ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce
Menu

Nejlepší pleťové masky roku 2020

Datum 4.7.2019 Odborná redakce Odborná redakce

Stres, pracovní nasazení a přibývající léta nechávají na pokožce nesmazatelné stopy. Naštěstí na trhu máme nepřeberné množství pleťových masek, které pomáhají pleť vyživovat a udržovat zdravou, jemnou a bez vrásek. V následujícím recenzi vám představíme trojici nejlepších a kvalitou ověřených produktů, jež je možné v současné době na trhu zakoupit.

  Nejlepší pleťové masky

  Bioderma Sensibio Soothing Mask 75 mlVICHY Aqualia Masque Nuit 75 mlJuvena Specialist Moisture Plus Gel Mask 75 ml
  Bioderma Sensibio Soothing Mask 75 mlVICHY Aqualia Masque Nuit 75 mlJuvena Specialist Moisture Plus Gel Mask 75 ml
  Levný základZlatá střední cestaPro náročné
  KLADYNízká cena
  Skvělá hydratace
  Zklidnění pleti
  Kvalitní hydratace
  Snadné roztírání
  Příjemná vůně
  Nealergizující
  Účinná v malém množství
  Skvělá hydratace
  Uklidňující účinek
  ZÁPORYPrvní aplikace je nepříjemnáVyšší cena
  Méně vhodné na mastnou pleť
  Vyšší cena
  SHRNUTÍLevná hydratační maska pro méně citlivou pleť, bez jakýchkoliv konzervačních látek a parfémůEfektivní a příjemně aromatizovaná pleťová maska, která rozjasní jakoukoliv pleťKosmetický přípravek, dostupný za poměrně vysokou cenu, jenž však vydrží dlouhou dobu
  POROVNAT CENYPOROVNAT CENYPOROVNAT CENY

  Recenze: Bioderma Sensibio Soothing Mask 75 ml

  Typ: hydratační | Pro druh pleti: smíšená, normální | Obsahuje parfém: ne | Obsahuje konzervační látky: ne | Přibližná cena: 290 Kč

  Klady
  • Nízká cena
  • Skvělá hydratace
  • Zklidnění pleti
  Zápory
  • První aplikace je nepříjemná

  Prvním kosmetickým přípravkem našeho přehledu je hydratační maska Bioderma Sensibio Soothing Mask o objemu 75 ml. Vhodná je zejména pro smíšené a normální pleti, jímž dodává zdravý vzhled a lesk.

  Velkou výhodou je nízká cena, za níž zákazník dostane výrobek známé a ověřené značky. Zlepšení je možné pozorovat již po několika dnech od první aplikace, a kromě vyživení pokožky dojde i k jejímu viditelnému zklidnění. K tomu všemu přispívá i absence konzervačních látek a parfémů, čímž je jen podtrženo její určení pro jedince s citlivou pletí.

  První aplikace bývá obvykle nepříjemná, na což je zapotřebí se připravit. Pokožka obvykle lehce zrudne a pálí nebo svědí. Další použití přípravku je však již bezproblémové, i když se pocity mohou opakovat v případě přestávek.

  Bioderma Sensibio Soothing Mask poskytne tolik požadované uklidnění napjaté pleti a postará se o její hydrataci. Díky tomu bude zaručeno její zdraví a skvělý vzhled.

  Recenze: VICHY Aqualia Masque Nuit 75 ml

  Typ: hydratační | Pro druh pleti: všechny | Obsahuje parfém: ano | Obsahuje konzervační látky: ne | Přibližná cena: 500 Kč

  Klady
  • Kvalitní hydratace
  • Snadné roztírání
  • Příjemná vůně
  • Nealergizující
  Zápory
  • Vyšší cena
  • Méně vhodné na mastnou pleť

  Také VICHY Aqualia Masque Nuit 75 ml patří mezi hydratační pleťové masky. Vhodná je pro jakýkoliv typ pleti, jelikož obsahuje látky, z nichž si každá pokožka vezme něco pro sebe.

  Významnou výhodou je vysoká efektivita aktivních látek, jež pleť hydratují po první aplikaci. Krém se snadno roztírá a udržuje si svou konzistenci dlouhodobě, takže není třeba se obávat, že by časem hrudkovatěl. Parfémy zaručují jemnou a příjemnou vůni, ale jejich přítomnost nevede k podráždění kůže alergiků, pro něž je maska vhodná taktéž.

  Zásadnějším nedostatkem je poměrně vysoká cena, jelikož mnozí nebudou ochotni zaplatit 500 Kč za 75 ml kosmetického přípravku. Výtvor též není příliš vhodný na mastnou pleť, ačkoliv je určen pro všechny typy pokožek. Přítomnost silně hydratačních látek totiž vede k tomu, že se mastnota ještě více zesiluje.

  Produkt ověřené firmy VICHY vyniká zvláště svou univerzálností, jelikož může být užíván prakticky všemi ženami bez ohledu na stav jejich pleti.

  Recenze: Juvena Specialist Moisture Plus Gel Mask 75 ml

  Typ: hydratační | Pro druh pleti: všechny | Obsahuje parfém: ne | Obsahuje konzervační látky: ne | Přibližná cena: 750 Kč

  Klady
  • Účinná v malém množství
  • Skvělá hydratace
  • Uklidňující účinek
  Zápory
  • Vyšší cena

  Poslední krém, jenž si představíme, je Juvena Specialist Mopisture Plus Gel Mask o objemu 75 ml. Stejně jako v předcházejících případech jde o hydratační kosmetický přípravek vhodný pro všechny typy pleti.

  Pleťová maska zaručuje vynikající účinnost již v malém množství, takže 75 ml vydrží při šetrném užívání skutečně dlouho. Hydratační a uklidňující účinky jsou vynikající a pozitivní projevy je možné pozorovat již po několika aplikacích. Absence jakýchkoliv konzervantů i parfémů zajistí, že přípravek bude snadnou využitelný i alergiky.

  Jediným výraznějším nedostatkem zůstává poněkud vysoká cena, kterou je nutné za výrobek zaplatit. Vydrží sice dlouho, ale ne každá žena je ochotna zaplatit 750 Kč za kosmetiku.

  Výrobek od firmy Juvena je určen náročným zákaznicím, požadujícím vysokou efektivitu bez ohledu na zaplacenou cenu.

  Nejprodávanější pleťové masky podle Heureky

  Jak správně vybrat pleťovou masku?

  Dvěma základními kritérii pro výběr té správné pleťové masky jsou typ pleti a účel, k jakému je pořizována. Neméně je vhodné zkontrolovat složení výrobku a vzhledem k tomu, že se jedná o kosmetický přípravek, podstatnou roli hraje i jeho značka.

  Kritéria výběru

  Účel použití masky

  Před nákupem kosmetického přípravku je dobré zvážit účel jeho použití. Na trhu je možné se totiž setkat s maskami hydratačními, regeneračními či čisticími. Každá z nich je vhodná pro jinou příležitost. Následující tabulka poskytuje informace o využití daných druhů pleťových masek:

  Druh pleťové maskyVyužití
  HydratačníPro suchou a svraštělou kůži
  RegeneračníProti vráskám a projevům stárnutí kůže
  ČisticíVyčištění pleti od akné, černých pupínků či mastnoty

  Především regenerační masky by měly být aplikovány kromě obličeje i na krk. I na něm se totiž stárnutí může projevovat velmi výrazně. Obecně též platí, že pro dosažení požadovaného efektu je zapotřebí krém nanášet pravidelně.

  Typy pleti

  Druhým kritériem, jež je nutné zjistit ještě před samotným nákupem, je typ pleti. V současné době jsou rozlišovány tři základní druhy pleti podle vzhledu a vlastností, a to normální, suchá a smíšená. Každá z nich vyžaduje rozdílnou péči, a tedy i složení kosmetických přípravků.

  Druhá tabulka našeho přehledu je věnována charakteristickým znakům jednotlivých pletí a potřebám, které mají na čisticí přípravky:

  Typ pletiVzhledCo potřebuje
  NormálníJemná, hladká, dobře vypadající, bez mastnoty a černých pupínkůDenní péči pro udržení mladistvého a úplného vzhledu
  SucháHrubá na dotek, vytváří šupinky, napjatá, snadno podrážděná teplotními výkyvyČastou hydrataci a přísun lipidů
  SmíšenáČástečně suchá a částečně naopak příliš mastnáKosmetické přípravky se složením speciálně uzpůsobeným typu pleti

  Složení

  Podstatným kritériem, ovlivňujícím šetrnost kosmetického přípravku, je jeho složení. To bývá standardně uvedeno na balení a obsahuje výpis všech látek, jež se v daném preparátu nacházejí. Použité ingredience by měly být ve valné většině přírodního charakteru. To je obzvlášť zásadní u přípravků určených pro citlivější pokožky, protože jakákoliv umělá substrakce může vyvolávat alergickou reakci.

  Značka

  Vyplatí se při výběru toho správného přípravku brát v potaz i jeho značku. Vzhledem k tomu, že se jedná o péči o oblast obličeje, může každý přehmat při nákupu zanechat nepříjemné stopy. Proto se vyplatí vyhýbat se produktům neznámých značek, jež většinou obsahují levné umělé náhražky místo účinných přírodních látek.

  Naproti tomu výrobci jako Garnier, Nivea, L´Oreál či privátní značky známých osobností nabízejí certifikované výrobky, u nichž je jejich skutečný obsah jasně daný a ověřený.

  Nejprodávanější pleťové masky podle Heureky

  Sdílejte článek

  Ohodnoťte článek

  Celkové hodnocení: 3.0 (2 hlasy)

  Autor článku

  Odborná redakce
  Odborná redakce

  Redaktoři webu ChytrýVýběr.cz vám pomáhají s výběrem toho správného produktu. Na základě odborných testů a uživatelských recenzí doporučují nejlepší produkty z široké škály kategorií. Více informací >>

  Podobné články