ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce
 • S námi vybíráte chytře již od roku 2016.
Menu
ChytrýVýběr.cz > Recenze

Recenze online kurzů – ArtMasterAcademy

8. 11. 2022 aktualizováno

Říká se, že nejlepší investice jsou ty do vzdělávání. A zdaleka se to nevztahuje jen na „klasické“ školy a univerzity. Vzdělávat se můžeme po celý život a v jakémkoli směru a vždy nás to obohatí. Online svět nám navíc otevírá obrovské možnosti sebe-rozvoje. Snadno, odkudkoli a za přijatelné peníze oproti tradičním institucím. Dnes se proto podíváme na jednu z nejlepších výukových online platforem u nás. ArtMasterAcademy nabízí kurzy zaměřené především na hudbu a umění.

Pozor

Máme pro vás jedinečnou slevu ve výši 20%, stačí při objednávce kurzu zadat CHYTRYVYBER20.

O ArtMasterAcademy

ArtMaster vznikla v roce 2018 jako moderní hudební škola nabízející individuální kurzy. Škola zažila rychlý a úspěšný start. Postupně rozšiřovala nabídku kurzů a nabírala nové lektory. Nyní se věnuje i workshopům, soukromým výukám na školách, ve firmách či vzdělávacích zařízeních a má na dvě stovky vlastních studentů.

Důležitým podnětem k rozvoji společnosti se paradoxně stalo období pandemie Covidu, které do značné míry znemožnilo přímou výuku. Tehdy se zakladatelé Radim Vysoký a Michal Novák rozhodli vstoupit do světa online kurzů a vytvořit unikátní výukovou platformuArtMasterAcademy.

Pro tento záměr rychle získali investory Roberta Kyncla (obchodní ředitel YouTube.com) a Jaroslava Becka (skladatel, zakladatel Beat Games s.r.o.). Spojení s těmito zvučnými jmény předznamenalo, že nepůjde o projekt okresního formátu. Naopak brzy se zrodila česká alternace světového formátu MasterClass.

Ani ArtMasterAcademy se však neomezuje jen na území vymezené naší státní hranicí. Nyní připravuje i anglické kurzy, s nimiž se pokusí prorazit především v USA. Co však nabízí pro nás? Jaké dovednosti se můžeme naučit z pohodlí domova a v češtině? Jací lektoři nás budou provázet? Jak to celé funguje, kolik to stojí – a hlavně… stojí to za to? To vše se dozvíte v dnešní recenzi.

Kdo jsou lektoři v ArtMasterAcademy?

Chcete se naučit na kytaru, ukulele, zpívat nebo kreslit? To vše je v ArtMasterAcademy možné. Ale důležité je, kdo vás to naučí. Na tomto místě je třeba říct, že právě lektoři jsou jednou z nejsilnějších stránek celého projektu.

Na kytaru, což je nejoblíbenější kurz na ArtMasterAcademy, vás bude učit známý hudebník Jan Ponocný. Tento skladatel, producent a kytarista má na svém kontě hudbu k několika filmům. Například k hudební komedii Revival nebo dramatu Mamas&Papas.

Ukázka z natáčení kurzu

Mnoho let vystupoval se zpěváky a hudebníky jako Anna K, Ivan Hlas či Meky Žbirka. Produkoval či skládal mnoha a mnoha dalším českým „prvoligovým“ umělcům. Jde o osobnost, kterou zná každý, kdo se pohybuje ve světě minimálně české a slovenské hudební scény.

Doplňkové kurzy na kytaru pak vede známý písničkář Pokáč – vlastním jménem Jan Pokorný. V posledních letech se stal velmi slavným díky chytlavým songům s vtipnými texty. Nominován byl i na Českého slavíka či cenu Anděl.

ArtMasterAcademy nabízí i několik úspěšných nehudebních kurzů. Kreslit vás naučí známý český výtvarník a ilustrátor Vladimír Strejček. Zakladatel komiksového festivalu KomiksFest či ilustrátorské soutěže RawArtWresling a taky studia DRAWetc. Rozhodně je tedy o co stát.

Jak to funguje?

Pojďme se podívat, jak to vlastně celé funguje, kde kurzy najít a jak se do nich zapojit.

Výuková platforma funguje na webových stránkách ArtMasterAcademy.cz. Stránky jsou zpracované velmi vkusně, ale taky přehledně a elegantně. Určitě nebudete bloudit. Stačí si na úvodní stránce vybrat kurz, který vás osloví a podívat se na podrobnosti.

Upoutávka ke kurzu

Přehrát si můžete video trailer a vždy je k dispozici i několik ukázek z lekcí. Snadno si tak můžete udělat představu o tom, jak kurzy probíhají, zda je vám lektor sympatický a jestli pro vás mohou být lekce přínosem. Kurz si pak můžete zakoupit anebo ho i někomu darovat prostřednictvím dárkového voucheru.

Přístup do kurzu

Máte-li kurz už zaplacený, emailem vám přijdou vstupní údaje (heslo). Skrz přiložený odkaz se dostanete do členské sekce. Zde vidíte veškeré zpřístupněné – tedy zakoupené kurzy. Prostředí je velmi jednoduché. Najdete zde de facto pouze obsah samotných kurzů. Žádné další nástroje ani nastavování nejsou potřeba.

K veškerému obsahu zakoupeného kurzu budete mít přístup minimálně po dobu 2 let. Videa si můžete pouštět, kolikrát chcete. Jelikož jde o streamovaná videa, k přehrání stačí připojení k internetu, žádné speciální aplikace či přehrávače nepotřebujete. Videa nicméně (prozatím) nelze stáhnout pro offline spuštění. ArtMasterAcademy však uvádí, že časem bude tato možnost možná k dispozici.

Součátí kurzu bývají kromě videí i doprovodné texty a případně doplňkový materiál ke stažení. Počet stažení opět není omezen. Kurz můžete spustit na počítači, ale taky na mobilním telefonu či tabletu. Stačí vám internetový prohlížeč a připojení. Pokud jde o zpracování, vše je uzpůsobeno pro maximální jednoduchost a uživatelskou přívětivost.

Nabízené kurzy

Akustická kytara – Jan Ponocný

Kytarové kurzy pro samouky

Kytarové kurzy s populárním kytaristou a skladatelem Honzou Ponocným patří rozhodně ke zlatému hřebu nabídky ArtMasterAcademy. Jde o zřejmě vůbec nejoblíbenější kurzy. Není se celkem čemu divit. Kytara je velmi atraktivní nástroj a ke kurzům táhne zajisté i samotná osobnost lektora.

Kurzy se zaměřují na akustickou kytaru, tedy v našich končinách dlouhodobě nejoblíbenější variantu, která se hodí pro doprovody trampských písní, ale i rock, pop a další žánry. Jde o kytaru s kovovými strunami (na rozdíl od klasické „španělky“) a v kurzu se budete učit především hru trsátkem a jen zcela okrajově prsty. Dojde však i na nějaké vybrnkávání, sóla, a dokonce i skládání hudby!

Honza Ponocný se striktně nedrží žádného žánru, ale příjemně referuje o kytarových technikách z různých koutů světa hudby. Kurz má dvě části:

 • Kurz pro začátečníky obsahuje 10 lekcí v 37 videích. Celkem jde o 1 hodinu a 54 minut video materiálů.
 • Kurz pro mírně pokročilé nabízí 12 lekcí a 50 videí. Dohromady 3 hodiny a 51 minut video kurzů.
 • Za zvýhodněnou cenu pak můžete mít i komplet kurzů, který vám poskytne skoro 6 hodin video lekcí a dalších doprovodných materiálů.

Kytara pro začátečníky

Kurz umožní seznámení s kytarou i úplným laikům, kteří budou nástroj držet poprvé v životě. K dispozici jsou i užitečné PDF soubory s popisem kytary, schématy akordů, rytmy atd. Video kurz vždy provází i textové shrnutí, potažmo potřebné obrazové materiály (to platí u všech kurzů).

ukázka z kurzu kytary

Honza Ponocný začíná velmi zlehka a pozvolna. Kurz, aspoň v prvních lekcích, opravdu osloví především naprosté začátečníky, kteří se chtějí naučit držet nástroj a trsátko, ladit. Později však dojde i na akordy, doprovody ke známým písničkám (českým i světovým) anebo základy hry prsty či vybrnkávání trsátkem. Na závěr se seznámíte s obtížnými baré akordy.

Lektor vysvětluje vše velmi trpělivě a srozumitelně, navíc působí opravdu sympaticky. Videa jsou profesionálně zpracovaná, nechybí různé grafické pomůcky. Začínajícím kytaristům může kurz poskytnout opravdu výborný základ. Nejde přitom o žádnou strohou teorii. Naučíte se skutečně hrát.

Kytara pro mírně pokročilé

V podobném duchu se nese i navazující kurz pro pokročilejší zájemce. Pokud už máte s kytarou určité zkušenosti, bude pro vás správnou volbou. Naučíte se různé rytmy a styly i techniky. Honza Ponocný však nabízí především řadu parádních triků a fíglů i způsobů, jak se učení a hry na kytaru zhostit opravdu chytře a efektivně. Zkrátka, jak se snadno naučit hrát skoro cokoli.

Video kurz kytary

I když hraju na kytaru dlouhé roky, v kurzu jsem objevil řadu zajímavých metod a triků. Nechybí ani konkrétní písničky. Lektor se navíc na hru dívá celou dobu i tak trochu z perspektivy skladatele, písničkáře. To je velmi obohacující. Dojde ostatně i přímo na lekci skládání hudby na kytaře.

Kurz je prakticky po všech stránkách skvěle vydařený, dá vám spoustu praktického „know-how“. Snad by tu a tam neškodil bližší „zoom“ na pozici prstů. Méně zkušení kytaristé budou možná chvílemi pozici trochu luštit. Není ale problém si vzít jako oporu schémata akordů, která kurz taky nabízí. Celkově jde o vynikající kurz.

Kurzy zpěvu – Hana Melcrová

ArtMasterAcademy nabízí i velmi kvalitní a oblíbené kurzy zpěvu. Ty vede zpěvačka a lektorka Hana Melcrová. Kurzy ocení opět i úplní začátečníci, ale později se dostane i na pokročilejší zpěváky a zpěvačky. Vybírat můžete z následujících variant:

 • Zpěv pro začátečníky, který obsahuje 10 lekcí a 30 videí. Celkem skoro 3 hodiny video záznamu.
 • Zpěv pro mírně pokročilé nabízí 10 lekcí v 37 videích o celkové délce 2 hodiny a 10 minut.
 • Komplet kurzů s 20 lekcemi v 67 videích o délce přes 5 hodin.

Struktura kurzů je podobná jako u lekcí na kytaru a je nutné říct, že právě strukturovanost a přehlednost patří k největším plusům kurzů na ArtMasterAcademy. Průběh kurzů je opravdu mimořádně dobře promyšlený, aby byly informačně velmi husté, ale zároveň vstřebatelné, srozumitelné a přístupné. Nechybí ani doprovodné textové či obrazové materiály, PDF soubory apod.

Hana Melcrová má celkem příjemný projev. Mluví někdy malinko překotně, ale nikdy nesrozumitelně. Dávkuje informace dostatečně hustě, abyste se nikdy nestihli nudit a oněch víc než 5 hodin kurzů je opravdu našlapaných k prasknutí. Když vám něco náhodou unikne, není problém si video či pasáž pustit znovu. Lektorka se doprovází na piano, případně využívá další pomůcky, grafické i jiné pro lepší pochopení a názornost.

Kurzy pro začátečníky začínají nejzákladnějšími technikami rozezpívání a práce s hlasem, dýcháním, bránicí, postojem a dalšími nutnými pravidly včetně nezbytné špetky teorie. Ta je ovšem nenápadně vmísena do praxe. Dále se kurz ubírá i k základům interpretace a práce s písní, s dynamikou, frázováním apod.

kurzu pro mírně pokročilé lektorka dále rozvíjí zmíněné techniky a možnosti uchopení písně a jejího interpretování. Věnuje se i artikulaci, harmonii, rytmu nebo rovnou práci na jevišti. Kurz je velmi hutný, zcela prostý vaty, která by natahovala „timing“. Pěvečtí laici jako já navíc u obou kurzů jistě stráví mnoho a mnohonásobně víc času, než je celková délka video lekcí.

Opět jde ve výsledku o skvělý, pečlivě zpracovaný kurz, který může začínajícím i trochu zkušenějším zpěvákům dát mnohé. Rozhodně stojí za to.

Kurzy klávesových nástrojů – Adam Albrecht

Chcete se naučit na piano či klávesy? Průvodcem v ArtMasterAcademy vám bude sympatický, mladý lektor Adam Albrecht. Jeho projev je příjemný a civilní, nicméně jde o zkušeného a skvělého pianistu – jak se ostatně přesvědčíte sami.

Ukázka kurzu na piano

V kurzech se můžete seznámit s hrou na klávesové nástroje. Případně se zlepšit, pokud už na ně nějakou dobu hrajete. Opět si můžete vybrat z více možností:

 • Kurz piano a klávesy pro začátečníky má 10 lekcí. Tvoří je 30 videí o délce 1 hodina a 11 minut plus další materiál.
 • Kurz pro mírně pokročilé nabídne 13 lekcí, 42 videí – celkem 4 hodiny a 46 minut záznamu.
 • Kompletní kurz tvoří 23 lekcí, 72 videí – dohromady skoro 4 hodiny záznamu.

Kurzy jsou opět výborně strukturované. S doprovodným materiálem v podobě PDF souborů, textových shrnutí nebo obrázků. Většinu času stráví Adam Albrecht za digitálním pianem či klávesami, ale výuka bude stejně užitečná i pro majitele klasických pian. Nechybí ani lekce práce s pedály apod.

kurzu pro začátečníky opět nejvíc vytěží zejména úplní nováčci. Nicméně pozdější lekce, stejně jako u jiných kurzů na ArtMasterAcademy, dokážou obohatit i lehce pokročilejší studenty. Adam klade důraz na praktickou aplikaci a hru – teorii zakomponoval do kurzu velmi organicky. Provádí nás základy hry, ukazuje užitečná cvičení, později se věnuje rytmům a doprovodné hře (akordům).

Hra na piano pro začátečníky

I když jsem na piano nějakou dobu hrával, kurz byl skvělým osvěžením a dozvěděl jsem se i leccos nového. Zejména různé zajímavé a užitečné metody a triky nebo šikovná cvičení. V kurzech pro mírně pokročilé lektor postupně rozvíjí používání složitějších doprovodů levé ruky a melodické využití pravé ruky. V pozdějších lekcích se dostává i ke složitějším kusům, klasickým skladbám nebo improvizaci.

U videí celého kurzu je obvykle i grafické schéma klaviatury (a pedálů), takže přesně vidíte, které klávesy a tóny lektor hraje. To je výborné. Kurz je tedy opět precizně promyšlený, profesionální. Rozhodně ho lze doporučit pro celkové zlepšení schopností nebo seznámení s novými styly a technikami.

Hudební teorie

Adam Albrech vede na ArtMasterAcademy rovněž kurz hudební teorie. Hudební kurzy jsou zde obecně silně zaměřené na praktické použití a teorii věnují jen nezbytné praktické minimum – a ještě v rámci praktické aplikace. Pro většinu zájemců je to jistě výhoda.

kurz hudební nauky

Pokud však máte vážnější hudební ambice a chcete disponovat i teoretickou vědomostní základnou, tento kurz může být skvělým seznámením se základy. Ke kurzu je ke stažení i velmi pěkně zpracovaná příručka. V jeho rámci se naučíte číst (nebo zapisovat) noty. Pochopíte základy harmonie, funkci a zákonitosti akordů.

Kurz je poměrně krátký (4 lekce, 13 videí) a opravdu nabízí jen jakési „vstupní minimum“. Z dobře zpracovaných a atraktivních lekcí si však základy velmi rychle a dobře osvojíte a pochopíte. To se vám bude hodit při dalším studiu.

Ukulele – Klára Kubištová

Pokud máte rádi exotičtější nástroje, určitě vás může oslovit i minikurz hry na ukulele, který vede hudební lektorka a muzikantka Klára Kubištová. Kurz sestává z 10 lekcí a 30 videí. Tento obsah nicméně poměrně dost dobře postačuje k tomu, abyste se s tímto nástrojem dobře seznámili a naučili se hrát první písničky.

Pokud máte zkušenosti např. s kytarou, kurzem projdete zajisté hladčeji, ale ani první lekce vás nebudou nudit. Dozvíte se taky jak si první ukulele vybrat. Hostem v kurzu bude například i písničkář Pokáč.

Kurz kreslení – Vladimír Strejček

Pokud vás spíše než hudba přitahuje výtvarné umění, na ArtMasterAcademy můžete najít parádní kurzy kreslení. Ty dokážou zaujmout už osobností Vladimíra Strejčka coby lektora. Tento známý český ilustrátor vás provede základy tohoto typu tvorby – od správného držení tužky až po vytvoření hotového portrétu či kresby zvířete i jiných věcí.

V průběhu kurzu se dozvíte něco o kompozici, naučíte se stínovat, používat různé nástroje (např. fix), správně kreslit různé části obličeje a lidského či zvířecího těla a je toho ještě víc. Pokud se chcete v kresbě rozvíjet, ale nevíte, odkud začít – tento kurz je perfektní volba. Lektor je zábavný, svérázný a příjemný. Dokáže motivovat a velmi dobře vysvětlovat.

Kurzy kreslení

Kurz zahrnuje celkem 10 lekcí ve 30 videích. Dohromady se můžete těšit na 3 hodiny 36 minut video materiálu. K lekcím je k dispozici i kratší textové shrnutí, oproti hudebním kurzům zde není jiný doprovodný materiál. To je nicméně vzhledem k tématu kurzu zcela pochopitelné. Vše potřebné se dozvíte přímo ve videích, která si jistě budete chtít přehrávat opakovaně a zkoušet různé základní techniky i pokročilejší triky.

Pozor

Nezapomeňte využít naši 20% slevu! Při objednávce zadejte kód CHYTRYVYBER20.

Vladimír Strejček nabádá, abychom si kreslení užívali a zkoušeli malovat kdekoli, kdykoli a s čímkoli. Jeho odlehčený přístup a nadhled kurz posouvá na vysokou úroveň. Je jisté, že se po jeho absolvování vaše schopnosti v této disciplíně razantně zlepší. Nicméně – kurz je určený pro začátečníky! Pokud máte za sebou uměleckou školu nebo léta zkušeností, asi vám tolik nedá. Přesto není vyloučeno, že i tak nějaké ty triky, tipy, fígle či techniky pochytíte.

Další kurzy a možnosti

Ani výše uvedeným výčtem nabídka kurzů na ArtMasterAcademy nekončí. Je toho víc. Mezi oblíbené kurzy patří například…

Hity k táboráku. Ty lektoruje přímo známý písničkář Pokáč. V kurzu budete hrát na kytaru a naučíte se na 20 známých a populárních „trampských“ písniček i zajímavé techniky a triky. Kurz Hity k táboráku obsahuje 20 lekcí a celkem 42 videí.

Pokáč ukázka z kurzu

Tento kurz může být skvělým doplňkem ke kurzům hry na kytaru, které na ArtMasterAcademy vede kytarista a skladatel Jan Ponocný. Ostatně si je můžete pořídit i společně ve zvýhodněném balíčku.

Mezi další kurzy, které stojí za zmínku, patří jistě kurz hudební produkce v softwaru Ableton s lektorem Jáchymem Krohe. Naučíte se vytvářet beaty i linky pro další nástroje a pracovat s nejrůznějšími digitálními nástroji, které tento komplexní, profesionální program nabízí.

Pokud byste si raději trochu protáhli končetiny, zaujmout vás může kurz Latin Fit s lektorkou Michaelou Novákovou (mimo jiné finalistkou StarDance a zkušenou taneční a fitness trenérkou). Jde o zvláštní a atraktivní „fúzi“ latinsko-amerických tanců a fitness. Můžete tak tančit a zároveň u toho účinně posilovat různé části těla.

Pro hravé povahy je tu pak například kurz břichomluvectví. Ten vede Zdeněk Polách, kterého možná znáte ze soutěže Česko-Slovensko má talent. O co v kurzu půjde, je celkem jasné. Lektor vás zasvětí do tajů této záhadné disciplíny v 10 lekcích a 30 videích.

Kvalita a zpracování kurzů

Jak jsou na tom kurzy ArtMasterAcademy s kvalitou? Jaké jsou jejich největší výhody a přednosti – a co jim naopak chybí nebo přebývá?

Z mini-recenzí jednotlivých kurzů už jste mohli vycítit, že obecná úroveň kurzů ArtMasterAcademy je na vynikající úrovni. Veškeré video lekce jsou velmi profesionálně zpracované, sestříhané s kvalitním, čistým obrazem i zvukem ve vysoké kvalitě.

Ano, lektoři se občas přeřeknou nebo zlehka zaseknou – a zůstane to v záznamu. Jde ovšem o ojedinělé okamžiky, které spíše přidávají kurzům na lidskosti a spontánnosti, než že by budily dojem „odfláknutosti“.

Lektoři

Každý lektor má specifický projev, nejde o žádné „zaměstnance“, kteří roboticky odříkávají předložený text. Jsou to skuteční profesionálové a charismatické osobnosti. Právě osoby lektorů a lektorek – jejichž výběr je vynikající – patří k největším lákadlům kurzů.

Struktura

Dalším pilířem je vynikající struktura kurzů. Jsou obecně propracované do detailů, velmi chytře a logicky strukturované a informačně mimořádně husté při zachování pochopitelnosti. Lektoři neodříkávají banální poučky, které se dočtete i na Wikipedii. Skutečně sdílejí cenné zkušenosti, které vám mohou pomoci velmi efektivně se zlepšit v různých dovednostech.

Lekce kurzu

Tyto tři faktory (struktura, informační bohatost, výborní lektoři) představují zásadní rozdíl oproti méně kvalitním kurzům, které jsou často vycpané informační vatou, lektoři jsou toporní a struktura zmatená.

Určení

Kurzy na ArtMasterAcademy jsou obecně určeny především pro začátečníky až mírně pokročilé zájemce. Je to logické, protože takových zájemců je nejvíce. Nutno však říct, že i pokud už máte leccos odehráno či odzpívání, tyto kurzy vám nejspíš dokážou něco dát.

Individuální přístup?

Online kurzy na ArtMasterAcademy tvoří hotová videa a doprovodné materiály. Nejde tedy o kurzy individuální, kdy byste měli možnost přímo komunikovat s lektory a kurz upravovat dle vlastních schopností a požadavků. Takové kurzy ostatně vycházejí výrazně dráž. Zvlášť s lektory takového formátu, jakými disponuje ArtMasterAcademy.

Nicméně pokud vám něco dělá problémy, u každé lekce je k dispozici diskuzní fórum, kde se můžete svěřit. Většina otázek se poměrně rychle dočká odpovědi. Přidat se můžete i ke komunitě ArtMaster na Facebooku, která vás zase může posunout o kus dále.

Zkuste to v Praze…

Pokud byste však měli přece jen zájem o zcela individuální a osobní kurzy zpěvu, kytary, baskytary či třeba ukulele, i zde vám může ArtMaster vyhovět. Nabízí totiž i soukromé hodiny ve výukových prostorách na několika místech v Praze. Vyučuje v nich na 28 lektorů – profesionálů i aktivních muzikantů.

Kurzy jsou velmi individuální a flexibilní, výuka vychází z potřeb a schopností klienta. Každá lekce trvá 60 minut. V případě zájmu o tyto vysoce intenzivní, soukromé lekce, můžete více informací zjistit na ArtMaster.cz.

Cena online kurzů

Ceny online kurzů na ArtMasterAcademy se liší podle druhu a rozsahu. Například kurz kytary pro začátečníky pořídíte za 990 Kč a obsahuje na dvě hodiny video záznamu. Kompletní kurzy na kytaru vyjdou na 2 190 Kč – a ty už tvoří skoro 6 hodin videa plus další materiály.

V těchto relacích se pohybují i ostatní kurzy (piano, zpěv). Některé menší kurzy jsou ještě dostupnější. Například 10 lekcí na ukulele vyjde na 590 Kč. Úvod do hudební teorie dokonce jen na 390 Kč. Zajímavý kurz břichomluvectví pak na 690 Kč.

Ceny rozhodně nejsou ani v nejmenším přemrštěné. Kvalita a rozsah kurzů hodnotě plně odpovídají a jistě nebudete mít pocit, že jste peníze vyhodili z okna. Naopak jde o velmi moudrou investici do vlastního rozvoje. Ke kurzu se navíc můžete libovolně vracet po dobu minimálně dvou let.

Celkové hodnocení

Kurzy na ArtMasterAcademy patří jednoznačně k tomu nejlepšímu svého druhu, co je na českém internetu k nalezení. Pro stejnou kvalitu byste museli sáhnout po zahraniční produkci, která však bývá dražší, a navíc není v češtině.

Kurzy nejsou spíchnuté horkou jehlou, ale perfektně strukturované, promyšlené a vedené špičkovými lektory. V tomto směru asi není co vytknout. Každý kurz obsahuje 1 až cca 6 hodin video záznamu v krátkých několika minutových sekvencích. I když máte málo času, lekce si můžete dávkovat podle potřeby a snadno najdete, co potřebujete. Rovněž prostředí a zpracování jsou na vysoké úrovni.

Kurzy lze rozhodně doporučit každému, kdo má zájem o kvalitní sebevzdělávání, ale nemá čas nebo prostředky na soukromé lekce. Kurzy jsou nicméně určeny primárně začátečníkům až lehce pokročilým zájemcům. Třeba se ale časem ArtMasterAcademy rozšíří i o kurzy pro zkušenější hudebníky, kreslíře a podobně.

9.1

Perfektní

ArtMasterAcademy nabízí špičkové, profesionálně zpracované kurzy hry na kytaru i další nástroje, ale taky kreslení, tance či břichomluvectví. Kvalita je srovnatelná s nejlepšími zahraničními platformami, jako je MasterClass.

Nabídka kurzů
7
Výukové metody, rozvržení kurzů
10
Srozumitelnost
10
Informační hustota, přínos
9.5
Lektoři
10
Kvalita zpracování
9
Cena
8
Klady
 • Vynikající kvalita zpracování
 • Špičkový lektoři, osobnosti v daném oboru
 • Precizní struktura kurzů
 • Velké množství video materiálů
 • Doplňkové materiály a texty
 • Adekvátní cena
Zápory
 • Především pro začátečníky či mírně pokročilé

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 5.0 (104 hlasů)

Autor recenze

Petr Jaroněk
Petr Jaroněk

Psaní je můj koníček i práce, které se věnuju už skoro patnáct let. Když zrovna netrápím klávesnici, věnuju se hudbě, sportu, literatuře, historii, vaření, cestování – a lecčemu z toho samozřejmě ideálně s rodinou, která se mi utěšeně rozrůstá. LinkedIn

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář