ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce
  • S námi vybíráte chytře již od roku 2016.
Menu
ChytrýVýběr.cz > Recenze

Recenze rybářského člunu Sportex Shelf 270F

rybářský člun sportext shelf 270f

V našem srovnání nejlepších rybářských člunů obsadil Sportex Shelf 270F třetí příčku.

Tento rybářský člun je poměrně levnou možností, jak posunout rybaření ještě o krok dál. Dostanete se díky němu na místa, kam byste ze břehu nenahodili. Pyšní se odolnými materiály a překvapí vás množstvím vychytaných úchytů na příslušenství. Jak to ale s příslušenstvím doopravdy je a vyplatí se pořídit si menší člun? Na tyto otázky se pokusíme odpovědět v samostatné recenzi.

Hodnocení rybářského člunu Sportex Shelf 270F

7.8

Velmi dobrý

Menší, ale zato bytelný člun, který je vhodný spíše pro jednoho rybáře. Za příplatek je k dostání mnoho zajímavých úchytů na příslušenství, jako je tablet či sonar. Vyniká pružným a odolným materiálem za poměrně nízkou cenu, což výrobce kompenzuje menším prostorem. Rybářský člun Sportex Shelf 270F ceníte zejména v případě, že se na něm budete plavit sami.

Rozměry a nosnost
6
Odolnost a stabilita
8
Vychytávky a další funkce
9
Příslušenství
8
Klady
  • Odolnost
  • Elastický materiál
  • Dobrá stabilita
  • Nízká hmostnost
Zápory
  • Nižší nosnost
  • Menší prostor

Rozměry a nosnost – 6/10

Na rozměrech člunu závisí pohodllí během plavby i počet rybářů, které plavidlo pojme. Délka 270 cm a šířka jen něco málo přes jeden metr (125 cm) nikoho příliš nenadchne. Pokud ovšem rybaříte sami, do člunu se vejdete pohodlně i se všemi pruty a příslušenstvím. Dva rybáři by si už v takovém prostoru mohli připadat stísněně, je však ideální pro dospělého s dítětem.

rybářský člun sportex na vodě

K menší velikosti se váže také snížená nosnost. Tu výrobce uvádí 300 kg, zatímco hmotnost samotného člunu přestavuje poměrně skladných 24 kg. Rybářský člun tak snáze přenesete i na delší vzdálenosti.

Odolnost a stabilita – 8/10

Zatímco u některých levnějších rybářských člunů se nižší cena podepisuje na kvalitě zpracování, zde se tak neděje. Člun Sportex Shelf 270F si zachovává velice odolné materiály, které jej chrání proti oděrům. Základem je pětivrstvý polyester, který je navíc díky přidané plastifikační složce velmi elastický. To oceníte zejména při skládání a rozkládání člunu při nízkých teplotách.

Překvapit by vás mohla pevná lamelová podlaha, která zajišťuje vyšší odolnost a stabilitu při chůzi než klasická nafukovací. Ačkoli výrobce deklaruje vysokou stabilitu člunu použitím širokých hlavních plováků, kvůli nižší hmotnosti nebude dosahovat takových výsledků jako těžší modely.

Vychytávky a další funkce – 9/10

Člun Sportex je uzpůsoben pro instalaci motoru do výkonu 3,5 Hp. Zadní část proto disponuje pevným čelem, na který motor uchytíte. Oděru odolná ochranná obruba a vyztužené kuželové ukončení se zase starají o zvýšení odolnosti a bezpečnosti posádky. Nemusíte se tak příliš obávat případných nárazů.

Člun nabízí úchyty na vesla a dvě lavičky, z nichž přední je pevně uchycená, zatímco druhá nabízí možnost posunutí. Překvapí vás také rychlé nafukování a skladné transportní rozměry. Ačkoli je člun poměrně lehký, přepravní taška nabízí ramenní úchyty pro snadný přenos.

Díky pohodlné pumpě, kterou dostane součástí balení, člun snadno nafouknete a vyfouknete. Elastický materiál se postará o jednoduché složení. Jeho malé rozměry po složení vám v kufru nezaberou spoustu prostoru.

rybářský člun sportex s pruty

Příslušenství k Sportex Shelf 270F – 8/10

V balení se člunem dostanete samozřejmě nezbytné součásti, jako jsou pádla, lamelová podlaha a lavičky. Navíc obdržíte pumpu, sadu na drobné opravy a přenosovou tašku. Pokud si chcete člun opravdu vytunit a plánujete jej osadit pokročilým rybářským vybavením, můžete si dokoupit držáky obrazovky a sond pro sonar Eagle či Lowrance.

Technické parametry Sportex Shelf 270F

Značka: Sportex
Rozměry: 270 × 125 cm
Hmotnost: 24 kg
Nosnost: 300 kg
Podlaha: Lamelová
Nastavitelná sedadla: Ano, jedno
Madla: Ano
Orientační cena: 20 290 Kč

Ukázka plavby ve člunu Sportex Shelf 270F

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.3 (10 hlasů)

Autor recenze

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář