ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce
  • S námi vybíráte chytře již od roku 2016.
Menu
ChytrýVýběr.cz > Recenze

Recenze Rohnson R-4026

Kompresorová autochladnička Rohnson R-4026

Kompresorová autochladnička Rohnson R-4026 vás překvapí bytelným designem a perfektní izolací za přijatelnou cenu, a proto si u nás právem vysloužila druhé místo v žebříčku nejlepších chladniček do auta. Drobné nedokonalosti spatřujeme v nešikovně umístěném přívodním kabelu a poměrně malém prostoru v porovnání s ostatními testovanými ledničkami.

Hodnocení autochladničky Rohnson R-4026

8.4

Kompresorová autochladnička Rohnson R-4026 Igloo Box nabízí skvělý poměr ceny a výkonu díky velmi účinnému chlazení a řadě bezpečnostních funkcí, kterými usnadňuje váš život. Ačkoli její provedení není vždy praktické, vzhledem k ceně se jedná o velmi slušný výrobek, který vás nezklame.

Objem a hmotnost
8
Chladící účinky
9
Možnosti využití a funkce
9
Celkové zpracování
7
Design
9
Klady
  • Vysoký výkon
  • Kvalitní izolace
  • Bezpečnostní funkce
  • Chlazení i mrazení
  • Dlouhá akumulační doba
Zápory
  • Nepraktické dotykové ovládání
  • Menší objem
  • Přívodní kabel u madla

Objem a hmotnost – 8/10

Recenzovaná autochladnička spadá svými rozměry i celkovým objemem mezi ty menší na trhu, přesto nabídne dostatek prostoru na občerstvení pro celou rodinu během pikniku či výletu. Objem 26 l umožňuje chlazení svačin i lahví do objemu 1,5 l, v případě umístění velkého množství lahví však vnitřní prostor poměrně rychle zaplníte.

chladnička do auta rohnson r-4026 v kufru

Vzhledem k menší velikosti této autochladničky ani její hmotnost nesahá do závratných čísel. Protože je však vyrobena z kvalitních materiálů a disponuje silnou izolací, nedá se o ní říct, že by byla lehká. S hmotností 10,7 kg bez naplnění mohou mít některé ženy problém, vzhledem ke kvalitě materiálu se však taková hmotnost musí očekávat.

Chladící účinky – 9/10

Nejzásadnější otázkou v případě chladniček je samozřejmě jejich chladící výkon, a testovaný model v tomto smyslu mile překvapil. Vzhledem k menšímu objemu je příkon 45 W velmi slušný a hravě konkuruje i dražším autochladničkám. Můžete se tedy těšit na účinné chlazení i za velkých veder. Autochladnička Rohnson R-4026 nabízí také možnost mrazení až do -20 °C, které zajišťuje kvalitní kompresor. Díky poctivé vrstvě izolace navíc vydrží potraviny v chladničce dlouho studené i po odpojení napájení.

Možnosti využití a funkce – 9/10

Ani na funkcích výrobce nešetřil. Kromě již zmiňované silné izolace a dlouhé akumulační doby nabízí autochladnička Rohnson R-4026 také dvojici bezpečnostních pojistek. Těmi jsou detekce nízkého napětí, která ochrání vaši autobaterii před naprostým vybitím, a bezpečnostní zámek bránící otevření chladničky za jízdy. Velmi praktický je také řemínek, který při otevření brání přepadnutí víka dozadu.

rohnson autochladnička víko

Chladničku do auta můžete napájet pomocí dvou konektorů, z nichž první funguje na 12/24 V a využijete jej především v autě nebo na lodi, zatímco druhý na 230 V umožňuje vzít autochladničku například k bazénu či na grilovací party. Na uložené potraviny skvěle vidíte i v horších světelných podmínkách díky integrovanému osvětlení.

Celkové zpracování – 7/10

U celkového zpracování hodnotíme především praktičnost výrobku a v tomto smyslu vidíme u recenzované autochladničky několik nedokonalostí, které mohou ztrpčovat její používání. Zejména konektor pro přívodní kabel je nevhodně umístěn vpředu u madla, což je nepraktické při zapojování, a navíc to zkracuje délku kabelu. Výrobce chtěl jít s dobou a osadil autochladničku dotykovým displejem, který se však vzhledem k jeho malé velikosti ovládá poměrně neprakticky a občas se může stát, že sáhnete prstem vedle.

autochladničky rohnson r-4026 displej

Vnitřní prostor není členěn na sekce, ovšem vzhledem k menšímu objemu to příliš nevadí. Naopak chválíme zpracování přenášecího madla, které je velmi ergonomické a usnadňuje přenos této poměrně těžké chladničky do auta. Líbivá je i její nízká hlučnost 45 dB, díky které vás autochladnička nebude v autě obtěžovat nadměrným hlukem. Celkově vzato se jedná o kvalitně zpracovanou autochladničku s drobnými mouchami, na které si však lze zvyknout.

Design – 9/10

Díky modernímu designu se za tuto autochladničku nebudete muset stydět. Její vzhled se pohybuje na pomezí mezi levnými plastovými boxy a mohutným provedením, připomínajícím trezor. Pěknému designu napomáhá i černý displej s modrým podsvícením, které je velmi efektní, ale mohou na něm být vidět otisky.

Parametry autochladničky Rohnson R-4026

Vlastnost Parametr
Objem 26 l
Rozměry 57 x 32 x 35 cm
Hmotnost 10,7 kg

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.5 (10 hlasů)

Autor recenze

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář