ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce
  • S námi vybíráte chytře již od roku 2016.
Menu
>

Recenze kolagenu NaturalProtein

Kolagen Naturalprotein - úvodní obrázek

Kolagen tvoří jednu z nejdůležitějších bílkovin v lidském těle, která má výrazný vliv na kvalitu pohybového aparátu, pleti, nehtů, vlasů a mnohého jiného. V určitém věku se nám přestává tvořit v těle přirozeně a je nutné ho dodávat pomocí doplňků stravy. Měla jsem možnost testovat kolagen od společnosti NaturalProtein. Tento kolagenový drink obsahuje kombinaci rybího a hovězího kolagenu a účinně působí na všechny oblasti lidského těla, které trpí jeho nedostatkem. Jaké má kolagenový nápoj opravdové účinky, jak se připravuje a chutná a další poznatky z měsíčního užívání kolagenových drinků se dozvíte z mé recenze uvedené níže.

Hodnocení kolagenového nápoje NaturalProtein

8.6

Skvělý

Kolagen v prášku Naturalprotein se užívá rozmícháním ve vodě nebo v mléku. Vybrat si můžete ze šesti příchutí, které krásně voní, ale chuťově nejsou příliš výrazné. Přibližně po dvou týdnech jsem pozorovala viditelné účinky na vlasech a pleti.

Balení, obal, popis
10
Příchutě a vůně
7
Užívání a účinky
8
Složení
10
Cena
8
Klady
  • Několik příchutí na výběr
  • Jednoporcové balení
  • Kombinace rybího a hovězího kolagenu
  • Několik možností konzumace
  • Vysoká dávka kolagenu
Zápory
  • Nápoj má zvláštní pachuť
  • Některé příchutě obsahují hodně zrníček

Balení, obal, popis – 10/10

Kolagen NaturalProtein přišel v papírové krabici, která byla vystlána dřevěnými pilinami, které zamezovaly poškození obsažených produktů během přepravy. Tento výstelkový materiál jsem zatím u žádné jiné zásilky nezažila, ale u značky, která se specializuje na přírodní produkty, se dal předpokládat přírodní materiál, který je ekologický.

Balíček obsahoval jedno balení kolagenu s příchutí jahody o hmotnosti 300 g a 10 jednoporcových balíčků kolagenu v příchutích malina, kakao, maracuja a banán, červené ovoce a mango. Po dvou balíčcích od každé příchutě.

Dále byl přibalen shaker pro přípravu kolagenového nápoje. Ten je vyroben z ekologického materiálu Wheat Straw ®, který je náhražkou plastu a v přírodě se dokáže rozložit do 6 měsíců. Dále výrobce uvádí, že je shaker vegan, gluten-free a neobsahuje alergeny. Jeho objem je 600 ml. Dokonalé rozmíchání a vyšlehání zajišťuje kovová spirála, která je součástí shakeru. Na boční vnější straně je vyražena i odměrka v mililitrech, ale je poměrně špatně vidět.

Samotný kolagenový prášek je balený v papírovém obalu. Z vnější strany se jedná o recyklovaný papír a z vnitřní o papír potažený ochrannou vrstvou nutnou pro uchování trvanlivosti produktu.

Popis produktu je na přední i zadní straně obalu. Na zadní straně můžete nalézt popis složení, návod k přípravě, doporučené dávkování a informace o výrobci. Myslím si, že popis je naprosto dostačující a dozvíte se z něj všechny nejdůležitější informace a ty ostatní jsou velmi obsáhle popsány na internetových stránkách společnosti NaturalProtein.

Příchutě a vůně – 7/10

U kolagenu ve formě prášku, který se rozmíchá ve vodě či mléku a poté vypije, je důležitým aspektem pro spokojené užívání příchuť výsledného nápoje. U kolagenu NaturalProtein je škála příchutí opravdu bohatá a tu oblíbenou by si měl vybrat každý uživatel. Já měla možnost vyzkoušet všechny příchutě.

Ze začátku užívání mi ovocnou a kakaovou příchuť přebíjela jakási pachuť některé se složek prášku a pití kolagenového nápoje pro mě moc příjemné nebylo. Přibližně po dvou týdnech užívání jsem si zvykla, pachuť už jsem necítila a drink mi chutnal.

Vůně jednotlivých příchutí je úžasná. Všechny druhy kolagenu krásně a intenzivně voní dle jednotlivých druhů ovoce a kakaa. Upřímně musím říct, že vůně převyšuje chuť. Konkrétní příchuť je rozpoznatelná spíše podle vůně, která je opravdu výrazná a velmi příjemná, zatímco samotná chuť je nevýrazná a zvolený druh příliš nepřipomíná. Jediná příchuť s výraznější chutí, která byla exotická a velmi dobrá, byla maracuja a banán.

Příchutě jahody, maliny a červeného ovoce, která obsahuje maliny, višně a jahody, obsahují částečky ovocných zrníček. Těch je v jedné porci poměrně hodně a i přes to, že se kolagen NaturalProtein konzumuje formou nápoje, tak se mi zrníčka usazovaly v zubech a nebylo mi to moc příjemné.

Užívání a účinky – 8/10

Kolagen NaturalProtein je v prášku. Dávkuje se přiloženou dřevěnou odměrkou. Rozmíchává se v 200–250 ml vody nebo mléka a poté se vypije. Zkusila jsem obě varianty a vítěz je u mě jednoznačně mléko. Ve vodě jsem vyzkoušela příchuť maliny a jahody. Ani jedna varianta nechutnala ve vodě dobře. Výsledná konzistence a zejména vzhled nápoje nepůsobil příliš dobře a stejně tak to bylo i s chutí, která nebyla moc příjemná.

Velký rozdíl pro mě byl, když jsem kolagenový prášek rozmíchala v mléku. Při trochu delším promíchání v přiloženém shakeru NaturalProtein se mi vytvořila hustá nadýchaná pěna, která spadla až po rozmíchání lžičkou už přímo ve skleničce. Chuť byla oproti variantě ve vodě lahodná a velmi mě překvapila. Konzumace byla velmi příjemná. Podle mě nejspíše proto, že konzistence je hustší a připomíná mléčný koktejl.

Trochu nepříjemná mi nakonec připadala pouze pěna, která nebyla při konzumaci moc dobrá. Snažila jsem se tedy nevyšlehat nápoj příliš moc, nebo jsem pak případnou pěnu během pití rozmíchávala s tekutou částí nápoje.

Kolagenový prášek si můžete také nasypat do úst a zapít vodou. Z tohoto způsobu konzumace jsem měla obavy, protože dvě plné odměrky, jsou poměrně velká dávka. Zkusila jsem si dát do úst trochu prášku. Ihned mi to bylo nepříjemné jak chuťově, tak pocitově. Po chvilce, kdy se prášek rozmočil na jazyku, se sice rozvinula sladká chuť, ale samotný prášek mi v ústech nebyl příjemný a nedovedu si představit, že bych v nich měla celé dvě odměrky. Tento způsob konzumace kolagenu NaturalProtein raději přenechám opravdovým fajnšmekrům, kteří si ho vychutnají.

Prvních viditelných účinků kolagenu NaturalProtein jsem si všimla asi po dvou týdnech užívání. Moje vlasy byly na dotyk znatelně hladší a krásně se leskly. Následně jsem si všimla, že hladší na dotyk je i moje pokožka. Naopak tomu bylo u mých nehtů, na jejichž kvalitu neměl kolagen ani po měsíci užívání žádný účinek. Při dlouhých procházkách jsem si také všimla, že mě ke konci procházky nebolí klouby ani svaly.

Složení – 10/10

Složení kolagenu NaturalProtein je přírodní. Neobsahuje chemické a konzervační látky a ani žádná umělá barviva či aromata. Všechny přísady jsou rozemlety a tvoří kompaktní práškovou hmotu obarvenou a ovoněnou konkrétním druhem ovoce nebo kakaa.

Kolagen je v doplňku stravy NaturalProtein obsažen kombinací hovězího a rybího kolagenu. Hovězí kolagen je vhodnější pro regeneraci a posílení kloubů, kostí, vazů a svalů. Rybí kolagen, v tomto produktu ze sladkovodních ryb, se užívá spíše pro krásné vlasy, nehty a pleť. Oba typy kolagenu jsou hydrolyzované, takže se lépe vstřebají a lépe účinkují tam, kde mají. Denní dávka obsahuje 7 200 mg kolagenu, což je vysoká dávka.

Kyselina hyaluronová působí zejména proti vzniku vrásek, stárnutí pleti a dodává pleti pružnost a hydrataci. Podporuje také zdraví kloubů.

Vitamín C je častou součástí kolagenových přípravků, protože podporuje přirozenou tvorbu kolagenu v těle a pomáhá ke správné tvorbě kolagenových vláken v kloubních chrupavkách. Ulehčuje také vstřebávání kolagenu dodávaného potravinovými doplňky.

Stévie je v tomto produktu použita jako přírodní sladidlo. Je až 300× sladší než cukr, takže jí není v přípravku potřeba velké množství. Navíc má stévie protizánětlivé a antibakteriální účinky a urychluje hojení ran a kožních problémů.

K ochucení používá značka NaturalProtein mrazem sušené ovoce a belgické kakao. Ovoce si touto konzervací uchovává svou barvu a aroma, které dodává celému kolagenovému prášku i výslednému namíchanému nápoji.

Cena – 8/10

Kolagen NaturalProtein v balení o hmotnosti 300 gramů, které obsahuje 25 dávek, se prodává za 949 Kč. V přepočtu na jednu dávku se jedná o částku přibližně 38 Kč. Jednoporcové balení můžete pořídit za 49 Kč. Výhodnější je tedy velké balení a to jednoporcové bych volila opravdu jen pro ochutnání dané příchutě. Cena velkého balení se pohybuje v podobném rozmezí jako ostatní kolagenové přípravky v měsíčním balení.

Parametry kolagenu NaturalProtein

Vlastnost Parametr
Užívání 1× denně 12 g
Určení Klouby, pleť, nehty, vlasy
Obsah balení 300 g
Přibližná cena 949 Kč

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (175 hlasů)

Autor recenze

Veronika Štrachová
Veronika Štrachová

Jsem vystudovaná personalistka. Během rodičovské dovolené mě začalo bavit testovat nové produkty a psát o nich recenze, a proto jsem se této oblasti začala věnovat naplno. Rozumím si s moderními technologiemi a ráda zkouším nové výrobky. Ve volném čase se věnuji péči o zahradu, procházkám v přírodě se synem a turistice. Ráda objevuji krásu českých hor, lázeňských středisek a historických center měst.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář