ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce
 • S námi vybíráte chytře již od roku 2016.
Menu
ChytrýVýběr.cz > Recenze

Recenze Hobot 298

Robotický čistit oken Hobot 298 - recenze

Vítězem našeho testu robotických čističů oken je model Hobot 298. Vyniká rychlým čištěním skleněných ploch, nízkou spotřebou vody a přesným navigováním. Ovládat ho můžete třemi způsoby včetně aplikace ve vašem chytrém telefonu. Vhodný je i pro ty nejnáročnější z vás. Od jeho pořízení vás může odradit pouze pořizovací cena, která se řadí k těm vyšším.

1. Hodnocení robotického čističe oken Hobot 298

9.5

Špičkový robotický čistič oken vhodný i pro nejnáročnější uživatele. Vybaven je automatickým ultrasonickým rozprašovačem vody a velmi přesným navigačním systémem. Plný zásobník vody vystačí díky nízké spotřebě na velkou čištěnou plochu. Ovládání tlačítky, dálkovým ovladačem i mobilní aplikací.

Výkon a efektivita
9
Vybavení a funkce
10
Navigace
10
Ovládání, bezpečnost a manipulace
9
Klady
 • Automatický ultrasonický rozprašovač vody
 • Ovládání mobilní aplikací
 • Velmi přesný pohyb
 • Nízká spotřeba vody
 • Rychlé čištění
 • Záložní baterie
 • Nízká hmotnost
 • Vhodný na malé i velké plochy
 • Čistí různé skleněné povrchy jakékoli šířky
Zápory
 • Vyšší pořizovací cena
 • Kratší přívodní kabel

2. Výkon a efektivita – 9/10

Robot na okna Hobot 298 čistí rychle a velmi efektivně všechny svislé skleněné plochy. Použít ho můžete na okna, zrcadla, skleněné dveře, výlohy či sprchové kouty. Skleněné plochy s rámem i bez rámu mohou mít jakoukoli tloušťku díky systému Single-Side-Cleaning. Jedinou podmínkou je, že tloušťka nesmí klesnout pod 3 mm.

Robotický čistič oken Hobot 298 - recenze

K bezpečnému udržení na ploše slouží výkonný přisávací motor. Robotický čistič oken po přisátí postupuje lineárně ve dvou směrech, a to nejprve vertikálně a poté horizontálně. Díky tomu účinně vyčistí celou požadovanou plochu a nedojde k vynechání žádného místa. Samotný příkon motoru bohužel není uveden.

Hlučnost motoru se řadí k těm nižším a dosahuje pouhých 64 dB, takže nemusíte mít obavu z toho, že by vás během práce rušil u činnosti, kterou sami vykonáváte. Ohromit vás může i rychlost robotického čističe oken, který vyčistí 1 m2 plochy za pouhých 2,4 minuty, čímž se zařazuje k nejrychlejším modelům robotů na okna na trhu.

Systém navigace tohoto modelu robotického čističe oken můžeme označit za jeden z nejpokročilejších a nejpřesnějších. Zajišťují ho GYRO a laserové senzory a inteligentní navigační systém Al Technology S2.1. Robot na okna postupuje nejprve vertikálně od shora dolů v pohybu připomínajícím písmeno “Z”. Následně čistí horizontálně z jedné strany na druhou v pohybech podobných písmenu “N”. Navigační systém dokáže detekovat a vyčistit i plochy bez rámečku tak, aby nedošlo k vynechání žádného místa včetně rohů a zároveň nedošlo k poškození povrchu či sklouznutí robota z okrajů skleněné plochy.

4. Vybavení a funkce – 10/10

Nejzásadnější výbavou robotického čističe oken Hobot 298 je automatický rozprašovač vody s ultrasonickou tryskou, která vytváří 15 mikrometrů hustou mlhu. Ta společně s mikrovláknovými utěrkami o rozměru 24 × 24 cm dokonale odstraňuje veškeré nečistoty z mytých povrchů a nezanechává šmouhy. Utěrky z mikrovlákna, které jsou v balení tři, je možné sejmout a vyprat pro opětovné použití.

Robot na okna Hobot 298 - recenze

Další výhodou ultrasonické trysky je nízká spotřeba vody, které je potřeba pouhý 1 ml na 1 m2 plochy. Nádržka o objemu 40 ml tak vystačí až na 40 m2 skleněné plochy. Používat můžete destilovanou vodu nebo speciální čisticí prostředek Hobot. V případě opotřebování trysky, můžete lehce vyměnit celý modul zásobníku a rozprašovač opět funguje jako nový.

Funkce Single-Side-Cleaning umožňuje čištění skleněných povrchů různé tloušťky neklesající pod minimální bezpečnou hranici 3 mm. Překážkou nejsou ani plochy bez rámečků a plochy potažené bezpečnostní či jinou fólií.

5. Ovládání, bezpečnost a manipulace – 9/10

Robotický čistič oken Hobot 298 má čtvercový tvar o rozměru 24 × 24 cm. Jeho výška činí 10 cm. Váží pouhých 1,28 kg, takže je velmi lehký. Čistit dokáže plochu o minimálním rozměru 40 × 40 cm. Použít ho tak můžete nejen na malá zrcadla a okýnka, ale i na větší skleněné plochy až do šířky 6 metrů. Jediným omezením může být přívodní kabel o délce 4 metry, s čímž musíte počítat zejména u větších ploch, kdy je potřeba mít v dosahu elektrickou zásuvku nebo použít prodlužovací kabel.

Robota na okna můžete ovládat třemi způsoby. Jedním z nich je manuální ovládání pomocí tlačítek přímo na těle robota. Další možností je přiložený dálkový ovladač. Nejmodernějším způsobem ovládání, které tento model robotického čističe oken umožňuje, je mobilní aplikace fungující prostřednictvím Bluetooth. Bez problémů funguje na všech chytrých telefonech s operačním systémem Android i iOS.

Ovládání robotického čističe oken Hobot 298 - recenze

Součástí modelu Hobot 298 jsou i bezpečnostní prvky. Nejdůležitějším z nich je záložní UPS baterie, která robota udrží v případě náhlého výpadku elektrické energie na okně, a to po dobu až 20 minut. Samotná baterie se nabíjí 2 hodiny. Další součástí je bezpečnostní lanko o délce 4,5 metru. Díky tomu tak nemusíte mít strach, že by vám robot na okna spadl z čištěné plochy. Bezpečnostní systém tvoří i senzory, které neustále vyhodnocují plochu kolem robota na okna tak, aby nedošlo k jeho pádu nebo poškození okrajů plochy.

Parametry robotického čističe oken Hobot 298

Vlastnost Parametr
Výkon motoru
Rychlost čištění 1 m²/2,4 min.
Hlučnost 64 dB
Délka kabelu 4 m
Hmotnost 1,28 kg

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.9 (88 hlasů)

Autor recenze

Veronika Štrachová
Veronika Štrachová

Jsem vystudovaná personalistka. Během rodičovské dovolené mě začalo bavit testovat nové produkty a psát o nich recenze, a proto jsem se této oblasti začala věnovat naplno. Rozumím si s moderními technologiemi a ráda zkouším nové výrobky. Ve volném čase se věnuji péči o zahradu, procházkám v přírodě se synem a turistice. Ráda objevuji krásu českých hor, lázeňských středisek a historických center měst.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář