ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce
  • S námi vybíráte chytře již od roku 2016.
Menu
ChytrýVýběr.cz > Recenze

Recenze multifunkčního hrnce Tefal Multicooker 12v1 RK705138

Tefal Multicooker 12v1 RK705138 - úvod - recenze

Na druhém místě se v našem testu chytrých hrnců umístil multifunkční hrnec Tefal Multicooker 12v1 RK705138. Se svým množstvím programů, snadným ovládáním a nepřilnavým povrchem si získal nejen nás, ale i nespočet spokojených zákazníků. Kladné recenze mluví za vše. Tento hrnec s perfektním poměrem ceny a kvality si zaslouží vaši pozornost.

Hodnocení Tefal Multicooker 12v1 RK705138

9

Skvělý

Jaký jiný produkt než multifunkční hrnec Tefal Multicooker 12v1 RK705138 by se měl stát vaší volbou, pokud lačníte po kvalitním výrobku za zcela odpovídající cenu? Konkurence se hledá těžko a vlastnosti produktu hrají v jeho prospěch.

Počet programů a multifunkčnost
9
Údržba a ovládání
9
Doplňkové funkce
9
Celkové zpracování a příslušenství
9
Klady
  • 12 programů
  • Jednoduché ovládání a údržba
  • Nepřilnavý povrch
  • Lze celý rozebrat a vymýt
Zápory
  • Menu jen v angličtině
  • Návod k obsluze by mohl být lepší

Počet programů a multifunkčnost – 9/10

Bodík do plného počtu u prvního parametru uniká multifunkčnímu hrnci Tefal Multicooker 12v1 RK705138 jen proto, že nemá tolik programů, jako hrnec před ním. Sám jich má 12, což je ale i tak dobré skóre. Z tohoto důvodu najdete v jeho názvu označení 12v1, které přesně odpovídá realitě. Přesně tím totiž je – několik spotřebičů v jednom.

Tento hrnec se rád promění v jeden ze spotřebičů, které dokáží připravit rýži, cereálie, rizoto, omáčky, polévky, jogurty, koláče či dětské přesnídávky. Zvládne smažení, dušení, vaření v páře i pečení a to všechno při zachování zdravého a rychlého způsobu vaření. Nejlepší na tom je, že vás to stojí jen velmi málo času věnovaného přípravě a minimum námahy.

Kromě toho všeho vám tento hrnec pokrm také přihřeje, pokud to bude nutné. Svoji multifunkčnost nám jednoznačně dokázal a je jasné, že v této kategorii má rozhodně své zasloužené místo.

Údržba a ovládání – 9/10

Když už se multifunkční hrnce obecně chlubí nesmírnou úsporou vašeho času při vaření, dávalo by smysl, aby jejich ovládání bylo jednoduché a intuitivní. To proto, abyste nad ním neztráceli čas. Zde si před vařením na displeji jednoduše zvolíte jeden z požadovaných programů včetně dalších funkcí, o které máte zájem, a o vše ostatní se hrnec postará sám.

Jako menší nevýhodu vidíme menu jen v angličtině. Moc času byste ale u hrnce neměli trávit ani po samotném vaření. Tentokrát máme na mysli jeho údržbu a to, jak snadné je zbavit se nánosů jídla. Tedy, pokud nějaké jsou. Uvnitř hrnce se totiž nachází nádoba s keramickým nepřilnavým povrchem. Vnitřní nádobu i parní koš můžete mýt v myčce na nádobí.

Tefal Multicooker 12v1 RK705138 - údržba a ovládání - recenze

Doplňkové funkce – 9/10

Ačkoliv mají multifunkční hrnce už sami o sobě široký arzenál možného využití, bývají jim přidávány ještě další doplňkové funkce. Ty obvykle slouží k úpravě stávajících funkcí, nebo zkrátka jen rozšiřují možnosti. Na tento parametr jsme se podívali také u multifunkčního hrnce Tefal Multicooker 12v1 RK705138. Jak můžete v hodnocení vidět, vedl si skvěle.

Tento povedený hrnec je opatřený LED displejem, který slouží k ovládání. Využít můžete funkce odloženého startu, který lze nastavit až 24 hodin dopředu. Stejný časový interval o sobě dává vědět také u automatického udržování teploty již připraveného pokrmu. Fuzzy Logic technologie zajišťuje 3D ohřev pro rovnoměrné ohřívání pokrmu.

Celkové zpracování a příslušenství – 9/10

Možná už přemýšlíte o koupi multifunkčního hrnce Tefal Multicooker 12v1 RK705138, ale stále si nejste stoprocentně jistí. U posledního parametru bychom chtěli zodpovědět jedny z posledních otázek. Ty se týkají celkového zpracování a příslušenství.

Nejdříve se podíváme na příslušenství. Hrnec je dodáván s odměrkou, parním košíkem, nepřilnavou nádobou a lžící na rýži a polévku. Všechny vyjmenované části vám použití hrnce ještě více usnadní. Pokud nastane nutnost výměny jakéhokoliv z tohoto příslušenství, můžete ho bez problému dokoupit. Dostanete k němu také brožuru s recepty.

Chytrý hrnec Tefal Multicooker 12v1 Fuzzy

A co nás zaujalo na celkovém provedení výrobku? Například možnost otevření víka jedním dotykem či přítomnost držadla, které usnadní přenášení hrnce. Dostatečný tlak uvnitř hrnce zajišťuje mikro tlakový ventil. Pro ještě lepší čištění můžete hrnec celý rozebrat a vymýt. Bodík utekl kvůli návodu, který by mohl být zpracován trochu lépe.

Parametry hrnce na vaření Tefal Multicooker 12v1

Vlastnost Parametr
Objem 5 l
Počet programů 12
Hmotnost 3,72 kg

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.9 (10 hlasů)

Autor recenze

Michaela Beranová
Michaela Beranová

Když zrovna nemluví, tak píše. Kromě kreativní tvorby miluje hudbu, knihy a gaming. Za každým jejím textem stojí litry kávy a neutuchající touha dozvědět se něco nového. Facebook

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář