ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce
  • S námi vybíráte chytře již od roku 2016.
Menu
>

Recenze outdoorové kamery GoPro HERO10

15. 7. 2022 aktualizováno

GoPro HERO10 - úvod - recenze

Outdoorová kamera GoPro HERO10 dokazuje, že se produkty této společnosti neustále vyvíjejí. A každý z novějších modelů nás přesvědčuje o tom, že jsou to kroky správným směrem. Kdyby ne, nemohl by se tento model umístit na první příčce v našem srovnávacím testu. O své místo na trhu se bát nemusí.

Hodnocení GoPro HERO10

9.4

Perfektní

Outdoorová kamera GoPro HERO10 si získá srdce i těch nejnáročnějších zákazníků. Ze všech GoPro kamer má ten nejvyšší výkon, nejlepší kvalitu záběrů a fotografií a tu nejlepší stabilizaci. Navíc je voděodolná i bez krytu.

Kvalita videí a fotografií
10
Úroveň stabilizace
9
Další funkce
10
Celkové zpracování
9
Příslušenství
9
Klady
  • Nejnovější a nejlepší model ze současných GoPro kamer
  • Vysoká kvalita snímků a videí
  • Skvělá stabilizace
  • Barevný přední displej
Zápory
  • Vyšší cena
  • Nízká výdrž baterie a horší přístup k ní
  • Při delším používání se přehřívá

Kvalita videí a fotografií – 10/10

Hned u prvního parametru si došla outdoorová kamera GoPro HERO10 pro maximální počet bodů. Kvalita videí a fotografií se vyšplhala na vysokou úroveň. Vyšší už u outdoorových kamer od stejného výrobce nenajdete. Tento model nabízí video v rozlišení 5.3K, které můžete zastavit a získat z něj fotografii s rozlišením 19.6MP.

Pro vytváření fotografií klasickou cestou můžete využít 23 Mpx fotoaparátu. Plynulé pohyby na záběrech slibuje dvojnásobný počet snímků za vteřinu. Jak je to možné? Díky přítomnosti chipu GP2. Ten zajišťuje pořádnou dávku výkonu a rychlosti, které se projevují v již zmiňovaných plynulých záběrech.

Úroveň stabilizace – 9/10

Pokud je potřeba dávat si na nějaký parametr u GoPro kamer trochu pozor, je jím právě stabilizace. Objevovaly se u ní problémy a modely za to bývaly mezi zákazníky kritizovány. U této kamerky se proto výrobci vynasnažili podobné nedokonalosti eliminovat použitím stabilizace HyperSmooth 4.0, která je přítomná ve všech režimech.

Hodnocení stabilizace zůstává subjektivní a každý ho může vnímat jinak, proto ubíráme jeden bodík jako kompromis. Nicméně vyšší limit naklonění u vyrovnávání horizontu nemůže nechat nikoho chladným. Pokud jste majitelem i starších modelů, zajisté nám dáte za pravdu, že je to krok správným směrem.

GoPro HERO10 - úroveň stabilizace - recenze

Další funkce – 10/10

Také přídavné funkce udávají komfort při používání outdoorových kamer. Pro GoPro HERO10 jen další z důvodů, proč vás nezklame. Takových funkcí má více než dost. Velkou výhodou je například vodotěsnost do 10 metrů. Vodotěsná je však i bez nutnosti použití ochranného pouzdra. Pro jednodušší zachování záběrů jsou ihned nahrávány na cloud.

U tohoto modelu došlo také k vylepšení výkonu při natáčení či focení v horších světelných podmínkách. Slabé světlo by tak pro vás již nemělo být žádnou překážkou. Kameru si díky tomu můžete nerušeně vychutnávat i tam, kde to u jiných modelů nemusí být vždy možné.

Kameře GoPro Hero10 nechybí možnost hlasového ovládání, Bluetooth ani připojení k Wi-Fi. Samozřejmostí je také podpora časosběrného režimu či barevný přední selfie display, který potěší každého YouTubera. V zadní části kamery se nachází dotykový LCD displej.

Celkové zpracování – 9/10

U předposledního parametru si přiblížíme dojmy z celkového zpracování kamery. Kladně lze ohodnotit odolnost výrobku, která umožňuje jeho využití při (téměř) jakékoliv příležitosti. Dodatečná ochrana v podobě krytu čočky je snadno nahraditelná, pokud to bude nutné.

Vyzdvihnout musíme také vestavěné skládací nožičky, které usnadňují výměnu držáků. Nožičky jsou příjemným bonusem na už tak skvělé kameře. Určité rozčarování však můžete cítit u problematiky baterie. Výdrž může být v mnohých případech nedostačující, kamera se navíc přehřívá. Otevírání dvířek baterie a celkový přístup k ní vás nejspíš bude trochu vytáčet.

GoPro HERO10 - celkové zpracování - recenze

Příslušenství – 9/10

Příslušenství ke kamerám GoPro je obecně poměrně bohaté. Přikoupit můžete vše možné, v balení naleznete to nejdůležitější pro začátek. Součástí dodávky je obal ke kameře, USB kabel, šroub s držákem, nalepovací držák a baterie.

Přikupovat můžete další držáky, pouzdra, trojnožky, selfie tyče, ochranná skla, plováky a podobně. V neposlední řadě můžete přikoupit také náhradní baterie. Doporučujeme nákup originálního příslušenství ke GoPro kamerám. Může být dražší, ale máte jistotu kompatibility a kvality. Kameru lze také zakoupit ve zvýhodněné sadě s některým příslušenstvím.

Parametry GoPro Hero10

Vlastnost Parametr
Úhlopříčka zadního displeje 2,27″
Rozlišení 5K
Hmotnost 130 g

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.8 (10 hlasů)

Autor recenze

Bohumil Rosička
Bohumil Rosička

Bohouš je šéfredaktor s více než 15 lety zkušeností v oblasti prodeje a e-commerce. Jeho zájem o nejnovější technologické pokroky a trendy mu umožňuje zajímavě popisovat vlastnosti produktů a sdílet cenné poznatky se čtenáři. Ve svém volném čase se věnuje rodině, literatuře a studiu nových dovedností. Má velký zájem o svět sci-fi a fantasy a rád tráví čas hraním deskových her se svými přáteli a rodinou. LinkedIn

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář