ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce
  • S námi vybíráte chytře již od roku 2016.
Menu
ChytrýVýběr.cz > Recenze

Recenze multifunkčního hrnce Sencor SPR 3900SS

Sencor SPR 3900SS - úvod - recenze

Bronzovou příčku našeho srovnávacího testu chytrých hrnců na vaření obsadil multifunkční hrnec Sencor SPR 3900SS. Už jen to, že se v našich recenzích objevil, vypovídá o jeho kvalitě dost. Probojoval se do nich díky širokým možnostem využití, které reprezentuje celkem 10 programů. Dojem na nás udělalo ale i příslušenství, které je již v ceně.

Hodnocení univerzálního hrnce na vaření Sencor SPR 3900SS

8.5

Skvělý

Multifunkční hrnec Sencor SPR 3900SS nemusí být tím pravým pro náročného zákazníka, ale běžného uživatele si získá. Je představitelem nejnižší cenové kategorie, ovšem rozhodně ne té nejméně kvalitní.

Počet programů a multifunkčnost
8
Údržba a ovládání
9
Doplňkové funkce
8
Celkové zpracování a příslušenství
9
Klady
  • 10 programů
  • Spousta příslušenství v ceně
  • LED displej
  • Zabezpečení
Zápory
  • Menší množství doplňkových funkcí
  • Mohl by mít kuchařku pro snadnější určení poměru surovin

Počet programů a multifunkčnost – 8/10

Nejnižší, ale stále dostatečný počet programů naleznete mezi třemi námi hodnocenými multifunkčními hrnci právě u tohoto. V nabídce jich má 10, což vám stále stačí na to, abyste s ním vytvořili naprosté zázraky. Co všechno tedy tento elektrický tlakový hrnec umožňuje? Pojďme se na to podívat trochu blíže.

Tento hrnec si troufá na většinu tepelných úprav. Vyzkoušet můžete pečení sladkých dobrot, vaření v páře bez přidaného tuku, smažení, vaření masa, rýže, luštěnin, přípravu jogurtu i pomalé vaření. Vaření v páře je považováno za jednu z nejzdravějších úprav potravin. A při přípravě masa se nemusíte omezovat jen na jeden druh, ale můžete vyzkoušet všechny.

O multifunkčnosti tohoto hrnce tedy očividně není pochyb. Plní všechno, co by tento typ produktu plnit měl. U téměř každého z programů je již přednastavená teplota, čas i tlak. Výjimkou je jeden, u kterého si můžete dané parametry nastavit podle potřeby.

Údržba a ovládání – 9/10

Práce s tímto hrncem by měla být příjemná nejen, pokud jde o jeho ovládání, ale také o následnou údržbu po použití. Tu nesmírně usnadňuje vyjímatelná vnitřní nádoba, na kterou jsme si u multifunkčních hrnců již zvykli. Zachován byl i její nepřilnavý povrch. A stejně jako u konkurence, i zde můžete tuto nádobu mýt v myčce.

Veškerá nastavení probíhají na ovládacím panelu. Ten sestává z LED displeje a otočného tlačítka. Programy jsou nakresleny podél tlačítka, takže stačí otočit na ten, pro který jste se rozhodli. Zbytek funkcí lze sledovat na již zmíněném LED displeji. Právě tam se objevují aktuální informace o stavu zařízení a pokrmu.

Sencor SPR 3900SS - údržba a ovládání - recenze

Doplňkové funkce – 8/10

Pestrost doplňkových funkcí u multifunkčního hrnce Sencor SPR 3900SS odpovídá jeho nízké cenové kategorii. Pokud si vystačíte s málem, budete spokojeni. LED displej není nijak výrazný, ale je tam. Výrobek o sobě hrdě hlásá, že díky dalším funkcím téměř odpadá nutnost vaší přítomnosti u vaření.

I tento multifunkční hrnec je opatřen funkcí odloženého startu, kterou oceníte v případě, že se chystáte odběhnout, ale potřebujete mít navařeno včas. Režim Keep Warm se automaticky spustí po ukončení činnosti vaření a po dobu 8 hodin udrží váš pokrm teplý. Na vaše pokyny čeká 7 úrovní tlaku a rozsah teploty mezi 30 a 160°C.

Celkové zpracování a příslušenství – 9/10

U posledního parametru se opět vracíme na téměř plný počet bodů. Téměř říkáme schválně, jeden bod totiž opět unikl. I přes opravdu bohaté příslušenství si dovolujeme zmínit absenci kuchařky, která by mohla být v případě určování správného poměru surovin přínosná.

Když už jsme se lehce dotkli příslušenství, možná by bylo vhodné začít právě tím. Součástí balení je celá řada využitelných pomůcek – kromě vyjímatelného a vnějšího hrnce jsou to také víka, lžíce a naběračka na rýži, odměrka či napájecí kabel. Bez něj se neobejdete. Vnější hrnec je opatřen praktickými úchyty, za které ho můžete vzít.

Kvalitní nerezové provedení hrnce dokazuje, že se nejedná o žádný podřadný výrobek. Milým překvapením je jistě také mnohonásobné zabezpečení. Hrnec je opatřen 15 bezpečnostními opatřeními. Patří k nim například monitorování vysoké teploty, snímač vnitřní teploty, chytré zamykání poklice, bezpečnostní ventil, ruční uvolnění tlaku či stabilita.

Sencor SPR 3900SS - celkové zpracování a příslušenství - recenze

Parametry Sencor SPR 3900SS

Vlastnost Parametr
Objem 5,5 l
Počet programů 10
Hmotnost 6 kg

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.7 (22 hlasů)

Autor recenze

Lucie Šajnarová
Lucie Šajnarová

Lucie je vášnivá čtenářka a redaktorka, která se snaží přinášet zajímavosti a novinky prostřednictvím svých článků. Její práce zahrnuje širokou škálu témat, od elektroniky a beauty až po zdravý životní styl. Ve svých článcích se snaží nejen informovat, ale také inspirovat a povzbuzovat své čtenáře. Zkoumá nejnovější trendy ve světě a zároveň hledá inspiraci v každodenním životě. Protože vlastní zkušenost je vždy cennější. LinkedIn

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář