ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce
 • S námi vybíráte chytře již od roku 2016.
Menu
ChytrýVýběr.cz > Recenze

Recenze Tesla RoboStar W700 WiFi

Robotický čistič oken Tesla Robostar W700 WiFi - recenze

Robotický čistič oken Tesla RoboStar W700 WiFi představuje model užitečného pomocníka do domácnosti s nejlepším poměrem ceny a kvality ze všech robotů na okna z našeho testu. Zaujmout vás může duálním automatickým rozprašováním vody, kvalitními čistícími utěrkami, inteligentní navigací a ovládáním prostřednictvím mobilní aplikace.

1. Hodnocení robotického čističe oken Tesla RoboStar W700 WiFi

9.3

Robot na okna Tesla RoboStar W700 WiFi patří k lepším modelům na našem trhu. Vhodný je i pro náročnější uživatele, kteří ocení ovládání prostřednictvím mobilní aplikace a inteligentní navigační systém. Vyniká automatickým duálním rozprašovačem vody, plně automatickým provozem a rychlejším čištěním skleněných ploch.

Výkon a efektivita
9
Navigace
10
Vybavení a funkce
8
Ovládání, bezpečnost a manipulace
10
Klady
 • Kvalitně vyčistí okna
 • Chytrá navigace
 • Dobrý výkon
 • Vyšší rychlost čištění
 • Dobrý poměr cena/kvalita
 • Možnost propojení s mobilní aplikací
 • Delší přívodní kabel
 • Automatický rozprašovač vody
 • Tři utěrky z mikrovlákna v balení
Zápory
 • Nutnost předem navlhčit utěrku
 • Není uvedena velikost nádržky na vodu

2. Výkon a efektivita – 9/10

Robotický čistič na okna Tesla Robostar W700 Wifi účinně čistí okna a skleněné plochy o minimálním rozměru 50 × 70 cm. Využít ho můžete na okna, zrcadla, sprchové kouty a další rovné skleněné plochy s rámem i bez rámu. Díky svému čtvercovému tvaru se dostane i do rohů a zvládne vyčistit i velké plochy, a to v plně automatickém režimu.

Volit můžete z automatického režimu, kdy si robot na okna sám naplánuje svůj pohyb, nebo můžete vybrat jeden ze tří režimů čištění podle velikosti skleněné plochy, a to „N“, „Z“ a „NZ“. V režimu čištění „N“ postupuje robot po okně v pohybu připomínajícím písmeno „N“ z jedné strany okna na druhou. Vhodný je pro vysoká okna. Pro široká okna je vhodnější režim čištění „Z“, který čistý od spodu plochy směrem nahoru v pohybech podobných písmenu „Z“. Režim kombinovaného čištění „NZ“ spojuje pohyby obou předchozích režimů a veškeré skleněné plochy vyčistí velmi důkladně a dokonale.

Robot na okna Tesla pohání bezkartáčový motor, který má se svým příkonem 72 W skvělý výkon. Jeho sací síla dosahuje 3 000 Pa, takže důkladně saje vodu a nečistoty z čištěných ploch. Svou rychlostí čištění 1 m2 za 3 minuty se řadí k rychlejším modelům robotických čističů oken, takže s Teslou RoboStar umyjete skleněné plochy účinně, důkladně a rychle. Nebude vás ani příliš rušit během vaší práce, protože jeho hlučnost dosahuje pouhých 65 dB.

Robotický vysavač Tesla RoboStar W700 WiFi - recenze

Robotický čistič na okna je vybaven moderní chytrou gyroskopickou navigací. Díky senzorům na spodní straně přístroje se pohybuje bezpečně a umí detekovat okraje, takže z plochy bez rámečku nesklouzne ani nepoškodí její okraj. Gyroskopická navigace dokáže navrhnout pohyb robota na okna tak, aby došlo k co nejdůkladnějšímu vyčištění a nebylo vynecháno žádné místo na požadované ploše. Na výběr máte několik režimů, na základě kterých navigace pohyb plánuje. Jedním z nich je automatický režim, kdy čištění probíhá plně v režii robota. Další možností je jeden ze tří režimů čištění dle tvaru písmena, které jsme popsali výše. Poslední možností je režim ovládání dálkovým ovladačem nebo mobilní aplikací, kdy pohyb plánujete sami.

4. Vybavení a funkce – 8/10

Součástí robota na okna Tesla RoboStar W700 WiFi je duální rozprašovač vody, který může pracovat sám automaticky nebo ho můžete ovládat manuálně. Trysky se nacházejí na bočních stranách robota a zajišťují důkladné umytí všech nečistot. Rozprašují vodu na tu stranu, na kterou se robot aktuálně posouvá. Vodu je možné plnit do zabudované nádržky. Bohužel výrobce neuvádí její velikost. Součástí balení je i nádobka typu pipeta, která slouží k snadnému doplnění vody do nádržky.

Důkladné setření nečistot a vyleštění zajišťuje utěrka z mikrovlákna, která se aplikuje na spodní stranu robotického čističe oken. Utěrka vyniká vysokou absorpcí vody, takže na ploše nezůstávají šmouhy. Můžete ji bez problémů vyprat v pračce a znovu použít. V balení naleznete celkem tři kusy utěrek z mikrovlákna.

Robotický čistič oken Tesla Robostar W700 WiFi - recenze

Doplňkovou funkcí robotického čističe na okna Tesla je bezpečnostní zvuková a optická signalizace v případě, že u robota dojde k neočekávané chybě. Můžete ho tak bezpečně sundat ze skleněné plochy a zjistit, jaký je problém.

5. Ovládání, bezpečnost a manipulace – 10/10

Robot na okna Tesla má čtvercový tvar o rozměru 24,5 × 24,5 cm s výškou 10,5 cm. Díky tomu vyčistí i velké plochy poměrně rychle a bez problémů se dostane i do rohů. Vhodný je i pro menší okna a zrcadla s minimálním rozměrem 50 × 70 cm. Jeho hmotnost je 1,5 kilogramu, takže se s ním lehce manipuluje.

Výhodou je delší přívodní kabel než u jiných modelů robotických čističů na okna, který umožňuje mytí širších a vyšších oken nebo ploch vzdálenějších od elektrické zásuvky. Délka samotného přívodního kabelu činí 2,5 metru a můžete ho prodloužit přiloženým prodlužovacím kabelem o délce 2 metry. Robot na okna tak může pracovat ve vzdálenosti až 4,5 metru od elektrické zásuvky.

Teslu RoboStar W700 WiFi můžete ovládat několika způsoby. Nejprve je nutné navlhčit utěrku z mikrovlákna a připevnit ji na spodní okraj robota na okna. Následně ho zapojíte do elektřiny, umístíte na okno a stisknete tlačítko pro zapnutí. Dále můžete robota na okna ovládat manuálně nebo dálkově, a to prostřednictvím dálkového ovladače nebo mobilní aplikace. Tu můžete nainstalovat na všechny chytré telefony disponující připojením Bluetooth 4.2 a vyšším a operačním systémem Android 5.0 a vyšším nebo iOS 10.0 a vyšším, což by měla bez problémů splňovat většina moderních mobilních telefonů.

Nejzásadnějším bezpečnostním prvkem je záložní Li-Ion baterie s kapacitou 500 mA, která bezpečně udrží robotický čistič v provozu v případě náhlého výpadku elektrické energie. Baterie se aktivuje automaticky a může běžet po dobu až 15 minut. Nemusíte tak mít obavy, že by vám při výpadku elektřiny robot z okna spadl a poškodil se. K jeho ochraně slouží také odolná konstrukce a jistící lanko s karabinou o délce 4,2 metru, pomocí kterého ho můžete bezpečně zajistit při práci ve větších výškách. Dalším bezpečnostním prvkem je také již výše zmíněná zvuková a optická signalizace.

Robot na oknaTesla Robostar W700 WiFi - recenze

Parametry robotického čističe oken TESLA RoboStar W700 WiFi

Vlastnost Parametr
Výkon motoru 72 W
Rychlost čištění 1 m²/3 min.
Hlučnost 65 dB
Délka kabelu 4,5 m
Hmotnost 1,5 kg

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (100 hlasů)

Autor recenze

Veronika Štrachová
Veronika Štrachová

Jsem vystudovaná personalistka. Během rodičovské dovolené mě začalo bavit testovat nové produkty a psát o nich recenze, a proto jsem se této oblasti začala věnovat naplno. Rozumím si s moderními technologiemi a ráda zkouším nové výrobky. Ve volném čase se věnuji péči o zahradu, procházkám v přírodě se synem a turistice. Ráda objevuji krásu českých hor, lázeňských středisek a historických center měst.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář