ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce
  • S námi vybíráte chytře již od roku 2016.
Menu
>

Recenze autochladničky Compass 30l

Compass 30L 220-2V LED – levná chladnička do auta s ohřevem

Třetí nejlepší autochladničkou našeho testu se stal výrobek Compass 30l. Není vhodná pro příliš náročné zákazníky, ale pokud stojíte o opravdu levný produkt, který si ovšem zachoval slušnou míru kvality, pak je právě tato autochladnička tím pravým. Vychladí, ohřeje a nepronese se.

Hodnocení ledničky do auta Compass 30l RED

8.2

Skvělá

Autochladnička Compass 30L RED je poctivým výrobkem, který neurazí, ale ani nenadchne. Je oblíbená díky nízké hmotnosti, spolehlivosti, displeji a dalším vlastnostem. Cena odpovídá celkovému zpracování.

Objem a hmotnost
8
Chladící účinky
8
Možnosti využití a funkce
9
Celkové zpracování
8
Design
8
Klady
  • Nízká hmotnost
  • Možnost ohřevu
  • Displej zobrazující aktuální teplotu uvnitř
  • Nízká cena
Zápory
  • Hlučnější
  • Víko nedrží v otevřené poloze

Objem a hmotnost – 8/10

První parametr, který nás u této autochladničky zajímal, byl objem a hmotnost. Nejedná se o žádného velikána, ale o 30 l autochladničku. Pokud si ji kupujete již s tím, že vám tento objem stačí, pak snad není třeba ho hodnotit jako příliš malý, ani příliš velký. Autochladnička je dostatečně velká na uschování několika surovin a pití.

Malé rozměry jdou ruku v ruce s váhou 4,9 kg. Kromě nízké ceny vás tak rozhodně potěší i nízká hmotnost výrobku. To je velice vítanou vlastností u takového typu spotřebiče, který často přenášíte. Ovšem jak moc ho naplníte, to už je jen na vás. Proto počítejte s tím, že s lahvemi pití či plná jídla bude o něco těžší.

Chladící účinky – 8/10

Tato termoelektrická autochladnička disponuje příkonem 48/60 W. Uvádí se, že je schopna pro vaše potraviny a nápoje uvnitř vytvořit prostor vychlazený na teplotu až o 20°C nižší, než je okolní. Názory na efektivitu chlazení se však bohužel poněkud různí, a proto můžete narazit na spokojené i nešťastné recenze.

Údajné nedostatečné chlazení se projevuje v tom, že se autochladnička ochladí oproti okolí například jen o 10 °C namísto uváděných 20 °C. To ovšem platí, pokud vložíte nenachlazené potraviny či nápoje. Pokud by to opravdu bylo problémem, můžete tomu pomoci vložením již předchlazených. Ale jak jsme již řekli, tento problém není pravidlem.

Compass 30L RED - chladící účinky - recenze

Možnost využití a funkce – 9/10

Ani u tohoto parametru hodnocení nevystoupalo na nejvyšší možný počet bodů. Důvod úzce souvisí s předchozími řádky. Autochladnička totiž trochu bojuje s udržením teploty. V momentě, kdy je vychlazená na požadovanou úroveň, může se stát, že ji udrží jen po dobu několika minut. Pro lepší výsledky můžete zkusit přidat chladící vložky.

Autochladničku Compass 30l RED můžete zapojit do 12 V automobilového zapalovače či do 220 V klasické zásuvky. Bodík ztracený na izolaci promineme díky možnosti ohřevu, které můžete využít. U autochladničky z takto nízké cenové kategorie hodnotíme přítomnost ohřevu velmi kladně. Teplota ohřevu by neměla převýšit 50 °C.

Celkové zpracování – 8/10

Hodnocení celkového zpracování pro nás bylo rozporuplné. Autochladnička má přednosti i nedostatky a právě zde se jich vyrojilo na povrch nejvíc. A to v obou případech. Začněme od toho dobrého – autochladnička disponuje LED displejem, který ukazuje teplotu uvnitř. Kabely jsou schované ve víku boxu a nechybí dárek k nákupu v podobě rukavice na čištění.

Nyní buďme spravedliví a pojďme se podívat na to, co se výrobcům moc nepodařilo. Autochladnička Compass 30l RED bývá kritizována pro svou hlučnost, kterou ovšem může každý vnímat jinak. Transport bohužel neusnadňují žádná kolečka, je nutné ji vzít do ruky za výklopné ucho. Nepraktické je také víko, které nelze v otevřené poloze zajistit.

Compass 30L RED - celkové zpracování - recenze

Design – 8/10

Hodnotit design může být nevděčné, protože je to jedna z věcí, kterou každý vnímáme jinak. Rozhodli jsme se ubrat dva bodíky za to, že se jedná o klasický ničím nevyčnívající boxík. Jednoduchému vzhledu dominuje červená barva lemovaná bílou.

Parametry Compass 30l Red

Vlastnost Parametr
Objem 30 l
Rozměry 45 × 43 × 31 cm
Hmotnost 4,9 kg

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.7 (11 hlasů)

Autor recenze

Michaela Beranová
Michaela Beranová

Když zrovna nemluví, tak píše. Kromě kreativní tvorby miluje hudbu, knihy a gaming. Za každým jejím textem stojí litry kávy a neutuchající touha dozvědět se něco nového. Facebook

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář