ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce
 • S námi vybíráte chytře již od roku 2016.
Menu
>

Nejlepší set-top boxy DVB-T2 – Recenze a návod jak vybrat

19. 4. 2023 aktualizováno

Máte doma starší televizi schopnou přijímat pouze analogový signál a nechcete se s ní rozloučit? S nástupem nových digitálních technologií a vysíláním ve formátu DVB-T2/HEVC vám asi nic jiného nezbyde. Pokud si tedy nezakoupíte set-top box, s jehož pomocí bude váš miláček schopen fungovat jako dříve.

V tomto článku vám nabídneme přehled těch nejlepších set-top boxů, jež jsou v současné době na trhu. Náročnějším doporučujeme setobox dvb t2 Tesla HYbbRID TV. Běžným divákům vystačí rychlý set top box AB CryptoBox 702T.

Nejlepší celkově

Set-top box s hybridním vysíláním a kvalitní zvukovou i obrazovou stránkou. Disponuje menu v ČJ.

Nejlepší cena/výkon

Cenově dostupný set-top box s podporou češtiny. Nabízí nahrávání pořadů a přehrávání videí z USB a HDD.

Nejlepší levný (do 700 Kč)

Levné zařízení, které bez problémů splní to, co od něj očekáváte.

Nejlepší set-top boxy

Recenze Tesla HYbbRID TV T200 – Nejlepší set-top box s možností nahrávání

Tesla HYbbRID TV T200 - nejlepší set-top boxy Pro náročné

DVB-T2: ano | HEVC: ano | Čeština: ano | HDMI: ano | USB: ano | SCART: ne | Teletext: ano | Přibližná cena: 2 000 Kč

Klady
 • Ovládání i menu v češtině
 • Hybridní vysílání
 • Možnost nahrávání na externí disk
 • Dobrý obraz i zvuk
Zápory
 • Delší odezva na HbbTV

Jako jeden z nejlepších set-top boxů na trhu se představuje Tesla HYbbRID TV T200. Jak jeho název napovídá, umožňuje hybridní vysílání. K tomu vám poslouží červené tlačítko na vašem ovladači, s pomocí kterého můžete přepínat mezi televizním a internetovým vysíláním. Tato funkce také umožňuje přehrávání již odvysílaných pořadů.

Přístroj k vám bude uživatelsky přátelský díky nastavení i menu v českém jazyce. Jeho instalace je snadná a rychlá. Funkce HDMI-CEC umožňuje ovládat všechna připojená zařízení pouze jediným ovladačem. Rádi budete jistě také za možnost nahrávání pořadů na externí disk. A to i v době vaší nepřítomnosti u televizoru.

Majitelé tohoto set-top boxu si svůj přístroj oblíbili rovněž i díky jeho kvalitnímu obrazu i zvuku, který zprostředkovává. Pochvalují si i drobnost, které si všimne málokdo – kvalitní zpracování dálkového ovladače. Na druhou stranu přicházejí stížnosti na pomalejší odezvy při snaze připojit se na HbbTV.

Recenze Evolveo Omega II T2 – Digitální dvb-t2 setobox v češtině za dobrou cenu

Recenze Evolveo Omega II T2 Zlatý střed

DVB-T2: ano | HEVC: ano | Čeština: ano | HDMI: ano | USB: ano | SCART: ne | Teletext: ano | Přibližná cena: 799 Kč

Klady
 • Nízká cena
 • Programovatelný dálkový ovladač
 • Podpora češtiny
 • Rodičovský zámek
Zápory
 • Často nefunkční podpora YouTube

Levnou alternativou může být kvalitní set top box Evolveo Omega II, který můžete využít pro nahrávání pořadů, ale i pro přehrávání vlastních videí z USB flash disku nebo externího pevného disku. Slibuje i podporu přehrávání videí z YouTube pomocí WiFi, ale velké množství uživatelů si stěžuje, že právě tato funkce jde používat pouze v první den po instalaci.

Co ale určitě oceníte, je kompletní podpora češtiny, která zahrnuje české menu na obrazovce, český programový průvodce v elektronické podobě a český teletext. S tímto setoboxem se tak neztratí ani ti, kteří se s angličtinou zrovna nekamarádí. Instalace je navíc velmi jednoduchá a můžete si v něm nastavit celou řadu funkcí jako například automatické vypnutí po ukončení nahrávání, manuální třídění programů nebo automatickou prezentaci fotografií. Pro orientaci vám poslouží přehledný LCD displej, ovládat dvb t2 set top box ale můžete i pomocí programovatelného dálkového ovladače s velkými tlačítky i pro ty, kteří hůře vidí.

Rodiny určitě ocení i možnost rodičovského zámku, který zajistí, že neposlušné ratolesti nebudou dělat něco, co nemají. setobox podporuje i zvuk Dolby Digital Plus. Využít pro propojení můžete rozhraní HDMI, SCART, USB port, LAN port a anténu. Kompatibilní je také s připojením k Wifi.

Recenze Alma HD 2820 – Nejlepší levný set-top box

test Alma 2820 Levný základ

DVB-T2: ano | HEVC: ano | Čeština: ano | HDMI: ano | USB: ano | SCART: ano, 1× | Teletext: ano | Přibližná cena: 600 Kč

Klady
 • Nízká cena
 • Snadná instalace
 • Kvalitní obraz
 • DVB-T2 OVĚŘENO
Zápory
 • Nic zásadního

Digitální FULL HD přijímač Alma HD 2820 je určený nenáročným uživatelům do běžných domácností. Umožňuje přijímat nové pozemní DVB-T/T2 H.265 vysílání (certifikát DVB-T2 OVĚŘENO) a funguje na nových i starších modelech televizorů. Můžete jej připojit pomocí HDMI nebo SCART.

Velkou výhodou recenzovaného setoboxu je jeho snadná instalace, jednoduché ovládání a české i slovenské menu. Se set-top-boxem Alma HD 2820 si můžete pomocí funkce Timeshift nahrát své oblíbené pořady. Tento přijímač zvládá teletext a teletextové titulky. Pomocí USB konektoru si můžete přehrát i své oblíbené filmy, fotografie a hudbu z externího disku nebo flash disku.

Pokud hledíte v prvé řadě na cenu, Alma HD 2820 je jedním z nejlepších levných set-top boxů na trhu.

Nejprodávanější set-top boxy

Jak správně vybrat set-top box

Nejdůležitějším kritériem je výběr set-top boxu, podporujícího nastupující formát DVB-T2/HEVC. Při nákupu je též nutné vybrat správný typ podle druhu připojení k televizoru. Aparát by měl rozhodně podporovat český jazyk. Nemalou roli hrají i dodatečné funkce, které zvyšují uživatelský komfort.

Jak správně vybrat set-top box - návod a rady

Kompatibilita

Setobox dvb t2 si kupujete, abyste prodloužili fungování své televize. Abyste nebyli nepříjemně zaskočeni, musíte si zvolit takové zařízení, které podporuje nejmodernější formát digitálního vysílání DVB-T2/HEVC. Stále se na trhu vyskytují i modely, fungující pouze v DVB-T. Jejich podpora ovšem v nejbližších letech skončí.

Důsledně čtěte informační štítky a specifikace výrobce. Ověřené aparáty mají vždy nálepku potvrzující jejich kompatibilitu s novým vysíláním. Samotné obchody postupně zlepšují informovanost svých klientů.

Typ zařízení

V prvé řadě potřebujete vědět, jaký druh připojení využívá váš televizní přijímač. V současné době jsou nejčastější tři typy– nejmodernější HDMI a starší SCART a dnes již historické anténní vstupy.

Naprostá většina TV vybavených HDMI vstupem využívají digitálního vysílání, takže dodatečný dvb t2 setobox prozatím nepotřebují. Mnohé ovšem podporují pouze formát DVB-T, takže po přechodu na nejnovější vysílání na tom budou stejně jako staré analogy. HDMI nabízí vyšší kvalitu obrazu, zároveň je ovšem výrazně dražší.

Největší množství starších televizorů se připojuje pomocí SCART výstupů. Jejich cena je nižší než v případě HDMI, navíc si můžete být jisti, že set-top box nalezne univerzální využití. Milovníci starých videorekordérů si mohou navíc připlatit za aparát se dvěma vstupy – pro televizi i video.

Historické kousky byly přímo propojeny s anténou, která přenášela signál. Pokud nemáte na výběr ani HDMI ani SCART, jiné řešení nezbývá. Setobox dvb-t2 v tomto případě funguje jako jakýsi mezičlánek mezi anténou a televizním přijímačem.

Jazyková podpora

Rozhodně se poohlížejte po výrobcích podporujících český jazyk. Označení normy kódování českého jazyka a diakritiky je ISO 6937, ISO 8859-2. Tento parametr je obzvlášť důležitý, v případě že často a rádi sledujete teletext nebo průvodce programy. Asi nikdy totiž nemá rád, když se mu místo háčků a čárek zobrazí čtverečky.

Dodatečné funkce

Moderní přístroje neumí jen měnit signál podle potřeby televizoru a vysílačů. Obvykle jsou osázeny funkcemi, jež dále zvyšují komfort diváka, který televizi sleduje. Následující tabulka nabízí jejich přehled spolu s vysvětlením přinášeného užitku:

Funkce Přínos
EPG Možnost zobrazit si program na několik dní dopředu
Dvoutunerové provedení Možnost sledování jednoho pořadu a nahrávání jiného
Možnost nahrávání Součástí je pevný disk pro uložení nahrávaných pořadů
Podpora pozemního i satelitního příjmu Přijem vysílání z pozemních vysílačů (DVB-T) i satelitních (DVB-S)
USB vstup Připojení externího úložného média pro nahrávání a přehrávání programů

V tabulce nezmiňujeme dálkové ovládání, které se již neřadí mezi dodatečné funkce, ale standardní vybavení všech aparátů.

Jak funguje HbbTV u Tesla HYbbRID TV T200

Často kladené otázky

Jak vybrat set-top box

Hlavním kritériem je podpora formátu DVB-T2/HEVC a druh připojení k televizoru (SCART, HDMI). Další roli hraje podpora českého jazyka a nejrůznější dodatečné funkce.

Jaký set-top box DVB-T2

DVB-T2 set-top boxů je na trhu celá řada. Tipy na nejlepší setoboxy najdete v tomto článku nebo na webu Testado.cz.

Co se starým set-top boxem

Vyhodit do červeného kontejneru na elektrozařízení. Případně darovat nějakému kutilovi na součástky.

Od kdy je třeba DVB-T2

V lednu 2020 odstartovala hlavní vlna vypínání vysílacích sítí DVB-T. Postupně bude nový DVB-T2 systém nahrazen po celém území ČR.

Jak zapojit set-top box DVB-T2

Set-top box s anténou propojíte pomocí koaxiálního kabelu. S televizí ho následně propojíte skrze SCART kabel (starší TV) nebo HDMI kabel (novější TV). Následně stačí set-top box jen naladit.

Nejlepší set-top boxy

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 4.3 (97 hlasů)

Autor článku

Petr Jaroněk
Petr Jaroněk

Psaní je můj koníček i práce, které se věnuju už skoro patnáct let. Když zrovna netrápím klávesnici, věnuju se hudbě, sportu, literatuře, historii, vaření, cestování – a lecčemu z toho samozřejmě ideálně s rodinou, která se mi utěšeně rozrůstá. LinkedIn

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář