ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce
Menu

Nejlepší snowboardové a lyžařské přilby 2019

Datum 14.7.2019 Sport

Bez bezpečnostní lyžařské helmy dnes na sjezdovce už nepotkáte téměř nikoho. Lidem stále více záleží na ochraně a zdraví při sportu. A to je dobře. Jakkoliv je lyžování krásné, někdy může být i velmi nebezpečné. Lyžařská helma by proto měla být při lyžování samozřejmostí. Dokáže vás ochránit při pádu nebo středně silném nárazu.

Dnešní lyžařské helmy jsou nejen funkční, ale také designově zajímavé kousky, které můžete pohodlně sladit s ostatním vybavením na hory.

  Nejlepší snowboardové a lyžařské helmy

  WORKER CANADISQuiksilver MotionRELAX STEALTH RH24A
  WORKER CANADISQuiksilver MotionRELAX STEALTH RH24A
  Levný základZlatá střední cestaPro náročné
  KLADYNízká pořizovací cena
  Malá hmotnost
  Pěkný vzhled
  Dobré zateplení
  Kvalitní materiál
  Výborná cena
  Nápaditý design
  Propracovaný ventilační systém
  Pohodlné nošení
  Perfektní zpracování
  Elegantní design
  Polohovatelný čelní štít
  Skvělá ventilace
  Vysoká bezpečnost
  ZÁPORYChybí nastavení velikostiZa tu cenu není co vytknoutVyšší cena
  SHRNUTÍLevná lyžařská helma s malou hmotností a pěkným vzhledem. Má dobré zateplení a je vyrobena z kvalitního materiálu.Lyžařská helma pro středně náročné sportovce, kteří ocení precizní design a pohodlné nošení.Elegantní a dobře větraná helma, která potěší náročnější sportovce.
  POROVNAT CENYPOROVNAT CENYPOROVNAT CENY

  Recenze: WORKER CANADIS

  Typ: lyžařská přilba | Hmotnost: 615 – 670 g | Nastavení velikosti helmy: ne | Přibližná cena: 400 Kč

  Klady
  • Nízká pořizovací cena
  • Malá hmotnost
  • Pěkný vzhled
  • Dobré zateplení
  • Kvalitní materiál
  Zápory
  • Chybí nastavení velikosti

  Lyžařská helma značky WORKER CANADIS by neměla chybět v zimní výbavě žádného lyžaře. Helmu lze bez obav využít k lyžování i stále oblíbenějšímu snowboardingu. Konstrukce helmy z tvrzeného PVC je vyrobena technologií zajišťující vyšší odolnost a zvyšující ochranu při nebezpečném pádu či nárazu. Hmotnost helmy je malá. Pohybuje se mezi 615 až 670 g.

  Uživatelsky ceněnou výhodou je odnímatelné vnitřní polstrování. O hygienu je tudíž postaráno. V případě znečištění nebo při uložení po sezoně, můžete polstrování vyndat a vyčistit, aby bylo připraveno na další zimu. Samozřejmostí jsou větrací otvory umístěné na vrchní části helmy zajišťující potřebnou cirkulaci vzduchu. Další vychytávkou jsou oddělitelné ušní kryty, které můžete používat dle potřeby. Oceníte je zvláště v mrazivém a větrném počasí.

  Pro sjezdaře, kteří se na svahu neobejdou bez lyžařských brýlí, je na helmě možnost uchycení pomocí odepínatelného pásku. Nevýhodou helmy značky WORKER CANADIS je absence regulace velikosti. Kvůli tomu, že pevně nechrání uši, se hodí spíše k rekreačnímu lyžování s menším rizikem úrazu.

  Recenze: Quiksilver Motion

  Typ: lyžařská přilba | Hmotnost: 450 – 495 g | Nastavení velikosti helmy: ano | Přibližná cena: 1 200 Kč

  Klady
  • Výborná cena
  • Nápaditý design
  • Propracovaný ventilační systém
  • Pohodlné nošení
  Zápory
  • Za tu cenu není co vytknout

  Lyžařská helma Quiksilver Motion se dá v tuto chvíli koupit za vynikající cenovku 1 200 Kč (02/18), a tak se i tahle pomůcka vyskytla na seznamu kvalitních ochránců. Helma je vyrobena z plastu, přičemž výrobce si dal již na první pohled záležet na kvalitě provedení. Quiksilver Motion je pevná a na okolní lyžaře působí velmi elegantně.

  Případní zájemci si mohou vybírat z několika barevných variant a rozměrů (od 56-62 cm). Konstrukce je nejen pevná, ale také pohodlná. Uvnitř helmy je umístěna kvalitní podšívka, díky níž helma sedí jako ulitá a z hlavy neklouže.

  Sportovní dříči dále ocení propracovaný ventilační systém a odnímatelný chránič na uši, který přece jenom nemusí sedět úplně každému. Helma je kompatibilní s brýlemi značky Quiksilver, přičemž inženýři pamatovali na splnění normy EN 1077.

  Recenze: RELAX STEALTH RH24A

  Typ: lyžařská přilba | Hmotnost: 450 – 500 g | Nastavení velikosti helmy: ano | Přibližná cena: 2 600 Kč

  Klady
  • Perfektní zpracování
  • Elegantní design
  • Polohovatelný čelní štít
  • Skvělá ventilace
  • Vysoká bezpečnost
  Zápory
  • Vyšší cena

  Trošku vyšší investicí je lyžařská helma RELAX STEALTH RH24A, která ale svojí výbavou dokáže uspokojit i náročnější sportovce. Především je řeč o kvalitním zpracování z pevného materiálu, jemuž jde ruku v ruce kompaktní vzhled. Zkušení lyžaři ocení perfektní styling a eleganci, přičemž jenom k dobru lze přičíst odnimatelný a polohovatelný čelní štít. Je tak jenom na vás, jakým způsobem helmu využijete. Štít nicméně zajišťuje možnost lyžování s dioptrickými nebo slunečními brýlemi.

  Technologie výroby také pamatovala na kvalitní cirkulaci vzduchu a aktivní ventilaci ACTIVE BOOST. Helma využívá celkem 14 ventilačních otvorů. Případným zdravotním problémů dokáže čelit bezpečnostní upínací systém DUAL FIX a ergonomicky tvarovatelná antibakteriální podšívka. Hmotnost se pohybuje mezi 450-500 gramy, přičemž těšit se můžete z certifikované kvality CE EN 1077: 2007, class B.

  Nejprodávanější snowboardové a lyžařské helmy podle Heureky

  Jak vybrat helmu

  Tradice zimních sportů je u nás dlouhá. Zatímco v minulém století jste si při lyžování dost dobře vystačili s teplou čepicí, dnes na sjezdovce vidíte většinou lyžaře, kterým opravdu záleží na vlastním zdraví a bezpečnosti. K ochraně při lyžování či snowboardingu neodmyslitelně patří lyžařské helmy. Pokud jste tak ještě neučinili, určitě byste se na novou sezonu měli připravit lépe. Kupujte lyžařskou helmu s předstihem, abyste výběr zbytečně neuspěchali. Nemusí vám totiž sednout napoprvé. Ke snazšímu výběru jsou pro vás připraveny následující řádky.

  Jaká helma je pro vás vhodná?

  Současný trh nabízí dva základní typy lyžařských helem. Prvním typem jsou modely s tvrdým uchem, druhý typ se označuje jako helmy s měkkým uchem. Helmy s tvrdým uchem zajišťují větší bezpečnost, jsou proto určeny aktivním lyžařům, kteří lyžují ve velmi náročných podmínkách. Ty s měkkým uchem se nejčastěji používají k rekreačním účelům. Hlava se v nich tolik nepotí.

  Velikost

  První parametr, kterému se při výběru nové lyžařské helmy musíte věnovat, je správná velikost. Helma nesmí být v žádném případě volná, abyste se o ni při pádu nezranili. Pokud nemáte možnost vyzkoušet si helmu fyzicky, vybírejte velikost podle obvodu hlavy. K tomuto účelu vám nejlépe poslouží krejčovský metr. Měřte vždy nad obočím a vyhněte se uším. Podle naměřených hodnot vyberte správný typ helmy. Při fyzickém zkoušení se můžete řídit pravidlem, které říká, že i nezapnutá helma se při třepání hlavou nesmí hýbat. Některé helmy umožňují regulovat velikost pomocí otočného kolečka. Pokud nevíte, zda budete pod helmou nosit čepici nebo lyžařskou kuklu, je dobré pořídit si nastavitelný model. Při výběru nezapomeňte na to, že helma nesmí odkrývat čelo. Toto opatření je důležité nejen z hlediska bezpečnosti při úrazu, ale také proto, že odkryté čelo vám na svahu při vysoké rychlosti velmi rychle prochladne. Častým důsledkem pak může být třeba vleklý zánět dutin.

  Bezpečnost

  Bezpečnost je na lyžařské helmě to nejdůležitější. Všechny helmy prodávané na českém trhu musí být označeny bezpečnostní normou. Ta se označuje jako EN 1077 a dělí se dále na dvě podskupiny. Lyžařské helmy třídy A lépe chrání hlavu a musí krýt i uši. Dále zajišťuje spolehlivější ochranu proti mechanickému poškození. Modely spadající do třídy B musí rovněž splňovat bezpečnostní testy, ovšem ze zákona musí krýt pouze temeno a vršek hlavy. Ochranu uší takové modely nesplňují. Takové helmy jsou pohodlnější, mají lepší cirkulaci vzduchu a jsou lehčí. Na rekreační sport při minimálním riziku úrazu postačí lyžařské helmy s označením B. Pokud chcete mít jistotu, že vámi vybraná helma je z bezpečnostního hlediska naprosto v pořádku, můžete sledovat výsledky zátěžových testů.

  Nezapomeňte na polstrování a odvětrávání

  Začínající i aktivní lyžaři jistě ocení, když bude helma pohodlná. Většinou je nutné ji mít na hlavě i několik hodin v kuse, takže správné polstrování rozhodně nepodceňujte. Jeho účelem není pouze pohodlí, ale také zateplovací schopnosti. Dnešní helmy se vyrábí s polstrováním připevněným buď napevno, nebo s možností odepnutí. Výhodou odnímatelné výplně je snadnější údržba a čištění. Na druhou stranu bývá pravidlem, že vyjímatelné polstrování nebývá tak kvalitní, jako to, které je v helmě nastálo. Pokud jste vybrali helmu, u níž nelze polstrování odepnout a vyprat v pračce, nezoufejte. Vyřešit to můžete jednoduchým způsobem. K helmě přikupte tenkou bavlněnou čepičku, která polstrování ochrání před špínou, nečistotami a vlhkostí ze zpocených vlasů. Velmi důležitým kritériem výběru lyžařské helmy je i systém odvětrávání. Pokud konstrukční řešení lyžařské helmy nezajistí dostatečnou cirkulaci vzduchu, budete se v ní nepříjemně potit. Ty nejlepší modely jsou vybaveny uzavíratelnými otvory. Tuto možnost oceníte zvláště v extrémních klimatických podmínkách.

  Jezdíte s lyžařskými brýlemi?

  Pokud se při lyžování neobejdete bez lyžařských brýlí, výběr helmy tomu musíte přizpůsobit. Abyste měli jistotu, že budou brýle na helmě sedět, měli byste obě věci kupovat zároveň. Vlastníte-li brýle, kterých se nechcete vzdát, doporučujeme si je vzít na nákup helmy s sebou. Řiďte se radou, že mezi brýlemi a helmou nesmí být v oblasti čela ani malá mezera. Většina helem je vybavena páskem sloužícím k uchycení gumy od brýlí. Vyzkoušejte tedy, zda do něj vaše stávající, ale i nové brýle pasují.

  Nosíte dioptrické brýle?

  Jestli trvale nosíte dioptrické brýle, ale zároveň si zakládáte na ochraně svého zdraví při sportu, vybrat si můžete tzv. helmy se štítem. Jsou určeny všem, ale ocení je hlavně lidé s brýlemi. Disponují předním štítem, za kterým zůstanou vaše brýle v bezpečí a zároveň nebudou sníženy vaše pozorovací schopnosti. Tento štít je opatřen povrchovou úpravou proti zamlžení.

  Módní trendy

  Světem hýbou módní trendy, ani oblast lyžařských helem není výjimkou. Pro opravdu náročné jsou určeny luxusní modely se zabudovaným mp3 přehrávačem nebo funkcí bluetooth, díky níž můžete telefonovat, zatímco brázdíte zasněžené sjezdovky.

  Jak vybrat tu správnou lyžařskou helmu se můžete také dozvědět v následujícím videu:

  Nejprodávanější snowboardové a lyžařské helmy podle Heureky

  Sdílejte článek

  Podobné články