ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce
Menu

Test a recenze nejlepších zahradních houpaček 2020

Datum 22.7.2019 Odborná redakce Odborná redakce

Mezi lidmi není snad člověka, který by nemiloval přírodu a její krásu. Domov je útulný a příjemný, ovšem ani nejhonosnější palác nebo zámek nenahradí matku přírodu. Venkovní relax se stal pro pracující rodiče a jejich rostoucí ratolesti naprosto přirozenou součástí volných dní.

Pokud to místo dovolí, každý vedle svého domu či bytu opečovává zahrádku a zelenavou zahradu. Zatímco na zahrádce hospodaříme, na zahradě lenošíme a užíváme si příjemných chvil. Po náročnějším skotačení je ale nutný relax. Jedním z nejoblíbenějších je posedávání nebo polehávání na zahradních houpačkách.

Právě o nich pojednává aktuální výběr nejlepších a nejosvědčenějších modelů na našem trhu. Při výběru jsme se opírali především o uživatelské zkušenosti a nadšení. Jak už to tak ale bývá, také zahradní houpačky mají svá úskalí.

Z tohoto důvodu vám před samotnou koupí doporučujeme si nejprve prostudovat několik zásadních tipů, které byste měli o houpačkách vědět. Jako vždy jsou připraveny ke čtení pod jednotlivými produkty. Hezké čtení a pohodové zhoupnutí…

1Nejlepší zahradní houpačky

Happy Green Stripy II V-Garden VeGAS V-Garden BAHARA
Happy Green Stripy II V-Garden VeGAS V-Garden BAHARA
Levný základ Zlatá střední cesta Pro náročné
KLADY Poměr cena/výkon
Hezký vzhled
Snadné sestavení
Bytelné zpracování
Pohodlné sezení
Příjemný materiál
Bytelné zpracování
Vysoká životnost
Luxusní design
Kvalitní dřevěný materiál
ZÁPORY Horší materiál
Lehce promokne
Menší nosnost
Dodává se bez podsedáku
Vyšší cena
“Nutná” impregnace
SHRNUTÍ Za malý peníz se dá pořídit slušná zahradní houpačka, která udělá radost celé rodině. Krásně stylizovaná houpačka se silnější konstrukcí a kvalitnějšími materiály. Stylový a kvalitní doplněk vaší zahrady – houpačka z tropického dřeva s pohodlným sezením.
POROVNAT CENY POROVNAT CENY POROVNAT CENY

Recenze: Happy Green Stripy II

Výrobce: Happy Green | Materiál: kov, textil | Barva: zeleno-bílá | Počet osob: 3 | Maximální nosnost: 220 kg | Rozměr: 153 x 170 x 110 cm | Hmotnost: 20 kg | Cena: kolem 1 600 Kč

Klady
 • Poměr cena/výkon
 • Hezký vzhled
 • Snadné sestavení
Zápory
 • Horší materiál
 • Lehce promokne

Zahradní sedačka Stripy II od výrobce Happy Green se stala mezi lidmi velice oblíbenou houpačkou z několika důvodů. Zaujala především svojí nízkou cenou a všestranností. Díky svým kompaktním rozměrům je dobře použitelná na zahradě i terase. Kovovou konstrukci podpírá čtveřice trubek, které jsou ošetřeny práškovým lakováním tak, aby dokázaly odolávat nepřízni počasí.

Ačkoliv tato houpačka nepatří mezi kdovíjaké obry, do jejího lůna se pohodlně usadí trojice dospěláků. Nosnost se pohybuje kolem 220 kilogramů, tudíž je komfort zaručen. V případě této houpačky vládne zeleno-bílá barva, která se na sedací části vyjímá v pruhovitém podání.

Vaše pozadí budete ukládat na textilní sedáky z polyesteru o výšce 6 centimetrů. Zatímco sedáky jsou pevně přikurtovány, horní stříšku lze mírně naklápět. Slunečnímu svitu tak budete moci příjemně odolávat i při vyšších teplotách. Pokud nad koupí první zahradní houpačky stále přemýšlíte, Happy Green Stripy II je ideálním kandidátem. Nestojí moc peněz a jistou míru komfortu zvládne také zajistit.

Nízká cena se však podepsala na méně kvalitním dílenském zpracování, které pocítíte zejména u použitého materiálu. Polyester se jednoduše ušpiní a jeho výměna není vůbec snadná. Použité látky rychle namoknou, a tak vysedávání během dešťů raději neplánujte.

Recenze: V-Garden VeGAS

Výrobce: V-Garden | Materiál: kov, textil | Barva: černo-stříbrná | Počet osob: 3 | Maximální nosnost: 200 kg | Rozměr: 180 x 180 x 110 cm | Hmotnost: 38 kg | Cena: kolem 3 000 Kč

Klady
 • Bytelné zpracování
 • Pohodlné sezení
 • Příjemný materiál
Zápory
 • Menší nosnost
 • Dodává se bez podsedáku

Zahradní houpačka VeGAS uspokojí i náročnější zákazníky. Její konstrukce je totiž bytelná a trvanlivá. Výrobce na sestrojení použil kvalitní ocelový materiál, který je pevný a zároveň dostatečně lehký. Houpačku budete moci bez větších potíží během dne přesouvat z místa na místo. Povrchová úprava navíc zaznamenala úpravu pomocí speciální komaxitové barvy, díky níž konstrukce zůstane stále krásná.

Během používání budete usedat na hezké čalounění z černé barvy, které má několik významných plusů. Především je pevné a trvanlivé, tudíž se jen tak neroztrhá. Pohodlí houpačky budou moci bez větších obav využívat děti a domácí mazlíčci. Kromě vysoké životnosti je materiál dokonale voděodolný, což se hodí zejména v případě horní stříšky. Ta poskytuje dokonalou ochranu před dešťovými kapkami a přímým slunečním zářením.

Při pořizování zahradní houpačky VeGAS ale věnujte pozornost maximálnímu zatížení, které je v tomto případě do 200 kilogramů. Sezení je sice uzpůsobeno pro tři osoby, ovšem mnohé rodiny by už mohly mít vážný váhový problém. V úvahu berte i skutečnost, že se houpačka dodává standardně bez podsedáků.

Recenze: V-Garden Bahara

Výrobce: V-Garden | Materiál: dřevo, kov, textil | Barva: černo-hnědá| Počet osob: 3 | Maximální nosnost: 220 kg | Rozměr: 166 x 209 x 125 cm | Hmotnost: 68 kg | Cena: kolem 7 000 Kč

Klady
 • Bytelné zpracování
 • Vysoká životnost
 • Luxusní design
 • Kvalitní dřevěný materiál
Zápory
 • Vyšší cena
 • Nutná impregnace

Bahara je luxusně vypadající zahradní houpačka, která zaujme svým vzhledem a vysokou mírou komfortu. Použitý materiál ručí za vysokou trvanlivost, která se výrazně zvýší nanesení speciálních impregnačních nátěrů. K výrobě této houpačky nebylo použito obyčejné měkké dřevo, nýbrž tropická dřevina z daleké Asie. Nazývá se meranti a je proslulá vysokou tvrdostí a trvanlivostí. Ostatně meranti patří v oblasti zahradního nábytku a doplňků mezi nejpopulárnější dřevinu.

Ze dřeva je vyhotovena samotná nosná konstrukce včetně sedací části, na kterou se pohodlně usadí až tři osoby. Jedná se vlastně o plnohodnotnou lavici, která nemá mezi jednotlivými sedacími částmi žádné přepážky. Míra komfortu nikde netrpí a každému se sedí pohodlně. Součástí balení je i látkové polstrování černé barvy.

Při posazení neucítíte žádné nepříjemné tlaky, neboť je lavice ke konstrukci upevněna pomocí kovových řetězů a pružin. Každé zhoupnutí je tak mezi jednotlivé části plynule rozpolceno. Ačkoliv je houpačka Bahara bytelná a trvanlivá, stejně jako ostatní houpačky není žádoucí, aby byla delší dobu vystavována agresivním dešťům.

Této zahradní houpačce není vlastně ani co vytknout. Některým zájemcům ale může vadit vyšší cena. Za kvalitu se ale platí. V tomto případě se na výsledné ceně podepsalo tropické dřevo meranti.

2Nejprodávanější zahradní houpačky dle Heureky

3Jak vybrat zahradní houpačku

Dílenské zpracování

Zahradní houpačka se vám musí v prvé řadě líbit. To je zásadní kritérium, kterého se držte. Neméně důležitou stránkou je ale kvalita zpracování. Při výběru se soustřeďte na možnosti nastavení, složení a polohování. Léto je sice krásné, nikoliv ale věčné. Ani se nenadějete a budete muset houpačku složit a na delší dobu uskladnit. Místa není nikdy dost, a tak je nutné i této stránce věnovat patřičnou pozornost.

Skladování

V úvahu musíte brát i péči o zahradní houpačku. Většina houpaček je totiž náchylná na vlhké prostředí. Není zkrátka žádoucí, aby tento zahradní nábytek zůstával delší dobu ve vlhkém prostředí. Pokud zaprší a záhy vysvitne slunce, není problém. Ovšem pokud bude pršet celý týden, což se v našem pásmu čas od času stává, musíte houpačku schovat nebo něčím zakrýt.

Zeptejte se sami sebe, zda nějakou možnost uskladnění nebo případně zakrytí vůbec máte. Pokud nikoliv, životnost zahradní houpačky výrazně pokrátíte. Ke každé houpačce doporučujeme zakoupit krycí plachtu, přičemž v případě dřevěné konstrukce je vhodná patřičná impregnace. Bez těchto ochranných prvků se z pohledné houpačky stane nehezké a vrzající posezení.

Dřevo nebo kov?

Před výběrem zahradní houpačky si dobře promyslete, kde bude vlastně stát. Dřevo je jistě na pohled krásné, ovšem ne vždy a všude se úplně hodí. To platí samozřejmě i naopak. Pokud jde o pevnost, je de facto jedno zdali je houpačka sestrojena ze dřeva nebo kovu. Náš výběr zahrnuje vždy bezpečné a spolehlivé produkty, s nimiž chybu neuděláte.

Bezpečnost

Ačkoliv jsme tuto položku na první místo nedávali, patří mezi nejzásadnější. Bezpečnost je vždy na prvním místě. Zahradní houpačka by měla být pevná a bez ostrých hran. Velmi důležitá je i její stabilita. Houpačka by se neměla jen tak převrhnout a nebezpečně naklánět. Také použité nosníky by měly být umístěny dostatečně od sebe. Své zraky zaměřte i na jejich spodní část, protože zahradní houpačky bývají zpravidla umísťovány na trávu, tedy na nestabilní podloží. Čas od času zkontrolujte, zdali jednotlivé díly drží stále pevně při sobě, přičemž povolné šrouby řádně dotáhněte.

Nosnost a velikost

I tyhle kategorie patří mezi nadmíru důležité. Při výběru zahradní houpačky zvažte, kolik členů vaše rodina čítá, přičemž neopomínejte ani příchozí návštěvy. Každá houpačka má určitou maximální nosnost, kterou není přípustné překračovat. Vždy je lepší volit raději více, než méně. Zatímco rodiče se poklidně pohupují, děti většinou neúnavně skotačí. To dává konstrukci pořádně zabrat, a tak samotné nosnosti věnujte náležitou péči.

Podobně je na tom i velikost provedení. Nosnost je jedna věc, ale k čemu vám bude houpačka, když se na ní nebudete cítit pohodlně? Vyberte si takovou houpačku, na které se pohodlně usadíte nebo lehnete. Obecně lze vlastně říci, že čím větší houpačka je, tím lépe. Tedy pokud máte na zahradě dostatek místa.

Údržba

Dřevěné provedení je na dotek teplejší, ovšem na údržbu mnohem náročnější nežli kov. Dřevo budete muset přebrušovat a natírat, kdežto kovová konstrukce zůstává povětšinou stále stejná. I tento parametr tedy berte v úvahu. A nejde pouze o posezónní údržbu, ale také o čištění během léta. Sledujte záhyby a místa, kam by se mohla špína zanést – a pak si představte, zda půjde snáze odstranit. Není to samozřejmě dogma, ovšem přece jenom nechcete každý druhý rok kupovat úplně novou zahradní houpačku.

Nejprodávanější zahradní houpačky dle Heureky

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Zatím nikdo neohodnotil, buďte první.

Autor článku

Odborná redakce
Odborná redakce

Redaktoři webu ChytrýVýběr.cz vám pomáhají s výběrem toho správného produktu. Na základě odborných testů a uživatelských recenzí doporučují nejlepší produkty z široké škály kategorií. Více informací >>

Podobné články