ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce
  • S námi vybíráte chytře již od roku 2016.
Menu
>

Recenze Tesla RoboStar W600

5. 9. 2022 aktualizováno

Tesla čistič oken

I v českých luzích a hájích umíme vyrábět vymakané moderní robotické pomocníky. Některé snesou srovnání i se světovou konkurencí. Do této kategorie dozajista a plným právem patří i robot na okna RoboStar W600 vpravdě legendární české značky Tesla. Ten si právem zaslouží ocenění jako špičková volba, pokud jde o poměr ceny a kvality. Parametry jsou totiž vynikající a v mnoha ohledech dotahují i výrazně dražší modely. Což si můžete ověřit v našem výběru nejlepších robotických čističů na okna.

Hodnocení robota na okna Tesla RoboStar W600

7.8

Skvělý

Mimořádně podařený a výkonný robotický čistič oken od legendární české značky Tesla. Robot nabízí automatické rozprašování a pohodlné dálkové ovládání. Velmi odolné zpracování.

Výkon a efektivita
9
Navigace
9
Vybavení a funkce
7
Ovládání, bezpečnost a manipulace
6
Klady
  • Český výrobek
  • Kvalitní, odolné zpracování
  • Inteligentní navigační systémy
  • Výkonný motor
  • Efektivní úklid
Zápory
  • Bez mobilní aplikace
  • Trochu těžší

Výkon a efektivita – 9/10

Robot Tesla RoboStar W600 je pokračovatelem a vyšší verzí úspěšného a velmi kvalitního modelu W550. V mnohém jsou si podobné, ale W600 má přece jen něco navíc. Asi nejvýznamnějším rozdílem je přítomnost automatického rozprašování a jistě si lze všimnout i designových rozdílů.

Duální rozprašování

RoboStar W600 pohání bezkartáčový elektromotor s vysokým příkonem 80 W a dlouhou životností. Přisávací plocha ho k čištěné ploše přitiskává silou 3 500 Pa. Podobný tlak využívá většina současných modelů. Rozhodně se nemusíte bát pádu. A to ani pokud na robota zatlačíte.

W600 dokáže vyčistit nejrůznější svislé skleněné plochy. Nemusí to být jen okna, ale třeba i zrcadla či sprchové kouty. Podmínkou je, že sklo by nemělo být tenčí než 4 mm. Čistění je velmi poctivé a důkladné. Rychlost robota je solidní, srovnatelná s jinými v dané cenové relaci.

Jak se robot na čištěné ploše orientuje? Využívá pokročilé a inteligentní navigační systémy s podporou gyroskopu a senzorů pro detekci okrajů a hran. Systém v mnohém připomíná některé zahraniční roboty.

Základní pohyb po skle zajišťují tři režimy. Ty nesou označení jako Z, N a Z/N. Trasa totiž napodobuje tvar těchto dvou písmen, poslední režim je kombinací obojího. Tento způsob pohybu využívají i mnohé další okenní roboty. Není tedy originální, zato osvědčený a efektivní. Režim Z je vhodný pro široké skleněné plochy, režim N spíše pro vysoká okna.

Samotná trasa je průběžně řízena a upravována pomocí AI technologie. Nechybí možnost ručního řízení přes dálkový ovladač. Například pokud se chcete zvlášť zaměřit na určité místo.

Navigační režimy

Vybavení a funkce – 7/10

Tesla RoboStar W600 disponuje duální tryskou a vlastním zásobníkem na vodu. Přístroj se tedy sám postará i o aplikaci vody či čisticího prostředku, takže je mimořádně samostatný. Zásobník a trysky se ovšem nacházejí pouze v pravém horním rohu robota. Např. konkurenční Hobot 2S už nabízí trysky na obou stranách. Ale buďme rádi i za tohle. Robot od Tesly je koneckonců cenově výrazně dostupnější. Nechybí však možnost volby mezi automatickým a manuálním režimem aplikace prostředku/vody.

Spodní část robota je opatřena speciální pětivrstvou utěrkou z mikrovlákna. Balení obsahuje i dvě náhradní na výměnu, což je příjemný bonus. Utěrky můžete taky prát a používat opakovaně, takže nějakou chvíli vydrží.

Ovládání, bezpečnost a manipulace – 6/10

Robotický vysavač na okna RoboStar W600 je ve srovnání s konkurencí spíše trochu těžší, skoro 1,5 kg. Nejde o nic dramatického a na vyšší hmotnosti se do značné míry podílí dosti bytelné, poctivé zpracování. Rozměry má však úsporné: 24 × 24 cm a na výšku jen 7,5 cm. Výrobce uvádí, že minimální rozměr pracovní plochy je pak 50 × 50 cm – ucházející průměr.

Síťové napájení využívá DC adaptér. Robot je proti pádu při výpadku proudu jištěn záložní baterií Li-Ion, ta vydrží asi na 10-15 minut provozu bez elektřiny. Další zabezpečení zajišťuje jisticí lanko. Zabezpečení je tedy na standardní úrovni.

Pokud jde o ovládání, k robotovi dostanete poměrně přehledný a pohodlný dálkový ovladač. Ten umožní i ruční řízení robota. Větší nevýhodou je ovšem absence možnosti spárování s mobilním telefonem a ovládání přes aplikaci. Někomu to nemusí vůbec vadit, ale v dnešní době taková možnost potěší.

Parametry robotického vysavače oken Tesla RoboStar W600

Vlastnost Parametr
Výkon motoru 80 W
Rozměry 24 × 24 × 7,5 cm
Sací síla 3 500 Pa
Ovládání Dálkový ovladač
Hmotnost 1,5 kg


Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.9 (10 hlasů)

Autor recenze

Bohumil Rosička
Bohumil Rosička

Bohouš je šéfredaktor s více než 15 lety zkušeností v oblasti prodeje a e-commerce. Jeho zájem o nejnovější technologické pokroky a trendy mu umožňuje zajímavě popisovat vlastnosti produktů a sdílet cenné poznatky se čtenáři. Ve svém volném čase se věnuje rodině, literatuře a studiu nových dovedností. Má velký zájem o svět sci-fi a fantasy a rád tráví čas hraním deskových her se svými přáteli a rodinou. LinkedIn

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář