ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce
  • S námi vybíráte chytře již od roku 2016.
Menu
>

Nejlepší vchodové dveře 2024 – průvodce výběrem

Vchodové dveře do domu nebo bytu představují důležitou překážku mezi vnějším světem a soukromím vašeho domova. Vstupní dveře mají zásadní vliv na bezpečnost všeho uvnitř a na zvukovou i tepelnou izolaci. Dveře do bytu či domu přitom nekupujeme na rok ani na dva. Je to dlouhodobá investice. V našem testu si nejlépe vedly ocelové vstupní dveře RC2 Naturel B2DP90L.

Nejlepší bezpečnostní dveře

Bezpečnostní vchodové dveře do bytu v mnoha barevných variantách. Protipožární a protihluková úprava.

Nejlepší plastové dveře

Kvalitní plastové vstupní dveře se silnou izolační vrstvou. Vhodné pro venkovní použití.

Nejlepší levné dveře

Bytové vchodové dveře známé české značky s protipožární úpravou. Odolnost a kvalita za dostupnou cenu.

Nejlepší vchodové dveře

Recenze RC2 Naturel B2DP90L  – nejlepší bezpečnostní vchodové dveře do bytu

Vchorové dveře RC2 Naturel - recenze Pro náročné

Rozměry (výška × šířka × tloušťka): 1970 × 900 × 42 mm | Materiál rámů: smrk | Materiál výplně: grenamat | Prosklené prvky: ne | Dekor: dub bělený | Cena: 13 990 Kč

Klady
  • Masivní dřevěný rám
  • Čepy s ocelovými výztuhami
  • Protipožární odolnost
  • Velké množství barevných variant
Zápory
  • Vyšší cena
  • Nevhodné do rodinných domů

Bezpečnostní vchodové dveře RC2 Naturel představují kvalitní model v přírodním odstínu vhodný do bytu. Vchodové dveře jsou k dostání ve velkém množství barevných dekorů s 3D strukturou. Vybírat můžete nejen z námi vybrané šířky 90 cm, ale také z užší šířky 80 cm v levé i pravé variantě. Nevýhodu může představovat vyšší pořizovací cena a skutečnost, že vchodové dveře nejsou vhodné k použití u rodinných domů.

Vchodové dveře obsahují masivní rám ze smrkového dřeva širokého 10 cm. Výplň tvoří materiál grenamat. Tato skladba zajišťuje protihlukový útlum 39 dB a protipožární odolnost třídy EI 30. Bezpečnost proti neoprávněnému otevření poskytují 3 aktivní a 3 pasivní čepy s ocelovými výztuhami a zasazení do ocelové zárubně, kterou můžete přikoupit. Tato zárubeň navíc zaručuje pevnou oporu pro vchodové dveře, které díky svému masivnímu dřevěnému rámu váží téměř 25 kg. Pro snadné seřízení jsou dveře opatřeny 3D panty.

Recenze Ana 2 d06 90P – kvalitní plastové vchodové dveře

Vstupní dveře Ana 2 Zlatý střed

Rozměry (výška × šířka × tloušťka): 1980 × 980 × 70 mm | Materiál rámů: Plast (PVC) | Materiál výplně: Polystyren | Prosklené prvky: Ano | Dekor: Bílá | Cena: od 6 490 Kč

Klady
  • Odolné vchodové dveře do domu
  • Dvojitá skla plněná argonem
  • Kvalitní zámek
  • Dvojité těsnění
Zápory
  • Bílá barva, dřevěný dekor za příplatek

Pokud jde o poměr ceny a kvality zpracování, víc než dobře si vedou plastové vchodové dveře Ana 2 d06 90P. Zpracovány jsou z pětikomorových PVC profilů a dohromady – i s polystyrenovou izolační výplní – mají poctivých 70 mm na tloušťku. Plastové zpracování je výhodné díky snadné údržbě a současně vysoké odolnosti vůči vodě a dalším venkovním podmínkám, kterým mohou dveře čelit. Bílá barva je univerzální a stále mimořádně oblíbená. Dveře si však můžete pořídit i v dřevěném dekoru zlatého dubu. V takovém případě už si ovšem trochu připlatíte.

Dveře Ana 2 jsou opatřeny pětibodovým lištovým zámkem, v ceně je taky nízký plastový práh z PVC a zárubně. Design doplňují skleněné prvky z dvojitého skla plněného argonem. Dveře disponují navíc zdvojeným těsněním pro lepší izolaci – jak akustickou, tak tepelnou. Otevírání je dovnitř, zvolit si však můžete pravou i levou orientaci. Tyto elegantní exteriérové dveře jsou skvělou volbou pro rodinné domy i další stavby a objekty. Kombinují dobrou míru bezpečnosti i odolnosti s minimálními nároky na péči.

Recenze Masonite CPL 80P Fab– nejlepší levné vchodové dveře do bytu

Protipožární vchodové dveře do domu – recenze a test dveří nejen do bytu Levný základ

Rozměry (výška × šířka × tloušťka): 1983 × 846 × 44 mm | Materiál rámů: Laminát, smrkové dřevo | Materiál výplně: Protipožární DTD | Prosklené prvky: Ne | Dekor: Dřevo, ořech | Cena: od 3 490 Kč

Klady
  • Odolné vstupní dveře do bytu
  • Laminátová úprava
  • Elegantní dřevěný dekor
  • Protipožární ochrana
Zápory
  • Klika a zárubně nejsou v ceně

Tyto vchodové dveře do bytu významné české značky Masonite patří mezi osvědčené a velmi kvalitní kousky. Potěší přitom příznivou cenovkou. Momentálně za ně zaplatíte méně než tři a půl tisíce Kč. Získáte přitom dveře s odolným smrkovým rámem a opatřené povrchovou úpravou v podobě CPL laminátu o tloušťce 0,2 mm. Tento laminát zajišťuje vysokou odolnost dveří proti mechanickému i jinému poškození a zároveň velmi snadnou údržbu. Výplň tvoří DTD čili dutinková dřevotřísková výplň, která zajišťuje tuhost dveří i solidní akustické a tepelně izolační vlastnosti.

Dveře se vyznačují výbornou životností a hodí se do bytových a panelových domů – tedy pro vnitřní použití. Disponují zabudovaným zámkem FAB s roztečí 72 mm a třemi panty. Nabízejí elegantní dekor tmavého dřeva, ořechu. Jde o módní a velmi populární volbu. Především však zajišťují vyšší bezpečnost díky protipožárnímu zpracování. Třída protipožární ochrany je EI1 30-C4. Nevýhodou těchto dveří je, že součástí dodávky není klika ani zárubně. Jde nicméně o kvalitní, bezpečnou i dostupnou volbu pro vnitřní použití.

Porovnání 6 vchodových dveří nejen do domu

Obrázek Název Popis Cena
1 Vchorové dveře RC2 Naturel - recenze RC2 Naturel Dveře s masivním rámem a protipožární odolností třídy EI 30. Zjistit cenu
2 Vstupní dveře Ana 2 Plastové dveře Ana 2 Dobře izolované plastové dveře se skvělým poměrem ceny a kvality. Zjistit cenu
3 Protipožární vchodové dveře do domu – recenze a test dveří nejen do bytu Vchodové dveře Masonite Vstupní dveře do bytu od českého výrobce. Disponují protipožární ochranou. Zjistit cenu
4 MX-Zeus dřevěné dveře Vstupní dveře MX-Zeus Domovní vchodové dveře s dekorem zlatého dubu za dostupnou cenu. Zjistit cenu
5 Kovové dveře Cordoba Kovové dveře Cordoba Vstupní dveře s odolným ocelovým rámem a vkusným dekorem ořechu. Zjistit cenu
6 Bytové vchodové dveře Kleopatra Bytové vchodové dveře Kleopatra Cenově výhodné vstupní dveře pro vnitřní použití v několika vzorech. Zjistit cenu

Nejprodávanější dveře na Heureka

Jak vybrat vchodové dveře

Vstupní dveře do domu či bytu jsou nejen první věc, kterou uvidíte i návštěvníci při příchodu. Jde taky o významný prvek bezpečnosti, zajištění soukromí a v neposlední řadě důležitá součást celkové izolace. Společně s designem jde tudíž o základní faktory, podle kterých byste se měli orientovat při výběru.

Vlastnosti dveří jsou pak dány především materiálovým zpracováním. Materiálem konstrukce i výplně, povrchovými úpravami. Kromě materiálů se při výběru soustřeďte i na správné rozměry a rozsah příslušenství. V našem průvodci se podíváme i na specifické požadavky a typy dveří, jako jsou bezpečnostní dveře nebo dveře s protipožární či protihlukovou úpravou.

Vchodové vs. interiérové dveře – jaké jsou rozdíly?

Mezi vstupními dveřmi do domu či bytu a dveřmi, které oddělují jednotlivé pokoje, bývá takřka vždy zásadní rozdíl a už při vybírání můžete ve většině e-shopů snadno vyfiltrovat, který typ chcete. Na vstupní dveře jsou kladeny podstatně vyšší nároky. Představují ochranu před vloupáním a taky zásadní izolační bariéru proti únikům (nebo naopak vniknutí) tepla či zimy i hluku. Zkrátka co má být vevnitř, drží vevnitř, a naopak.

Interiérové dveře mezi místnostmi obvykle takové úkoly nemají, nemusejí vynikat takovou odolností a zabezpečením. Nemusejí být ani uzamykatelné, a pokud ano, jde obvykle o jednoduché, často tzv. dózické zámky. Zejména u toalet a koupelen se pak mohou použít jen integrované západky ovládané zevnitř. Módní jsou taky posuvné nebo skládací dveře.

To neznamená, že volba interiérových dveří je jednodušší – rozhodně ne. Jen je třeba klást důraz na jiné požadavky než u vchodových.

Vchodové dveře – mnoho barevných variant

Jak se liší vchodové dveře do domu a do bytu?

Vchodové dveře do rodinného domu nebo bytu např. v paneláku mají základní vlastnosti společné. Mají chránit majetek a osoby i jejich soukromí. Na venkovní dveře do domku však bude kladena i řada poněkud odlišných požadavků než na vnitřní dveře od bytu, které dělí domácnost od společné chodby v bytovém domě.

Venkovní dveře musejí především čelit přímému náporu povětrnostních vlivů. Jejich působení lze samozřejmě omezit pomocí vhodné stříšky či bočních zástěn. Přesto je situace rozhodně jiná než u vnitřních dveří. Důležitá je tudíž vysoká odolnost proti vlhkosti i slunečnímu záření – UV záření totiž způsobuje degradaci materiálů.

S tím souvisejí i nároky na izolaci. U venkovních dveří do domu je typicky nutné zajistit vysokou tepelnou izolaci. Naopak vnitřní vchodové dveře do bytu nebudou čelit takovým teplotním rozdílům ani přímému působení slunce či deště. Za to může být důležitější kvalitní protihluková izolace a zapomínat by se nemělo ani na protipožární ochranu.

Ochrana proti vloupání je pak víceméně srovnatelně důležitá u bytových i domovních dveří. Nicméně zde záleží na dalších okolnostech. Bytové dveře bývají přece jen méně exponované, chráněné i dveřmi, které vedou do společných prostor. Od kriminální činnosti pak může odrazovat i přítomnost dalších obyvatel, automatická světla s pohybovým čidlem na chodbě a podobně.

Názvosloví vchodových dveří

Než se pustíme dál, stojí za to ve stručnosti představit důležité části, z nichž se vchodové dveře skládají. To abyste vždy věděli, o čem výrobci a prodejci mluví nebo píšou v popiscích.

Zárubně (neboli „futra“) se vsazují do ostění, což je zkrátka otvor ve zdi pro dveře. V současnosti se nejčastěji používají obložkové zárubně, jimiž jsou nahrazována dříve běžná kovová futra. Spodní část zárubní tvoří práh. Zárubně slouží jako nosná konstrukce pro samotné dveře. Ty nesou závěsy neboli panty a umožňují jejich pohyb. Závěsy mohou být skryté, nebo i přiznané (viditelné). Panty jsou součástí kování.

Kování je označení pro veškeré kovové prvky dveří. Většinou sem patří i klika a rozeta, což je kryt klíčové dírky. Tyto prvky však mohou být u některých dveří např. i plastové. Hlavním prvkem zabezpečení je pak zámek, který je opatřen nejčastěji cylindrickou zámkovou vložkou.

Dřevěné vchodové dveře včetně zateplení – recenze a srovnání vstupních dveří

Materiálové zpracování vchodových dveří

Materiálové zpracování konstrukce dveří patří k rozhodně k nejdůležitějším faktorům při nákupu. Jaké zásadní možnosti jsou na výběr?

Dřevěné vchodové dveře

Dřevo je klasika, která nikdy nezestárne. Jde o ušlechtilý přírodní materiál s perfektním vzhledem a mnoha žádoucími vlastnostmi. Mezi největší klady masivních dřevěných dveří budou patřit výborné tepelné, ale i zvukové izolační vlastnosti. Kvalitní dřevěné dveře mohou proto být volbou i do nízkoenergetických a pasivních novostaveb.

Z konkrétních dřevin se používá často smrk nebo borovice. Jde o nejdostupnější dřeviny. Exkluzivnější záležitost pak představují například dveře modřínové, dubové nebo třeba i z exotického dřeva (meranti a další). Dřevěné vchodové dveře mohou být velmi odolné a mít skvělou životnost. Má to však svá „ale“. Dřevo je materiál, který přece jen vyžaduje větší péči.

Moderní dveře už jsou opatřeny různými ochrannými povrchy, přesto jsou na údržbu náročnější než například dveře z plastu. Vlivem tepla a vlhka dřevěné dveře taky více tvarově pracují. Další nevýhodou může být vyšší cena kvalitních dveří. Existují i tzv. dřevohliníkové dveře s hliníkovým pláštěm. Toto zpracování umožní zachování kýžených vlastností dřeva (např. izolace) a zároveň kompenzování některých nevýhod. Zde je však potřeba počítat s velmi vysokými cenami.

Zejména bytové a interiérové dveře, které nejsou určeny pro venkovní použití, jsou pak často tvořeny jen dřevotřískovým rámem s výplní. Používá se voština, dřevotřísková dutinka i další materiály, o kterých se ještě zmíníme. Ceny takových dveří mohou být výrazně nižší než u modelů s masivním rámem.

Pozor

Kvalitní dveře by měly nejen bránit vniknutí zlodějů, ale taky šíření požáru. Jak se orientovat ve značení protipožárních dveří a kde jsou potřeba, to se dozvíte zde.

Plastové vchodové dveře

Plast je všudypřítomný materiál. Z dnešního úhlu pohledu ho lze považovat za přinejmenším kontroverzní. Na druhou stranu – dveře nejsou jednorázový příbor. Používat je budete dlouhá léta. Taky jsou jisté výhody a kladné vlastnosti, které plastu prostě nemůžeme upřít. Například je to vynikající tvárnost.

Plastové dveře mohou mít velmi rozmanité designové podoby a lze je opatřit takřka jakýmkoli dekorem (nejoblíbenější je pochopitelně dřevo). Další výhodou plastu jsou takřka nulové nároky na údržbu a naprostá odolnost vůči vlhkosti. Zvláště méně kvalitní a laciné plastové dveře však mohou být citlivější na UV záření a výkyvy teplot.

Přestože je obecně jedním z hlavních kladů plastu cenová dostupnost, v případě dveří není dobré jít jen po nejnižší ceně. Kvalitní plastové dveře naopak mohou vydržet velmi dlouho a obstát i vůči náročnějším povětrnostním podmínkám. Navíc, pokud máte plastová okna, tak proč ne rovnou i dveře?

Ocelové vchodové dveře

Ocel představuje pro vstupní dveře do domu velmi častou a rozhodně velmi dobrou volbu. Obecně bývají kovové modely sice dražší než například plastové, ale nabídnou špičkovou úroveň bezpečnosti a odolnosti. Aby mohly dveře z oceli obstát na větru a dešti, využívají se speciální povrchové úpravy – obvykle v podobě pozinkování.

Protože ocel sama o sobě nemá dostatečné izolační vlastnosti, používá se sendvičová konstrukce, kdy je mezi ocelovými rámy izolační výplň. Jistou nevýhodou ocelových dveří může být vyšší hmotnost a taky fakt, že nenabízí takové možnosti designového zpracování jako plast nebo dřevo. Ocelové dveře mívají jednodušší až minimalistické linie. Hodí se do moderních budov a domů. Skvěle se uplatní jako bezpečnostní dveře díky extrémní odolnosti. Poslouží i ve vysoce frekventovaných vchodech, kde se dveře takříkajíc netrhnou.

Hliníkové vchodové dveře

Hliník představuje lehčí variantu oceli se srovnatelnými vlastnostmi a rovněž velmi vysokou, nezřídka i vyšší cenou. Hliníkové vchodové dveře jsou mnohdy považovány za jakýsi vrchol nabídky, přičemž jsou vyzdvihovány jejich kladné vlastnosti.

Vynikající odolnost po všech stránkách – včetně odolávání povětrnostním podmínkám – a s tím související až extrémní životnost. Moderní, stylový vzhled. Výborné izolační vlastnosti kvalitních modelů. Zkrátka a dobře, hliníkové dveře mají rozhodně co nabídnout i nejnáročnějším zákazníkům. Nevýhodou je podobně jako u oceli určitá rigidita, která nedává takový prostor pro designové hrátky jako jiné materiály. Faktem je, že hliníkové dveře zřejmě kdovíjak nezapůsobí třevba na tradiční roubence. Na moderním domě však budou nejen skvěle vypadat, ale i fungovat.

Kovové vstupní dveře

Výplňové materiály

U vchodových i interiérových dveří je běžná tzv. sendvičová konstrukce, kterou tvoří dva pláště s vnitřní výplní. U vnitřních dveří (vchodových i pokojových) ze dřeva či dřevotřísky se používá například voština.

Jde o plástve z tvrzeného papíru. Toto řešení se vyznačuje především nízkou hmotností a cenou, ale taky minimální izolací a odolností. Další běžnou možností je DTD. Dutinková dřevotříska je těžší a taky odolnější, tužší a s lepšími zvukově izolačními vlastnostmi. Pak je tu ještě např. PUR deska. Ta má zase vyšší tepelně izolační vlastnosti a je odolná vůči vodě i chemikáliím. Hodí se proto i pro venkovní dveře.

U plastových a ocelových či hliníkových dveří se velmi často používá jako výplňový materiál extrudovaný nebo expandovaný polystyren. Zejména u kvalitnějších a dražších dveří však může být konstrukce složitější a využívat i další materiály.

Rozměry vchodových dveří

Jaké rozměry by měly mít vstupní dveře do bytu nebo domu?

Šířka

V první řadě je třeba vědět, že šířka dveří se odvozuje od tzv. průchozí šířky, což je šířka zárubní – resp. prostoru, který je mezi nimi při procházení. Podle této šířky jsou i v obchodech dveře značeny. Nevychází se tedy přímo ze šířky křídla ani ze šířky stavebního otvoru.

Standardní šířky u jednokřídlých vchodových dveří jsou 80 a 90 cm. Nižší hodnota (80 cm) se obvykle používá u bytů v bytových domech, u rodinných domků se doporučuje spíše vyšší varianta (90 cm).

Výška

Výška se počítá od podlahy k líci horní zárubně. Jde o čistý průchozí prostor, práh se nebere v potaz. Za standard je stále považována výška 197 cm. Dnes už se však často volí i vyšší dveře kvůli většímu pohodlí pro vyšší osoby, snadnějšímu stěhování apod.

Bezpečnost a bezpečnostní třída

Zajištění bezpečnosti osob i majetku uvnitř domu či bytu je prvořadým úkolem vchodových dveří. Bezpečnost dveří může zvyšovat celá řada prvků. Vše samozřejmě začíná u materiálu a odolnosti zpracování. Z tohoto hlediska vynikají ocelové a hliníkové vchodové dveře, ale i dveře z dřevěného masivu.

Mezi základnější aktivní prvky zabezpečení pak patří větší počet bezpečnostních zámků a uzamykacích bodů – včetně čepů, které brání vysazení dveří z pantů. Mezi hlavní postupy zločinců při dobývání se přes dveře patří: vypáčení zámku, rozlomení či odvrtání zámkové vložky, vylomení pantů či vysazení křídla, případně i vysazení zárubně.

Kvalitní bezpečnostní dveře se snaží vniknutí zabránit na všech těchto „frontách“. Odolnost vůči vniknutí je pak hodnocena bezpečnostními třídami, kterých je celkem 6. Vchodových dveří se však týkají především třídy 2 až 4. Pro kvalitní ochranu bytu, ale zejména rodinného domu je vhodné zvolit vchodové bezpečnostní dveře třídy 3.

Kování dveří

Tepelná izolace

Zejména vchodové venkovní dveře například u rodinných domků by měly mít vysoké tepelně-izolační vlastnosti. Dveře, podobně jako okna, představují velkou slabinu, kudy může unikat teplo v zimě, v létě zas může nepřiměřeně sálat dovnitř.

U vchodových dveří je míra izolačních vlastností dána materiálem konstrukce, výplní i zpracováním. Exaktnější vyjádření nabízí součinitel prostupu tepla, který by měl u vchodových dveří činit naprosto minimálně 2,0 W/m2.K. Tato hodnota je však z hlediska dnešních nároků nedostatečná.

Opravdu kvalitní dveře nabízejí hodnoty kolem 1,0 W/m2.K – součinitel 0,8 W/m2.K už zcela splňuje nároky i na pasivní novostavby. Nemusíte se bát ani prosklených prvků. V těchto případech se totiž používají izolační dvojskla nebo i trojskla.

Zvuková izolace

Vyšší míra zvukové izolace může být zase důležitá spíše u bytových dveří např. v panelovém domě. Pokud vás obtěžuje hluk z chodby, nebo naopak nechcete, aby sousedi slyšeli vaše rozpravy, doporučujeme volit vstupní dveře protihlukové.

Útlum, který jsou dveře schopny zajistit, se udává v decibelech. Pro vstupní dveře je minimální vhodná hodnota útlumu 32 dB. U interiérových a jiných dveří to může být i o 10 dB méně. Naopak existují kvalitní protihlukové vchodové dveře s útlumem i 43 dB.

Design

Design je otázkou především osobního vkusu a samozřejmě sladění s domem, jeho stylem, barvou fasády i s okolními prvky. Vybírejte tedy dveře především tak, aby zapadly do konceptu a nepůsobily jako pěst na oko. U vchodových dveří do domu je v kurzu robustnější až nedobytný vzhled. Nabízí ho především ocelové a hliníkové dveře a taky masivní dřevěné dveře.

U moderních domů a novostaveb se vyplatí vsadit spíše na jednoduchý nebo minimalistický design a rovné linie. Přílišná zdobnost nefrčí. Přesto je stále in, když mají vchodové dveře prosklené prvky, ale spíše menší plochy. Z barev a úprav se popularitě těší dřevěné dekory (zvláště tmavší odstíny) a taky odstíny šedé až po antracit. Chybu neuděláte ani s čistou bílou, pokud k domu či bytu pasuje.

Příslušenství

Poměrně důležitým faktorem při výběru je, co vše je zahrnuto v ceně dveří. Je třeba vždy pečlivě číst, jaké příslušenství dostanete. Pokud si vyloženě nechcete zvlášť vybrat a osadit vlastní prvky, pak je lepší volit pohodlnější cestu co nejkompletnějšího řešení. V ceně dveří mohou být zárubně, práh, závěsy (panty), případně i kliky, rozety, zámky a zámkové vložky.

Kukátko

Specifickou součástí dveří může být kukátko. Vchodové dveře s kukátkem jsou typické především u bytů. U venkovních dveří domů tuto funkci častěji zastávají prosklené prvky. U klasických kukátek je důležité, aby nebylo vidět dovnitř, ale pouze ven. Zorný úhel pak může být 160 až 180°. Existují však i digitální kukátka propojená s displejem, případně i bezpečnostní kamerou.

Dveřní kukátko – recenze a srovnání vchodových dveří

Montáž zárubní a dveří

Pokud montáž dveří provádí firma, nemusíte nic řešit – jen si trochu připlatíte. Jestliže chcete omezit výdaje na stavbu či rekonstrukci, můžete zkusit instalaci dveří zvládnout svépomocí. Zvláště u běžných a interiérových dveří to zajisté lze. V případě speciálních a bezpečnostních dveří už však bývá nutná odborná montáž.

Pokud se chcete pustit do díla, velmi přehledný a stručný návod najdete například zde.

Náš tip

Montáž zárubní, dveří a kování vám půjde rozhodně lépe, pokud použijete účinné a pohodlné nástroje, například akumulátorový šroubovák místo běžného.

Kde koupit exteriérové dveře?

Kvalitní vchodové dveře do domu i bytu můžete pořídit v e-shopu Baumax.cz. Skvělý výběr samozřejmě přináší i srovnávač Heureka.cz.

Nejoblíbenější značky vchodových dveří

Dveře Masonite

Tradiční česká značka z Jihlavy s dlouholetou tradicí. Patří k předním tuzemským výrobcům dveří. Nabízí designové, bezpečnostní, protihlukové, protipožární i další modely ve vysoké kvalitě.

Dveře Masonite

Dveře Baumax

Baumax je významný, původem rakouský, řetězec hobby obchodů, který již léta působí i u nás. Nabízí i zboží vlastní značky – včetně velmi pěkného výběru dveří.

Baumax vstupní dveře

Dveře Erkado

Tato značka nabízí velmi rozsáhlý výběr a především v kategorii bytových dveří patří mezi velmi populární.

Vchodové dveře Erkado

Ceny vchodových dveří

Ceny do 4 000 Kč

V této ceně můžete najít především výběr jednodušších bytových dveří z kombinace dostupnějších dřevin (smrk) a dřevotřísky. Většinou jde nicméně o protipožární modely.

Ceny od 4 000 do 10 000 Kč

Velký výběr plastových modelů a výše už můžete narazit i na ocelové či hliníkové modely. Dveře i pro rodinný dům. Vyberou si i náročnější zájemci.

Ceny nad 10 000 Kč

Především hliníkové, ocelové, masivní dřevěné nebo dřevohliníkové modely. Lze očekávat i další funkční vlastnosti, jako je lepší akustický útlum, vysoká tepelná izolace, větší bezpečnostní třída apod.

Jak se zabudovávají nové vchodové dveře

Nejprodávanější vchodové dveře podle Heureka

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 4.8 (21 hlasů)

Autor článku

Hana Smětáková
Hana Smětáková

Už několik let se zabývám copywritingem a má práce mě moc baví. Ve volném čase nepohrdnu procházkou do přírody, relaxací v sauně, zajímavou knížkou nebo třeba cvičením. Moc ráda také objevuji nová místa, a proto není žádným tajemstvím, že mým největším koníčkem je cestování. LinkedIn

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář