ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce
  • S námi vybíráte chytře již od roku 2016.
Menu
ChytrýVýběr.cz > Recenze

Zkušenosti s Venira Stop Stress

17. 12. 2022 aktualizováno

Venira Stop Stress recenze

Víc a víc se opět snažíme důvěřovat přírodě a jejím zdrojům, a to i v oblasti psychického zdraví. Existují čajové směsi, tablety, tobolky s obsahem přírodních látek podporující duševní pohodu. My se ale dnes podíváme na zoubek instantnímu drinku Venira Stop Stress. Ten jsem zkoušela po dobu několika dní a své závěry přináším v tomto článku.

Hodnocení Venira Stop Stress

6

Velmi dobrý

Venira Stop Stress by měl potenciál stát se dobrým přírodním produktem na zklidnění organismu, především nervové soustavy, a zmírnění napětí těla. Bohužel jeho chemická višňová chuť plná sladidel mu nedělá moc dobré jméno. Pokud by byla chuť lepší nebo by výrobce zvolil místo drinku formu tobolek či tablet (odstranila by se nutnost produkt sladit), určitě by bylo mé hodnocení o mnoho vyšší.

Balení
7
Forma podávání a chuť
3
Účinky
5
Složení
8
Cena
7
Klady
  • Účinek založený na přírodních látkách
  • Snadná příprava
Zápory
  • Chemická chuť i vůně
  • Plné sladidel
  • Kelímek o mnoho větší, obsah zabíral sotva polovinu

Balení – 7/10

Stop Stress od společnosti Venira přišel zabalený v kartonové krabici společně s dalšími produkty. Toto balení hodnotím dobře, jako výplň byly použity celulózové křupky. Velmi mě ale zklamalo balení samotného Stop Stressu. Jedná se o velký kelímek, ale když ho otevřete, prášku v něm není ani polovina! Proč je kelímek tak velký? Proč takto plýtvat plasty i místem? Uvnitř se sice nachází ještě odměrka, ale opět zbytečně velká, klidně mohla být o polovinu kratší… Konkrétně se uvnitř skrývá 180 g růžového prášku s menšími krystalky, který vydrží na 30 dávek.

Na dóze najdete všechny potřebné informace – pozitivní účinky, doporučené dávkování, přehled aktivních složek, složení a datum expirace.

Forma podávání a chuť– 3/10

Venira Stop Stress je prášek, jehož jedna odměrka se rozmíchá ve 200 ml studené vody. Výsledný drink má červenou barvu, voní trochu chemickou višňovou vůní a objeví se trochu pěny, která rychle zmizí. Větším krystalkům trvá trochu déle, než se rozpustí, ale zhruba do 2 minut můžete nápoj začít pít. Musíte ho ale stihnout vypít během 30-45 minut (nikde jsem se nedozvěděla důvod, přestane být pak efektivní?). S touto podmínkou jsem měla trochu problém. Vlastně můj problém byl tento drink vůbec vypít. Nedělám si srandu – vypít tento nápoj mě stresovalo víc než všechno za celý den!

Zkusila jsem tedy místo vody bez bublinek použít jemně perlivou vodu. Výsledek byl tak o 1 % lepší. Chuť mi přijde velmi chemická, možná to bude tím, že hned na druhém místě ve složení je sladidlo (xylitol) a dále ve složení ještě náhradní sladidlo (steviol-glykosidy rebaudiosid A 98 %)? Vzala jsem v potaz i to, že jsem moc rozmazlená, a dala jsem drink ochutnat dalším dvěma lidem. Měli naprosto stejný názor. Višňovou příchuť mám jinak ráda, miluji višňové marmelády, kompoty, jogurty… Ale tohle jsem opravdu nedávala. Při pití jsem se utěšovala jen tím, že to má mít pozitivní účinky.

Účinky – 5/10

Produkt si trochu uvedeme: Venira Stop Stress je směsí pro zklidnění a uvolnění. Samozřejmě “nezastaví stres”, jak by si někdo podle názvu mohl myslet, ale pokud vím, tak to neumí ani žádný jiný drink. Účinky mají být podpořeny obsahem přírodních látek, mezi které v tomto případě patří hořčík, kozlík lékařský, mučenka oplétavá, L-Theanin a spoustu vitamínů: B1,2,3,6 a B12. Nápoj má zklidnit celý organismus (tělo i mysl), snížit hladinu stresu, úzkosti a napětí a míru únavy. Podle výrobce přispívá k lepší náladě, podporuje kvalitní spánek, pomáhá s usínáním a dokonce i s bolestí hlavy!

Abych řekla pravdu, účinků se v reálu moc neprojevilo. Možná, že se opravdu tak trochu “zklidnil” mozek, trošku opadlo napětí v těle a produkt pomohl s usínáním a spánkem. Na bolest hlavy jsem ho nezkoušela. Ale míru únavy tedy určitě nesnížil, naopak jsem se ho snažila užívat večer, kdy už jsem si mohla dovolit, aby se tělo i mysl trochu vypnuly a zregenerovaly. Může se užívat kdykoliv během dne, ale osobně bych si ho krom nějakých krizových situací během dne nedala. Také nepřinesl lepší náladu. Naopak jsem občas měla po vypití problémy se záškuby svalů.

Stop Stress drink působí dojmem, že se ho napijete a všechno se zlepší. Podle mě je ale potřeba ho užívat dlouhodobě, aby se mohly nějaké účinky opravdu projevit. Klidně i dva a více měsíců. Ale s touto nedobrou chutí by to pro mě osobně bylo spíše za trest. To si raději udělám čaj ze směsi bylin a k tomu si dám nějaké lehce vstřebatelné vitamíny, případně minerály.

Venira Stop Stress efekt

Složení – 8/10

Venira Stop Stress složení: Bisglycinát hořečnatý (10%), sladidlo: (xylitol), regulátor kyselosti: (kyselina citronová), inulin, L-Theanin, extr. kozlík lékařský (Valeriana officinalis), extr. mučenky oplétavé (Passiflora incarnata), aroma višeň, koncentrát červené řepy, nikotinamid, náhradní sladidlo: (steviol-glykosidy rebaudiosid A 98%), pyridoxin hydrochlorid, riboflavin, thiamin hydrochlorid, kyanokobalamin 0,1%

Ve složení Stop Stress nápoje (resp. prášku) najdeme většinu dobrých složek, jedná se o dvě bylinky, jeden minerál (v dobře vstřebatelné formě) a vitamíny skupiny B. Pak už důležitou roli hrají jen sladidla. Firma na stránkách uvádí, že je produkt “bez cukru, lepku a laktózy, slazen stévií”. Jde dle mého skoro až o zavádějící tvrzení, když xylitol se nachází ve složení již na druhém místě a stévie až téměř na konci. “Slazeno umělými  sladidly” nebo “slazeno xylitolem” by bylo pravdivější, ovšem jistě ne tak atraktivní pro zákazníky.

Cena – 7/10

Cena Stop Stressu od Veniry činí 490 Kč. Jedna dávka tak vyjde na 16 Kč a produkt vydrží na 30 dní (smí se pít pouze jednou denně). Tento drink mě nepřesvědčil natolik, abych za něj já sama utratila tolik peněz. Kdyby měl ale lepší chuť a byl bez sladidel, už by se nad tím dalo uvažovat, protože jinak se jedná o vitamíny, minerál a bylinky. Pro příště doporučuji zvolit spíše formu kapslí.

Parametry Venira Stop Stress

Vlastnost Parametr
Hmotnost/dávek 180 g/30 dávek
Forma drink
Příchuť višeň
Přibližná cena 490 Kč

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.8 (12 hlasů)

Autor recenze

Veronika Suchá
Veronika Suchá

Jsem fanynka nových technologií, světa IT. Ráda se učím nové věci z různých oblastí a (možná netradičně) ráda porovnávám produkty. Proto mě baví tímto prostřednictvím přinášet užitečné informace lidem, kteří si nevědí rady při výběru. Kromě práce se věnuji svým 11 severským psům, své chovatelské stanici, dogscooteringu, mushingu a dogtrekkingu.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář