ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce
Menu

Nejlepší výrobníky sody SodaStream 2020

Datum 18.7.2019 Odborná redakce Odborná redakce

Ačkoliv není v dnešní době problém zakoupit limonádu, sodovku či kolu prakticky jakékoliv značky, mnozí z nás nedají dopustit na doma připravované osvěžení. Zatímco byly dříve tolik oblíbené výrobníky sody v 90. letech zapomenuté, v novém tisíciletí se dostávají zpět na výsluní a jsou nedílnou součástí našich domácností.

Vzhledem k tomu, že si stoupající obliby těchto produktů všímají i firmy a dodávají na trh stále nové a nové modely, rozhodli jsme se pro Vás připravit následující článek. V něm Vám poradíme, jak si takového pomocníka správně vybrat a zároveň nabídneme recenze těch nejlepší výrobků, jež je možné v současné době zakoupit.

  Nejlepší výrobníky sody

  SodaStream JET WHITESodaStream Spirit BlackSodaStream Spirit One Touch černá
  SodaStream Spirit BlackSodaStream Spirit BlackSodaStream Spirit One Touch černá
  Levný základZlatá střední cestaPro náročné
  KLADYNízká cena
  Snadná manipulace
  Rychlá příprava
  Možnost zvolit intenzitu perlivosti
  Drobné rozměry
  Není nutné šroubovat lahve
  Luxusní vzhled
  Kvalitní nerezová konstrukce
  Není nutné šroubovat lahve
  Povedený design
  Volba ze tří intenzit perlivosti
  ZÁPORYLehký a nestabilní zásobník
  Slabší konstrukce
  Dražší náhradní bombičky
  Menší množství bublinek
  Pouze 0,8 l láhev
  Vyšší cena
  Pouze 0,8 l láhev
  SHRNUTÍIdeální produkt pro zákazníky vyžadující především vysokou kvalitu přípravy nápojeVýborně designově provedený přístroj, s rychlým a komfortním spouštěnímZařízení nejvyšší úrovně pro zákazníky náročné na výdrž a luxusně vypadající vzhled
  POROVNAT CENYPOROVNAT CENYPOROVNAT CENY

  Recenze: SodaStream JET WHITE

  Objem lahve: 0,9 l | Výdrž bombičky: 80 l | Možnost dokoupit sirupy: ano | Materiál lahve: plast

  Klady
  • Nízká cena
  • Snadná manipulace
  • Rychlá příprava
  • Možnost zvolit intenzitu perlivosti
  Zápory
  • Lehký a nestabilní zásobník
  • Slabší konstrukce
  • Dražší náhradní bombičky

  Přístroj SodaStream JET WHITE je produktem světoznámé a léty ověřené společnosti. Dělá tedy čest svému jménu a pyšní vynikajícími parametry, jimiž potěší i náročnější zákazníky.

  Největším pozitivem je velmi jednoduchá manipulace, kterou bez větších problémů zvládnou i laici. Příprava sodového nápoje je rychlá a komfortní, jelikož vše je řízeno prostřednictvím jediného tlačítka. Výhodou je i možnost zvolit intenzitu perlivosti od jemné až po výraznou, přesně podle vlastních preferencí.

  Zásadním nedostatkem je vcelku chatrné řemeslné provedení zařízení. Zásobník se upevňuje obtížně a v některých případech může docházet k úniku vzduchu. Náhradní oficiální bombičky jsou k dispozici za poměrně značnou sumu peněz, díky čemuž se mohou celkové náklady na chod vyšplhat nepříjemně vysoko.

  Sečteno a podtrženo, etalon kvality mezi producenty výrobníky sody, společnost SodaStream představil velmi zdařilý model. Ten bez výraznějších problémů vyrobí rychle a snadno chutný nápoj.

  Recenze: SodaStream Spirit Black

  Objem lahve: 0,8 l | Výdrž bombičky: 80 l | Možnost dokoupit sirupy: ano | Materiál lahve: plast

  Klady
  • Drobné rozměry
  • Není nutné šroubovat lahve
  • Luxusní vzhled
  Zápory
  • Menší množství bublinek
  • Pouze 0,8 l láhev

  Také druhé zařízení, jemuž se budeme věnovat, pochází z dílny tradičního producenta výrobníků sody. SodaStream Spirit Black nabízí vyšší stupeň technologické úrovně než předcházející model.

  Největším pozitivem jsou velmi skladné rozměry, díky nimž skvěle zapadne prakticky kamkoliv. Je tedy možné jej umístit kdekoliv v kuchyni, aniž by působil rušivě. Lahve pro hotový nápoj není nutné šroubovat, díky čemuž není problém je nahradit i jiným druhem nádoby, než je ten oficiální. Potěší i oku lahodící vzhled přístroje.

  Nejvýraznějším nedostatkem je menší množství bublinek v hotovém pití. Ani v případě nastavení vyšší intenzity není zaručeno, že výsledek bude dostatečně silný, aby uspokojil požadavky náročnějších zákazníků. Vzhledem k tomu, že v balení se nachází láhev o maximálním objemu 0,8 l, je nutné se připravit na nutnost častého naplňování.

  Celkově se tak jedná o velmi kvalitní výrobník sody, nabízející dostatečný výkon za velmi rozumnou cenu. Díky svému vzhledu je také vhodný do všech domácností.

  Recenze: SodaStream Spirit One Touch

  Objem lahve: 0,9 l | Výdrž bombičky: 80 l | Možnost dokoupit sirupy: ano | Materiál lahve: plast

  Klady
  • Kvalitní nerezová konstrukce
  • Není nutné šroubovat lahve
  • Povedený design
  • Volba ze tří intenzit perlivosti
  Zápory
  • Vyšší cena
  • Pouze 0,8 l láhev

  Sbírku našich recenzí těch nejlepší výrobníků sody zakončí přístroj té nejvyšší úrovně SodaStream Spirit One Touch. Ten vyniká především svou vysoce odolnou nerezovou konstrukcí, jež zajistí, že nedojde k jeho deformaci ani při častějším používání.

  Na první pohled zaujme i luxusní design, zcela odpovídající ceně. Jelikož výrobník nevyžaduje žádné zbytečné šroubování lahví, vyrobíte si nápoj snadno a rychle. Velmi potěší i volba ze tří stupňů intenzit. Pryč jsou doby, kdy jste museli po několik sekund držet sytící tlačítko. Zkrátka stisknete jeden ze tří čudlíků a výrobník vodu automaticky zasytí dle vašeho přání.

  Zásadním nedostatkem je značný finanční obnos, který je nutné za přístroj zaplatit. Ten je však vyvážen celkovým provedením konstrukce. Balení bohužel obsahuje jedinou 0,8litrovou láhev. Menší si zkrátka musíte dokoupit za dodatečné peníze.

  Společnost SodaStream prostřednictvím modelu Spirit One Touch myslí i na ty nejnáročnější zákazníky. S jeho pomocí si mohou snadno a rychle připravit chutný sycený nápoj.

  Nejprodávanější výrobníky sody podle Heureky

  Jak správně vybrat výrobník sody?

  Nejvýznamnějším výběrem je volba toho správného typu výrobníku. Podstatnými kritérii je i materiál použitý k výrobě lahví a jejich objem. Klíčový je i způsob řešení bombiček, stejně jako množství nápoje, jež je možné s jejich pomocí připravit. Neméně závažné je i přítomnost případného dodatečného příslušenství či designové provedení, jež napomáhají zvýšit komfort při práci.

  Typ zařízení

  Základní dělení jednotlivých výrobků je na přístroje pro domácí a komerční využití. Jak již jejich název napovídá, liší se především svým určením. Nebývá však výjimečná ani situace, kdy si náročnější domácnost pořídí komerčně využívaný produkt, jelikož lépe splňuje její požadavky:

  Domácí výrobník sody

  Klady
  • Praktické rozměry
  • Snadná manipulace
  • Nižší cena
  • Velká variabilita designového provedení
  Zápory
  • Menší objem lahví
  • Nižší výkon bombiček

  Komerční výrobník sody

  Klady
  • Rychlejší práce
  • Větší objem lahví a bombiček
  • Odolnější konstrukce
  Zápory
  • Vyšší cena
  • Prostorová výraznost

  V rámci tohoto dělení se jednotlivá zařízení ještě dále dělí dle způsobu fungování či řešení konstrukce. Zásadnější rozdíly však nevykazují a každý jednotlivý systém je schopen svůj úkol splnit víceméně stejně.

  Materiál a objem lahve

  Dalším podstatným parametrem je materiál, použitý k výrobě lahví, do nichž přitéká hotová sodovka. Základní dvojice použitých provedení se liší především svými vlastnostmi a bezpečností při používání.

  Častěji je možné se setkat s plastovými lahvemi. Ty se vyznačují nízkou cenou a širokou nabídkou nejrůznějšího designového i tvarového provedení. Navíc není potřeba se bát jejich poškození pádem na zem.

  Skleněné lahve naproti tomu nabízejí velmi snadnou údržbu. Ačkoliv je sklo dražší, při dostatečně bezpečném zacházení nabídne skutečně dlouholetou životnost bez, byť jen nepatrných, známek deformace.

  Při volbě vlastního favorita je dobré též přihlížet k objemu jednotlivých nádob. Standardně je možné se na trhu setkat s lahvemi od 0,5 do 1 l. V případě produktů pro komerční využití, je tento parametr samozřejmě výrazně vyšší a výjimkou nejsou ani lahve o objemu okolo 5 litrů.

  Typ a objem bombičky

  Třetí podstatnou částí výrobníku sody je i typ a objem bombičky se vzduchem. Zde rozlišujeme bombičky jednorázové a vyměnitelné. Každá z nich má rozdílné využití, o čemž informuje i následující tabulka:

  Typ bombičkyVyužitíObjem
  JednorázováTradiční typ sifónových lahvíOkolo 1 l
  VyměnitelnáModerní výrobníky sody (sodastream)1–135 l

  Vzhledem k tomu, že výměna bombiček s sebou přináší dodatečné finanční náklady, je vhodné zvolit objemnější zásobník. Samozřejmě musí pasovat do zařízení tak, aby nedošlo k tomu, že nebude možné jejích služeb využít. Pro klasické domácí využití stačí i modely pro výrobu cca 70–90 litrů nápoje.

  Dodatečné příslušenství

  Nedílnou součástí těch nejmodernějších výrobníků bývá je i nejrůznější doplňkové příslušenství zvyšující komfort při práci. Vhodná je možnost volby intenzity sycení, jež obvykle mívá 3 stupně a je snadno nastavitelná jediným tlačítkem. Nejrůznější sirupy potom umožňují vychutnat si i vodu jiné příchutě, než nabízí klasická perlivá sodovka.

  Vzhledem k tomu, že se jedná o práci s tlakovými lahvemi, je nutné myslet i na bezpečnost práce. Proto bývají výrobníky osázeny nejrůznějšími přetlakovými ventily, jež v momentě, kdy by mohlo dojít k roztržení bombičky vypustí přebytečný oxid uhličitý. Potěší i přítomnost uzávěrů s integrovaným těsněním, zamezující odchodu plynu.

  Designové provedení

  Zákazníci, vyžadující, aby jejich spotřebiče vždy skvěle zapadly do domácnosti, si mohou vybírat ze široké nabídky nejrůznějších designů. Výrobníky se totiž prodávají ve všech myslitelných barevných kombinacích i tvarech. Samozřejmě je při nákupu luxusnějších zařízení nutné počítat s výraznějším finančním obnosem.

  Nejprodávanější výrobníky sody podle Heureky

  Sdílejte článek

  Ohodnoťte článek

  Celkové hodnocení: 1.0 (1 hlas)

  Autor článku

  Odborná redakce
  Odborná redakce

  Redaktoři webu ChytrýVýběr.cz vám pomáhají s výběrem toho správného produktu. Na základě odborných testů a uživatelských recenzí doporučují nejlepší produkty z široké škály kategorií. Více informací >>

  Podobné články