ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce
 • S námi vybíráte chytře již od roku 2016.
Menu
ChytrýVýběr.cz > Recenze

Recenze robotického vysavače Puron PR 10

9. 12. 2020 aktualizováno

Recenze a test robotického vysavače Puron PR 10Náš tipChytrýVyběr.cz

Od polského výrobce se nám do rukou dostal robotický vysavač Puron PR 10, jehož cena startuje na částce kolem 9 000 Kč. My se nyní podíváme, jak funguje a jak v našem testu vlastně dopadl.

Obsah balení 

Po otevření balení naleznete opravdu bohatou výbavu. Ta se skládá z robotického vysavače Puron PR 10, nabíjecí stanice s napájecím kabelem, dálkového ovládání, náhradního filtru, celkem 4 rotujících bočních kartáčků (2 jsou náhradní), kartáče na čištění, 2 mopovacích utěrek a dvou nádob. První šedá nádoba je koš na nečistoty a druhá modrá je na mokrý úklid.

robotický vysavač Puron PR 10

Design a zpracování – 9/10

Puron PR 10 je vyroben z plastu, vrchní víko je lesklé a boky jsou z matného plastu. Lesklý plast se sice snadno upatlá od otisků prstů, ale celkově mu nemáme po designové stránce co vytknout. Oproti jiným výrobcům, kde na vrchní straně naleznete kameru, je zde laserový senzor. Ten je zapracován velmi chytře do celkového designu, je totiž kulatého tvaru jako celý vysavač.

robotický vysavač Puron PR 10

Vepředu naleznete odpružený nárazník a na něm nalepený gumový proužek. To je velmi šikovné, jelikož při doteku s nábytkem máte jistotu, že nedojde k poškození či poškrábání nábytku, natož vysavače.

Robotický vysavač Puron PR 10 je potřeba zapnout tlačítkem na boku a pak už vám k ovládání poslouží dálkové ovládání nebo mobilní telefon. Ke spárování s mobilem budete potřebovat tlačítka na vrchu vysavače. Ty jsou podsvícená, takže o pohybu vysavače budete vědět i ve tmě.

Teď se podíváme na spodní stranu. Zde nalezneme několik senzorů, dva rotující boční kartáčky a rotační válec zvaný turbokartáč. Velmi jsme ocenili velikost koše na nečistoty, má objem 600 ml. To znamená, že k vysavači nemusíte každou chvíli běhat, abyste ho vysypali. Modrá nádoba na mokrý úklid má již od výrobce připevněnou utěrku, kterou lze snadno sundat a vyprat. Do této nádoby se vejde 360 ml vody. S tím Puron zvládnul hravě vytřít 80metrový třípokojový byt. Ba dokonce nám voda v nádržce ještě zbyla…

Výbava a výdrž – 9/10

Velké množství příslušenství v balení nás potěšilo. Když už do vysavače zainvestujete, tak nemusíte v brzké době nic dokupovat. A co výbava samotného vysavače? O tom si povíme teď. V prostoru se orientuje díky laserovému senzoru. Tomu pomáhají ještě spodní senzory. Ty detekují povrch, na kterém vysavač vysává. A pokud bydlíte v patrovém domě, tak se nemusíte bát, že by vysavač spadnul ze schodů. I to umí senzory detekovat.

Na rozdíl od konkurence je Puron PR 10 vybaven UV lampou. Ta při vysávání svým UV-C světlem ničí roztoče a další mikroorganismy. Pokud máte v bytě koberce, tak se vám tato vychytávka určitě hodí.

Standardem u všech robotických vysavačů jsou odpružená kola. Ta vysavač pohání a díky nim se dostane i přes překážky. V případě prahů Puron zvládne všechny do výšky 1,8 cm a určitě rádi uslyšíte, že se nám nestalo, aby se na nějakém zaseknul. Samozřejmě mu nedělají problém ani vyšší koberce, či koberce s třásněmi. Kabely doporučujeme schovat. Jednou nám vysavač odpojil napájecí kabel od Wi-Fi routeru, a to není úplně komfortní.

robotický vysavač Puron PR 10 nabíjecí stanice

Na jedno nabití vysavač zvládnul vysát náš téměř 80metrový byt hravě, a ještě jsme ho mohli nechat vytřít hladké podlahy. Teď si to řekněme v číslech. Baterie má kapacitu 3200 mAh, a díky tomu vysavač vysává 100 minut, což vystačí na něco málo přes 150 m2 vysáté plochy. Je potřeba vzít v potaz, že vysavač můžete nastavit na 3 různé hodnoty výkonu úklidu. Takže samozřejmě při té maximální se tyto údaje mohou lišit. Když baterie začne slábnout, tak se Puron PR 10 sám vydá nabít do nabíjecí stanice. Vždy ji zvládnul hravě v prostoru najít.

Manipulace a ovládání – 9/10

Již jsme zmínili, že k ovládání slouží buď dálkové ovládání nebo chytrý telefon. Za pomocí dálky můžete zapnout úklid, měnit intenzitu vysávání nebo vysavač poslat do nabíjecí stanice. Je to praktické zvlášť pro uživatele, kteří ještě nemají plně zrobotizovanou domácnost.

Druhou možností, jak vysavač ovládat, je s pomocí vašeho mobilního telefonu. Nejprve si musíte nainstalovat aplikaci WeBack – Android, iOS, dále stačí být připojen na Wi-Fi naskenovat QR kód z vysavače do aplikace a vše ostatní proběhne samo a hladce.

I přes mobil můžete nastavit intenzitu úklidu, zapnout vysavač nebo ho poslat nabít. To ale není vše. Aplikace vám umožní nastavit pravidelnost úklidu na určité dny a hodiny. Navíc si ještě vytvoří dokonalý plánek vašeho bydliště. Vy pak máte možnost vyznačit vysavači zóny, kterým se má vyhnout. Samozřejmě máte i možnost vysavač i vyslat do určitých míst za účelem úklidu. Ačkoliv je aplikace univerzální pro více výrobců, tak musíme uznat, že se nám s ní pracovalo velmi dobře. Ještě dodejme, že je v češtině.

Pokud nastane situace, že by se robotický vysavač někde zaseknul, potřeboval vyčistit nebo vyprázdnit koš, tak vás o tom bude informovat hlasem. Na výběr máte z mnoha jazyků, ale čeština bohužel chybí. My jsme se spokojili s angličtinou.

Kvalita úklidu a údržba – 9/10

Po dlouhodobějším testováním musíme konstatovat, že jsme s kvalitou úklidu byli velmi spokojeni. Než se vysavač naučil znát náš byt, tak se občas stalo, že nějaké místo vynechal. Docela jsme byli překvapeni, když občas oznámil, že je úklid dokončen. Vše se zlepšilo zhruba po čtyřech úklidech. Pak už se nestalo, že by testovaný model nějaké místo vynechal, a to i ve členitém prostoru.

Co se týče vysávání, tak vše probíhalo dobře. Zvířecí chlupy, prach, drobky a lidské vlasy mizely po každém úklidu. Horší to už bylo s většími nečistotami. Suché listy květin a odstřižky z papíru nesebral ani po několika projetích. Turbokartáč má sílu dostatečnou, ale boční kartáčky takové nečistoty k němu bohužel nenametou. Vzduch z vysavače je proudí přes filtr, který zabrání šíření prachu a zbytkových mikročástic.

Při vysávání kolem zdí a nábytku platilo výše zmíněné. Puron PR 10 vysával velmi dobře na nejrůznějších površích, a to včetně huňatějších koberců. Na těch se konkurenční modely občas zastaví. Co určitě oceníte je jeho tichost. Výrobce uvádí, že nepřesáhne hranici 50 dB a my musíme dodat, že na nízký a střední výkon ventilátoru jsme o něm u puštěného filmu takřka nevěděli.

Traduje se, že robotické vysavače 2 v 1 nejsou příliš kvalitní na mokrý úklid. Ale Puron PR 10 nás přesvědčil o opaku. Samozřejmě pokud byste přišli domů v zablácených botách z pole, tak to nebude úplně ono, ale běžný pravidelný úklid zvládá v pohodě. Spokojeni jsme byli s jeho vytíráním na linu, parketách i plovoucí podlaze. Voda se díky mopovací utěrce nanáší rovnoměrně a nikdy nezůstaly větší nánosy. Ještě musíme upozornit, že je potřeba za pomocí aplikace vyznačit koberce jako zakázané zóny. Údržba po vytření je snadná. Stačí sundat mopovací utěrku, vyprat ji v ruce a nechat uschnout. V balení dostáváte utěrky na více použití.

Když už jsme u té údržby, tak nesmíme zapomenout, že je po každém úklidu potřeba zkontrolovat boční rotující kolečka. Občas se na ně namotávají vlasy a ty je potřeba z nich sundat. Celkově je údržba snadná – v balení na čištění turbokartáče máte dokonce speciální kartáč.

Závěrečné hodnocení

9

Perfektní

Závěrem můžeme říci jedno. Za málo peněz dostanete opravdu hodně muziky. V cenové kategorii do 10 000 Kč se jedná o jeden z těch lepších robotických vysavačů na trhu. Puron PR 10 doporučujeme.

Design a zpracování
9
Výbava a výdrž
9
Manipulace a ovládání
9
Kvalita úklidu a údržba
9
Klady
 • Kvalitní úklid
 • Možnost mopování
 • Tichý chod
 • Koš na nečistoty s velkým objemem
 • Větší nános nečist uklidí pečlivě
 • Dostane se přes překážky do 1,8 cm výšky
 • Náhradní filtr, boční kartáčky, mopovací utěrky
 • Aplikace je v češtině
Zápory
 • Do kabelů se občas zamotá
 • Suché listy a podobně velké smetí nevysaje
 • V balení nejsou baterie do dálkového ovládání

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (1 hlas)

Autor recenze

Bohumil Rosička
Bohumil Rosička

Bohouš je šéfredaktor s více než 15 lety zkušeností v oblasti prodeje a e-commerce. Jeho zájem o nejnovější technologické pokroky a trendy mu umožňuje zajímavě popisovat vlastnosti produktů a sdílet cenné poznatky se čtenáři. Ve svém volném čase se věnuje rodině, literatuře a studiu nových dovedností. Má velký zájem o svět sci-fi a fantasy a rád tráví čas hraním deskových her se svými přáteli a rodinou. LinkedIn

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář