ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce
  • S námi vybíráte chytře již od roku 2016.
Menu
>

Programy pro grafické tablety

13. 10. 2022 aktualizováno

Propadli jste kouzlu grafických tabletů? Pak byste si pravděpodobně rádi vybrali ten nejlepší kreslící program. Nabídka je rozsáhlá a může být složité se v ní zorientovat. Některé programy na kreslení jsou dostupné bez poplatku, ty propracovanější si musíte zaplatit. Pojďme se společně podívat na nejlepší grafické programy na kreslení. Který z nich se objeví v tom vašem?

Programy pro grafické tablety zdarma

Grafické tablety jsou šikovná volba pro každého, kdo se věnuje grafice. Ať už profesionálně, nebo ve svém volném čase. Pokud patříte spíše do druhé skupiny a zároveň nemáte nijak vysoké nároky, zajisté si vystačíte s bezplatnými programy na kreslení. Navíc i ty vás mohou příjemně překvapit.

Grafický tablet - nejlepší programy pro grafické tablety

GIMP

Seznam otevíráme programem GIMP. Tento bitmapový nástroj slouží k úpravě fotografií a další grafiky. Vyznačuje se množstvím editačních funkcí, filtrů, efektů, a podobně. Jakožto „open source software“ je otevřený změnám ze strany kteréhokoliv uživatele. Poradí si i s pokročilejším retušováním. Kromě nepřeberného množství nástrojů můžete počítat i s návody a tutoriály.

Inkscape

Grafické programy na kreslení zdarma zahrnují také Inkscape. Je vhodný pro práci s vektorovou grafikou. Nabízí základní nástroje i přístup k pokročilejším úpravám. Oproti řadě placených konkurentů je jeho prostředí o poznání jednodušší na ovládání. Pro jeho charakter si jej oblíbí i začátečníci. Jistě oceníte i jeho českou verzi, můžete v ní však narazit na chybky.

Photopea

Photopea pochází z dílen českých vývojářů a funguje jako program na malování online. Jazykového nastavení se tak vůbec nemusíte obávat. Tento rastrový editor lze způsobem používání připodobnit k placenému Photoshopu. Disponuje pokročilými nástroji a umožňuje také náročnější retuše. Pokud s Photoshopem nemáte zkušenost, ovládání se vám pravděpodobně bude zdát složité.

grafický program zdarma – gimp

Canva

Také Canva je kreslící program dostupný zdarma. Ovšem jen v základní verzi. Existuje i její placené rozšíření, které přinese další využitelné funkce. Zároveň je dalším představitelem programu malování online. Ačkoliv malování zní poměrně obyčejně, Canva toho dokáže mnohem víc. Využívat můžete například připravených šablon, upravovat fotografie či si dokonce vytvořit životopis.

Blender

Jste milovníky 3D animací? Pak by grafický program Blender neměl ve vašem tabletu chybět. Tento program se nezalekne před modelováním, simulacemi ani animacemi. Kromě obrázků můžete vytvářet i prostředí her nebo animované filmy. Množstvím funkcí by mohl směle soutěžit se svými placenými protějšky. Základy Blenderu vám otevírají dveře k dalším modelovacím programům, ve kterých se setkáte s podobným ovládáním.

Placené programy na kreslení

Pokud jste si pořídili ten nejlepší tablet na kreslení, pak jistě nebudete šetřit ani na programech. Placené programy obvykle představují verze s pokročilejšími funkcemi a složitějšími nástroji. Mnohé z nich umožňují zkušební verze. Před koupí tak máte možnost zjistit, zda se jeho pořízení vyplatí či nikoliv.

PC programy pro grafiky - nejlepší programy pro grafické tablety

Adobe Photoshop

V čele našeho výběru nestojí nic jiného než Adobe Photoshop. Tento známý program vás obdaří řadou profesionálních nástrojů, včetně filtrů a retuší. Nechybí ani podpora uživatelů a nápověda k používání. Úprava fotografií ve Photoshopu je hodna využití profesionály. Pro začátečníky v oblasti grafiky se může zdát kvůli své složitosti nevhodný. Ovládání si však mohou díky nastavení nejpoužívanějších nástrojů zjednodušit.

Photoshop Elements

Podobnost názvu s předchozím programem není náhodná. Jedná se totiž o jeho alternativu s nižší cenou. Celá verze je zjednodušená a osekaná na základní nástroje, které by se vám při úpravě fotografií mohly hodit. Ovládání Photoshop Elements je oproti rozšířené verzi o poznání snazší. Vzhledem k tomu je vhodný zejména pro začátečníky s grafickými programy. Pokročilejší uživatelé zase ocení podporu vrstev a formátu RAW.

Adobe Illustrator

Vektorový editor Adobe Illustrator využijete v souvislosti s tvorbou log, ikon či plakátů. Množství funkcí a nástrojů pro úpravu barev, kreslení či převádění grafiky na vektorové obrázky je samozřejmostí. Tento program můžete navíc využívat online i offline. Výhodou je možnost nastavení vlastní pracovní plochy. Pokud si s čímkoliv nebudete vědět rady, můžete se poradit s řadou tutoriálů, které jsou vám k dispozici.

CorelDRAW

Ani CorelDRAW se za své vlastnosti nemusí stydět. Vektorová grafika je u něj v dobrých rukách. I zde dosáhnete vytvoření log, ilustrací, letáků a další informační grafiky. Výhodou je také možnost komunikace s dalšími uživateli programu, které znáte. Program je rychlý a přehledný. Můžete si ho stáhnout, je však dostupný i online. Lákadlem je rovněž i záruka vrácení peněz v případě nespokojenosti.

Corel PaintShop Pro

Rastrový editor Corel PaintShop Pro mohou využívat jak začátečníci, tak pokročilí milovníci grafiky. Použití na grafických tabletech usnadňují velké ikony. Každý uživatel ocení snadnou orientaci i rychlost programu. Je efektivní a disponuje dostatečným množstvím funkcí pro upravování fotografií. Podle potřeby můžete sáhnout také po přednastavených šablonách a inteligentních filtrech.

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 4.0 (2 hlasy)

Autor článku

Bohumil Rosička
Bohumil Rosička

Bohouš je šéfredaktor s více než 15 lety zkušeností v oblasti prodeje a e-commerce. Jeho zájem o nejnovější technologické pokroky a trendy mu umožňuje zajímavě popisovat vlastnosti produktů a sdílet cenné poznatky se čtenáři. Ve svém volném čase se věnuje rodině, literatuře a studiu nových dovedností. Má velký zájem o svět sci-fi a fantasy a rád tráví čas hraním deskových her se svými přáteli a rodinou. LinkedIn

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář