ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce
 • S námi vybíráte chytře již od roku 2016.
Menu
ChytrýVýběr.cz > Recenze

Recenze IPL epilátoru Concept Perfect Skin PRO IL5020

17. 1. 2023 aktualizováno

Nejlepší ipl epilátor

Víte, jak se bezbolestně a natrvalo zbavit chloupků? Přesně takový efekt slibují moderní přístroje pro domácí IPL laserovou epilaci. V této recenzi se podíváme na zoubek IPL epilátoru Concept Perfect Skin PRO IL5020. Testovali jsme nejen účinnost laserových pulzů při odstranění chloupků, ale i další funkce jako ošetření aknózní pokožky, zklidnění a omlazení pleti. Varujeme vás, na všechno si důkladně posvítíme!

9.4

Skvělý

Epilátor Concept Perfect Skin PRO vás zaujme především kvalitním zpracováním a množstvím nástavců pro další ošetření pleti. Nezaostává ani v disciplíně trvalého odstranění chloupků, ale trpí stejnými neduhy, jako jeho dražší konkurenti. Při pravidelném použití vás rozhodně nezklame a zanechá vaši pokožku dokonale hladkou!

Balení produktu a doplňky
10
Design a kvalita zpracování
10
Ovládání
9
Kvalita epilace
8
Napájení a údržba
10
Klady
 • Kvalitní zpracování
 • Trvalý efekt epilace
 • Více nástavců pro různá ošetření pleti
 • Krásné balení na cesty i domů
 • Funguje i s ne zcela zakrytou výbojkou
 • Má automatický režim
Zápory
 • Je třeba aplikovat na jedno místo vícekrát
 • Malá funkční plocha
 • Delší doba epilace

Balení produktu a doplňky 10/10

Laserový epilátor Perfect Skin PRO samozřejmě obdržíte zabalený v luxusně potištěné krabici se sametovým povrchem, parciálním lakem a metalickými efekty. Jako dárek rozhodně udělá skvělý první dojem na každého obdarovaného! Po otevření krabice vás příjemně překvapí, že epilátor není uložený jen tak v ledajakém plastovém výlisku, ale dostanete k němu krásný černý kufřík z umělé kůže. Kufřík se rozhodně hodí na cesty i uložení v domácnosti. Ať už máte v koupelně otevřené police, nebo jen máte rádi pořádek ve skříňkách, určitě se vám nebudou nikde plést jednotlivé díly a zamotávat napájecí šňůra. Uvnitř najdete přehledně uložený samotný epilátor, různé hlavice, návod k použití a trafo s dostatečně dlouhým kabelem.

Kromě těla laserového epilátoru najdete v krabici 6 různých nástavců:

 • Nástavec na epilaci 3,6 cm2, který využijete nejčastěji pro laserovou epilaci nohou a rukou, případně dalších větších ploch.
 • Pomocný magnetický nástavec 2 cm2 vhodný pro odstranění chloupků v oblasti bikin.
 • Pomocný magnetický nástavec 1,4 cm2 s opravdu malou plochou, který rozhodně využijete při epilaci nežádoucích chloupků na obličeji.
 • Nástavec na zklidnění pokožky a její ochlazení po epilaci.
 • Nástavec na omlazení pleti s rozjasňujícím účinkem pro pravidelné použití.
 • Nástavec na odstranění akné pro problematickou pleť s protizánětlivým a antibakteriálním účinkem.

Design a kvalita zpracování epilátoru 10/10

Už jsem měla tu čest prohlédnout si více epilátorů i depilátorů a Perfect Skin PRO opravdu dělá čest svojí značce. Laserový epilátor má sametový povrch, dobře sedne do ruky a všechny plasty do sebe dobře zapadají. Ani na trafu s kabelem není jediný otřep, který by rušil celkový dojem. Tlačítka mají třpytivý kovový povrch a dají se dobře nahmatat i když se na přístroj nedíváte. Návod totiž doporučuje při laserové epilaci raději z bezpečnostních důvodů odvrátit zrak. Displej je po zapnutí dobře viditelný a ukazuje jak počet zbývajících pulzů, tak stupeň intenzity ošetření.

Ovládání laserového epilátoru 9/10

Ovládání epilátoru je až směšně jednoduché. Stačí zapnout tlačítkem umístěným v horní části přístroje, stiskem stejného tlačítka nastavit intenzitu a blikat jako o život! Epilátor je navíc poměrně lehký a ani při odstranění chloupků na celém těle vás nezačnou bolet ruce. Velmi oceňuji automatický režim, kdy po každém nahřátí lampa automaticky spustí laserový impulz, aniž bych musela mačkat tlačítko. Tuhle funkci nemají ani dražší konkurenti a je to jedna z největších výhod, které přístroj nabízí!

K okamžité kontrole stupně intenzity ošetření slouží displej. Ukazuje také zbývající počet laserových pulzů. Životnost lampy je podle výrobce 500 000 impulzů. To není málo. Na druhou stranu, jsou i uživatelé (jako já), které takový odpočet znervózňuje. Číslo je to velké, ale je lepší se na něj moc nesoustředit. Věřím, že vám to po pár použitích přestane vadit.

Kvalita laserové epilace 8/10

To hlavní, co od epilátoru chceme, je kvalitní, rychlé a nejlépe trvalé odstranění chloupků. Concept Perfect Skin PRO IL5020 si i v této disciplíně vedl dobře, ovšem stále trpí konstrukčními nedostatky, které mají i jeho dražší bratříčci od renomovaných značek. Jaké to jsou?

Hlavice je poměrně velká na to, jak malý je rámeček skutečně ošetřované plochy. Kvůli tomu se přístroj na některá místa hůř přikládá. Například na holeni, kotníku nebo koleni budou mít zvláště drobnější ženy a dívky problém ho přiložit tak, aby doléhal celou plochou. Osobně si myslím, že na tento problém by se měli výrobci opravdu zaměřit. Občas je docela boj umístit hlavici tak, aby dobře seděla na kůži. Na druhou stranu je dobré, že IPL epilátor Concept nemusí být pevně přiložený celou hlavicí ke kůži, aby se dal spustit světelný impulz. Jde sice o bezpečnostní pojistku, ale běžného uživatele jednoznačně zdržuje a pokud se nedíváte přímo do výbojky, nepřináší nic navíc.

Stejně jako u jiných přístrojů, je plocha určená k epilaci celkem malá. U hlavice na nohy je to 3,6 cm2. S okénkem této velikosti vám bude důkladné “oblikání” jedné nohy trvat až 30 minut. Navíc mi přijde, že výkon je o něco menší než u jiných značek. Některá místa je třeba ošetřit vícekrát, abyste se chloupků opravdu zbavili – a to i na nejvyšší výkon (5). Lépe funguje na opravdu pevné chloupky v oblasti bikin a podpaží.

Je laserová epilace skutečně trvalá?

Po prvním ošetření žádný zázrak skutečně čekat nemůžete. Výrobce uvádí, že abyste dosáhli trvalého odstranění chloupků, musíte laserovou epilaci pravidelně opakovat. Je to dáno růstovým cyklem vlasových folikul. Po prvním ošetření dosáhnete podobného efektu, jako s klasickým epilátorem, který chloupky jen vytrhává. Po měsíci pravidelného používání už zaznamenáte první výsledky. Chloupky skutečně rostou pomaleji a v menším množství. Doba dalšího ošetření epilátorem se tak zkracuje a nezabere tolik času. A ano, laserová epilace opravdu může být trvalá! Proto byste epilátor nikdy neměli používat na místa, kde ještě někdy nějaký porost chcete vypěstovat.

Bolí laserová epilace?

Pokud pravidelně snášíte mučení v podobě klasického epilátoru, bude pro vás IPL epilátor doslova procházka růžovou zahradou. Rozhodně nemohu říci, že vůbec nic neucítíte, ale slzy vám taky nevyhrknou. Jeden laserový impulz bych přirovnala k vytrhnutí jednoho chloupku nebo “pinknutí” kuchyňskou gumičkou navlečenou na zápěstí. Můj verdikt tedy je, že laserová epilace nebolí. A pokud máte i tak nepříjemné pocity, stačí snížit intenzitu. Nicméně u Perfect Skin PRO má i nejvyšší stupeň (rozsah 1-5) celkem nízký výkon.

Na co se ještě připravit při IPL epilaci?

Nezapomeňte, že jde o laser, který rozehřívá a pálí všechno tmavé. Buďte opatrní při ošetřování okolo ploch s vyšší pigmentací, pigmentových skvrn a znamének!

Chloupky by před epilací měly být zkrácené. Laserová epilace je sice účinná i tak, ale pokud to zkusíte s delším porostem, dočkáte se seškvařených a pokroucených chloupků a rozhodně budete muset vyvětrat. Takové experimenty doporučuji provádět jen v létě na balkoně.

Další funkce 9/10

Rozhodně oceňuji, že laserový epilátor nabízí i další možnosti ošetření pleti, které do určité míry nahradí funkce dalších přístrojů, například galvanické žehličky. Zatímco zklidnit pleť po epilaci jsem nikdy nepotřebovala, nástavec pro omlazení pleti s rozjasňujícím účinkem vám příjemně prohřeje obličej. Nevýhodou je opět tvar hlavice. Prostě jde přiložit jen na větší a rovné plochy. Účinek laserového ošetření na akné a zánětlivé procesy v pleti je dávno prokázaný a IPL epilátor bych rozhodně doporučila jako domácí alternativu profesionálního ošetření v salónu.

Napájení a údržba 10/10

Stačí mít doma méně zásuvek a je zaděláno na problém. Jestli také žijete v prodlužkovém království, potěší vás u Perfect Skin PRO délka kabelu. Naštěstí je dostatečně dlouhý, aby vždy dosáhl do nejbližší zásuvky. Co se týká údržby, nevyžaduje toho IPL epilátor mnoho. Stačí otřít suchým hadříkem, případně vlhčeným ubrouskem. Ostatně netuším, jak by se spotřebič tohoto typu mohl při správném použití více ušpinit.

Náš tip

Možná, že Concept Perfect Skin PRO není úplně ten pravý pro vás. Chtěli byste zkusit jiný model? Mrkněte, jak dopadly konkurenční výrobky v našem velkém Srovnání nejlepších IPL epilátorů!

Slovo závěrem

Celkově řadím laserový epilátor Concept Perfect Skin PRO mezi ty lepší modely nejen ve své cenové kategorii. Nabízí spoustu možností ošetření, dobře se drží i ovládá a potěší i krásným balením na cesty i uložení v domácnosti. I když nepřekonal problémy svých konkurentů, přináší několik jedinečných vychytávek. A v poměru cena/výkon rozhodně patří k výjimečným produktům.

Pokud vám nevadí strávit epilací trochu víc času a máte tmavé chloupky, jděte do toho! Při pravidelném použití splní vše, co slibuje v reklamě.

Parametry IPL epilátoru Concept Perfect Skin PRO

Vlastnost Hodnota
Příkon 36 W
Plocha nástavců 3,6 cm2
2 cm2
1,4 cm2
Frekvence impulzů 2,6 sekundy
Počet úrovní intenzity 5
Životnost lampy 500 000 impulzů
Funkce epilace
odstranění akné
omlazení pleti
zklidnění pokožky

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.9 (14 hlasů)

Autor recenze

Karolína
Karolína

Karolína je vášnivá knihomolka a miluje dobré jídlo. V kuchyni je jako doma a nezalekne se ani kvásku nadzvedávajícího víko sklenice. Zkoumá nejnovější témata a je také nadšenou amatérskou grafičkou. Ráda testuje malé kuchyňské spotřebiče, kosmetické produkty a outdoorové vychytávky. LinkedIn

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář