Nejlepší samozavlažovací květináče : recenze a rady jak vybrat

Každý z nás si rád vyzdobí svůj byt nebo zahradu krásnými květinami. Často se však stane, že zapomeneme rostlinky z nejrůznějších důvodů zalít a malér je na světe. V nejlepším případě to znamená pomalejší růst a seschnutí několika listů, v tom nejhorším musíme celý obsah truhlíku vyhodit. Právě tomuto pomáhají zabránit samozavlažovací květináče.

Vzhledem k tomu, že se jedná o doposud ne úplně probádaný segment trhu, rozhodli jsme se pro vás připravit následující text. V něm vám poradíme, jak takový produkt správně vybrat a představíme trojici nejlepších výrobků, jež můžete v současnosti na trhu zakoupit.

Nejlepší samozavlažovací květináče

Plastia Samozavlažovací Květináč Doppio

G21 Samozavlažovací květináč Combi

Lechuza Květináč Balconera Cottage

Plastia Samozavlažovací Květináč Doppio

G21 Samozavlažovací květináč Combi mini červený 40cm

Lechuza Květináč Balconera Cottage Antracit, 80 cm

Levný základ

Zlatá střední cesta

Pro náročné

KLADY

Nízká cena

Zajímavé provedení

Nízká hmotnost

Výraznější rozměry

Možnost použití v interiéru i exteriéru

Odolnost materiálu

Vysoká úroveň zpracování

Vyndavací vnitřní vložka

Odolnost proti povětrnostním podmínkám

Snadné zavěšení

ZÁPORY

Plastový materiál

Plastový materiál

Vyšší cena

Značná cena

SHRNUTÍ

Levná varianta pro vnitřní použití, která i dost vydrží, ale neudělá doma příliš velkou parádu

Výborně zpracovaný výrobek pro všechny, kteří chtějí květináče používat venku i uvnitř a nevadí jim plast

Výrobek nejvyšší kvality, který potěší i náročnější zákazníky. Vzhled, kvalita materiálu i celkové provedení jsou na vynikající úrovni

POROVNEJTE CENY

POROVNEJTE CENY

POROVNEJTE CENY

Recenze: Plastia Samozavlažovací Květináč Doppio – 14×20 cm

Materiál: plast | Délka: 20 cm | Šířka: 14 cm | Výška: 13 cm | Hmotnost: 160 g | Přibližná cena: 70 Kč

KLADY:
 • Nízká cena
 • Zajímavé provedení
 • Nízká hmotnost

ZÁPORY:
 • Plastový materiál

První výrobek našeho přehledu pochází z dílny firmy Plastia. Samozavlažovací květináč Plastia Doppio v zelenobílém provedení boduje zejména svým zajímavým designem.

Hlavní devízou květináče je jeho nízká cena, která nedosahuje ani 100 Kč. Není problém vybavit celou domácnost květináči v jednotném barevném a designovém provedení, aniž by byl výrazně zatížen domácí rozpočet. Nízká hmotnost přispívá ke snadnému přenášení květináče podle potřeby, ačkoliv je k údaji potřeba připočítat váhu dolité vody.

Produkt je vyroben z plastu, což je jeho nejvýraznějším nedostatkem. Za požadovanou cenu se však nic jiného očekávat nedá. Kvalita použitého materiálu je však poměrně uspokojivá, takže se nemusíte bát, že by truhlík vlivem teplot nebo tlaku praskl. Do exteriéru se však v žádném případě nehodí.

Květináč Plastia Doppio představuje ideální volbu pro všechny, kteří nechtějí za tento sortiment utrácet příliš mnoho peněz. Vlastnosti i designové provedení jsou navíc pro použití uvnitř více než uspokojivé.

Zjistit cenu >>

Recenze: G21 Samozavlažovací květináč Combi mini červený 40 cm

Materiál: plast | Délka: 40 cm | Šířka: 18 cm | Výška: 18 cm | Hmotnost: 1 kg | Přibližná cena: 800 Kč

KLADY:
 • Výraznější rozměry
 • Možnost použití v interiéru i exteriéru
 • Odolnost materiálu

ZÁPORY:
 • Plastový materiál
 • Vyšší cena

G21 Samozavlažovací květináč Combi o průměru 40 cm se řadí do zlatého průměru. Za danou cenu nabízí vynikající vlastnosti, které zaručují jeho univerzální použití.

Velkou výhodou jsou rozměry, umožňující umístění větších rostlin. Použitý plast je velmi odolný proti dešti i UV záření, takže je možné květináč používat jak v interiéru, tak exteriéru. Můžete sladit vzhled obalů rostlin umístěných uvnitř i venku.

Právě fakt, že je produkt vyroben z plastu je jeho velkou nevýhodou. Za cenu dosahující 800 Kč by totiž zákazník mohl očekávat použití trochu luxusnějšího materiálu jako je keramika či ratan. Mnohým se zcela jistě nebude pozdávat ani cena, protože v případě, že je květin v domácnosti více, může se nákup jednotných květináčů nepříjemně prodražit.

Sečteno a podrženo, květináč G21 představuje zlatou střední cestu. Jedná se o vrchol mezi plastovými květináči, ale stále je to „pouze“ ten plast. I když kvalitní a použitelný prakticky kdekoliv.

Zjistit cenu >>

Recenze: Lechuza Květináč Balconera Cottage Antracit, 80 cm

Materiál: ratan | Délka: 80 cm | Šířka: 15 cm | Výška: 19 cm | Hmotnost: 3 kg | Přibližná cena: 1 100Kč

KLADY:
 • Vysoká úroveň zpracování
 • Vyndavací vnitřní vložka
 • Odolnost proti povětrnostním podmínkám
 • Snadné zavěšení

ZÁPORY:
 • Značná cena

Posledním výrobek, který si v rámci našeho přehledu představíme, pochází z dílny společnosti Lechuza. Kvatináč Balconera Cottage v antracitové barvě se řadí mezi to nejlepší, co je možné v současné době na trhu zakoupit.

Základem je perfektně zpracovaný materiál, který nabízí velkou odolnost proti jakýmkoliv povětrnostním vlivům. Zároveň se můžete těšit na oku lahodící designové provedení, které svou elegancí zapadne prakticky kamkoliv. Praktická vnitřní vložka dělí prostor na dvě části pro umístění menších rostlin. V případě potřeby ji ovšem lze vytáhnout a vnitřní prostor zvětšit. Výhodou je i jednoduché zavěšení.

Jediným výraznějším nedostatkem zůstává poměrně značný finanční obnos, jenž je nutné za pořízení výrobku zaplatit. Ten je ovšem vyvážen jeho perfektními vlastnostmi a elegantním vzhledem.

Slova za hodně peněz hodně muziky plně vystihuje květináč Balconera Cottage. I když cena není nejnižší, vyplatí se, protože vydrží dlouhá léta a díky svému designu zapadne do zahrad i domácností.

Zjistit cenu >>

Zpět na obsah ↑

Nejprodávanější květináče a truhlíky podle Heureky

Zpět na obsah ↑

Jak správně vybrat samozavlažovací květináče?

Při nákupu je vhodné brát ohled zejména na použitý materiál a designové provedení květináče. Dobré je se zaměřit i na rozměr a tvar květináče.

Proč kupovat samozavlažovací květináč?

Na otázku, proč vlastně samozavlažovací květinář kupovat by si měli odpovědět všichni zájemci. Hlavním rozdílem oproti klasickým truhlíkům je přítomnost nádoby na vodu, která se stará o pravidelné zavlažování rostliny. Představuje  dobrou volbu pro zákazníky, kteří často cestují a nemohou svým rostlinkám věnovat pravidelnou a intezivní péči.

Druhým podstatným benefitem je i fakt, že rostlina přijímá vodu podle potřeby podobně jako v přírodě. Přirozenější proces zavlažování samozřejmě přispívá růstu flóry a zásadním způsobem snižuje rizika uhnití vlivem sucha nebo naopak příliš vydatného zavlažování.

Kritéria výběru

Použitý materiál

V současné době se na trhu vyskytuje celá řada materiálových provedení květináčů. Těmi nejběžnějšími jsou plast, keramika, porcelán a nerez. Následující tabulka poskytuje přehled nejdůležitějších materiálů a seznam jejich výhod a nevýhod:

Materiál květináče Klady Zápory
Plast Nízká cena, různá barevný provedení Nižší životnost a odolnost
Keramika, porcelán Zajímavý design, vyšší odolnost Vyšší cena
Nerez Luxusní a elegantní design, velká odolnost Vysoká cena, vhodné spíše jen do moderně zařízených domácností
Ratan Moderní a elegantní vzhled, univerzální použití Vysoká cena, nižší odolnost proti povětrnostním vlivům

Kromě produktů uvedených v tabulce se ještě můžeme setkat s dřevěnými květináči. Ty jsou však vhodné spíše do exteriéru, kde není funkce samozavlažování zapotřebí. Méně časté a velmi nákladné jsou i výrobky ze zinku, které se řadí mezi naprostou špičku co do vlastností.

Designové provedení

Vzhledem k tomu, že květiny jsou zásadním doplňkem každé domácnosti, je třeba se orientovat i podle jejich designového provedení. V současné době je nabídka natolik široká, že uspokojí požadavky prakticky každého zákazníka. Štíhlé moderní linie, imitace dřeva, ale i keramická klasika, to všechno můžete zakoupit.

Totéž platí i o barvě. Především plastové a keramické modely umožňují volbu z široké palety barev a odstínů. Bez problémů si tak můžete vše přizpůsobit provedení své kuchyně.

Rozměr a tvar

Při nákupu květináče je dobré v prvé řadě zvážit, jak velké rostliny v nich budou vysázeny a tomu přizpůsobit volbu rozměrů a tvaru. Obvykle se můžeme setkat s několika standardními rozměry, se kterými vás blíže seznámí následující tabulka:

Průměr Výška Použití
10–15 cm 10–15 cm Výsev osiv a pěstování drobných pokojových rostlin
15–20 cm 25 cm Pro rostliny s prostorově výraznými kořeny
30–40 cm 25 cm Pro středně velké pokojové rostliny (lopatkovec)
Nad 40 cm 25 cm Pro rostliny velkých rozměrů či stromky (dracena, fíkus)

Velikost jednotlivých truhlíků se obvykle odvíjí od jejich délky, přičemž výška a šířka zůstávají stejné.

V některých případech může důležitou roli sehrát i tvar. Klasickými čtverci nebo obdélníky neurazíte nikdy, kruhové květináče jsou pak zajímavější a vynikají lépe využitým vnitřním prostorem bez rohů.

Nejprodávanější květináče a truhlíky podle Heureky