ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce
  • S námi vybíráte chytře již od roku 2016.
Menu
ChytrýVýběr.cz > Recenze

Recenze brýlí proti modrému světlu GUNNAR Maverick Gunmetal

Recenze GUNNAR Maverick Gunmetal

Brýle GUNNAR Maverick Gunmetal vás ochrání před modrým světlem až ze 65 %. Srovnávací test brýlí proti modrému světlu je sice umístil až na třetí pozici, ale neznamená to, že bychom jim měli věnovat menší pozornost. Pokud vás zajímá, co dalšího kromě stylových obrouček a 100% UV ochrany nabízejí, pak pokračujte ve čtení naší recenze.

Hodnocení GUNNAR Maverick Gunmetal

7.8

Velmi dobré

Brýle proti modrému světlu GUNNAR Maverick Gunmetal přicházejí s fantastickým designem a lehkou konstrukcí. Dostanete k nim hadřík včetně sáčku, takže není zapotřebí žádná složitá údržba. Disponují 0,25 dioptrie, které dopomáhají zaostření.

Míra blokace modrého světla
7
Využitelnost
8
Design a pohodlí
8
Další funkce a příslušenství
8
Klady
  • Velký zorný úhel skel
  • Lehká konstrukce
  • Nastavitelné polštářky na nose
  • Součástí hadřík a látkové pouzdro
Zápory
  • Odraz na vnitřní straně skel
  • Dioptrie nemusejí být jen prospěšné

Míra blokace modrého světla – 7/10

U brýlí GUNNAR Maverick Gunmetal se s hodnotami určujícími míru blokace modrého světla dostáváme na číslo 65 %. Rozloučit se můžete s pocitem suchých očí, rozmazaným viděním nebo bolestmi hlavy, které bývají způsobené právě koukáním do monitoru. Rozdíl zaznamenáte již v řádu několika hodin. Oči přestávají nepříjemně pálit.

Rozdílů si nevšimnete jen během práce na počítače, ale také po ní. Díky snížení přísunu modrého světla se vám bude o poznání lépe usínat. Tělo zkrátka nebude zmatené a pozná, že je čas jít spát. K blokaci modrého světla se přidává také zvyšování kontrastu na obrazovce, zvýraznění detailů a potlačení lesku displeje.

Při nošení brýlí si můžete všimnout menších rozdílů ve vidění barev. Je to dáno právě tím, že dochází k absorpci modrého světla. Nejedná se však o nic výrazného. Bohužel se ale budete muset srovnat s odrazy či odlesky na vnitřní straně skel, které vás pravděpodobně budou rušit.

Využitelnost – 8/10

Ačkoliv se nejedná o typické herní brýle, prezentují se tím, že je mohou nosit i hráči. Kromě nich jsou ale vhodné i pro běžné uživatele počítačů. Nezáleží tedy až tolik na tom, zda se jedná o rekreační hraní či práci v kanceláři. Jsou vhodné téměř pro každého, kdo tráví až příliš mnoho času u obrazovek. Času, který mi jim mohl nějakým způsobem škodit.

Brýle nejsou vhodné k celodennímu nošení. Ačkoliv míra blokace dosahuje „pouhých“ 65 %, stále se jedná o poměrně vysoké číslo. V denních hodinách to není zrovna žádoucí. Proto přichází doporučení brýle nosit zhruba 2 – 3 hodiny ve večerních hodinách. Pokud byste chtěli brýle na celý den, musíte zabrousit do nižších procent.

Recenze GUNNAR Maverick Gunmetal - využitelnost

Design a pohodlí – 8/10

Všichni se jistě shodneme na moderním stylu brýlí. Vypadají jako pilotky vhodné na to nejparnější léto strávené u moře, ale přitom vyplňují mnohem specifičtější funkci. Zatímco jejich jantarová skla vás chrání před proudícím modrým světlem, úzké ocelové nožičky hlásají, že máte zkrátka vkus.

Také s pohodlím si výrobci pohráli. Všimnout si můžete několika různých prvků. Tak zaprvé, konstrukce brýlí je lehoučká. Silikonové polštářky na nos si můžete nastavit tak, aby vyhovovaly právě vašemu obličeji. A dalším důležitým prvkem je, že jsou pro vaše pohodlí perfektně vyváženy. Skla navíc disponují velkým zorným úhlem.

Další funkce a příslušenství – 8/10

U posledního hodnoceného parametru bude potřeba zmínit zejména dioptrie. Brýle GUNNAR Maverick Gunmetal jsou opatřeny 0,25 dioptrie, které údajně dopomáhají zostření. Ovšem jen na blízko. Na dálku může dojít k rozmazání obrazu. Při dlouhodobém používání může nastat mírné poškození očí. Na druhou stranu jsou vybaveny také UV filtrem.

Recenze GUNNAR Maverick Gunmetal - další funkce a příslušenství

Až rozbalíte balíček, uvidíte, že kromě brýlí jste dostali také látkové pouzdro a hadřík. Pouzdro je vyrobené z mikrovlákna, a brýle můžete dovnitř ukrýt před nástrahami vnějších vlivů. Také hadřík je vyrobený z mikrovlákna. Ten zase usnadňuje případnou údržbu, která spočívá zejména v čištění sklíček.

Parametry Gunnar Maverick Gunmetal

Vlastnost Parametr
Blokace modrého světla 65 %
Šířka brýlí 13,3 cm
Délka nožiček 13,5 cm
Dioptrie 0,25

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.5 (2 hlasy)

Autor recenze

Adéla Švédová
Adéla Švédová

Být členem Chytrého Výběru pro mě znamená výhodu v tom, že si můžu udělat představu o aktuální situaci na trhu s různým zbožím. Nemusí totiž být jednoduché se v ní vyznat a všichni se snažíme své peníze co nejlépe investovat. Je radost předávat získané informace dál. Facebook

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář