ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce
  • S námi vybíráte chytře již od roku 2016.
Menu
ChytrýVýběr.cz > Recenze

Recenze outdoorové kamery Lamax W9.1

15. 7. 2022 aktualizováno

Lamax W9.1 - úvod - recenze

Outdoorová kamera Lamax W9.1 v našem srovnávacím testu akčních kamer získala druhé místo. Hodnocení zlatý střed znamená, že má nespočet silných stránek, za které ale zaplatíte rozumné peníze. Je ovšem potřeba počítat i s tím, že se sem tam objeví i nějaká nešikovná drobnost. Od nákupu by vás to odradit rozhodně nemělo, jedná se o skvělou kameru.

Hodnocení Lamax W9.1

8.8

Skvělá

Outdoorová kamera Lamax W9.1 vám dá vše, co od takového výrobku potřebujete. Má přední displej, je vodotěsná, vybavená stabilizací a domů vám přijde i s výbavou. Natáčí ve formátu 4K a pro rychlejší přesun záběrů ji můžete propojit s aplikací v mobilu.

Kvalita videí a fotografií
9
Úroveň stabilizace
8
Další funkce
9
Celkové zpracování
8
Příslušenství
10
Klady
  • Perfektní poměr ceny a kvality
  • Dva displeje
  • Vodotěsná i bez pouzdra
  • Spousta příslušenství v ceně
Zápory
  • Trochu horší stabilizace
  • Horší zvuk a obraz

Kvalita videí a fotografií – 9/10

Vysoký výkon a nativní rozlišení 4K na 30 fps. Tak by se dal pár slovy a čísly shrnout první parametr. Rádi bychom ho ale rozvinuli více. Natáčet můžete i ve Full HD při 120 snímcích za sekundu. Zde získávají slova o vysokém výkonu smysl. Samozřejmá je naprostá plynulost všech vašich záběrů.

Fotky mohou dostat rozlišení až 20 Mpx ve formátu JPG. Navíc u nich dochází ke korekci tzv. rybího oka. Proto bude nejen natáčení videí, ale také focení jedna velká radost. Záběry si vás získají díky detailům. Při čtení nejedné recenze ale bohužel narazíte na několik názorů, které se shodují na horší kvalitě obrazu a zvuku u videí.

Úroveň stabilizace – 8/10

Druhý parametr dává na kameře trochu najevo, že se jedná o levnější produkt. Stabilizace se může zdát nedostačující, ale záleží na tom, jaké máte na kameru požadavky. Při klasickém natáčení si ani nemusíte všimnout, že by někde mohl být problém. Při natáčení ve Full HD si však můžete všimnout nepříliš kvalitních výsledků.

Pojďme ale otočit list a podívat se na to, co za stabilizací u této kamery stojí. Jedná se o zdokonalenou elektronickou stabilizaci obrazu MAXsmooth. Anglické slovíčko „smooth“ má odkazovat na vyhlazení otřesů, výsledná videa mají být hladká a srovnaná. Možná však nedokáže odvést všechnu práci a záleží tak i maličko na schopnostech uživatele.

Lamax W9.1 - úroveň stabilizace - recenze

Další funkce – 9/10

U přídavných funkcí získává sportovní kamera Lamax W9.1 zpět své ztracené body. Najednou jako by se setřely rozdíly mezi touto a dražšími kamerami. Zadní stranu kamery zdobí dotykový LCD displej, kde obstaráte veškeré ovládání. Displej, ačkoliv menší, nechybí ani na přední straně kamery. Jeho velikost činí 1,4″, možná vás tak čeká trocha mžourání.

Kamera je voděodolná do 12 m, ovšem při použití pouzdra se vodotěsnost zvyšuje až na 40 m. Je tak chráněná nejen před deštěm, ale vy ji můžete v klidu vzít s sebou při potápění. U kamery vás potěší rovněž i široké pozorovací úhly či mobilní aplikace.

Tato kamera podporuje microSD karty s kapacitou až 128 GB. Naprostou samozřejmostí je bezdrátové připojení Wi-Fi. Jako využitelné se jeví také vodotěsné dálkové ovládání v podobě hodinek. Nesmíme zapomenout na časosběrný režim či podporu slowmotion.

Celkové zpracování – 8/10

Dva bodíky unikly kameře Lamax W9.1 u hodnocení celkového zpracování. Začneme ale od kladných stránek. Jednou z nich je zaručeně menu v ČJ, které u outdoorových kamer nemusí být pravidlem. A to ani u těch dražších.

Výdrž baterie dosahuje při běžném používání dvou hodin. U již zmíněné vodotěsnosti vyzdvihují výrobci ještě odolné zpracování této kamery. To už nemusí tolik platit u hodinek, které slouží jako dálkové ovládání ke kameře. Ale počkat, ne vždy to platí i u kamery samotné. Nejednou narazíte na komentáře kritizující kvalitu jejího zpracování.

Lamax W9.1 - celkové zpracování - recenze

Příslušenství – 10/10

Při hodnocení posledního z parametrů nemůžeme dát nic jiného než plný počet bodů. Tak jako řada spokojených zákazníků, i vy po přečtení následujících řádků pochopíte důvod naší euforie. Čím si ho tedy zasloužila?

Příslušenství k outdoorové kameře Lamax W9.1 je velmi bohaté. Ale nejen, že toho je hodně, vy si to „hodně“ navíc kupujete už rovnou s kamerou. Součástí balení je kompletní příslušenství a nejspíš už nebudete muset nic dokupovat. Spolu s kamerou vám přijde také dálkové ovládání, držáky, náhradní baterie, úchyty pro upevnění kamery či mini stativ.

Parametry Lamax W9.1

Vlastnost Parametr
Úhlopříčka zadního displeje 2″
Rozlišení 4K
Hmotnost 127 g

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.3 (15 hlasů)

Autor recenze

Bohumil Rosička
Bohumil Rosička

Bohouš je šéfredaktor s více než 15 lety zkušeností v oblasti prodeje a e-commerce. Jeho zájem o nejnovější technologické pokroky a trendy mu umožňuje zajímavě popisovat vlastnosti produktů a sdílet cenné poznatky se čtenáři. Ve svém volném čase se věnuje rodině, literatuře a studiu nových dovedností. Má velký zájem o svět sci-fi a fantasy a rád tráví čas hraním deskových her se svými přáteli a rodinou. LinkedIn

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář