ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce
 • S námi vybíráte chytře již od roku 2016.
Menu
>

Nejlepší ohřívače kojeneckých lahví 2024 – recenze a návod jak vybrat

Málokterý rodič si dokáže představit péči o dítě bez praktického pomocníka, ohřívače kojeneckých lahví. S jeho pomocí už nebudete nikdy muset utěšovat hladové dítě, které čeká na ohřátí příkrmu. Dražší přístroje se vyznačují multifunkčním provedením. Nejen že ohřívají, rovněž udržují stabilní teplotu nebo nahrazují sterilizátor, který lahve před použitím dokonale vyčistí. Nejlepší ohřívač kojeneckých lahví pak nahrazuje kuchyňského robota připravujícího přesnídávky a oblíbené pyré.

Nejlepší celkově

Pokročilý ohřívač lahví, který využijete nejen doma, ale i na cestách. Je lehký, ohřívá rychle a snadno se ovládá.

Nejlepší poměr cena/kvalita

Ohřívač s LCD displejem a ukazatelem aktuální teploty. Rychle ohřívá a jednoduše se používá.

Nejlepší levný (do 700 Kč)

Levný ohřívač kojeneckých lahví se třemi funkcemi pro ohřev a sterilizaci.

Nejlepší ohřívače dětských lahví

Recenze NUK Thermo Express Plus – pokročilý ohřívač lahví domů i na cesty

NUK Thermo Express Plus – pokročilý ohřívač domů i na cesty Pro náročné

Druh: ohřívač | LCD displej: ne | Přibližná cena: 1 400 Kč

Klady
 • Jednoduché ovládání
 • Domů i do auta
 • Kontrolka ohřívání
 • Automatické vypnutí
 • Ochrana proti přehřátí
Zápory
 • Teplotu nastavujete množstvím vody

Pokud pravidelně ohříváte mléko, určitě se vyplatí investovat do spolehlivého zařízení, jakým je právě NUK Thermo Express Plus. Tento ohřívač se hodí pro různé tvary lahví a sklenic, které z něho pak snadno vyjmete pomocí košíčku. Pro dosažení ideální teploty mléka a jiného jídla pro děti vám stačí 90 vteřin. Po zahřátí se přístroj automaticky sám vypne. Také má vnitřní ochranu proti přehřátí. Jeho chod můžete přehledně kontrolovat na světelné diodě.

Na NUK Thermo Express Plus vás určitě mile překvapí jednoduchost ovládání a skladnost. Hodí se nejen pro domácí ohřev, ale také na cesty. Snadno se přenáší a v případě, že ho budete chtít používat v autě, je součástí balení také redukce na 12 V. Stačí jen změnit režim „doma“ na režim „v autě“. V takovém případě se samozřejmě doba ohřevu kvůli slabšímu výkonu prodlouží.

Ohřev v NUK Thermo Express Plus probíhá pomocí vody. Díky tomu je rovnoměrný a šetrný. Tento systém má však i své nevýhody. Je třeba najít a udržovat správnou hladinu vody pro objem vaší lahvičky. Rozhodně by neměla klesnout pod 11 ml. Pro správnou funkčnost také bude nutné pravidelně odstraňovat případný usazený vodní kámen.

Recenze Beurer JBY52 – Nejlepší ohřívač na lahve v poměru cena/kvalita

Beurer JBY52 – Nejlepší ohřívač na lahve v poměru cena kvalita Zlatý střed

Druh: ohřívač | LCD displej: ano | Přibližná cena: 1 100 Kč

Klady
 • Nízká pořizovací cena
 • LCD displej
 • Jednoduché používání
 • Rychlé ohřívání
 • Ukazatel aktuální teploty
 • Kompaktní rozměry
Zápory
 • Chybí zvuková signalizace
 • Český návod není součástí balení

Malý, ale účinný ohřívač kojeneckých lahví, který si své místo vydobude v každé moderní domácnosti s malým miminkem. Pokud přesně takový hledáte, určitě vás osloví model značky Beurer JBY52. Jako první vás na něm zaujme cena, která je překvapivě nízká.

Pohodlné užívání zajišťuje praktický LDC displej, na němž můžete snadno a rychle zkontrolovat, na jakou teplotu lahev právě ohříváte. Z uživatelských recenzí je zřejmé, že se přístroj chlubí opravdu jednoduchým používáním. Nadto je konstruován tak, aby na kuchyňské lince zabíral co nejméně místa. Vzhledem ke kompaktním rozměrům je ideální na cestování. Vejde se do každého malého zavazadla.

Oproti levnějším konkurentům dokáže lahev ohřát velmi rychle, takže si nemusíte lámat hlavu s příkrmem pro dítě, s ohřívačem bude totiž kdykoliv připraven k okamžité konzumaci. Samozřejmostí je kompatibilita se všemi druhy lahví a funkce automatického vypnutí bránící přehřátí pokrmu.

Nevýhodami ohřívače kojeneckých lahví Beurer JBY52 je chybějící zvuková signalizace a chybějící český návod, který není součástí balení.

Recenze Bayby BBW 2000  – Nejlepší levný ohřívač dětských lahví (do 500 Kč)

Ohřívač kojeneckých lahví Bayby BBW 2000 – recenze a test Levný základ

Druh: ohřívač | Displej: ne | Přibližná cena: 500 Kč

Klady
 • Ovládá tři funkce
 • Jednoduchá manipulace
 • Výběr ze tří teplot
 • Nízká cena
Zápory
 • Pouze základní funkce

Ohřívač kojeneckých lahví můžete na trhu najít i za velmi nízkou cenu. Příkladem jednoduchého, ale zdravotně nezávadného a kvalitního ohřívače, je tento Bayby BBW 2000. Je vybaven třemi funkcemi, z nichž je jedna vhodná na ohřívání lahví a druhá na ohřívání masových a zeleninových příkrmů ve skleničkách. Na závěr můžete ohřívač použít i pro sterilizování dudlíků a saviček tak, že ho naplníte vodou, která následně dudlíky sterilizuje.

Pro ohřev si můžete vybrat ze tří teplot podle toho, jaký moc teplé chcete mléko mít. Nemusíte tak komplikovaně přemýšlet nad tím, jakou teplotu zvolit, zkrátka si vyberete jen jednu z možností. Ohřívat můžete na 40°, 70° nebo 100° C.

Samozřejmostí je zdravotní nezávadnost ohřívačky mléka, takže se nemusíte obávat o zdraví svého miminka. Stačí-li vám jednoduché funkce a základní ovládání, určitě bude pro vás tento ohřívač ideální a budete ho hojně používat.

Recenze Topcom 301 3v1 – levná alternativa k ohřevu lahví pro děti

Ohřívač kojeneckých lahví Topcom 301 3v1 – levná alternativa

Druh: ohřívač | Displej: ne | Přibližná cena: 630 Kč

Klady
 • Nízká pořizovací cena
 • Možnost nastavení výšky teploty
 • Kompaktní rozměry
 • Dobrá manipulace
 • Jednoduché ovládání
 • Tichý provoz
 • Perfektní skladnost
Zápory
 • Chybí časovač
 • Ohřev je pomalejší
 • Absence zvukové signalizace
 • Přívodní šňůra je kratší

Plánujete-li ušetření práce při ohřívání dětských příkrmů, ale nechcete za přístroj utrácet mnoho peněz, věnujte pozornost ohřívači kojeneckých lahví značky Topcom 301 3v1. Koupí tohoto přístroje do vaší domácnosti přibydou hned tři funkce najednou. V první řadě s jeho pomocí můžete ohřívat dětské lahve a ušetřit si tak čas při péči o vaše dítě. Využívat ho však lze jako přihřívač, který dokáže udržet požadovanou teplotu lahve. Poslední funkcí je sterilizátor, který lahve před použitím rychle, efektivně a hlavně důkladně vyčistí. Vy tak budete mít jistotu, že miminku dopřáváte jen to nejlepší.

Ohřívač je kompatibilní se všemi typy dětských lahviček. Součástí balení je praktický odšťavňovač, díky němuž můžete připravovat čerstvé šťávy, miska a odměrka na vodu s ryskou. Majitelé malých bytů a kuchyní potýkající se s věčným nedostatkem místa jistě ocení jeho kompaktní rozměry a perfektní skladnost, kvůli které se vejde i na tu nejmenší pracovní desku. Všichni rodiče si ho zamilují pro jeho tichý provoz, maminky nadchne jednoduché čištění.

Ohřívač dětských lahví Topcom 301 3v1 má ale rovněž svá negativa. Dle uživatelských recenzí je problematická absence časovače a chybějící zvukové signalizace. Méně příjemný může být i pomalejší ohřev a kratší přívodní šňůra.

Nejprodávanější ohřívače lahví podle Heureky

Jak vybrat ohřívač kojeneckých lahví

Moderní doba přináší moderní věci. Zatímco dříve musely maminky zdlouhavě ohřívat dětské lahve v hrnci s teplou vodou, dnes k těmto účelům slouží praktické a oblíbené ohřívače kojeneckých lahví. Na trhu jich je celá řada. Vybírat můžete mezi obyčejnými, multifunkčními nebo kombinovanými, s nimiž dostane zároveň i sterilizátor lahví. Vše záleží pouze na vás a vašich potřebách.

Výhody ohřívačů kojeneckých lahví

Mezi největší výhody ohřívačů patří jednoduchá obsluha, kterou zvládne opravdu každý, dále pak rychlý a efektivní provoz. V neposlední řadě dokážou na rozdíl od mikrovlnné trouby mléko v lahvi ohřívat stoprocentně rovnoměrně. Kromě mléka v nich můžete ohřívat i přesnídávky či zeleninová pyré, která děti milují. Samozřejmostí ohřívačů je vybavení termostatem, takže nemusíte teplotu neustále hlídat a zkoušet. Přístroj vám jídlo ohřeje přesně tak, jak má.

Kromě všech výše uvedených výhod mají ohřívače ještě jednu, tou je skvělá manipulace a přenositelnost. Jsou ideálními pomocníky na cesty a dovolené. Nemusíte s sebou vozit neskladný hrnec na vodu, stačí sbalit ohřívač, a o vaše miminko bude skvěle postaráno i mimo pohodlí domova. Cestujete-li opravdu často, doporučujeme vybírat modely mající v příslušenství i adaptér do auta. Ohřívat můžete pohodlně během jízdy, aniž byste museli dělat přestávky.

Náš tip

Také si můžete přečíst zajímavou recenzi na nejlepší dětské pleny,  odsávačky mléka nebo si prohlédnout tipy na nejlepší dětské chůvičky.

Jak ohřívačka na mléko funguje?

Pokud koupi ohřívače teprve plánujete a nevíte, jak tyto přístroje fungují, budete potěšeni. Jejich obsluha je totiž velmi jednoduchá. Do přístroje vložíte naplněnou lahev, nastavíte požadovanou teplotu ohřevu a máte hotovo. Už jen čekáte, než se lahev nahřeje. Na konec procesu vás většina ohřívačů upozorní akustickým nebo jiným signálem.

Lepší modely dokonce dokážou udržovat optimální teplotu mléka po delší dobu, takže máte jídlo pro dítě kdykoliv připraveno k okamžitému použití. Ani rozmrazování není pro tyhle automatické pomocníky problém. Tuhle funkci ocení především maminky, které spojují péči o miminko s náročnou prací. Jídlo mohou předpřipravit do mrazáku a ten, kdo dítě právě hlídá, ho pouze rozmrazí v ohřívači. Maminka má jistotu, že její dítě jí to, co mu připravila.

Sterilizátor je užitečný

Účinný sterilizátor se v posledních letech stává nezbytnou součástí výbavy a péče o miminko. Používá se k dezinfekci dětských lahví nebo dudlíků. Samotná sterilizace je proces, při němž se ničí všechny nebezpečné bacily a mikroby, které mohou být pro novorozence fatální. Vzhledem k nevyvinuté imunitě je jejich organismus velmi náchylný k jakýmkoliv infekcím.

Pokud se lahvička s mlékem důkladně nevyčistí, miminko mohou postihnout úporné průjmy, které jsou vzhledem ke slabému imunitnímu systému nebezpečné. Doporučujeme proto vybírat takové ohřívače kojeneckých lahví, které funkcí sterilizátoru disponují. Pomocí nich si ušetříte spoustu času vyvářením lahví v hrnci, a zbude vám tak více času pro vás a vaše dítě.

Nejprodávanější ohřívače lahví podle Heureky

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 4.7 (99 hlasů)

Autor článku

Adéla Švédová
Adéla Švédová

Být členem Chytrého Výběru pro mě znamená výhodu v tom, že si můžu udělat představu o aktuální situaci na trhu s různým zbožím. Nemusí totiž být jednoduché se v ní vyznat a všichni se snažíme své peníze co nejlépe investovat. Je radost předávat získané informace dál. Facebook

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář