ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce
Menu

Test a recenze nejlepších zahradních houpaček 2021

Datum 6.11.2020 Odborná redakce Odborná redakce

Pokud to místo dovolí, každý vedle svého domu či bytu opečovává zahrádku a zelenavou zahradu. Zatímco na zahrádce hospodaříme, na zahradě lenošíme a užíváme si příjemných chvil. Po náročnějším skotačení je ale nutný relax. Jedním z nejoblíbenějších je posedávání nebo polehávání na zahradních houpačkách.

Právě o nich pojednává aktuální výběr nejlepších a nejosvědčenějších modelů na našem trhu. Při výběru jsme se opírali především o uživatelské zkušenosti a nadšení.

Nejlepší cena/kvalita

Houpačka s atraktivním designem, která se neztratí na zahradě ani terase. Příjemné posezení zaručeno!

Nejlepší celkově

Prémiová zahradní houpačka vyrobená z velice kvalitních materiálů. Skvělý doplněk na každou zahradu.

Nejlepší levná (do 5 000 Kč)

Kompaktní zahradní houpačka zaujme nízkou cenou i pěkným designem. Ideální pro méně náročné uživatele.

1Nejlepší zahradní houpačky

Recenze Rojaplast HOLLYWOOD

Recenze Rojaplast HOLLYWOOD

Materiál: kov, polyester, textilie | Barva: šedá, černá | Počet osob: 3 | Maximální nosnost: 240 kg | Rozměr: 179 × 123 × 196 cm | Hmotnost: 37 kg | Cena: 5 500 Kč

Klady
 • Pěkný design
 • Stabilní konstrukce
 • Jednoduchá montáž
 • Pohodlné posezení
Zápory
 • Louže ve stříšce při dešti

Zahradní houpačka Rojaplast HOLLYWOOD potěší i náročnější uživatele. Oku zalahodí povedený design v elegantním černém provedení. Oceňujeme také jednoduché sestavení, které ani netechnickému typu nezabere celé odpoledne.

Konstrukce je kovová a dostatečně bytelná. Rám by sice mohl být ještě o něco silnější, i přesto jsme ale nezaznamenali žádný problém se stabilitou. Hmotnost houpačky činí 37 kg, obstojí tedy i při větrném počasí. Látka je z polyesteru, sedák pak z příjemného textilenu. Celkově se zdá, že použité materiály budou dostatečně odolné a vydrží delší dobu.

Jako praktické stínidlo poslouží stříška, kterou je možné naklápět. Nepříjemné je, že po dešti ve stříšce zůstávají kaluže vody, které je následně nutné vylít. To lze vyřešit tím, že v nepočasí necháte stříšku našikmo tak, aby voda hned stékala dolů.

Zahradní houpačku Rojaplast HOLLYWOOD mohou naráz využívat až 3 dospělé osoby, maximální nosnost je 240 kg. Co se komfortu týče, musíme model pochválit. Okraj sedačky netlačí, opěrka hlavy je pro většinu lidí dostatečně vysoká. Za nás se proto jedná o velmi dobrou volbu. Zahradní houpačka svými parametry bude vyhovovat většině domácností.

Recenze Dajar Verona PATIO

Recenze Dajar Verona PATIO

Materiál: dřevo, kov, polyester | Barva: antracitová, tmavě modrá | Počet osob: 3 | Maximální nosnost: 250 kg | Rozměr: 171 × 209 × 170 cm | Hmotnost: – | Cena: 9 000 Kč

Klady
 • Prémiový vzhled
 • Kvalitní materiály
 • Dlouhá životnost
 • Spousta místa na sezení
 • Zcela bez vrzání
Zápory
 • Vyšší cena
 • Absence podsedáků

Dbáte na design i u vybavení na zahradu? Houpačka Dajar Verona PATIO je sice dostupná za lehce vyšší cenu, vaší zahradě ale dodá šmrnc a osobitý styl. Kombinace ocelového rámu se sedadlem typu dřevěné lavice je moderní a vypadá vážně dobře.

Už na první pohled je patrné, že na výrobu zahradní houpačky byly použity kvalitní materiály. Rám lavice je vyrobený z široké ocelové trubky, namalovaný je barvou odolnou vůči UV záření. Sedadlo visí na pevných ocelových řetězech. Vyrobené je z dřevěných desek, jejichž jednotlivé vrstvy jsou impregnovány prostředkem proti plísním. Dřevo je nalakováno lakem určeným pro venkovní prostředí.

Pevná konstrukce je zárukou toho, že posezení na zahradní houpačce bude příjemné a bezpečné. Pokud se posezení protáhne, mohly by vám scházet měkké podsedáky. Ty v balení nenajdete, případně si tak musíte obstarat provizorní. Na lavici se bez problému vejdou 3 dospělé osoby, maximální nosnost je běžně dostatečných 250 kg.

Polyesterová stříška zaobleného tvaru se postará o to, aby vás při odpočinku neoslňovaly sluneční paprsky. Suma sumárum, kvalitní zahradní houpačka Dajar Verona PATIO se nám moc líbí. Její konstrukce je opravdu bytelná, dá se proto spolehnout na to, že něco vydrží. Vítěz testu!

Recenze Rojaplast COMFORT

Recenze Rojaplast COMFORT

Materiál: kov, polyester, textilie | Barva: béžová | Počet osob: 3 | Maximální nosnost: 210 kg | Rozměr: 153 × 170 × 110 cm | Hmotnost: 22 kg | Cena: 4 000 Kč

Klady
 • Nízká cena
 • Nízká hmotnost
 • Pěkný design
 • Jednoduchá montáž
Zápory
 • Méně kvalitní materiál
 • Nevhodná pro vyšší postavy

Pokud do pořízení zahradní houpačky nechcete investovat příliš vysokou sumu, svou pozornost zaměřte na zahradní houpačku Rojaplast COMFORT. Ta je dostupná za cenu pohybující se okolo 4 tisíc korun. Líbí se nám klasický design houpačky.

Nízká cena se bohužel promítla do nižší kvality použitých materiálů. Rám by mohl být širší, textilie odolnější. Stříšku proti sluníčku je zase vhodné při větrném počasí raději odmontovat. Na druhou stranu se houpačka díky lehčím materiálům vyznačuje nízkou hmotností. V porovnání s těžšími modely je s ní tedy snazší manipulace.

Na zahradní houpačku se pohodlně usadí až 3 osoby. Pozornost věnujte maximální nosnosti, která činí 210 kg. Posezení na měkkém sedáku je velmi pohodlné, a to hlavně pro osoby menšího až středního vzrůstu. Opěrka na hlavu je totiž poměrně nízká a stříška také není úplně nejvýš.

Zahradní houpačka Rojaplast COMFORT má tedy své chybičky, zamrzí především nižší odolnost. Na druhou stranu je ale dostupná za příznivou cenu, navíc dobře vypadá a je pohodlná. Pokud nejste nároční nebo zahradní houpačku neplánujete příliš zatěžovat, může se jednat o alternativu vhodnou právě pro vás.

2Nejprodávanější zahradní houpačky dle Heureky

3Jak vybrat zahradní houpačku

Jak už to tak bývá, také zahradní houpačky mají svá úskalí. Z tohoto důvodu vám před samotnou koupí doporučujeme si nejprve prostudovat několik zásadních tipů, které byste měli o houpačkách vědět. Hezké čtení a pohodové zhoupnutí…

Dílenské zpracování

Zahradní houpačka se vám musí v prvé řadě líbit. To je zásadní kritérium, kterého se držte. Neméně důležitou stránkou je ale kvalita zpracování. Při výběru se soustřeďte na možnosti nastavení, složení a polohování. Léto je sice krásné, nikoliv ale věčné. Ani se nenadějete a budete muset houpačku složit a na delší dobu uskladnit. Místa není nikdy dost, a tak je nutné i této stránce věnovat patřičnou pozornost.

Skladování

V úvahu musíte brát i péči o zahradní houpačku. Většina houpaček je totiž náchylná na vlhké prostředí. Není zkrátka žádoucí, aby tento zahradní nábytek zůstával delší dobu ve vlhkém prostředí. Pokud zaprší a záhy vysvitne slunce, není problém. Ovšem pokud bude pršet celý týden, což se v našem pásmu čas od času stává, musíte houpačku schovat nebo něčím zakrýt.

Zeptejte se sami sebe, zda nějakou možnost uskladnění nebo případně zakrytí vůbec máte. Pokud nikoliv, životnost zahradní houpačky výrazně pokrátíte. Ke každé houpačce doporučujeme zakoupit krycí plachtu, přičemž v případě dřevěné konstrukce je vhodná patřičná impregnace. Bez těchto ochranných prvků se z pohledné houpačky stane nehezké a vrzající posezení.

Dřevo nebo kov?

Před výběrem zahradní houpačky si dobře promyslete, kde bude vlastně stát. Dřevo je jistě na pohled krásné, ovšem ne vždy a všude se úplně hodí. To platí samozřejmě i naopak. Pokud jde o pevnost, je de facto jedno zdali je houpačka sestrojena ze dřeva nebo kovu. Náš výběr zahrnuje vždy bezpečné a spolehlivé produkty, s nimiž chybu neuděláte.

Bezpečnost

Ačkoliv jsme tuto položku na první místo nedávali, patří mezi nejzásadnější. Bezpečnost je vždy na prvním místě. Zahradní houpačka by měla být pevná a bez ostrých hran. Velmi důležitá je i její stabilita. Houpačka by se neměla jen tak převrhnout a nebezpečně naklánět. Také použité nosníky by měly být umístěny dostatečně od sebe. Své zraky zaměřte i na jejich spodní část, protože zahradní houpačky bývají zpravidla umísťovány na trávu, tedy na nestabilní podloží. Čas od času zkontrolujte, zdali jednotlivé díly drží stále pevně při sobě, přičemž povolné šrouby řádně dotáhněte.

Nosnost a velikost

I tyhle kategorie patří mezi nadmíru důležité. Při výběru zahradní houpačky zvažte, kolik členů vaše rodina čítá, přičemž neopomínejte ani příchozí návštěvy. Každá houpačka má určitou maximální nosnost, kterou není přípustné překračovat. Vždy je lepší volit raději více, než méně. Zatímco rodiče se poklidně pohupují, děti většinou neúnavně skotačí. To dává konstrukci pořádně zabrat, a tak samotné nosnosti věnujte náležitou péči.

Podobně je na tom i velikost provedení. Nosnost je jedna věc, ale k čemu vám bude houpačka, když se na ní nebudete cítit pohodlně? Vyberte si takovou houpačku, na které se pohodlně usadíte nebo lehnete. Obecně lze vlastně říci, že čím větší houpačka je, tím lépe. Tedy pokud máte na zahradě dostatek místa.

Údržba

Dřevěné provedení je na dotek teplejší, ovšem na údržbu mnohem náročnější nežli kov. Dřevo budete muset přebrušovat a natírat, kdežto kovová konstrukce zůstává povětšinou stále stejná. I tento parametr tedy berte v úvahu. A nejde pouze o posezónní údržbu, ale také o čištění během léta. Sledujte záhyby a místa, kam by se mohla špína zanést – a pak si představte, zda půjde snáze odstranit. Není to samozřejmě dogma, ovšem přece jenom nechcete každý druhý rok kupovat úplně novou zahradní houpačku.

Nejprodávanější zahradní houpačky dle Heureky

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Zatím nikdo neohodnotil, buďte první.

Autor článku

Odborná redakce
Odborná redakce

Redaktoři webu ChytrýVýběr.cz vám pomáhají s výběrem toho správného produktu. Na základě odborných testů a uživatelských recenzí doporučují nejlepší produkty z široké škály kategorií. Více informací >>

Podobné články