ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce
  • S námi vybíráte chytře již od roku 2016.
Menu
>

Recenze obličejové mycí pěny Venira

Obličejová mycí pěna Venira produktový obrázek

Čistá a bezchybná pleť je prioritou při péči o pleť u každé ženy. Některým z nás byla ovšem nadělena problematická pleť se sklony k tvorbě černých teček a akné. Pro eliminaci těchto kosmetických vad je důležité dokonalené vyčištění pleti od nečistot, které se na ní během dne usazují. K perfektní péči o pleť můžeme využít celou řadu kosmetických přípravků a jedním z nich je obličejová mycí pěna, která vyniká zejména jednoduchou aplikací. Měla jsem možnost vyzkoušet obličejovou mycí pěnu Venira a níže vám přináším její recenzi.

Hodnocení obličejové mycí pěny Venira

8.4

Dobrá

Obličejová mycí pěna Venira je balena v elegantní a luxusně vypadající lahvičce s pumpičkou. Konzistencí se jedná o vodovou tekutinu v hnědožluté barvě, která se po zmáčknutí pumpičky změní v lehkou bílou pěnu. Na obličej se nanáší velmi jednoduše a snadno se smývá i studenou vodou. Pocitově je pěna bez parfemace, i když výrobce uvádí jiné informace. Výrazně zmenšuje černé tečky a stahuje póry na pleti. Pozitivně oceňuji přírodní složení výrobku.

Balení, obal, popis
10
Vůně a konzistence
9
Nanášení a účinky
7
Složení
9
Cena
7
Klady
  • Lehce se nanáší
  • Snadno se smývá
  • Pocitově bez parfemace
  • Stahuje pleťové póry
  • Zmenšuje černé tečky
  • Elegantní obal
Zápory
  • Vyšší cena
  • Nezamezuje vzniku zanícených komedonů
  • Vysušuje pleť

Balení, obal, popis – 10/10

Obličejová mycí pěna Venira přišla zabalená v krabičce s ochrannými pěnovými kousky, které zabraňují poškození během přepravy. Krabička byla přelepena lepicí páskou s nápisem Venira, což vzbuzovalo velmi dobrý dojem.

Balení obličejové mycí pěny Venira recenze

Mycí pěna je umístěna v bílé lahvičce s pumpičkou, která je opatřena bílou etiketou se zlatými okraji a zlatým a černým písmem. Pumpička je překryta průhledným víčkem. Celý obal je elegantní a působí luxusním dojmem.

Pumpička obličejové mycí pěny Venira recenze

Etiketa obličejové mycí pěny Venira obsahuje seznam ingrediencí, informace o produktu a výrobci a údaj o tom, že je produkt vyroben v České republice. Dále obsahuje informace v českém a slovenském jazyce o tom, jak přípravek používat, jeho popis a návod k uskladnění. Údaje jsou poměrně podrobné a dostačující.

Etiketa obličejové mycí pěny Venira recenze

Vůně a konzistence – 9/10

Obličejová mycí pěna Venira má mít podle výrobce jemnou květinovou vůni. Já jsem ovšem necítila vůni žádnou a upřímně mi to nijak nevadilo a spíše jsem to ocenila. Po rozšroubování lahvičky a důkladném očichání opravdu není vůbec nic cítit, a to platí i během nanášení pěny na obličej. Pouze pokud se vám v případě neopatrnosti dostane trochu pěny na rty, tak chuť je ošklivá a trochu chemická, ale po vyplivnutí rychle odezní.

Vzhled v lahvičce obličejové mycí pěny Venira recenze

Uvnitř lahvičky se nachází oranžovohnědá tekutina konzistence vody, která se po zmáčknutí pumpičky na lahvičce změní v bílou pěnu. Čistící pěna na pleť Venira je lehká a rychle slehne, takže je nutné ji co nejrychleji aplikovat na obličej. Díky přeměně tekutiny na pěnu obsah vydrží obsah lahvičky minimálně dva měsíce.

Konzistence obličejové mycí pěny Venira recenze

Ihned po vypumpování

Slehnutá konzistence obličejové mycí pěny Venira

Po chvilce od vypumpování

Nanášení a účinky – 7/10

Podle výrobce se má nanést množství odpovídající jednomu zmáčknutí pumpičky na obličej, krouživými pohyby krátce vmasírovat a smýt. Množství pěny vystříknuté po jednom zmáčknutí pumpičky naprosto dostačuje pro aplikaci na celý obličej a mě stačilo i méně. Pěna je lehká a výborně se roztírá po obličeji. Snadno se pak smyje vodou, jak teplou, tak i studenou, záleží pouze na tom, co je vám příjemnější. Mně je příjemnější studená voda, která bez problémů obličejovou pěnu smyla, což mě potěšilo, protože některé kosmetické přípravky se studenou vodou smývají špatně.

Rozetřená obličejová mycí pěna Venira recenze

Po smytí pěny bylo cítit, že je pleť vypnutější, takže to vzbuzovalo pocit, že pěna s pletí nějakým způsobem pracuje. Po dlouhodobém používání obličejové mycí pěny Venira se mi stáhly póry a černé tečky v oblasti čela a zejména nosu a brady přestaly být tak viditelné. Pleť působí svěžejším a vyčištěným dojem.

Nanesená obličejová mycí pěna Venira recenze

Patřím ke skupině žen, kterým se kvalita pleti odvíjí od fáze ženského cyklu, takže se mi v jedné z těchto fází tvoří v oblasti brady a krku nevzhledné komedony s bílou čepičkou. Na tyto vrozené kosmetické vady byla i obličejová mycí pěna Venira krátká a nijak výrazně mi s nimi nepomohla, což je škoda.

Bohužel mi asi čistící pěna na obličej úplně nesedla a po delším používání mi začala pleť vysušovat, takže i když během dne pleťový krém často nepoužívám, byla jsem nucena po aplikaci pěny i během dne využívat pleťový krém, konkrétně Hydratační denní krém Venira, který si s vysušením bez problémů poradil.

Obličejová mycí pěna Venira po nanesení recenze

Složení – 9/10

Složení obličejové mycí pěny Venira: Aqua, Cocamidopropyl Betaine, Coco Glucoside, Sodium Chloride, Sodium Cocoamphoacetate, Glycerin, Betula Alba Leaf Extract, Achillea Millefolium Flower Extract, Equisetum Arvense Extract, Urtica Dioica Leaf Extract, Rosmarinus Officinalis Leaf Extract, Salvia Officinalis Leaf Extract, Tilia Platyphyllos Flower Extract, Propanediol, Cucurbita Pepo Seed Extract, Citric Acid, Sea Salt, Benzyl Alcohol, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate.

Výrobce na svých internetových stránkách uvádí, že obličejová mycí pěna Venira je přírodním produktem. Na etiketě tato informace výslovně zmíněna není. Stejně jako u ostatních produktů značky Venira je značná část látek obsažených v mycí pěně vyrobena z kokosového oleje. Detailním prostudováním seznamu ingrediencí jsem zjistila, že většina obsažených látek je opravdu přírodního původu.

Vzhled etikety obličejové mycí pěny Venira recenze

Součástí výrobku je Benzyl alcohol, který je organickým alkoholem a v kosmetických přípravcích se používá jako konzervant. V seznamu ingrediencí se musí uvádět, pokud jeho koncentrace v přípravcích, které se oplachují, převyšuje výši 0,001 %, protože u citlivějších osob může vyvolávat alergickou reakci. Výše koncentrace není uvedena, takže můžeme pouze spekulovat o tom, zda se tato látka v seznamu ingrediencí vyskytuje, protože tuto výši překračuje nebo proto, že výrobce nechce zatajovat jeho výskyt ve výrobku.

Dalšími složkami, které by neměly přesáhnout povolenou hranici, jsou sorbát draselný a benzoát sodný. Obě tyto složky se používají jako konzervační látky. Pokud by jejich koncentrace ve výrobku přesáhla povolenou výši, mohli by způsobit podráždění. Mě osobně mycí pěna Venira žádné podráždění nezpůsobila a navíc se jedná o přírodní prémiovou kosmetiku, takže předpokládáme, že značka všechny předpisy dodržuje a koncentrace těchto látek je ve správné výši.

Obličejová mycí pěna Venira je obohacena o výtažky z břízy, řebříčku, přesličky, kopřivy, rozmarýnu, šalvěje, lípy a tykve, které svými účinky pleť čistí, pečují o ni, regenerují ji, zabraňují dehydrataci a tvorbě akné.

Obličejová mycí pěna Venira recenze

Cena – 7/10

Obličejové mycí pěna Venira se v balení o objemu 150 ml prodává za 379 Kč. Pro mě osobně je to docela vysoká cena, i když uznávám, že cena vystihuje kvalitu značky Venira, přírodní složení a viditelné zmenšení černých teček. V porovnání s ostatními čistícími pěnami na obličej se jedná o střed mezi levnými pěnami z drogerií a obličejovými pěnami prestižních prémiových značek.

Parametry obličejové mycí pěny Venira

Vlastnost Parametr
Použití 2× denně
Určení pro všechny typy pleti
Objem balení 150 ml
Přibližná cena 379 Kč

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.9 (62 hlasů)

Autor recenze

Veronika Štrachová
Veronika Štrachová

Jsem vystudovaná personalistka. Během rodičovské dovolené mě začalo bavit testovat nové produkty a psát o nich recenze, a proto jsem se této oblasti začala věnovat naplno. Rozumím si s moderními technologiemi a ráda zkouším nové výrobky. Ve volném čase se věnuji péči o zahradu, procházkám v přírodě se synem a turistice. Ráda objevuji krásu českých hor, lázeňských středisek a historických center měst.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář