ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce
  • S námi vybíráte chytře již od roku 2016.
Menu
>

Recenze mechanického šicího stroje Pfaff Select 4.2

Recenze Pfaff Select 4.2 - recenze

Mechanický šicí stroj Pfaff Select 4.2 se právem umístil na prvním místě v našem srovnávacím testu. Své konkurenty předběhl díky velké praktičnosti a množství programů, které můžete používat. Jedná se o nejmodernější stroj z řady Select. Již u jeho předchůdců bylo znát, že jde o kvalitní stroje.

Hodnocení Pfaff Select 4.2

9.5

Perfektní

Mechanický šicí stroj Pfaff Select 4.2 bojuje o vaši přízeň s promyšleným IDT systémem, který umožňuje rovnoměrné podávání látky. Stroj vám dá na výběr ze 40 stehů, přičemž nechybí ani ozdobné. Výčet kvalit je však mnohem delší.

Systém podávání látky
10
Variabilita stehů
10
Ovládání
9
Další funkce a příslušenství
9
Klady
  • Systém horního podávání IDT
  • Snadná volba stehů díky klávesnici
  • Ozdobné stehy
  • LED osvětlení
  • Hromada příslušenství v ceně
Zápory
  • Problémy s navlékáním nitě
  • Jen jeden druh knoflíkové dírky

Systém podávání látky – 10/10

První klíčový parametr nás přivádí k systému podávání látky. Pfaff Select 4.2 využívá tzv. IDT systému. Jedná se o patentovaný systém firmy a tkví v duálním podávání látky. Dochází k rovnoměrnému podávání seshora i zespod. Díky tomu je eliminováno posouvání vrstev mezi sebou. Lze ho vypnout v případě, že o jeho použití zrovna nestojíte.

IDT systém je perfektní při šití jemných klouzavých materiálů. Lze ho však využít také při šití více vrstev látky najednou. Spodní podávání by v případě, že mezi materiály potřebujete dát výplň, nemuselo stačit. Díky IDT systému vás ale tyto problémy naprosto přestanou trápit a při šití budete moci používat téměř jakýkoliv materiál.

Variabilita stehů – 10/10

Při výběru stehů se vám otevírá volba hned mezi 40 možnostmi. Zastoupen je například rovný steh, pružný trojitý rovný steh, entlovací steh, plástový steh, slepý steh, overlockový steh nebo například krycí steh. Pružný trojitý steh využijete pro zpevněné švy, entlovací pro vytváření oček, plástový pro pružné látky a slepý pro neviditelné zajištění lemů.

Nebudeme popisovat každý steh zvlášť, zkrátka je z čeho vybírat. Každý z nich využijete pro jiný typ látky nebo v jiné situaci. Pravděpodobně se vám nestane, že byste strádali. Můžete si vyhrát se spojováním švů na silných materiálech, se sešíváním pružných látek i s přišíváním gumy. Přístroj je pochopitelně vybaven i ozdobnými stehy.

Recenze Pfaff Select 4.2 - variabilita stehů

Ovládání – 9/10

Množství programů a celkové zpracování šicího stroje Pfaff Select 4.2 na vás může působit dojmem, že bude jeho ovládání složité. Avšak opak je pravdou. Můžete se spolehnout na poměrně jednoduché ovládání díky umístěné klávesnici. Na ní můžete skrze velká tlačítka zvolit jeden ze 40 stehů, který budete zrovna potřebovat.

I systém volení programu, nebo chcete-li stehu, má svůj název a říká si „EasySelect“. Jeho název (v překladu „snadný výběr“) odpovídá realitě. Práci s tímto šicím strojem usnadňuje také zabudované LED osvětlení. Je úsporné a nebude vás nijak oslňovat. K modernímu designu se navíc skvěle hodí.

Bod strháváme za čas spolknutý při prvním navlékání horní nitě. Je to vlastnost, se kterou možná budete trochu bojovat. To však vyváží například jednoduchá výměna stehové desky a přítlačné patky. Stačí jedno cvaknutí a máte hotovo.

Další funkce a příslušenství – 9/10

Postupně se dostáváme ke zbytku funkcí, které může mechanický šicí stroj Pfaff Select 4.2 nabídnout. Náročného zákazníka potěší vertikální rotační chapač a volné rameno. Šířku stehu lze regulovat do 5,5 mm, délku do 6 mm. Pochopitelně nechybí ani možnost zpětného chodu. Stroj disponuje také funkcí automatického vypnutí navíjení spodní niti, pokud je cívka plná.

Tento šicí stroj má dva držáky cívek, takže můžete využívat možnosti šití dvojitou jehlou. Nesmíme zapomenout ani na již zmíněné jednobodové LED osvětlení. V celkové ceně za výrobek je kromě samotného stroje zahrnuto také vodící pravítko, jehly, držáky nití či odvíjecí kotouček. Domů vám s ním přijde také kazetka se sedmi typy patek.

Ačkoliv máte na výběr ze 40 stehů, knoflíková dírka je pouze 4-kroková. Jeden druh dírky proto znamená odečtení jednoho bodíku. Nejedná se však zásadní faktor, který by vás měl odradit od pořízení.

Recenze Pfaff Select 4.2 - další funkce a příslušenství

Parametry Pfaff Select 4.2

Vlastnost Parametr
Rychlost šití 860 stehů/min
Typ jehel 130/705 H
Rozměry šicího stroje 28 × 39 × 16 cm
Hmotnost stroje 6,3 kg

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.6 (1 hlas)

Autor recenze

Lucie Šajnarová
Lucie Šajnarová

Lucie je vášnivá čtenářka a redaktorka, která se snaží přinášet zajímavosti a novinky prostřednictvím svých článků. Její práce zahrnuje širokou škálu témat, od elektroniky a beauty až po zdravý životní styl. Ve svých článcích se snaží nejen informovat, ale také inspirovat a povzbuzovat své čtenáře. Zkoumá nejnovější trendy ve světě a zároveň hledá inspiraci v každodenním životě. Protože vlastní zkušenost je vždy cennější. LinkedIn

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář