ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce
  • S námi vybíráte chytře již od roku 2016.
Menu
ChytrýVýběr.cz > Recenze

Recenze rybářského člunu FOX 290 Inflable Boat

4. 8. 2022 aktualizováno

Recenze FOX 290 Inflable Boat

Praktický a velký rybářský člun Fox 290 Inflable je pro všechny, kteří potřebují vysokou nosnost a hodně prostoru. Za vyšší cenu dostanete kvalitní a velmi propracovaný člun, ze kterého určitě nebudete zklamaní. Další kvalitní čluny na rybaření najdete v našem porovnání lodí na ryby.

Hodnocení rybářského člunu FOX 290 Inflable Boat

9.5

Perfektní

Oblíbený rybářský člun s velkou nosností a rozměry. Díky tříkomorovému systému a zesílené spodní a boční části se není třeba obávat nehody. Je vybaven speciálně tvarovanou přídí pro jednodušší ovládání lodi ve vlnách. Manipulace s lodí je snadná i mimo vodní hladinu, člun je totiž vybaven řadou úchytů a madel.

Rozměry a nosnost
10
Odolnost a stabilita
10
Vychytávky a další funkce
9
Příslušenství
9
Klady
  • Velký a nosný člun
  • Tříkomorový systém
  • Několik praktických rukojetí
  • Zesílená spodní a boční část
  • Jednodušší navigace ve vlnách
Zápory
  • Vysoká cena

Rozměry a nosnost

Tento rybářský člun bude výbornou volbou pro každého, kdo potřebuje člun pro více osob, kam navíc bez problémů poskládá velké množství dalšího vybavení. Tento stan na délku měří 290 centimetrů, takže mezi nafukovacími čluny patří spíše k těm větším.

Uvnitř najdete tři komory, které ho rozdělují. Stan dosahuje také výborné nosnosti. Bez problémů si totiž poradí s 510 kilogramy váhy, je v něm tedy dost místa pro tři rybáře a jejich vybavení. Na takto velký a nosný člun navíc ani není příliš těžký. Hmotnost je přibližně 40 kilogramů. Po zabalení je člun stále poměrně velký, ale už se vejde do průměrného automobilu. Složený člun má totiž rozměry 110 × 58 × 35 centimetrů.

Fox 290 Inflable Boat loď pro rybáře recenze

Odolnost a stabilita

Pokud patříte mezi rybáře, jež se člunem moc nepářou a vyrazí s ním prakticky kamkoliv, určitě nebudete zklamaní z tohoto modelu. Je totiž poměrně odolný a zvládne si poradit s celou řadou situací. Podlaha je tvořená hliníkem, takže je odolná a nemusíte se tolik bát jejího poškození jako u člunu s nafukovací podlahou. V případě, že by vám hliníková podlaha nevyhovovala, máte možnost zvolit stejný model, jen s nafukovací podlahou.

Pro zvýšení odolnosti má člun vyztužené spodní a boční části. Spodní strana je navíc dovybavena lištami. Jinak je člun vyrobený z téměř jeden milimetr širokého velmi odolného materiálu v olivově zelené barvě. Na člunu najdete také bezpečnostní přetlakový ventil. Komory mají kulaté konce, aby byl člun ve vodě stabilnější.

Vychytávky a další funkce

Člun je poměrně jednoduchý, ale přesto má několik praktických vychytávek, které při pohybu na vodě oceníte. Patří mezi ně zejména výjimečně silné přídavné rukojeti v zadní části člunu. Použít je můžete pro manipulaci se člunem, ale také pro uchycení rybářského vybavení. Sedadla jsou nastavitelná a využívají jednoduchý kolejnicový systém. Přední část člunu je navíc speciálně vytvarována tak, aby byla jednodušší navigace ve vlnách a se člunem se ve vodě také snáze pohybovalo.

Nafukovací člun na ryby Fox 290 Inflable boat recenze

Příslušenství k FOX 290 Inflable Boat

Spolu s rybářským člunem dostanete také menší množství příslušenství a další si bohužel musíte již dokoupit. Součástí balení je tak zejména nožní pumpa, jíž můžete využít pro nafouknutí člunu před vložením do vody. Uvnitř najdete také sadu na opravu a speciální klíč na ventily pro rychlou a jednoduchou manipulaci. Samozřejmostí jsou černá hliníková vesla, jež ladí se sedadly uvnitř člunu ve stejné barvě. Uvnitř člunu je také dřevěné zrcadlo pro bezpečné upevnění motoru.

Technické parametry FOX 290 Inflable Boat

Značka: Fox
Rozměry: 290 × 166 × 38 cm
Hmotnost: 40 kg
Nosnost: 510 kg
Podlaha: hliníková
Nastavitelná sedadla: Ano
Madla: Ano
Orientační cena: 34 000 Kč

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.8 (11 hlasů)

Autor recenze

Bohumil Rosička
Bohumil Rosička

Bohouš je šéfredaktor s více než 15 lety zkušeností v oblasti prodeje a e-commerce. Jeho zájem o nejnovější technologické pokroky a trendy mu umožňuje zajímavě popisovat vlastnosti produktů a sdílet cenné poznatky se čtenáři. Ve svém volném čase se věnuje rodině, literatuře a studiu nových dovedností. Má velký zájem o svět sci-fi a fantasy a rád tráví čas hraním deskových her se svými přáteli a rodinou. LinkedIn

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář