ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce
  • S námi vybíráte chytře již od roku 2016.
Menu
ChytrýVýběr.cz > Recenze

Recenze Braun IPL Skin i·expert

Recenze Braun IPL Skin i·expert

Holení, trhání i voskování zrovna nepatří mezi procedury, na které by se většina žen těšila. Otravných chloupků se můžete zbavit i jinak. Objevte Braun IPL Skin i·expert a užijte si hladkou a hebkou pokožku až po dobu 1 roku. Co všechno umí a jak funguje tento IPL epilátor s umělou inteligencí, se dočtete v následující recenzi.

Hodnocení Braun IPL Skin i·expert

9

Perfektní

Epilátor Braun IPL Skin i·expert předčí i ta nejdivočejší očekávání! Obrovskou pochvalu si zaslouží umělá inteligence, která vás provede celým procesem epilace krok po kroku. Inteligentní senzory monitorují vaši pokožku a automaticky upravují intenzitu záblesků. Díky propojení s mobilní aplikací můžete snadno sledovat svůj osobní pokrok a apka vám také připomene, kdy je čas na další ošetření. Použití na celé tělo a vskutku povedený design jsou už jen třešničkou na dortu.

Obsah balení
9
Konstrukce a design
9
Funkce a ovládání
9
Zkušenosti s používáním
9
Hmotnost :280 g
Počet režimů:2
Počet hlavic:3
Klady
  • Umělá inteligence
  • Chytré senzory
  • Propojení s aplikací
  • Rychlost ošetření
  • Komfortní použití
  • Bohatá výbava
  • Atraktivní design
Zápory
  • Vyšší cena

Obsah balení 9/10

V kartonovém obalu, na němž najdete QR kód směřující na bližší představení produktu, se nachází stylové cestovní pouzdro s IPL epilátorem. Pouzdro na zip v růžově pudrové barvě působí nesmírně elegantně, je kvalitně ušité, a navíc disponuje praktickou přední kapsou pro uložení drobností. Braun IPL Skin i·expert s umělou inteligencí

Epilátor Braun IPL Skin i·expert se může pochlubit opravdu pestrým příslušenstvím. Kromě obsáhlého manuálu je součástí výbavy také napájecí kabel, 3 hlavice a ruční holící strojek Gillette Venus. Standardní hlavice, jež je určená pro ošetření spodní části nohou, podpaží či rukou, je již nasazena na přístroji. Nástavec s menší lampou je ideální pro přesnou depilaci, proto se hodí pro ošetření obličeje, prstů či oblasti bikin. Naopak široká hlavice vám ušetří spoustu času při depilaci větších partií, jako jsou stehna, břicho či záda a hrudník. Přístroj je možné použít pro celé tělo, tudíž jej využijí jak dámy, tak pánové.

Epilátor Braun IPL Skin i·expert recenze

Při testování epilátoru Braun IPL Skin i·expert mě potěšilo, že balení obsahuje i ruční holící stojek Venus. Před ošetřením IPL epilátorem je totiž nutné dané partie nejprve zbavit chloupků. S přiloženým břitem to šlo opravdu snadno. Pochválit musím také přehledný manuál, v němž najdete všechny potřebné informace. Před prvním použitím vám doporučuji naskenovat QR kód z manuálu, který vás seznámí s ovládáním i jednotlivými funkcemi epilátoru. Ovládání je však tak snadné a intuitivní, že návod možná ani potřebovat nebudete.

Konstrukce a design 9/10

Již pouzdro pro uložení epilátoru nasvědčuje tomu, že se rozhodně nejedná o žádný nekvalitní výrobek. Precizně zpracovaná není jen taška, ale i samotný epilátor. Na první pohled je poznat, že přístroj není vyroben z levných a křehkých plastů. IPL epilátor Braun skvěle padne do ruky a velmi dobře se drží. Přístroj s hlavicí váží zhruba 280 gramů, což sice není úplně málo, nicméně i tak se s epilátorem velmi dobře pracuje.

Velkým plusem je bezesporu také dlouhý napájecí kabel s trafem. Jeho celková délka činí zhruba 3 metry, s epilátorem tak můžete pohodlně pracovat i ve větší vzdálenosti od elektrické zásuvky. Pro snadnější úschovu je napájecí kabel navíc rozdělen na 2 samostatné části. Sice je to drobnost, ale pochválit musím i praktickou sponu se suchým zipem, s jejíž pomocí kabel hravě smotáte. Co se designu týče, ani zde Braun IPL Skin i·expert nezklame. Bílá v kombinaci s matným odstínem rose gold působí žensky a elegantně zároveň. Lesklé dekorativní prvky ve stejné barvě přístroji dodají šmrnc.

Funkce a ovládání 9/10

A co vás asi zajímá nejvíc, jak epilátor funguje a co všechno umí. Stejně jako jiné IPL epilátory pomocí záblesků zahřívá kořínky chloupků, čímž výrazně oslabuje jejich růst. Při pravidelném používání se růst chloupků zpomalí, až se zastaví úplně. Čím ale tento model od osvědčené značky Braun vyniká nad ostatními IPL epilátory, je umělá inteligence, jíž je přístroj vybaven. Ta značně usnadňuje jak ovládání přístroje, tak vám pomůže sledovat váš osobní pokrok a připomene vám, kdy je čas na další ošetření.

Umělá inteligence a propojení s mobilní aplikací skutečně zlepšuje a usnadňuje práci s přístrojem. Aplikaci, která je dostupná nejen v angličtině, ale také v českém jazyce, si jednoduše stáhnete prostřednictvím QR kódu, jenž najdete v balení. Nemusíte nic googlit ani číst návod, aplikace vás s přístrojem seznámí a provede vás každým ošetřením krok po kroku. Než se pustíte do epilace, pro jistotu nejprve vyzkoušejte, zda vám světelné záblesky nebudou dráždit pokožku. K tomuto testu vás vyzve sama aplikace.

recenze Braun IPL Skin i·expert

Epilátor Braun IPL Skin i·expert je vybaven světelnými senzory, které dokážou rozpoznat odstín vaší kůže a následně vyhodnotit, zda je pro vás tento epilátor vhodný. Tyto chytré světelné senzory takřka neustále monitorují barvu vaší kůže, podle níž pak upravují intenzitu záblesků. Intenzitu světelných záblesků si můžete regulovat také manuálně, ale díky mobilní aplikaci to pravděpodobně nebudete potřebovat.

V aplikaci si nejprve vyberete, jakou část těla chcete epilovat, a poté zvolíte barvu a hustotu vašich chloupků. Při sestavování plánu jednotlivých ošetření si můžete vybrat, jak rychle chcete dosáhnout výsledků. Přístroj pak automaticky upraví intenzitu světelných záblesků. Pro rychlý efekt je třeba silnějšího záření, které však může pokožku lehce podráždit. V případě, že vás epilace bude bolet, intenzitu můžete upravit i manuálně během ošetření. Podle zadaných parametrů pak aplikace vytvoří plán ošetření. Délka počáteční fáze, při níž je nutné danou partii pravidelně epilovat každý týden, se liší podle barvy i hustoty vašeho ochlupení.

Braun IPL Skin i·expert zkušenosti

Mobilní aplikace a chytré senzory nesmírně zjednodušují užívání přístroje. Nejenže vás aplikace informuje o vašem pokroku a máte k dispozici detailní informace o každém ošetření, ale pokud chcete, může vám také připomenout, kdy je čas na další epilaci. Barva či síla chloupků se na jednotlivých partiích obvykle liší, stejně tak i citlivost vaší pokožky může být na různých částech těla jiná. Nastavení, která vytvoří pomocí mobilní aplikace, si přístroj pamatuje, a vy tak nemusíte za týden vzpomínat, jakouže intenzitu vlastně používáte na nohy a jakou na podpaží.

Zkušenosti s používáním 9/10

Před testováním jsem již nějaké zkušenosti s IPL epilátory měla, tudíž nad tvrzením typu rok bez chloupků a rychlé ošetření obvykle kroutím očima. Nicméně Braun IPL Skin i·expert mě opravdu překvapil a své skeptické poznámky jsem musela vzít zpět. Umělá inteligence a mobilní aplikace jsou nesmírně nápomocné, a to již před prvním použitím. Díky aplikaci jsem se s epilátorem seznámila velice rychle. Plán ošetření, který si nastavíte podle vlastních cílů a potřeb, celý proces epilace zjednodušuje a zrychluje. Nemusíte nad ničím přemýšlet, přístroj vás po celou dobu naviguje a provádí.

Braun IPL Skin i·expert zkušenosti

Po spuštění vybraného ošetření epilátor Braun IPL Skin i·expert upraví intenzitu světelných záblesků a automaticky zvolí nejvhodnější způsob epilace. Přístroj lze používat ve dvou režimech. První, metoda klouzání, je určená pro větší partie, jako jsou nohy, hrudník či záda. Při této metodě není nutné hlavici zvedat z pokožky, ale jednoduše přístrojem přejíždíte po místech, které chcete zbavit chloupků. S automatickým režimem mám již zkušenosti u jiného IPL epilátoru, jenž se však s Braun IPL Skin i·expert nemůže srovnávat. Rychlost záblesků u klouzavé metody je takřka blesková. S epilátorem po těle můžete přejíždět rychle, jako kdybyste v ruce měli klasický holící strojek. Žádné otravné čekání, až se hlavice nažhaví a zase zableskne.

Braun IPL Skin i·expert test a hodnocení

Druhý režim, kterým epilátor Braun IPL Skin i·expert disponuje, je razítková metoda. Ta je vhodná pro menší partie či místa, kde je důležitá přesnost. Při této metodě hlavici zdviháte a zase přikládáte, jako byste tiskali razítkem. Při testování mě dále potěšilo, že díky Wi-Fi propojení dokáže přístroj detekovat typ hlavice. V případě, že máte připojený špatný typ hlavice, mobilní aplikace vás upozorní. Údaje z každého ošetření se ukládají do aplikace a po epilaci můžete doplnit i další informace, například o bolestivosti ošetření. Sledování osobního pokroku vám nejen usnadní epilaci, ale díky detailním informacím velice rychle získáte přehled o výsledcích epilace.

Braun IPL Skin i·expert test

Co se ovládání přístroje a rychlosti ošetření týče, epilátor Braun IPL Skin i·expert mi doslova vyrazil dech. Pokud je řeč o bolestivosti procedury, musím přiznat, že ošetření dvakrát příjemné nebylo. Zde je však třeba zmínit, že při vytváření plánu jednotlivých ošetření jsem vždy volila možnost rychlého výsledku. I při vysoké intenzitě však bolest není nikterak silná, přirovnala bych ji k trhání obočí. Při použití epilátoru v oblasti bikin jsem si manuálně intenzitu snížila a bolest zcela zmizela.

Senzory, které hlídají, aby záblesky směřovaly vždy jen na pokožku, jsou někdy až moc účinné. Při ošetření malých partií, jako jsou prsty či při použití na holeně, se epilátor leckdy zdráhal zablesknout a bylo nutné s hlavicí hledat lepší polohu. Tento malý nedostatek lze však s ohledem na velkou účinnost snadno prominout.

Účinnost, která vás zajímá asi nejvíce, jsem si nechala na konec. IPL epilátor jsem testovala po dobu 6 týdnů a s výsledky jsem nad míru spokojena. Na nohou chloupky takřka zmizely již po 3 týdnech. Na konci testování byly mé nohy téměř hladké i po týdnu bez holení. Skvělých výsledků jsem se dočkala i při použití na obličej a prsty. V oblasti bikin a podpaží, kde jsou chloupky přeci jen o poznání odolnější, byl účinek trochu pomalejší, přesto se nakonec dostavil. Vzhledem k tomu, že jiné IPL epilátory mi na podpaží a třísla neúčinkovaly vůbec, Braun si i v tomhle ohledu zaslouží pochvalu. Takhle mašinka rozhodně svému slovu dostojí!

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.8 (13 hlasů)

Autor recenze

Michaela Beranová
Michaela Beranová

Když zrovna nemluví, tak píše. Kromě kreativní tvorby miluje hudbu, knihy a gaming. Za každým jejím textem stojí litry kávy a neutuchající touha dozvědět se něco nového. Facebook

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář