ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce
  • S námi vybíráte chytře již od roku 2016.
Menu
>

Recenze autochladničky Compass 50l 230V/12V

Compass 50l 230V-12V - úvod - recenze

Druhou příčku našeho srovnávacího testu lednic do auta obsadila autochladnička Compass 50l 230V/12V. Důvody jsou prosté. Ostudu by nedělala ani vyšší cenové kategorii, k naší radosti je ale její cena více než rozumná. Potěší vás velký objem i chytré doplňky, mnohem více se toho však dozvíte v recenzi níže.

Hodnocení chladničky do auta Compass 50l 230V/12V

8.6

Skvělá

Autochladnička Compass 50l 230V/12V je jednou z hvězd na trhu díky velkému objemu, absenci freonů, pohodlnému transportu i možnosti chlazení i ohřevu. A to všechno při udržení slušné ceny, která zajišťuje mimořádný poměr mezi cenou a kvalitou.

Objem a hmotnost
9
Chladící účinky
8
Možnosti využití a funkce
9
Celkové zpracování
9
Design
8
Klady
  • Velký objem
  • Chlazení i ohřev
  • Snadnější přenos díky rukojeti a kolečkům
  • Relativně nízká hmotnost
Zápory
  • Mohou se objevit problémy s chladícím výkonem
  • Použití méně kvalitních plastů

Objem a hmotnost – 9/10

Objem autochladničky udává, jaké množství dobrého jídla a pití na své cesty můžete vzít. Hmotnost a celkové rozměry zase říkají, jak složité pro vás bude byť prázdnou autochladničku někam přenášet. I když spolu tyto dva parametry obvykle úzce souvisejí a mohou se navzájem ovlivňovat, u této autochladničky se může zdát, že je to jinak.

Autochladnička Compass 50l 230V/12V je oblíbená mimo jiné díky svému velkému objemu, ale to už jsme zmiňovali. Konkrétně se jedná o objem 50 l. To pro vás znamená dostatek jídla i pití na cestách. Tento obr však dostal do vínku možná až překvapivě nízkou hmotnost, která činí pouhých 10,88 kg.

Chladící účinky – 8/10

U jednoho z klíčových parametrů jsme bohužel museli ubrat dva body. Ale abychom nezačínali kritikou, podíváme se na něj nejdříve trochu obecněji. Tato autochladnička patří mezi termoelektrická zařízení. Je schopna se uvnitř vychladit na teplotu, která bude o 15 až 20°C nižší než okolní. Příkon chlazení činí 48 – 60 W.

Je však otázka, zda jsou tyto parametry dostačující. Úroveň chlazení počítá s ideální okolní teplotou 25°C, což může být problém. Bohužel narazíte na několik názorů, které se shodují na tom, že chladící výkon není nijak výrazný a dojde ke snížení teploty pouze o několik stupňů. V některých případech se nejednalo ani o rozdíl deseti stupňů.

Compass 50l 230V-12V - chladící účinky - recenze

Možnosti využití a funkce – 9/10

Následujícími řádky bychom vás rádi povzbudili, pokud máte z předchozího parametru trochu smíšené pocity. Nemusíte to s ní vzdávat. Pokud se totiž rozhodnete pro chlazení nápojů či potravin v této autochladničce, doporučujeme je před cestou a vložením do ní vychladit a uschovat již trochu vychlazené. Udržení teploty zvládne suprově.

Autochladničku Compass 50l 230V/12V můžete zapojit do klasické zásuvky, ale i do autozapalovače. Pokud byste potřebovali spíše opačný proces chlazení, tedy ohřev, pak i to může být jeden z důvodů jejího pořízení. Kromě chlazení totiž disponuje i možností ohřevu a udržování teploty mezi 50 a 65°C.

Celkové zpracování – 9/10

Až budete do této autochladničky vkládat dvoulitrové lahve svého oblíbeného nápoje, můžete prozkoumat také její celkové zpracování. Možná při tom zjistíte, že je bez obsahu freonů. Proč je to důležité? Freony nejsou kvůli svým vlastnostem žádoucí. Narušují ozonovou vrstvu, skrze kterou poté proniká větší množství UV záření.

Další klady autochladničky Compass 50l 230V/12V spočívají například v jednoduché manipulaci s ní. Ta je umožněna díky prodloužené rukojeti a kolečkům. Tyto dvě věci zaručují, že ji nemusíte nikam nosit, ale pohodlně ji odtáhnete. Ve víku je navíc uzavíratelná schránka, ve které jsou uloženy napájecí kabely.

Compass 50l 230V-12V - celkové zpracování - recenze

Design – 8/10

Také u designu jsme museli být trochu více kritičtí. Ačkoliv je dnes trend věci zjednodušovat a v módě jsou neutrální barvy, zde se nechali výrobci unést a vsadili na modrou se žlutými detaily. Naštěstí to není přeplácané a ani tak to pro pořízení pravděpodobně není směrodatné.

Parametry autochladničky Compass 50l 230V/12V

Vlastnost Parametr
Objem 50 l
Rozměry 61,5 × 42 × 41 cm
Hmotnost 10,88 kg

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.5 (21 hlasů)

Autor recenze

Michaela Beranová
Michaela Beranová

Když zrovna nemluví, tak píše. Kromě kreativní tvorby miluje hudbu, knihy a gaming. Za každým jejím textem stojí litry kávy a neutuchající touha dozvědět se něco nového. Facebook

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář