ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce
Menu

Nejlepší tablety do myčky 2020 – Test a návod jak vybrat

Datum 16.7.2019 Odborná redakce Odborná redakce

Doby, kdy hospodyně musela po obědě strávit další desítky minut mytím nádobí pod tekoucí vodou, jsou už dávno pryč. Moderní doba nám totiž nadělila spotřebiče, které tuto neoblíbenou činnost bez problémů zvládnou za nás – myčky. K tomu, aby fungovaly správně ale potřebují speciální tablety, obsahující čistící a leštící prostředky. Jedině tak je možné zaručit dokonalé umytí nádobí a jeho zářivý lesk.

Vzhledem k tomu, že trh je doslova zaplaven různými tabletami do myčky od různých výrobců, připravili jsme pro vás následující text. V něm vám jednak poradíme, na co je dobré se při nákupu soustředit, a jednak představíme trojici nejlepších produktů současnosti.

  Nejlepší tablety do myčky

  Real Green Clean 40 ksSanytol 4 v 1 40 ksJar Fairy Professional All
  Real Green Clean 40 ksSanytol 4 v 1 40 ksJar Fairy Professional All
  Levný základZlatá střední cestaPro náročné
  KLADYNízká cena
  Rozumná kvalita mytí
  Šetrné k životnímu prostředí
  Nízká cena
  Vynikající kvalita čištění
  Desinfekční složka
  Příjemná vůně
  Skvělá efektivita mytí
  Výhodné balení
  Obsah čisticích látek
  ZÁPORYNižší obsah aktivních složekObsah fosforečnanůPřítomnost fosfátů
  SHRNUTÍTablety, který udělají radost všem zákazníkům vyžadujícím zcela ekologické čisticí prostředky a to i za cenu nižší efektivity čištěníVýborný čisticí prostředek s obsahem fosforečnanů, který vyniká především přítomností dodatečné desinfekční složkyVýborné čisticí tablety od etalonu kvality, společnosti Jar. I přes své výtečné vlastnosti se řadí k tomu nejvýhodnějšímu, co na trhu zakoupíte.
  POROVNAT CENYPOROVNAT CENYPOROVNAT CENY

  Recenze: Real Green Clean 40 ks

  Počet tablet: 40 | Typ: multifunkční | Bělicí činidla na bázi kyslíku: 5–15 % | Polykarboxyláty: 5-15 % | Povrchově aktivní látky: <5 % | Přibližná cena: 230 Kč

  Klady
  • Nízká cena
  • Rozumná kvalita mytí
  • Šetrné k životnímu prostředí
  Zápory
  • Nižší obsah aktivních složek

  Prvním výrobkem našeho přehledu jsou tablety čáslavské firmy Zenit, Real Green Clean. V balení je jich 40 ks, takže vydrží poměrně dlouho, přičemž se prodávají za více než lákavou cenu.

  Hlavní devízou je fakt, že se jedná o jedny z mála plně ekologických prostředků na trhu. Neobsahují totiž škodlivé fosforečnany, díky čemuž vodu nijak nekontaminují. Kvalita mytí je dostačující, vhodné jsou zejména na méně znečištěné nádobí, případně pro odstranění čerstvých nečistot.

  Je nutné se ovšem smířit s tím, že obsah aktivních složek je nižší než v případě konkurenčních produktů. Proto je zapotřebí se připravit na to, že silnou nebo zašlou špínu tablety neodstraní úplně.

  Multifunkční tablety Real Green Clean představují skvělou volbu pro zákazníky vyžadující zcela ekologický výrobek. Z tohoto hlediska je totiž jejich složení zcela bez vad na kráse, je však zapotřebí počítat s kompromisem v podobě nižší účinnosti.

  Recenze: Sanytol 4 v 1 40 ks

  Počet tablet: 40 | Typ: multifunkční | Bělicí činidla na bázi kyslíku: 15–30 % | Polykarboxyláty: 5–15 % | Povrchově aktivní látky: 5–15 % | Přibližná cena: 230 Kč

  Klady
  • Nízká cena
  • Vynikající kvalita čištění
  • Desinfekční složka
  • Příjemná vůně
  Zápory
  • Obsah fosforečnanů

  Sanytol 4 v 1 v počtu 40 ks vystupují z řady hlavně přítomností dodatečné desinfekční složky. Ta jednak napomáhá odstraňovat škodlivé mikroorganismy, jednak se stará o to, aby se myčka zbytečně nezanášela a nezapáchala.

  Výhodou je i nízká cena, jež se pohybuje podobně jako v případě předcházejícího produktu okolo hranice 230 Kč. Kvalita čištění je vynikající a tablety se rozpouštějí již při působení nízkých teplot. Není se třeba obávat toho, že v případě využití krátkého programu by v myčce zůstaly zbytky čisticího prostředku. Třešničkou na dortu je potom příjemná vůně nádobí po ukončení mytí.

  Jediným nedostatkem zůstává fakt, že tablety nejsou zcela ekologické. Obsahuji totiž fosforečnany, takže milovníky šetrného složení přípravku rozhodně nepotěší.

  Sanytol 4 v 1 jsou tablety, které vždy odvedou vynikající práci, a to v případě čištění skutečně silné a zaschlé špíny.

  Recenze: Jar Fairy Professional All in 1

  Počet tablet: 115 | Typ: multifunkční | Bělicí činidla na bázi kyslíku: 15–30 % | Polykarboxyláty: 5–15 % | Povrchově aktivní látky: 5–15 % | Přibližná cena: 450 Kč

  Klady
  • Skvělá efektivita mytí
  • Výhodné balení
  • Obsah čisticích látek
  Zápory
  • Přítomnost fosfátů

  Závěr přehledu věnujeme produktu jedné z nejslavnějších značek – společnosti Jar. Fairy Professional All in 1 v počtu 115 patří k tomu nejlepšímu, co na trhuj můžete zakoupit. A navíc i k tomu nejvýhodnějšímu, jelikož za jednu tabletu zaplatíte v přepočtu méně než 5 korun.

  Potěší zejména perfektní kvalita mytí. Obrovská koncentrace účinných čisticích látek nedá šanci ani pořádně zažraným skvrnám. Výhodou je i rozpustnost tablet při nízkých teplotách, takže nemusíte myčku nechávat zbytečně zahřívat. Tableta se navíc v procesu dokonale rozpustí.

  Bohužel ani takto renomovaná společnost si neodpustila nasazení fosfátů. Jestliže tyto látky neuznáváte, ať už kvůli jejich ekologické stopě nebo z důvodu alergií, nezbude vám než se produktu vyhnout. Fairy Professional All in 1 zkrátka do rodiny eco-friendly produktů nepatří.

  Sečteno a podtrženo, tablety z dílny společnosti Jar jen podtrhují její vynikající renomé. Jestliže chcete, aby vaše nádobí bylo vždy dokonale čisté, lesklé a voňavé, jste na správném místě. Snad jen ty fosfáty by výrobce mohl časem nahradit něčím šetrnějším.

  Nejprodávanější tablety do myčky podle Heureky

  Jak správně vybrat tablety do myčky?

  Při nákupu je nejprve nutné zjistit, zda jsou právě tablety tím nejvhodnějším přípravkem pro vás a vaši myčku. Důležité je též vybrat si mezi mycími a multifunkčními tabletami. V neposlední řadě je též dobré se věnovat i jejich složení.

  Kritéria výběru

  Vhodnost tablet

  Při výběru ideální potravy pro myčku se vyplatí si nejprve zjistit, které čisticí přípravky nabízejí ty nejlepší parametry. V současné době je totiž možné se setkat i s prášky či gely, nabízejícími trochu jiné využití a pozitiva než tablety. Porovnání jednotlivých druhů pracích prostředků nabízí následující tabulka:

  Druh prostředkuVýhodyNevýhody
  Tablety do myčkyJednoduché použití, kombinace čisticího přípravku soli i leštidla, ochrana proti korozi a vodnímu kameniOmezená variabilita dávkování, v případě tvrdé vody nutné dodat sůl
  Prášek do myčkyNízká cena, možnost dávkování dle potřeby, šetrné k životnímu prostředíVyžadují přidání leštidla a soli
  Gel do myčkySnadné dávkování, efektivní proti odolné a zašlé špíně, snadné rozpouštění při nízkých teplotáchNutné přidání leštidel a soli, vyšší cena

  Z výše uvedeného vyplývá, že tablety jsou vhodné pro zákazníky, kteří si chtějí práci co nejvíce zjednodušit. V jedné kostce totiž obsahují vše, co myčka potřebuje, a navíc ji chrání. Naproti tomu gel se vyplatí využívat při kratších programech na nižší teploty, protože reaguje mnohem rychleji a je možné jej bez problémů dávkovat dle potřeby

  Prášek potom ocení zvláště jedinci hledící na pokud možno co nejnižší náklady, kteří si k tomu chtějí celý proces dávkování řídit sami.

  Mycí nebo multifunkční tablety?

  Druhou otázkou, na níž je potřeba ještě před nákupem nalézt odpověď zní, zda vybírat tablety pouze mycí nebo multifunkční.

  • Mycí čisticí prostředky jsou určeny pouze k odstranění nečistot z nádobí, nepřidávají však navíc ani lesk, ani sůl. Proto je nutné k nim přistupovat podobně jako ke gelu či prášku a počítat s tím, že je zapotřebí přidat i tyto látky. Jejich jedinou výhodou je nižší cena, jež se ovšem následně vyváží nutností zakoupit další prostředky.
  • Multifunkční tablety naproti tomu obsahují jak lešticí přípravky, tak i sůl. Její množství je dostačující pro domácnosti s vodou měkčí než 21 °dH, což je většina domovů v naší zemi. V opačném případě je pro uspokojivý mycí proces zapotřebí přidat ještě trochu soli.

  Na trhu se vyskytují ještě tzv. ekologické tablety. Ty jsou zhruba stejně účinné jako jejich levnější protějšky, avšak neobsahují fosforečnany.

  Složení

  Podstatným kritériem, ovlivňujícím, nakolik bude mytí nádobí rychlé a zejména efektivní, je složení tablet. Výrobci nejsou nuceni zveřejňovat kompletní složení tablet, pouze jejich nejvýznamnější složky. Jejich obsah je uveden v procentuálním rozmezí, jež i tak poskytuje dostatek informací o účinnosti tablet.

  Druhá tabulka, kterou vám nabídneme, poskytuje přehledně informace o nejdůležitějších látkách, jež jsou v tabletách obsaženy. To vše s krátkým komentářem k jejich funkci:

  LátkaFunkce
  Bělicí činidla na bázi kyslíkuPro odstranění nečistot, jež je možné vybělit (skvrny od vína, kávy)
  FosfonátyZabraňují vzniku skvrn na již umytém nádobí
  FosforečnanyPodporují rozpouštění odolných nečistot a dále brání jejich usazování
  Povrchově aktivní látkyRozpouštějí nečistoty ve vodě (mastnoty)
  EnzymyNapomáhají odstraňovat skvrny bílkovinného či škrobového původu (vajíčko, brambory, ovesná kaše)
  PolykarboxylátyPřipravují „prostředí“ pro ostatní látky úpravou pH
  AromataDodávají vůni

  Nejprodávanější tablety do myčky podle Heureky

  Sdílejte článek

  Ohodnoťte článek

  Zatím nikdo neohodnotil, buďte první.

  Autor článku

  Odborná redakce
  Odborná redakce

  Redaktoři webu ChytrýVýběr.cz vám pomáhají s výběrem toho správného produktu. Na základě odborných testů a uživatelských recenzí doporučují nejlepší produkty z široké škály kategorií. Více informací >>

  Podobné články