ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce
  • S námi vybíráte chytře již od roku 2016.
Menu
ChytrýVýběr.cz > Recenze

Recenze rybářského člunu Sportex Shelf 230F

4. 8. 2022 aktualizováno

Recenze Sportex Shelf 230F

Menší rybářský člun Sportex Shelf 230F z velmi odolného materiálu pro jednoho rybáře a jeho vybavení. Skvěle se hodí zejména pro ty, jež hledají velké množství příslušenství a bezpečné, odolné útočiště, odkud budou moci chytat ryby. Tipy na další čluny na ryby jsme si pro vás připravili v našem výběru těch nejlepších rybářských člunů.

Hodnocení rybářského člunu Sportex Shelf 230F

8.8

Skvělý

Malý a lehký rybářský člun pro jednu osobu, jež se jednoduše transportuje a zároveň je vysoce funkční. Materiál je velmi odolný, lamelová podlaha upravená, aby neklouzala. Spolu se člunem navíc dostanete poměrně velké množství příslušenství, jež se může při brázdění řek hodit.

Rozměry a nosnost
7
Odolnost a stabilita
10
Vychytávky a další funkce
8
Příslušenství
10
Klady
  • Nízká hmotnost
  • 5 vrstev PVC se svařovanými švy
  • Protiskluzová úprava podlahy
  • Hodně příslušenství
  • Kloubové uchycení vesel
Zápory
  • Malé rozměry
  • Malá nosnost

Rozměry a nosnost – 7/10

Tento člun rozhodně nepatří mezi ty největší a je vhodný spíše pro jednu osobu. V některých případech na člunu mohou cestovat i dva rybáři, vždy je to ale potřeba dopředu důkladně zvážit. Na délku člun měří 230 centimetrů a má pouze jednu komoru.

Nosnost člunu je 150 kilogramů, což je poměrně málo, a to zejména v případě, kdy budeme člun srovnávat s jinými modely. Na druhou stranu má velmi nízkou hmotnost. Váží totiž pouze 21 kilogramů, takže ho uzvedne téměř každý. Po vyfouknutí je navíc kompaktní a jeho transport k novým lokalitám rozhodně není nejmenším problémem.

Sportex

Odolnost a stabilita – 10/10

Sháníte-li opravdu odolný člun na rybaření, tímto rozhodně nebudete zklamaní. Člun od značky Fortex je totiž vyroben z pěti vrstev odolného PVC, které je doplněné o svařované švy. Ty jsou obecně odolnější než švy lepené. I podlaha toho vydrží poměrně hodně, protože je vyztužená lamelami. Vyztužené je také kuželové ukončení. Obruba celého člunu je upravena, tak aby u ní nedocházelo k oděru. Uvidíte, že na člunu se také budete cítit poměrně stabilně a k převrácení dojde jen v těch nejextrémnějších případech. Tomu napomáhá i větší průměr plováků.

Vychytávky a další funkce – 8/10

I tento rybářský člun disponuje několika vychytávkami. Skvělá je například protiskluzová podlaha, se kterou už se nebudete muset bát, že omylem skončíte ve vodě. Uvnitř člunu je také vestavěná vnitřní příčka. O moc víc už toho ale tento člun bohužel nenabízí.

Sportex

Příslušenství – 10/10

Spolu se člunem dostanete i velké množství praktického příslušenství. Počítejte se dvěma vesly, pumpou pro nafouknutí člunu a soupravou na opravy. Pro přenos člunu můžete využít také praktickou tašku, do které lze vyfouknutý člun zabalit. Dále se můžete těšit na dvě pevné lavice, jež se následně dají uvnitř člunu posouvat. Zapomenout bychom neměli ani na uživatelský manuál a pevnou podlahu z lamel. K tomuto člunu lze navíc pořídit ještě doplňkové příslušenství. Na výběr budete mít mezi držáky obrazovky a sonaru.

Technické parametry Sportex Shelf 230F

Značka: Sportex
Rozměry: 230 × 125 cm
Hmotnost: 21 kg
Nosnost: 150 kg
Podlaha: lamelová
Nastavitelná sedadla: Ano
Madla: Ano
Orientační cena: 18 000,- Kč

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.8 (11 hlasů)

Autor recenze

Bohumil Rosička
Bohumil Rosička

Bohouš je šéfredaktor s více než 15 lety zkušeností v oblasti prodeje a e-commerce. Jeho zájem o nejnovější technologické pokroky a trendy mu umožňuje zajímavě popisovat vlastnosti produktů a sdílet cenné poznatky se čtenáři. Ve svém volném čase se věnuje rodině, literatuře a studiu nových dovedností. Má velký zájem o svět sci-fi a fantasy a rád tráví čas hraním deskových her se svými přáteli a rodinou. LinkedIn

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář