Nejlepší pleťové masky roku 2018 – recenze a tipy pro výběr

Každá žena si chce uchovávat mladistvý vzhled po celou dobu svého života. Stres, pracovní nasazení a přibývající léta však nechávají na pokožce nesmazatelné stopy. Právě proto je možné na trhu zakoupit pleťové masky, pomáhající pleť vyživovat a udržovat zdravou, jemnou a bez vrásek.

V následujícím článku vám představíme trojici nejlepších produktů, jež je možné v současné době na trhu zakoupit. Zároveň nabídneme tradiční várku rad a tipů, jak se na dnes zcela přeplněném trhu neztratit a koupit ten správný výrobek.

Nejlepší pleťové masky

Bioderma Sensibio Soothing Mask 75 ml

VICHY Aqualia Masque Nuit 75 ml

Juvena Specialist Moisture Plus Gel Mask 75 ml

Bioderma Sensibio Soothing Mask Zklidňující hydratační maska pro citlivou pleť 75 ml

VICHY Aqualia Masque Nuit 75 ml

Juvena Specialist Moisture Plus Gel Mask Gelová pleťová maska 75 ml

Levný základ

Zlatá střední cesta

Pro náročné

KLADY

Nízká cena

Skvělá hydratace

Zklidnění pleti

Kvalitní hydratace

Snadné roztírání

Příjemná vůně

Nealergizující

Účinná v malém množství

Skvělá hydratace

Uklidňující účinek

ZÁPORY

První aplikace je nepříjemná

Vyšší cena

Méně vhodné na mastnou pleť

Vyšší cena

SHRNUTÍ

Levná hydratační maska pro méně citlivé pleti, bez jakýchkoliv konzervačních látek a parfémů

Efektivní a příjemně aromatizovaná pleťová maska, která rozjasní jakoukoliv pleť

Kosmetický přípravek, dostupný za poměrně vysokou cenu, jenž však vydrží dlouhou dobu

POROVNEJTE CENY

POROVNEJTE CENY

POROVNEJTE CENY

Recenze: Bioderma Sensibio Soothing Mask 75 ml

Typ: hydratační | Pro druh pleti: smíšená, normální | Obsahuje parfém: ne | Obsahuje konzervační látky: ne | Přibližná cena: 290 Kč

KLADY:
 • Nízká cena
 • Skvělá hydratace
 • Zklidnění pleti

ZÁPORY:
 • První aplikace je nepříjemná

Prvním kosmetickým přípravkem našeho přehledu je hydratační maska Bioderma Sensibio Soothing Mask o objemu 75 ml. Vhodná je zejména pro smíšené a normální pleti, jímž dodává zdravý vzhled a lesk.

Velkou výhodou je nízká cena, za níž zákazník dostane výrobek známé a ověřené značky. Zlepšení je možné pozorovat již po několika dnech od první aplikace, a kromě vyživení pokožky dojde i k jejímu viditelnému zklidnění. K tomu všemu přispívá i absence konzervačních látek a parfémů, čímž je jen podtrženo její určení pro jedince s citlivou pletí.

První aplikace bývá obvykle nepříjemná, na což je zapotřebí se připravit. Pokožka obvykle lehce zrudne a pálí nebo svědí. Další použití přípravku je však již bezproblémové, i když se pocity mohou opakovat v případě přestávek.

Bioderma Sensibio Soothing Mask poskytne tolik požadované uklidnění napjaté pleti a postará se o její hydrataci. Díky tomu bude zaručeno její zdraví a skvělý vzhled.

Zjistit cenu >>

Recenze: VICHY Aqualia Masque Nuit 75 ml

Typ: hydratační | Pro druh pleti: všechny | Obsahuje parfém: ano | Obsahuje konzervační látky: ne | Přibližná cena: 500 Kč

KLADY:
 • Kvalitní hydratace
 • Snadné roztírání
 • Příjemná vůně
 • Nealergizující

ZÁPORY:
 • Vyšší cena
 • Méně vhodné na mastnou pleť

Také VICHY Aqualia Masque Nuit 75 ml patří mezi hydratační pleťové masky. Vhodná je pro jakýkoliv typ pleti, jelikož obsahuje látky, z nichž si každá pokožka vezme něco pro sebe.

Významnou výhodou je vysoká efektivita aktivních látek, jež pleť hydratují po první aplikaci. Krém se snadno roztírá a udržuje si svou konzistenci dlouhodobě, takže není třeba se obávat, že by časem hrudkovatěl. Parfémy zaručují jemnou a příjemnou vůni, ale jejich přítomnost nevede k podráždění kůže alergiků, pro něž je maska vhodná taktéž.

Zásadnějším nedostatkem je poměrně vysoká cena, jelikož mnozí nebudou ochotni zaplatit 500 Kč za 75 ml kosmetického přípravku. Výtvor též není příliš vhodný na mastnou pleť, ačkoliv je určen pro všechny typy pokožek. Přítomnost silně hydratačních látek totiž vede k tomu, že se mastnota ještě více zesiluje.

Produkt ověřené firmy VICHY vyniká zvláště svou univerzálností, jelikož může být užíván prakticky všemi ženami bez ohledu na stav jejich pleti.

Zjistit cenu >>

Recenze: Juvena Specialist Moisture Plus Gel Mask 75 ml

Typ: hydratační | Pro druh pleti: všechny | Obsahuje parfém: ne | Obsahuje konzervační látky: ne | Přibližná cena: 750 Kč

KLADY:
 • Účinná v malém množství
 • Skvělá hydratace
 • Uklidňující účinek

ZÁPORY:
 • Vyšší cena

Poslední krém, jenž si představíme, je Juvena Specialist Mopisture Plus Gel Mask o objemu 75 ml. Stejně jako v předcházejících případech jde o hydratační kosmetický přípravek vhodný pro všechny typy pleti.

Pleťová maska zaručuje vynikající účinnost již v malém množství, takže 75 ml vydrží při šetrném užívání skutečně dlouho. Hydratační a uklidňující účinky jsou vynikající a pozitivní projevy je možné pozorovat již po několika aplikacích. Absence jakýchkoliv konzervantů i parfémů zajistí, že přípravek bude snadnou využitelný i alergiky.

Jediným výraznějším nedostatkem zůstává poněkud vysoká cena, kterou je nutné za výrobek zaplatit. Vydrží sice dlouho, ale ne každá žena je ochotna zaplatit 750 Kč za kosmetiku.

Výrobek od firmy Juvena je určen náročným zákaznicím, požadujícím vysokou efektivitu bez ohledu na zaplacenou cenu.

Zjistit cenu >>

Zpět na obsah ↑

Nejprodávanější pleťové masky podle Heureky

Zpět na obsah ↑

Jak správně vybrat pleťovou masku?

Dvěma základními kritérii pro výběr té správné pleťové masky jsou typ pleti a účel, k jakému je pořizována. Neméně je vhodné zkontrolovat složení výrobku a vzhledem k tomu, že se jedná o kosmetický přípravek, podstatnou roli hraje i jeho značka.

Kritéria výběru

Účel použití masky

Před nákupem kosmetického přípravku je dobré zvážit účel jeho použití. Na trhu je možné se totiž setkat s maskami hydratačními, regeneračními či čisticími. Každá z nich je vhodná pro jinou příležitost. Následující tabulka poskytuje informace o využití daných druhů pleťových masek:

Druh pleťové masky Využití
Hydratační Pro suchou a svraštělou kůži
Regenerační Proti vráskám a projevům stárnutí kůže
Čisticí Vyčištění pleti od akné, černých pupínků či mastnoty

Především regenerační masky by měly být aplikovány kromě obličeje i na krk. I na něm se totiž stárnutí může projevovat velmi výrazně. Obecně též platí, že pro dosažení požadovaného efektu je zapotřebí krém nanášet pravidelně.

Typy pleti

Druhým kritériem, jež je nutné zjistit ještě před samotným nákupem, je typ pleti. V současné době jsou rozlišovány tři základní druhy pleti podle vzhledu a vlastností, a to normální, suchá a smíšená. Každá z nich vyžaduje rozdílnou péči, a tedy i složení kosmetických přípravků.

Druhá tabulka našeho přehledu je věnována charakteristickým znakům jednotlivých pletí a potřebám, které mají na čisticí přípravky:

Typ pleti Vzhled Co potřebuje
Normální Jemná, hladká, dobře vypadající, bez mastnoty a černých pupínků Denní péči pro udržení mladistvého a úplného vzhledu
Suchá Hrubá na dotek, vytváří šupinky, napjatá, snadno podrážděná teplotními výkyvy Častou hydrataci a přísun lipidů
Smíšená Částečně suchá a částečně naopak příliš mastná Kosmetické přípravky se složením speciálně uzpůsobeným typu pleti

Složení

Podstatným kritériem, ovlivňujícím šetrnost kosmetického přípravku, je jeho složení. To bývá standardně uvedeno na balení a obsahuje výpis všech látek, jež se v daném preparátu nacházejí. Použité ingredience by měly být ve valné většině přírodního charakteru. To je obzvlášť zásadní u přípravků určených pro citlivější pokožky, protože jakákoliv umělá substrakce může vyvolávat alergickou reakci.

Značka

Vyplatí se při výběru toho správného přípravku brát v potaz i jeho značku. Vzhledem k tomu, že se jedná o péči o oblast obličeje, může každý přehmat při nákupu zanechat nepříjemné stopy. Proto se vyplatí vyhýbat se produktům neznámých značek, jež většinou obsahují levné umělé náhražky místo účinných přírodních látek.

Naproti tomu výrobci jako Garnier, Nivea, L´Oreál či privátní značky známých osobností nabízejí certifikované výrobky, u nichž je jejich skutečný obsah jasně daný a ověřený.

Nejprodávanější pleťové masky podle Heureky