ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce
  • S námi vybíráte chytře již od roku 2016.
Menu
ChytrýVýběr.cz > Recenze

Recenze outdoorové kamery Niceboy Vega X Star

15. 7. 2022 aktualizováno

Niceboy VEGA X Star - úvod - recenze

S outdoorovou kamerou Niceboy Vega X Star si můžete během používání vyhrát i přes to, že v našem žebříčku akčních kamer obsadila až třetí místo. Jedná se o cenově dostupnou kameru, která má na trhu své místo a jsme si jistí, že by neměla unikat vaší pozornosti. V opačném případě byste se mohli ochudit o jeden z top produktů.

Hodnocení Niceboy Vega X Star

8.6

Skvělá

Outdoorová kamera Niceboy VEGA X Star toho může nabídnout možná až překvapivě mnoho. Pokud byste si ji nevybrali pro nízkou cenu, tak se nechte okouzlit například kvalitním obrazem, příslušenstvím či různými režimy.

Kvalita videí a fotografií
9
Úroveň stabilizace
8
Další funkce
9
Celkové zpracování
8
Příslušenství
9
Klady
  • Dva displeje
  • Širokoúhlé záběry
  • Celoskleněný objektiv s antireflexní vrstvou
  • Dostatečné množství příslušenství v ceně
Zápory
  • Vodotěsná pouze s pouzdrem
  • Rozlišení by mohlo být vyšší

Kvalita videí a fotografií – 9/10

Bodování tohoto parametru dokazuje, že je kvalita videí a fotografií u outdoorové kamery Niceboy VEGA X Star na vysoké úrovni. Čistý obraz bez nedokonalostí je zaručen díky nahrávání ve 4K se 30 snímky za vteřinu a Full HD se 120 snímky za vteřinu. Pokud je to na vás moc čísel, tak to shrneme pár slovy – můžete se těšit na parádní snímky a záběry.

Kamera umožňuje výběr mezi několika úrovněmi rozlišení. Ty si vybíráte podle momentální potřeby tak, jak uznáte za vhodné. Obraz ve 4K doplňují fotografie, které zachytíte pomocí 20 Mpx fotoaparátu. Oproti některým konkurenčním kamerám sice může zůstávat maličko pozadu, ale na představitele nejlevnější cenové kategorie je to dobrý výsledek.

Úroveň stabilizace Niceboy Vega X Star – 8/10

Dobrá integrovaná stabilizace by neměla chybět u žádné sportovní či outdoorové kamery. A proto je jí opatřena také tato kamera. Díky ní se stanou roztřesené záběry minulostí a vy si můžete vychutnat čistý obraz. Stabilizační technologie u této kamery se nazývá X-steady a zanechává za sebou plynulý obraz bez otřesů.

Tato technologie vyhodnocuje záběry, které zrovna natáčíte, a sama přizpůsobuje obraz tak, aby nebyl rozmazaný. Přispívá tím ke stabilizaci kamery. Pokud budete chtít, můžete zkusit stabilizační technologii vypnout, natočit nějaké záběry bez ní a poté je srovnat s těmi čistými. Teprve tak poznáte, jaký kus práce technologie odvádí.

Niceboy VEGA X Star - úroveň stabilizace - recenze

Další funkce – 9/10

Zdá se, že každý z našich modelů vybraných do srovnávacího testu si vedl u tohoto parametru opravdu dobře. Ani Niceboy VEGA X Star nezaostává a nabízí majitelům mnoho funkcí, které jeho používání přivedou k dokonalosti. Proč tedy bodík dolů? Je to kvůli vodotěsnosti. Kamera je sice voděodolná do 30 m, ale pouze s pouzdrem.

Pojďme k dalším funkcím. Kamera je opatřena dvěma displeji – předním a zadním, přičemž zadní je větší. Přední slouží jako selfie displej a zobrazí to, co zrovna natáčíte. S kamerou můžete pořizovat až 170° širokoúhlé záběry.

Ovládání této kamery je intuitivní. Nechybí možnost dálkového ovládání, které zvyšuje komfort užívání. Užívat si můžete také přítomnosti časosběrného videa, časovače či prodloužené expozice. Vyhrajete si také se zpomalenými či zrychlenými záběry.

Celkové zpracování – 8/10

U tohoto parametru si kamera také nevedla vůbec špatně, ale při porovnání této a konkurenčních dražších modelů je zapotřebí uznat jednu věc. Se svým hranatým designem může působit retro stylem, což se nemusí každému líbit.

S kvalitou videí úzce souvisí přítomnost celoskleněného objektivu, který je opatřen 7 čočkami a antireflexní vrstvou. Kameru to může dělat trochu křehkým výrobkem, proto doporučujeme dokoupení ochranné vrstvy na objektiv. Jedná se však o maličké a lehké zařízení, které snad ochráníte jednoduše.

Niceboy VEGA X Star - celkové zpracování - recenze

Příslušenství – 9/10

Podobně jako i u dalších produktů, i zde se můžete těšit na pořádnou dávku kompatibilního příslušenství. Velké množství získáte již při pořízení společně s kamerou, něco si můžete v případě zájmu dokoupit.

Na závěr bychom rádi upřesnili, co můžete v balení s kamerou nalézt. Jedná se například o sadu úchytů pro připojení vaší kamery k nejrůznějším povrchům či stativům. Nechybí vodotěsné pouzdro, bez nějž by kamera neměla přijít do kontaktu s vodou. Dále se můžete těšit na baterii nebo také nalepovací držák na helmu.

Parametry Niceboy Vega X Star

Vlastnost Parametr
Úhlopříčka zadního displeje 2″
Rozlišení 4K
Hmotnost 70 g

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (31 hlasů)

Autor recenze

Bohumil Rosička
Bohumil Rosička

Bohouš je šéfredaktor s více než 15 lety zkušeností v oblasti prodeje a e-commerce. Jeho zájem o nejnovější technologické pokroky a trendy mu umožňuje zajímavě popisovat vlastnosti produktů a sdílet cenné poznatky se čtenáři. Ve svém volném čase se věnuje rodině, literatuře a studiu nových dovedností. Má velký zájem o svět sci-fi a fantasy a rád tráví čas hraním deskových her se svými přáteli a rodinou. LinkedIn

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář