktů můžete zakoupit přes partnerský prodej Alza Marketplace – od jednoho z více jak tisíce partnerských prodejců. Prohlédnout si vybrané produkty můžete v Alza showroomech a vyzvednout v jednom z více jak 1800 AlzaBoxů.

I na jenom z největších internetových obchodů s parfémy a kosmetikou v Evropě si můžete vybrat ty nejlepší žehlící kartáče na krátké vlasy i na dlouhé vlasy. Notino najdete již ve 28 zemích Evropy a na jejich internetových stránkách či v kamenných prodejnách si můžete vybrat výrobky od více jak 1100 značek.

Nejoblíbenější značky

Rowenta

Rowenta patří mezi nejprodávanější značku žehlících kartáčů na vlasy. Už přes 110 let přináší do našich domovů přístroje sloužící k péči o vlasy, tělo i o domácnost. Tato německá společnost dbá na spokojenost zákazníka, takže nabízí garanci 60 dní na vrácení peněz nebo garanci opravitelnosti produktů po dobu 15 let.

Remington

Žehlící termo kartáče od společnosti Remington vás nezklamou. Značka se soustředí na produkty určené pro každodenní péči o vlasy, jejich úpravu a péči o celé tělo. Máte tak jistotu, že si pořídíte výrobek od specialistů v oboru. Velké oblibě se těší jejich žehličky na vlasy, dá se tak předpokládat, že i elektrické kartáče na vlasy od Remingtonu budou spolehlivě plnit svou funkci.

Cena žehlících kartáčů na vlasy

Žehlící kartáč na vlasy do 900 Kč

Ty nejlevnější žehlící kartáče na vlasy můžete pořídit pod 800 Kč. Nepočítejte s žádnými lepšími funkcemi, ani s dobrými výsledky u kudrnatých vlasů. Teplota bývá přednastavena na jednu, maximálně dvě možnosti.

Elektrický kartáč na vlasy nad 900 Kč

Pokud se rozhodnete do žehlícího kartáče na vlasy investovat alespoň okolo tisíce korun, nabídka dostupných produktů se rozšíří a s nimi i zajímavé funkce. Těšit se můžete na ionizační hřeben, antistatické funkce, šetrné teploty pro všechny druhy vlasů, které si můžete nastavit dle svých preferencí.

Nejoblíbenější žehlící kartáče na vlasy

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 5.0 (32 hlasů)

Autor článku

Veronika Suchá
Veronika Suchá

Jsem fanynka nových technologií, světa IT. Ráda se učím nové věci z různých oblastí a (možná netradičně) ráda porovnávám produkty. Proto mě baví tímto prostřednictvím přinášet užitečné informace lidem, kteří si nevědí rady při výběru. Kromě práce se věnuji svým 11 severským psům, své chovatelské stanici, dogscooteringu, mushingu a dogtrekkingu.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář