ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce
  • S námi vybíráte chytře již od roku 2016.
Menu
ChytrýVýběr.cz > Recenze

Recenze vitamínů na vlasy Curapil

29. 11. 2022 aktualizováno

Recenze vitamínů na vlasy Curapil

Každá žena touží po husté a krásné hřívě. Pokud nepatříte mezi ty, kterým byly dlouhé nádherné vlasy dány do vínku, můžete vyzkoušet různou kosmetiku, ale také doplňky stravy. V poslední době jsou velmi oblíbené zejména vitamíny na vlasy, jež mají tělu dodat dostatek živin a vitamínů, které jsou potřebné pro jejich kvalitu a výživu. Já jsem pro vás otestovala vitamíny na vlasy v balení o 60 tabletách od značky Curapil. Jak u mě dopadly?

Hodnocení vitamínů na vlasy Curapil

8.3

Skvělé

Vitamíny na vlasy Curapil se snaží dodat tělu potřebné živiny, díky kterým by měly být vlasy pevnější, měly by rychleji růst a méně vypadávat. Jsou dodávány v baleních po 60 tabletách, jež vydrží přibližně na dva měsíce používání. Vitamíny jsou 100% přírodní, vhodné i pro diabetiky a vegany. Hlavními účinnými složkami je topinambur a pivovarské kvasnice. Cena vitamínů odpovídá jiným výrobkům podobného typu na našem trhu. Jsou dodávány v kvalitní plastové dóze.

Balení
10
Účinky
6
Složení
10
Cena
7
Klady
  • Přírodní složení
  • Koktejl vitamínů na vlasy
  • Veganské a vhodné pro diabetiky
  • Kvalitní balení
  • Česká značka
  • Odpovídající cena
Zápory
  • Nebyl pozorován žádný výrazný efekt

Balení – 10/10

Vitamíny na vlasy Curapil se užívají vnitřně a jsou dodávány v balení po 60 tabletách. S doporučeným dávkováním jedna tableta denně, by vám měly Curapil tablety vydržet přibližně na dva měsíce používání. To nám přijde jako dostatečně velké balení pro prvotní vyzkoušení vitamínů na vlasy a ověření jejich účinnosti. Výrobce na svých stránkách nabízí také větší balení těchto vitamínů po 180 tabletách, které vám vydrží podstatně delší dobu a můžete je tak mít do zásoby.

Obal vitamínů na vlasy Curapil

Vitamíny na vlasy Curapil jsou dodávány v krabičce z kvalitního kartonu, v níž je umístěna plastová znovu uzavíratelná dóza s šedesáti tabletami. Tablety tak můžete i během používání bez problémů ponechat v této dóze, kde budou chráněny před vlhkostí a dalšími vlivy.

Účinky – 6/10

Výrobce Curapil slibuje při pravidelném používání hned několik pozitivních efektů vitamínů na vlasy. Především by mělo jít o podporu růstu nových vlasů a zamezení vypadávání těch stávajících. Vlasy by také měly dostávat kvalitní výživu, takže by měly být hydratovanější, pružnější a měly by se méně lámat. Vitamíny by se také měly postarat o kompletní regeneraci vlasů, které dosud byly namáhaný nepříznivými vnějšími vlivy.

Kromě vlivu na vlasy by vitamíny měly mít obecně pozitivní vliv na lidské tělo. Tento koktejl prospěšných látek by měl zlepšit také kvalitu vašich nehtů a obsahuje látky, jež napomáhají správné funkci nejrůznějších orgánů, trávení a zlepšují imunitu.

Předem je důležité říci, že sledovat při používání vitamínů konkrétní zlepšení je poměrně obtížné, protože jen těžko můžeme vědět, v jakém stavu by naše vlasy aktuálně byly, kdybychom vitamíny zrovna neužívali. Kvalitu vlasů totiž ovlivňuje velké množství vnějších i vnitřních procesů, které samozřejmě mohou mít vliv i na účinnost vitamínů.

Já jsem při používání vitamínů neviděla žádné výrazné rozdíly, prohlédnout si vlasy po určitě době užívání můžete na fotografiích. U nehtů možná došlo k určitému zpevnění a omezení třepení. I vlasy byly hebčí, ale nevyřešil se dlouhotrvající problém s pomalým a nedostatečným růstem vlasů.

Složení – 10/10

Značka Curapil udává, že tyto vitamíny na vlasy jsou čistě přírodního původu, vhodné pro diabetiky a vegany. Po bližším prozkoumání složení vitamínů můžeme s potěšením konstatovat, že se opravdu zdá, že vitamíny neobsahují žádné problémové ani potenciálně nebezpečné látky. Tablety jsou navíc držitelem Certifikátu zdravotní bezpečnosti, který vydává Státní zdravotní ústav.

Mezi hlavní složky v přípravku poté patří topinambur hlíznatý a pivovarské kvasnice. Topinambur je klíčový zejména pro růst a kvalitu vlasů, ale napomáhá dobrému fungování i řady orgánů a celého těla. Kvasnice zase pomáhají budovat přirozenou obranyschopnost a podporují rychlejší růst vlasů. Dále je v tabletách obsaženo několik aminokyselin, mezi nimi například L-methionin a L-cystein. Ty působí pozitivně z hlediska pevnosti a pružnosti vlasů. Díky tomu se nemusíte bát vysoké lámavosti vlasů.

Vitamín B, neboli kyselina pantothenová, je také klíčovým vitamínem pro celé naše tělo, navíc jeho pravidelné užívání může zlepšovat stav vlasů. Mezi další účinné látky patří také pyridoxin. Výrobce u obsažených látek vždy uvádí i konkrétní koncentraci, takže si můžete sami srovnat, jaké množství různých látek přípravek obsahuje.

Vitamíny na vlasy Curapil

Cena – 7/10

Balení 60 tablet vás na stránkách výrobce bude stát 750 korun. Na jednu stranu se to zdá jako poměrně vysoká částka za něco, co vám vydrží pouze dva měsíce, na druhou stranu některé vitamíny na vlasy mohou být i výrazně dražší. Za mě je cena poměrně vysoká, už jenom vzhledem k tomu, že nebyl pozorován žádný výraznější účinek. Pokud jste ale rozhodnuti pro koupi vitamínů na vlasy, mohou být tyto vitamíny cenově přijatelnou volbou, když je srovnáme s dalšími přípravky na našem trhu.

Vitamíny na vlasy užívání

Parametry vitamínů na vlasy Curapil:

Značka: Curapil
Počet tablet: 60 ks
Použití: vlasy, nehty
Kolagen: ne
Vitamíny:  odhořčené pivovarské kvasnice (vitamíny B), kyselina pantotenová, pyridoxin
Další látky: topinambur hlíznatý, L-cystein, L-methionin
Doporučená denní dávka: 1 tableta denně po jídle

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.6 (13 hlasů)

Autor recenze

Lucie Šajnarová
Lucie Šajnarová

Lucie je vášnivá čtenářka a redaktorka, která se snaží přinášet zajímavosti a novinky prostřednictvím svých článků. Její práce zahrnuje širokou škálu témat, od elektroniky a beauty až po zdravý životní styl. Ve svých článcích se snaží nejen informovat, ale také inspirovat a povzbuzovat své čtenáře. Zkoumá nejnovější trendy ve světě a zároveň hledá inspiraci v každodenním životě. Protože vlastní zkušenost je vždy cennější. LinkedIn

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář