ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce
 • S námi vybíráte chytře již od roku 2016.
Menu
ChytrýVýběr.cz > Elektronika

Set-top boxy DVB-T2

Máte doma starší televizi schopnou přijímat pouze analogový signál a nechcete se s ní rozloučit? S nástupem nových digitálních technologií a vysíláním ve formátu DVB-T2/HEVC vám asi nic jiného nezbyde. Pokud si tedy nezakoupíte set-top box, s jehož pomocí bude váš miláček schopen fungovat jako dříve. Náročnějším doporučujeme kvalitní setobox AB CryptoBox 752HD Combo s přehledným řazením.

Nejlepší celkově

Kvalitní set-top box DVB-T2 i DVB-S2 s rychlým systémem a přehledným řazením programů.

Nejlepší cena/kvalita

Set-top box s hybridním vysíláním a kvalitní zvukovou i obrazovou stránkou. Disponuje menu v ČJ.

Nejlepší levný (do 700 Kč)

Levný set-top box s praktickým programovatelným ovladačem a možností nahrávat filmy na USB.

Nejlepší set-top boxy

Recenze AB CryptoBox 752HD Combo – Nejlepší set-top box

set-top box AB CryptoBox 752HD Combo Pro náročné

DVB-T2: ano | HEVC: ano | Čeština: ano | HDMI: ano | USB: ano | SCART: ano | Teletext: ano | Přibližná cena: 2 100 Kč

Klady
 • Satelitní i digitální vysílání
 • Citlivý DVB-T2 tuner
 • Rychlý OS
 • Bezproblémové a rychlé Fast Scan ladění
 • Jednoduchá instalace i nastavení
Zápory
 • Méně podrobný návod

Máte rádi široký výběr programů, mezi nimiž si vyberete ten pravý pořad pro každou příležitost? Se set-top boxem AB CryptoBox 752HD Combo, který umožňuje příjem DVB-T2 i DVB-S2, získáte přístup ke stovkám programů, které navíc systém přehledně řadí a umožňuje jejich jednoduchou filtraci. Odpadá tudíž zdlouhavé a frustrující vyhledávání.

Díky nejmodernějšímu kodeku H.265 HEVC s výraznou úsporou datového toku, 1 GHz procesoru a citlivému DVB-T2 tuneru je zajištěno bezproblémové dekódování při zachování vysoké přenosové rychlosti. Stejně tak automatické ladění Fast Scan je velmi rychlé a pracuje bezproblémově, proto není instalace tohoto set-top boxu nijak složitá a jeho nastavení zvládne i méně zběhlý uživatel. Návod by však mohl být podrobnější.

Set-top box pro příjem pozemního, kabelového i satelitního vysílání ve Full HD kvalitě, je vybaven velkým množstvím vstupů, jako je HDMI, USB, SCART, LAN či CI. Prostřednictvím USB slotu můžete jak přehrávat videa a fotografie v nejrůznějších formátech, tak i nahrávat právě probíhající vysílání. Všechny funkce lze nastavit v přehledném a intuitivním menu. Inovativní funkce tohoto set-top boxu podtrhují jeho moderní vzhled. Jeho provedení a výbava jej činí zajímavým produktem i pro náročnější zákazníky.

Recenze Tesla HYbbRID TV T200 – Kvalitní set-top box s možností nahrávání

Tesla HYbbRID TV T200 - nejlepší set-top boxy Zlatý střed

DVB-T2: ano | HEVC: ano | Čeština: ano | HDMI: ano | USB: ano | SCART: ne | Teletext: ano | Přibližná cena: 700 Kč

Klady
 • Ovládání i menu v češtině
 • Hybridní vysílání
 • Možnost nahrávání na externí disk
 • Dobrý obraz i zvuk
Zápory
 • Delší odezva na HbbTV

Jako jeden z nejlepších set-top boxů na trhu se představuje Tesla HYbbRID TV T200. Jak jeho název napovídá, umožňuje hybridní vysílání. K tomu vám poslouží červené tlačítko na vašem ovladači, s pomocí kterého můžete přepínat mezi televizním a internetovým vysíláním. Tato funkce také umožňuje přehrávání již odvysílaných pořadů.

Přístroj k vám bude uživatelsky přátelský díky nastavení i menu v českém jazyce. Jeho instalace je snadná a rychlá. Funkce HDMI-CEC umožňuje ovládat všechna připojená zařízení pouze jediným ovladačem. Rádi budete jistě také za možnost nahrávání pořadů na externí disk. A to i v době vaší nepřítomnosti u televizoru.

Majitelé tohoto set-top boxu si svůj přístroj oblíbili rovněž i díky jeho kvalitnímu obrazu i zvuku, který zprostředkovává. Pochvalují si i drobnost, které si všimne málokdo – kvalitní zpracování dálkového ovladače. Na druhou stranu přicházejí stížnosti na pomalejší odezvy při snaze připojit se na HbbTV.

Recenze Emos EM190-S – Nejlepší levný set-top box

set-top box Emos EM190-S Levný základ

DVB-T2: ano | HEVC: ano | Čeština: ano | HDMI: ano | USB: ano | SCART: ano | Teletext: ano | Přibližná cena: 600 Kč

Klady
 • Přehrávání i nahrávání na USB
 • Certifikace DVB-T2 ověřeno
 • Snadná instalace v češtině
 • Možnost umístění za televizi
 • Programovatelný ovladač
Zápory
 • Kratší životnost
 • Silně svítící přední panel

Digitální Full HD přijímač Eos EM190-S je zástupcem levných set-top boxů, určených pro běžné uživatele. Umožňuje přijímat nové pozemní DVB-T/T2 H.265 vysílání, a díky certifikaci DVB-T2 ověřeno máte jistotu, že umí nový typ vysílání skutečně dekódovat. Díky možnosti připojení pomocí rozhraní HDMI i SCART jej můžete použít k moderním i starším televizím.

Vzhledem k jeho jednoduché instalaci, českému rozhraní a praktickým vychytávkám se stal tento set-top box Produktem roku 2021 na Heurece. Disponuje moderními multimediálními funkcemi, jako je je například možnost přehrávat videa z flash disku či externího disku, ale i jejich nahrávání na USB. K tomu můžete využít funkci časovače. Produktu nechybí ani rodičovský zámek, který umožňuje jak vymezení programů, které děti mohou sledovat, tak i limitace času stráveného před televizí.

Set-top box DVB-T2 můžete pohodlně ovládat prostřednictvím přiloženého dálkového ovladače. Ten navíc disponuje funkcí učení, která umožňuje naprogramovat tlačítka z ovladače televize a používat tak pouze jeden ovladač. Praktická je i možnost schovat celý set-top box za televizi díky přiloženému IR čidlu.

Vzhledem k ceně produktu se však objevují i drobné nedokonalosti. Nejvíce zmiňovanou vadou je příliš silně svítící přední panel, který zejména v noci může rušit při sledování. Intenzita osvětlení nelze regulovat, dá se však zcela vypnout. Uživatelé také celkem často zmiňují problémy s funkčností set-top boxu po několika letech používání, což svědčí o tom, že nemusí mít dlouhou životnost. Vzhledem k ceně kolem 600 Kč je však třeba se sníženou kvalitou zpracování počítat.

Nejprodávanější set-top boxy

Jak správně vybrat set-top box

Nejdůležitějším kritériem je výběr set-top boxu, podporujícího nastupující formát DVB-T2/HEVC. Při nákupu je též nutné vybrat správný typ podle druhu připojení k televizoru. Aparát by měl rozhodně podporovat český jazyk. Nemalou roli hrají i dodatečné funkce, které zvyšují uživatelský komfort.

Jak správně vybrat set-top box - návod a rady

Kompatibilita

Setobox dvb t2 si kupujete, abyste prodloužili fungování své televize. Abyste nebyli nepříjemně zaskočeni, musíte si zvolit takové zařízení, které podporuje nejmodernější formát digitálního vysílání DVB-T2/HEVC. Stále se na trhu vyskytují i modely, fungující pouze v DVB-T. Jejich podpora ovšem v nejbližších letech skončí.

Důsledně čtěte informační štítky a specifikace výrobce. Ověřené aparáty mají vždy nálepku potvrzující jejich kompatibilitu s novým vysíláním. Samotné obchody postupně zlepšují informovanost svých klientů.

Typ zařízení

V prvé řadě potřebujete vědět, jaký druh připojení využívá váš televizní přijímač. V současné době jsou nejčastější tři typy– nejmodernější HDMI a starší SCART a dnes již historické anténní vstupy.

Naprostá většina TV vybavených HDMI vstupem využívají digitálního vysílání, takže dodatečný dvb t2 setobox prozatím nepotřebují. Mnohé ovšem podporují pouze formát DVB-T, takže po přechodu na nejnovější vysílání na tom budou stejně jako staré analogy. HDMI nabízí vyšší kvalitu obrazu, zároveň je ovšem výrazně dražší.

Největší množství starších televizorů se připojuje pomocí SCART výstupů. Jejich cena je nižší než v případě HDMI, navíc si můžete být jisti, že set-top box nalezne univerzální využití. Milovníci starých videorekordérů si mohou navíc připlatit za aparát se dvěma vstupy – pro televizi i video.

Historické kousky byly přímo propojeny s anténou, která přenášela signál. Pokud nemáte na výběr ani HDMI ani SCART, jiné řešení nezbývá. Setobox dvb-t2 v tomto případě funguje jako jakýsi mezičlánek mezi anténou a televizním přijímačem.

Jazyková podpora

Rozhodně se poohlížejte po výrobcích podporujících český jazyk. Označení normy kódování českého jazyka a diakritiky je ISO 6937, ISO 8859-2. Tento parametr je obzvlášť důležitý, v případě že často a rádi sledujete teletext nebo průvodce programy. Asi nikdy totiž nemá rád, když se mu místo háčků a čárek zobrazí čtverečky.

Dodatečné funkce

Moderní přístroje neumí jen měnit signál podle potřeby televizoru a vysílačů. Obvykle jsou osázeny funkcemi, jež dále zvyšují komfort diváka, který televizi sleduje. Následující tabulka nabízí jejich přehled spolu s vysvětlením přinášeného užitku:

Funkce Přínos
EPG Možnost zobrazit si program na několik dní dopředu
Dvoutunerové provedení Možnost sledování jednoho pořadu a nahrávání jiného
Možnost nahrávání Součástí je pevný disk pro uložení nahrávaných pořadů
Podpora pozemního i satelitního příjmu Přijem vysílání z pozemních vysílačů (DVB-T) i satelitních (DVB-S)
USB vstup Připojení externího úložného média pro nahrávání a přehrávání programů

V tabulce nezmiňujeme dálkové ovládání, které se již neřadí mezi dodatečné funkce, ale standardní vybavení všech aparátů.

Jak funguje HbbTV u Tesla HYbbRID TV T200

Často kladené otázky

Jak vybrat set-top box

Hlavním kritériem je podpora formátu DVB-T2/HEVC a druh připojení k televizoru (SCART, HDMI). Další roli hraje podpora českého jazyka a nejrůznější dodatečné funkce.

Jaký set-top box DVB-T2

DVB-T2 set-top boxů je na trhu celá řada. Tipy na nejlepší setoboxy najdete v tomto článku nebo na webu Testado.cz.

Co se starým set-top boxem

Vyhodit do červeného kontejneru na elektrozařízení. Případně darovat nějakému kutilovi na součástky.

Od kdy je třeba DVB-T2

V lednu 2020 odstartovala hlavní vlna vypínání vysílacích sítí DVB-T. Postupně bude nový DVB-T2 systém nahrazen po celém území ČR.

Jak zapojit set-top box DVB-T2

Set-top box s anténou propojíte pomocí koaxiálního kabelu. S televizí ho následně propojíte skrze SCART kabel (starší TV) nebo HDMI kabel (novější TV). Následně stačí set-top box jen naladit.

Nejlepší set-top boxy

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 4.3 (97 hlasů)

Autor článku

Petr Jaroněk
Petr Jaroněk

Psaní je můj koníček i práce, které se věnuju už skoro patnáct let. Když zrovna netrápím klávesnici, věnuju se hudbě, sportu, literatuře, historii, vaření, cestování – a lecčemu z toho samozřejmě ideálně s rodinou, která se mi utěšeně rozrůstá. LinkedIn

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář