ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce
 • S námi vybíráte chytře již od roku 2016.
Menu
ChytrýVýběr.cz > Sport

Pennyboardy

27. 4. 2023 aktualizováno

S pennyboardem si vychutnáte pohyb na plno. Sepsali jsme pro vás návod na to, jak se v penny boardech vyznat a jak vybrat ten pravý. Navíc zde najdete také test nejoblíbenějších penny boardů. Pokud hledáte kvalitu za rozumnou cenu, tak doporučujeme pennyboard Neon Speedway, který v testu skvěle zabodoval poměrem cena/výkon.

Nejlepší celkově

Stylový a odolný pennyboard, ideální pro jezdce všech dovednostních úrovní.

Nejlepší cena/kvalita

Plastový pennyboard s vysokou nosností. V mnoha atraktivních barvách.

Nejlepší levný

Nejlepší levný pennyboard. Nízká váha, malé rozměry, protiskluzový povrch.

Nejlepší pennyboardy

Recenze D-Street Cruiser 23″ Stripes – Nejlepší penny board i pro dospělé

Recenze D-Street Cruiser 23" Stripes – Nejlepší penny board i pro dospěléVítěz testuChytrýVyběr.cz Pro náročné

Rozměr desky: 57,2 × 15,2 cm | Deska: Polypropylene (PP) special formula | Průměr koleček: 59 mm | Tvrdost koleček: 83A | Ložiska: Abec-5 Uhlíková ocel | Trucky: 3″ hliníkové | Hmotnost: 1,87 kg | Nosnost: 90 kg | Přibližná cena: 1 500 Kč

Klady
 • Stylový design
 • Vhodný pro všechny úrovně jezdců
 • Přírodní materiál
Zápory
 • Omezená nosnost
 • Menší výběr barevných variant

D-street Cruiser 23″ Stripes je skvělý pennyboard, který upoutá pozornost svým atraktivním designem. Tento cruiser je vhodný pro jezdce všech úrovní, od začátečníků až po zkušené jezdce. Je osazen hliníkovými 3″ podvozky a kolečky o průměru 59mm s tvrdostí 83a, což zajišťuje plynulou a stabilní jízdu.

Deska je vyrobena z kvalitního plastu s rozměry 23″ x 5,8″, na horní části je vystouplá protiskluzová část, která zlepšuje stabilitu při jízdě. Pennyboard je dostupný ve dvou velikostech a několika barevných variantách, což umožňuje vybrat si styl, který vám nejvíce vyhovuje.

S celkovou hmotností pouhých 2,24 kg a nosností až 90 kg je tento pennyboard ideální pro pohodlné projížďky po městě, stezkách a parcích. Díky svým vlastnostem a kvalitnímu provedení je D-street Cruiser 23″ Stripes skvělou volbou pro ty, kteří hledají spolehlivý a stylový pennyboard.

Recenze Sulov Neon Speedway – odolný pennyboard pro každého

Nejlepší pennyboard SULOV NEON SPEEDWAY 22 test a recenze Zlatý střed

Rozměr desky: 55,88 × 15,24 cm | Deska: PP | Průměr koleček: 60 mm | Tvrdost koleček: 85A | Ložiska: ABEC 7 | Trucky: slitina hliníku | Hmotnost: 2,1 kg | Nosnost: 100 kg | Přibližná cena: 1100 Kč

Klady
 • Vysoká nosnost
 • Velký výběr barev
Zápory
 • Mírně vyšší hmotnost

Pennyboard Sulov Neon Speedway zaujme svým retro designem, nebo širokou škálou různých barevných provedení. Jde o model vhodný pro děti, čemuž odpovídají i klasické rozměry desky, které jsou 55,88 × 15,24 cm, tedy standartních 22 palců.

Určený je jak pro větší děti, tak i pro dospělé, což ukazuje celková nosnost, která má hodnotu celých 100 kilogramů. Zvládne tudíž i vyšší zátěž a přesto zůstává velmi malý a lehký. Pokud jde o hmotnost, tak ta je 1,8 kg. Tento typ je jako stvořený pro bezproblémovou jízdu kdekoliv ve městě.

Kolečka mají rozměry 60 x 45 milimetrů a jejich tvrdost je označena ukazatelem 85 A. Nechybí ani kvalitní ložiska, která mají označení ABEC 7 a zajistí bezproblémovou jízdu po opravdu dlouhou dobu. Velký výběr barev ho předurčuje k širokému využití pro holku i pro kluka.

Recenze Worker Sunbow Spitfire 22″ – levný malý skateboard pro děti

Nejlepší pennyboard WORKER Sunbow Spitfire 22 test a recenze Levný základ

Rozměr desky: 58 × 15 cm | Deska: PP | Průměr koleček: 54 mm | Tvrdost koleček: 82A | Ložiska: ABEC 7 | Trucky: slitina hliníku | Hmotnost: 1,85 kg | Nosnost: 90 kg | Přibližná cena: 1 000 Kč

Klady
 • Zajímavý design
 • Nízká váha
Zápory
 • Plastová deska

WORKER Sunbow Spitfire 22″ je plastový pennyboard, který je vyroben tak, aby napodoboval maskování bojových letadel. Rozměry desky jsou 58 x 15 cm a hmotnost penynboardu je 1,85 kg.

Deska je vyrobena z kvalitního PP plastu a je doplněna protiskluzovými mřížkami. Díky tomu na nich noha skvěle drží i s vlhkou podrážkou. Trucky mají rozměr 3″ a jsou vyrobeny ze slitiny hliníku a jsou doplněny lakovanými prvky.

Kolečka jsou vyrobena z PU gumy a jejich tvrdost je 82A. Usazena jsou v ložiscích ABEC 7. Pennyboard má nosnost až 90 kg, takže se hodí i pro těžší jedince. Je tedy dpbrým dopravním prostředkem do města pro děti i většinu dospělých.

Nejlepší skateboardové komplety podle Heureky

Co je pennyboard?

Penny board je dětská alternativa klasického skateboardu, který zná jistě každý. Dnes se již běžně penny board označuje jako dětský skateboard nebo cruiser skate. Penny board milují jak chlapci, tak dívky. Oproti skateboardu se liší především tím, že je nejen menší ale také lehčí. Díky tomu s ním děti mohou snadno manipulovat a jízda na penny boardu je pro ně opravdovým zážitkem.

Pennyboard je určený určen zejména pro jízdu ve městě. Díky svým malým rozměrům a nízké hmotnosti jej lze velmi snadno přenášet například v batohu nebo ve školní tašce. I proto se stal nepostradatelným parťákem mnoha dětí i dospělých po celém světě.

Jak vybrat pennyboard

Pro začátečníky se doporučuje vybírat pennyboard s delší deskou, která nabídne lepší stabilitu a tím pádem i větší bezpečnost. Obecně ale lze říci, že jízdu na pennyboardu, cruiser board nebo elektrickém penny boardu zvládne každý již po pár minutách zkoušení.

Delší deska se často označuje jako kicktail cruiser a v podstatě se jedná o zmenšenou verzi longboardu. Nejčastěji je tato deska dlouhá 22“, což odpovídá 56 cm. Deska se dnes vyrábí převážně z odolných plastů nebo vinylu ale setkat se můžete i s deskami ze dřeva.

Každý penny board je pak vybaven kovovými trucky nebo-li podvozky a velkými gumovými kolečky. Kolečka jsou nejčastěji vyrobena z kvalitní gumy, která zvládá pohyb i po náročnějším terénu.

Náš tip

Jízdu na pennyboardu si nejlépe vychutnáte v kvalitních teniskách na skate.

U každého pennyboardu by měla být uvedena jeho nosnost. Ta záleží vždy na typu použitého materiálu a u kvalitních výrobků může být až do 100 kg. Ovšem pozor, některé pennyboardy mají nostost mnohem nižší. Proto si vždy nostnost konkrétního pennyboardu ověřte u prodejce.

Pennyboardy bývají “vylepšeny” různými designovými prvky a některé jsou osazeny dokonce i zabudovaný m reproduktorem nebo LED páskami a podsvícením pomocí diod.

Při výběru penny boardu byste měli brát zřetel nejen na materiál a velikost desky ale také na velikost a tvrdost koleček, typ ložiska, nebo celkovou hmotnost. Zajímat by vás měly i specifické vlastnosti konkrétního pennyboardu.

Nejlepší pennyboard neon test a recenze

Na co se zaměřit při výběru pennyboardu

Jak už jsme uvedli výše, pennyboard se často označuje jako dětský skateboard. Někteří lidé jej zase označují jako cruiser skate. Takto je třeba k němu i přistupovat. Pokud vybíráte penny board či skateboard pro děti, je nutné zohlednit několik parametrů, které s výběrem jako takovým přímo souvisí. Případně můžete nakoupit jednotlivé díly a skate si sami sestavit. Pojďme se společně podívat podrobněji, nač se zaměřit při výběru pennyboardu.

Materiál skateboardu

Při výběru penny boardu se zaměřte na materiál, ze kterého je vyrobena samotná deska. Nejčastěji se setkáte s penny boardy s plastovou deskou. Ta bývá vyrobena obvykle z kvalitního PP (polypropylen). Tento materiál je jak odolný, tak pružný a zároveň poměrně lehký.

Z dalších méně častých materiálů můžeme zmínit například dřevo (čínský nebo kanadský javor), bambus a také vinyl. Desky vyrobené z těchto materiálů jsou o něco kvalitnější, než desky z PP a lépe vypadají, ale jsou také zpravidla dražší.

Rozměry pennyboardů

Nejvíc zastoupené jsou v obchodech pennyboardy s rozměrem desky 22“, což odpovídá 56 cm. Penny board s tímto rozměrem je nejběžnějším typem a je doslova univerzální. Hodí se tak pro většinu typů postav. Jeho krátká délka umožňuje snadné přenášení a jednoduchou manipulaci.

Setkat se ale můžete i s delší variantou, kterou je penny board o délce 27“, což odpovídá 72 cm. Tento typ pennyboardu je stabilnější a je ideální pro úplné začátečníky. Nevýhodou může být právě jeho větší rozměr, díky čemuž se nepřenáší tak snadno.

Co se týká šířky pennyboardu, tak ta je nejčastěji v rozmezí 10 – 15 cm, podle místa měření na desce. U větších modelů potom zase platí, že mohou být i širší.

Kolečka na pennyboardech

Kolečka jsou jedním z klíčových parametrů, na který byste se měli při výběru pennyboardu zaměřit. Jsou v kontaktu se samotným podkladem a zajišťují plynulý pohyb pennyboardu po zemi. Podstatnou roli tak hraje tvrdost koleček a materiál, ze kterého jsou vyrobena. Kolečka z měkčích materiálů zajistí pohodlněji jízdu i na ne zcela dokonalém terénu, kdy lépe absorbují nerovnosti. Mohou být však náchylnější na poškození a opotřebení.

S kolečky z tvrdšího materiálu není jízda tak pohodlná ale zase tolik netrpí na opotřebení. Hodí se pro zkušenější jezdce, kteří chtějí s penny boardem provádět různé triky a chtějí jezdit poněkud “agresivněji”. Tvrdost koleček se označuje číslem a písmenem. Zlomovou hodnotou je 80A. Nižší hodnota čísla znamená měkkost, větší pak znamená naopak vyšší tvrdost.

Dále se zaměřte také na velikost koleček. Velká část penny boardů, se kterými se můžete na e-shopech setkat, má kolečka o průměru 60 mm. Větší kolečka poskytnou větší rychlost a stabilitu na hrubém povrchu, na druhou stranu mají menší počáteční zrychlení a rozjezd může být tedy fyzicky náročnější.

Ložiska u pennyboardů

S kolečky velmi úzce souvisí také použitá ložiska, kterými je penny board osazen. Ložiska se navzájem liší zejména přesností. Jak se v ložiscích vyznat? Řiďte se symbolem ABEC, který je doplněn číslem. Čím je číslo vyšší, tím přesnější ložiska jsou a tím lépe se kolečka budou otáčet. Rozsah přesnosti se pohybuje v rozmezí ABEC 1 – 15. Obecně lze říci, že ložiska by měla mít hodnotu alespoň ABEC 5.

Náš tip

Chcete se vozit bez námahy? Možná by vás mohly zaujmout i hoverboardy z naší další recenze

Hmotnost penny boardů

Hmotnost má velký vliv na mobilitu penny boardu a náročnost jeho přenášení. Nejčastěji se setkáte s pennyboardy o hmotnosti v rozmezí od 1,5 do 1,9 kg. Samozřejmě můžete narazit také na lehčí pennyboardy a nebo naopak na těžší, které váží i víc jak 2 kila. Před nákupem pennyboardu si tedy uvědomte, jestli jej budete často přenášet a zda-li je tedy pro vás jeho hmotnost důležitým faktorem. Pokud budete penny board přenášet v batohu, tak vybírejte mezi těmi lehčími.

Nosnost cruiser skate

Nosnost penny boardů se liší od jejich určení. Pennyboardy pro malé děti mohou mít nosnost okolo 40 kg. Nejčastěji se ale v českých e-shopech setkáte s pennyboardy s nosností kolem 80 kg. Ovšem výjimkou nejsou ani penny boardy s nosností do 100 kg, které disponují robustnější konstrukcí a lepší stabilitou.

Další vlastnosti

Dalšími parametry při výběru penny boardu jsou jeho bonusové vlastnosti. Některé svítící penny boardy mohou být osazeny LED páskami a nebo mohou mít reproduktor pro poslech hudby během jízdy. Hudbu můžete často pouštět buď z SD karty a nebo přes Bluetooth z telefonu. Nebo můžete sáhnout po dražších produktech a vybrat si rovnou elektrický pennyboard.

Kde penny board koupit

V Česku najdete několik specializovaných e-shopů, kde lze pennyboardy zakoupit. Doporučujeme se poohlédnout ve sportovních obchodech, například inSPORTline. Velkou nabídku naleznete také na Alze.

Nejlepší penny boardy kde koupit

Nejoblíbenější značky pennyboardů

Sulov

Značka Sulov za poslední roky rozšířila své portfolio produktů na nejrůznější sporty. Skateboardy a penny boardy tudíž nejsou žádným překvapením. Pennyboardy Sulov se vyznačují kvalitou za více než přátelskou cenu.

sulov logoOxelo

Ozelo je již legendární značka kolobězek, longboardů a pennyboardů. Je typická svým propracovaným designem a výběrem prvotřídních materiálů při zachování tradice výroby. Penny board Oxelo je odolný, pevný a zároveň lehký.

oxelo logo

Ceny penny boardů

Do 1 000 Kč

Levné pennyboardy jsou určené zejména pro začátečníky. Jsou tu pro všechny, kdo nejezdí moc často, nebo si chtějí jízdu jen vyzkoušet Za tuto cenu obvykle nenabídnou kvalitní ložiska a ani kolečka mnoho nevydrží. Pokud chcete jezdit často, poohlédněte se po skateboardu ve vyšší cenové kategorii.

Od 1 000 do 2 000 Kč

Mezi výrobky střední kategorie už si vyberou i náročnější zákazníci. Pennyboardy nad 1 000 Kč už nabízejí kvalitní svezení, větší výdrž koleček a vyšší nosnost vhodnou i pro dospělé. Za tuto cenu si můžete vybrat i model se svítícími kolečky nebo kvalitní protiskluzovou plochou do vlhkého počasí.

Nad 2 000 Kč

Pennyboardy v cenové hladině nad 2 000 kč mají jednoznačně nejvyšší kvalitu. Jsou osazeny kvalitními ložisky a výrobce k nim často dodává i náhradní kolečka. Kromě dlouhé výdrže mohou často nabídnout také další vychytávky jako LED pásky, reproduktory a podobně.

Oblíbené skateboardové komplety

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 4.3 (21 hlasů)

Autor článku

Bohumil Rosička
Bohumil Rosička

Bohouš je šéfredaktor s více než 15 lety zkušeností v oblasti prodeje a e-commerce. Jeho zájem o nejnovější technologické pokroky a trendy mu umožňuje zajímavě popisovat vlastnosti produktů a sdílet cenné poznatky se čtenáři. Ve svém volném čase se věnuje rodině, literatuře a studiu nových dovedností. Má velký zájem o svět sci-fi a fantasy a rád tráví čas hraním deskových her se svými přáteli a rodinou. LinkedIn

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář