ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce
  • S námi vybíráte chytře již od roku 2016.
Menu
ChytrýVýběr.cz > Recenze

Recenze Venira sérum pro podporu růstu řas a obočí

16. 12. 2022 aktualizováno

Venira sérum pro podporu růstu řas a obočí recenze

Za řídkými a krátkými řasami stojí především genetika, ale také stres, emocionální vypětí, nedostatek vitamínů a nadměrné tření očí. Z umělých procesů se jedná především o používání nekvalitní kosmetiky, neodličování a přílišná zátěž v podobě umělého prodlužování. Ženy se ale přirozeně chtějí líbit a řasy a obočí tvoří celkový dojem pohledu. Séra na řasy (a obočí) slibují jejich prodloužení a zahuštění. Já jsem podrobila dlouhodobému testu sérum pro podporu růstu řas a obočí od firmy Venira. Prokázalo se, že tento produkt opravdu funguje?

Hodnocení Venira sérum pro podporu růstu řas a obočí

8

Skvělé

Společnost Venira své sérum na podporu růstu řas a obočí stvořila opravdu precizně. Obsahuje přírodní složky, účinky v podobě prodloužení řas se dostavily (sice později, ale dostavily) a pozorovala jsem i zahuštění řas a obočí. Nanášení je jednoduché a v podstatě bezproblémové. Méně už ale potěší vysoká cena a neschopnost výrobce blíže určit, jak dlouho jedno balení vydrží.

Balení
10
Nanášení
8
Účinky
8
Složení
9
Cena
5
Klady
  • Přírodní složení
  • Viditelné účinky za 14 dní
  • Bez parfemace
  • Nedráždí oči
Zápory
  • Vysoká cena
  • Nemožnost odhadnout, jak dlouho vydrží

Balení – 10/10

Venira poslala balíček v podobě kartonové krabice, která byla dobře zabalená a prázdné místo bylo vyplněné celulózovými výplněmi. Samotné sérum pro podporu růstu řas a obočí, které má z vnější strany podobu řasenky, se nacházelo v samostatné krabičce. Obal, ale především lahvička působily luxusním dojmem, spojení bílé se zlatou se povedlo. Na produktu najdete pouze základní informace, a to název, výrobce, datum expirace a upozornění o nutnosti protřepání.

Venira balíček

Venira balíček

Nanášení – 8/10

Sérum pro podporu růstu řas a obočí od Veniry se lehce otevírá i zavírá. Aplikaci výrobce doporučuje 3krát až 4krát týdně, zvolila jsem proto metodu ob den. Před použitím se musí sérum na řasy protřepat, následně se z hladkého štětečku odstraní přebytečný produkt a začne se s nanášením ke kořínkům odlíčených řas. Přímo na řasy se sérum nenanáší, protože by to nemělo efekt. Realita byla u mě taková, že se dost produktu na řasy stejně dostalo, jelikož neexistuje šance, jak se jim úplně vyhnout a zároveň se dostat ke kořínkům. Občas se na řasách objevily celé “hrudky” séra, které jsem pak štětečkem musela opět sundat a využít jinde.

Také se mi nejednou stalo, že se mi toto sérum pro růst řas dostalo do oka, ať už přímo ze štětečku mou nešikovností, nebo z řas či kořínků. Na pár sekund se objevilo rozmazané vidění, které ale zmizelo. Oko poté nebylo nijak výrazně podrážděno, neslzelo, ani nepálilo. Sérum na řasy Venira nemá žádnou barvu a je bez vůně i zápachu.

Jestliže chcete používat toto sérum na obočí, taktéž ho musíte aplikovat k jeho kořínkům a opět se setkáváme se stejným problémem – není prakticky možné vyhnout se dlouhým chloupkům obočí, a tak produkt ulpí i na nich. Samozřejmě to bude společná vlastnost všech sér na podporu růstu řas a obočí, které se mají nanášet ke kořínkům.

Účinky – 8/10

Mezi hlavní účinky tohoto Venira séra na řasy patří prodloužení a zahuštění řas a obočí (jestliže se rozhodnete ho na obočí používat). Podporuje tvorbu řas, eliminuje vypadávání a hloubkově posiluje vlasové folikuly. Viditelný efekt Venira slibuje za 7-10 dní od začátku používání. A realita?

Venira sérum a jeho účinky na řasy

Nikdy jsem neměla zvlášť dlouhé nebo husté řasy. Řekla bych takové “normální”. Sérum na řasy od Veniry jsem začala používat pravidelně každý druhý den, prvních výsledků jsem si všimla za 14 dní. Za výrobcem zmíněných 7 dní efekt nebyl žádný, za 10 možná, ale minimální. Za oněch 14 dní jsem již mohla říct, že sérum opravdu začalo plnit své sliby, které se týkají prodloužení řas. A za zhruba dalších 14 dní (tudíž celkem po měsíci) jsem viděla i malinký rozdíl v hustotě, ten ale nebyl nijak drastický. Možná, že kdybych produkt používala několik měsíců v kuse, efekt by byl ještě znatelnější.

Venira-Serum-na-podporu-rustu-ras-a-oboci-vysledek-pred

Venira-Serum-na-podporu-rustu-ras-a-oboci-vysledek-po

Nutno poznamenat, že změna nebyla na první pohled natolik viditelná, aby si toho všimlo okolí. Jedná se o prodloužené vaše přírodní řasy, nepůsobí to nepřirozeně a jde spíš o subjektivní dobrý pocit, když se podíváte do zrcadla. Nečekejte, že budou řasy vypadat jako po prodloužení u kosmetičky.

Chtěla jsem ale udělat ještě druhý pokus, a to zjistit, jak rychle efekt přestane působit, když přestanete sérum používat. Bylo to rychleji, než jsem čekala. Za dva až tři týdny už bych asi nepoznala, že jsem někdy nějaké sérum užívala. Dlouhé řasy, které přestaly mít podporu a výživu séra, postupně vypadaly a mé oči byly zase jako dřív.

Venira sérum a jeho účinky na obočí

Jak jsem psala výše, vyzkoušela sérum aplikovat i na obočí. Tam jsem se sice setkala s mírným úspěchem v podobě nových chloupků v místě, kde moc nerostly, ale ztroskotalo to na přírodě. Každý máme nějakou genetickou predispozici pro růst řas i obočí, v mém případě rostl bohužel každý chloupek na jinou stranu a vypadalo to hloupě. Takže produkt sice fungoval, ale nebylo to pak nijak prakticky využitelné.

Venira sérum pro podporu růstu řas a obočí výsledek

Složení – 9/10

Složení séra pro podporu růstu řas a obočí od společnosti Venira: Aqua; (Pisum Sativum (Pea) Sprout Extract (and) Alcohol (and) Aqua/Water); (Lysolecithin (and) Sclerotium Gum (and) Xanthan Gum (and) Pullulan); Panthenol; Plunkenetia volubilis seed oil; Ricinus communis Oil; Glycerol; Mangifera Indica Seed Butter; Sodium hyaluronate; Tocopherol; Benzyl Alkohol, Ethylhexylglycerin

Venira označuje svůj produkt za přírodní a nerozporuje to ani složení. V něm lze najít patentovanou složku AnaGain – to právě ona je zodpovědná za prodloužení řas až o 3 mm. Založena je na výhoncích z hrachu. Dále najdete v séru nízkomolekulární kyselinu hyaluronovou, ricinový a Inca Inchi olej, mangové máslo a vitamín E.

Venira sérum pro podporu růstu řas a obočí zkušenosti

Cena – 5/10

Venira sérum pro řasy a obočí nepatří k nejlevnějším produktům. Za 5 ml zaplatíme zhruba 2 200 Kč. Výrobce na svých stránkách neuvádí, jak dlouho tento produkt vydrží, a na přímou otázku v diskuzi zní odpověď, že záleží na použití – vydrží déle, když ho používáte pouze na řasy, než když ho používáte pouze na obočí. To je asi celkem jasné. Dále píší, že obecně lze říct, že balení vydrží na více měsíců. Lahvička není průhledná a i já při každé aplikaci čekala, že bude ta poslední. Kolik je více měsíců? Dva? Tři? Deset? U ne zrovna levného produktu celkem zásadní informace.

Oceňuji, že se právoplatně může toto sérum nazývat jako přírodní produkt a že obsahuje účinné látky. Pro trvalý efekt je ale potřeba ho užívat v podstatě nonstop, cena není nízká a mnoho lidí by opravdu rádo předem vědělo, zda za tento kosmetický doplněk zaplatí 2 tisíce nebo 12 tisíc za rok.

Parametry Venira sérum pro podporu růstu řas a obočí

Vlastnost Parametr
Objem 5 ml
Aplikátor hladký štěteček
Určení řasy, obočí
Přibližná cena 2 200 Kč

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.9 (8 hlasů)

Autor recenze

Veronika Suchá
Veronika Suchá

Jsem fanynka nových technologií, světa IT. Ráda se učím nové věci z různých oblastí a (možná netradičně) ráda porovnávám produkty. Proto mě baví tímto prostřednictvím přinášet užitečné informace lidem, kteří si nevědí rady při výběru. Kromě práce se věnuji svým 11 severským psům, své chovatelské stanici, dogscooteringu, mushingu a dogtrekkingu.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář