ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce
 • S námi vybíráte chytře již od roku 2016.
Menu
ChytrýVýběr.cz > Recenze

Recenze Kloubus

Produktový obrázek Kloubus

Problémy s klouby, vazy a šlachami trápí mnoho z nás a jsou nejčastěji způsobeny nedostatkem kolagenu v našem těle. Ulevit nám mohou vhodné doplňky stravy s obsahem kolagenu na klouby. Měla jsem možnost vyzkoušet doplněk stravy Kloubus a své poznatky jsem shrnula v recenzi uvedené níže.

1. Hodnocení doplňku stravy Kloubus

7.8

Kloubní výživa s vysokou dávkou hydrolyzovaného vepřového kolagenu a dalšími účinnými látkami zesilujícími účinky kolagenu a zlepšujícími stav pohybového aparátu i celého metabolismu. Měsíční balení s užíváním formou nápoje s grepovou příchutí.

Balení, obal, popis
9
Chuť a vůně
5
Užívání a účinky
9
Složení
9
Velikost balení a cena
7
Klady
 • Snazší užívání pro osoby mající problémy s polykáním kapslí
 • Vysoká dávka kolagenu
 • Bohaté složení
 • Vysoká dávka dalších látek zlepšujících pohybový aparát
 • Neobsahuje cukr
 • Působí i na metabolismus a nervovou soustavu
 • Obsahuje vepřový kolagen
 • Velikost balení vhodná pro vyzkoušení produktu
Zápory
 • Chuť a aroma působí uměle
 • Složitější příprava k užívání
 • Menší balení
 • Vyšší cena
 • Není uveden typ kolagenu

2. Balení, obal, popis – 9/10

Doplněk stravy Kloubus přišel zabalený v lepenkové krabici, která byla vycpána polystyrenovými kousky. Přibalena byla malá brožurka o přípravku Kloubus a kartička se jménem pracovnice, která krabici zabalila.

Balíček s doplňkem stravy Kloubus - recenze

Samotný doplněk stravy je balen v krabičce ze silného papíru. Design krabičky je v modré barvě s lesklými dekorativními prvky. Krabička obsahuje 30 samostatných sáčků s denními dávkami prášku, ze kterého se připravuje kolagenový nápoj. Sáčky jsou z neprůhledné fólie s vnitřní aluminiovou vrstvou chránící obsah před znehodnocením vnějšími vlivy. Vnější strana sáčků má modrou barvu a po celé ploše obsahuje nápis Kloubus a znak výrobku v podobě nosorožce.

Přední strana papírové krabičky obsahuje výrazný znak nosorožce a název doplňku stravy. V dolní části je česky a slovensky uvedena stručná informace o počtu sáčků, druhu výrobku a způsobu jeho užití. Popis na zadní straně je poměrně podrobný v českém a slovenském jazyce. Obsahuje podrobné informace o složení a množství jednotlivých účinných látek v denní dávce. Dále informaci o doporučené denní dávce a její přípravě, hmotnosti balení a jednotlivých sáčků, upozornění, způsobu skladování, číslu šarže, datu spotřeby a výrobci.

Popis přípravy je popsán nejen na zadní straně papírové krabičky, ale obrázkově je znázorněn i na vnitřní straně víka krabičky. Popsán je také v přiložené informační brožurce, ve které se nalézají také stručné informace o doplňku stravy, jeho účincích a užívání.

Sáček s kloubní výživou Kloubus - recenze

Níže uvádím tabulku s parametry doplňku stravy Kloubus:

Parametr
Forma Prášek
Užívání 1 sáček denně
Obsah balení 30 sáčků
Počet dávek 30 dávek
Účinná složka Hydrolyzovaný vepřový kolagen, glukosamin sulfát, MSM, chondroitin sulfát, vitamín C, hořčík, bromelain, L-leucin, kyselina hyaluronová, zinek, biotin, vitamín D3
Přibližná cena 690 Kč

3. Chuť a vůně – 5/10

Kloubus má grepovou příchuť a aroma. Samotná chuť je hodně sladká a grep je v ní těžko rozeznatelný. Nápoj chutná podobně jako klasický šumák s vitamíny s umělou citrusovou příchutí. Výrazným prvkem v příchuti je také chuť kolagenu. Ve vůni je opět dominantní aroma kolagenu, případně i jiné obsažené látky, a je těžko rozeznatelné, že má být aroma grepové. Vůně na mě působila uměle a ne moc příjemně, stejně tak jako chuť. Tuto položku hodnotím jako nejslabší článek doplňku stravy Kloubus.

Kloubní výživa Kloubus - recenze

4. Užívání a účinky – 9/10

Denně se užívá jeden sáček doplňku stravy Kloubus. Ten se rozpustí ve sklenici vody a vypije. Podle doporučení výrobce by se měl obsah sáčku nasypat do sklenice, dolít 250 ml studené vody a rozmíchat. Po 1-2 minutách by se měl prášek zcela rozpustit. Nápoj se může následně vypít, a to nejlépe během nebo těsně po jídle.

Má zkušenost je taková, že během míchání začne prášek pěnit, takže se může stát, že vám z plné sklenice vody vypění ven. Nejprve jsem pro jistotu nalívala vodu do půlky sklenice, zamíchala a poté čekala. Po dvou minutách zůstávala ve sklenici stále vrstva pěny a velké množství hrudek prášku. Délka promíchávání neměla na množství hrudek žádný vliv. K plnému rozpuštění prášku došlo až po přibližně 10 minutách. Po této době byl nápoj již čistý bez pěny a hrudek a bylo možné dolít sklenici vodou do plna. Výsledný nápoj má světle růžovou barvu a je průhledný.

Kloubus ulevuje od potíží s pohybovým aparátem, konkrétně ulevuje od bolestí kloubů a problémů s vazy a šlachami. Výrobce přímo na balení neuvádí, po jaké době by měly být citelné první výsledky užívání, ale v přiložené informační brožuře je uvedeno, že se první výsledky dostaví po 14-30 dnech.

Já jsem užívala Kloubus po dobu 1 měsíce a výsledky jsem pocítila. Přestaly mě bolet klouby na rukách a na prstech, které mě často trápily během dlouhých pracovních dní. Celkově jsem se cítila dobře a pohyb mi nedělal potíže ani při větší fyzické zátěži, při které jsem dříve často cítila únavu v celém pohybovém aparátu.

5. Složení – 9/10

Doplněk stravy Kloubus neobsahuje pouze kolagen, ale má bohaté složení, které zesiluje účinky kolagenu. Z účinných látek ve složení naleznete hydrolyzovaný kolagen – kolagenní peptidy 5 000 Da, glukosamin sulfát 2KCI, MSM, chondroitin sulfát, vitamín C, hořčík, bromelain, L-leucin, kyselinu hyaluronovou, zinek, biotin a vitamín D3. Hydrolyzovaný kolagen je obsažen ve formě kolagenních peptidů 5 000 Da v množství 2 730 mg v jedné dávce. Jakého typu kolagen je, uvedeno není. Jedinou informací je to, že se jedná o vepřový kolagen, který je pro pohybový aparát vhodný stejně jako ten hovězí.

Sáčky s doplňkem stravy Kloubus - recenze

Glukosamin sulfát, MSM a chondroitin sulfát jsou látky, které se vyskytují zejména v našich chrupavkách, ale i kloubech, vazech a šlachách. Působí na jejich zdravou skladbu a správné fungování.  Vitamín C, zinek a vitamín D3 ovlivňují správnou skladbu a fungování našich kostí. Hořčík, bromelain, L-leukocin, kyselina hyaluronová a biotin jsou látky, které pozitivně působí na fungování celého metabolismu a přispívají k normálnímu fungování nervové soustavy, buněk i pokožky.

Kromě účinných látek obsahuje Kloubus kyselinu citrónovou, hydrogenuhličitan sodný, extrakt z červené řepy, sukralózu a grepové aroma. Kyselina citrónová je přírodní konzervační látka získávaná z citrusových plodů a je u tohoto doplňku stravy použita jako regulátor kyselosti. Hydrogenuhličitan sodný je jiným názvem jedlá soda, která je použita jako kypřící látka. Sukralóza je umělým sladidlem, které má nízký počet kalorií. Růžovou barvu propůjčuje výslednému nápoji Kloubus extrakt z červené řepy. Aroma je grepové, ale o jeho původu, tedy zda je přírodní či umělé, výrobce neinformuje. O produkt s čistě přírodním složením se nejedná, ale obsažené látky jsou neškodné a běžně používané v potravinářských výrobcích.

Kolagenový nápoj Kloubus - recenze

6. Velikost balení a cena – 7/10

Balení obsahuje 30 sáčků s práškem pro přípravu nápoje. Denně se užívá jeden sáček, takže balení vystačí na 30 dní užívání. Je tak nutné častěji dokupovat nové balení, nebo si jich koupit více najednou. Menší balení má ale i své výhody, a to je skutečnost, že je množství obsažených dávek ideální, pokud chcete vyzkoušet, zda vám bude tento doplněk stravy vyhovovat.

Cena za jedno balení s obsahem 30 dávek činí 690 Kč, což je v přepočtu na jednu dávku 23 Kč. Tím se doplněk stravy Kloubus řadí k vyšší cenové kategorii přípravků s kolagenem na klouby. Vyšší cena je částečně kompenzována vysokou dávkou kolagenu a bohatým složením účinných látek.

Doplněk stravy Kloubus - recenze

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (68 hlasů)

Autor recenze

Veronika Štrachová
Veronika Štrachová

Jsem vystudovaná personalistka. Během rodičovské dovolené mě začalo bavit testovat nové produkty a psát o nich recenze, a proto jsem se této oblasti začala věnovat naplno. Rozumím si s moderními technologiemi a ráda zkouším nové výrobky. Ve volném čase se věnuji péči o zahradu, procházkám v přírodě se synem a turistice. Ráda objevuji krásu českých hor, lázeňských středisek a historických center měst.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář