Nejlepší ohřívače dětských lahví – recenze a tipy jak vybrat

Málokterý moderní rodič si dokáže představit péči o dítě bez praktického pomocníka zvaného ohřívač dětských lahví. S jeho pomocí už nebudete nikdy muset utěšovat hladové dítě, které čeká na ohřátí příkrmu. S moderními ohřívači je jídlo téměř okamžitě připraveno ke konzumaci.

Dražší přístroje se vyznačují multifunkčním provedením. Nejen že ohřívají, rovněž udržují stabilní teplotu nebo nahrazují sterilizátor, který lahve před použitím dokonale vyčistí. Ty nejlepší pak nahrazují kuchyňského robota připravujícího přesnídávky a oblíbené chutné pyré.

Nejlepší ohřívače dětských lahví

Topcom Ohřívač láhví 301 3v1

Beurer Ohřívač kojeneckých lahví JBY52

Babymoov multifunkční přístroj Nutribaby

Topcom Ohřívač láhví 301 3v1

Beurer Ohřívač kojeneckých lahví JBY52

Babymoov multifunkční přístroj Nutribaby

Levný základ

Zlatá střední cesta

Pro náročné

KLADY

Nízká pořizovací cena

Možnost nastavení výšky teploty

Kompaktní rozměry

Dobrá manipulace

Jednoduché ovládání

Tichý provoz

Perfektní skladnost

Nízká pořizovací cena

LDC displej

Jednoduché používání

Rychlé ohřátí

Ukazatel aktuální teploty

Kompaktní rozměry

Multifunkční přístroj

Značná úspora času přípravy pokrmu

Snadná obsluha

Velký objem nádoby

Robustní provedení

Možnost zdravého vaření v páře

ZÁPORY

Chybí časovač

Ohřev je pomalejší

Absence zvukové signalizace

Přívodní šňůra je kratší

 

Chybí zvuková signalizace

Český návod není součástí balení

Vysoká pořizovací cena

Větší rozměry

SHRNUTÍ

Levný ohřívač lahví s možností nastavení výšky teploty. Dobře se s ním manipuluje a má kompaktní rozměry. Nevýhodami jsou chybějící časovač, pomalejší ohřev a kratší přívodní šňůra.

Ohřívač lahví pro středně náročné rodiče. Je vybaven LCD displejem a ukazatelem aktuální teploty. Rychle ohřívá a jednoduše se používá. Nevýhodami je chybějící český návod a zvuková signalizace.

Multifunkční kuchyňský pomocník, ale především vynikající ohřívač dětských lahví. Ušetří čas, snadno se obsluhuje a má velký objem nádoby.

POROVNEJTE CENY

POROVNEJTE CENY

POROVNEJTE CENY

Recenze: Topcom 301 3v1

Druh: ohřívač | Displej: ne | Přibližná cena: 500 Kč

KLADY:
 • Nízká pořizovací cena
 • Možnost nastavení výšky teploty
 • Kompaktní rozměry
 • Dobrá manipulace
 • Jednoduché ovládání
 • Tichý provoz
 • Perfektní skladnost

ZÁPORY:
 • Chybí časovač
 • Ohřev je pomalejší
 • Absence zvukové signalizace
 • Přívodní šňůra je kratší

Plánujete-li ušetření práce při ohřívání dětských příkrmů, ale nechcete za přístroj utrácet mnoho peněz, věnujte pozornost ohřívači dětských lahví značky Topcom 301 3v1. Koupí tohoto přístroje do vaší domácnosti přibudou hned tři funkce najednou. V první řadě s jeho pomocí můžete ohřívat dětské lahve a ušetřit si tak čas při péči o vaše dítě. Využívat ho však lze jako přihřívač, který dokáže udržet požadovanou teplotu lahve. Poslední funkcí je sterilizátor, který lahve před použitím rychle, efektivně a hlavně důkladně vyčistí. Vy tak budete mít jistotu, že miminku dopřáváte jen to nejlepší.

Ohřívač je kompatibilní se všemi typy dětských lahviček. Součástí balení je praktický odšťavňovač, díky němuž můžete připravovat čerstvé šťávy, miska a odměrka na vodu s ryskou. Majitelé malých bytů a kuchyní potýkající se s věčným nedostatkem místa jistě ocení jeho kompaktní rozměry a perfektní skladnost, kvůli které se vejde i na tu nejmenší pracovní desku. Všichni rodiče si ho zamilují pro jeho tichý provoz, maminky nadchne jednoduché čištění.

Ohřívač dětských lahví Topcom 301 3v1 má ale rovněž svá negativa. Dle uživatelských recenzí je problematická absence časovače a chybějící zvukové signalizace. Méně příjemný může být i pomalejší ohřev a kratší přívodní šňůra.

Zjistit cenu >>

Recenze: Beurer JBY52

Druh: ohřívač | LCD displej: ano | Přibližná cena: 800 Kč

KLADY:
 • Nízká pořizovací cena
 • LCD displej
 • Jednoduché používání
 • Rychlé ohřívání
 • Ukazatel aktuální teploty
 • Kompaktní rozměry

ZÁPORY:
 • Chybí zvuková signalizace
 • Český návod není součástí balení

Malý, ale účinný ohřívač dětských lahví, který si své místo vydobude v každé moderní domácnosti s malým miminkem. Pokud přesně takový hledáte, určitě vás osloví model značky Beurer JBY52. Jako první vás na něm zaujme cena, která je překvapivě nízká.

Pohodlné užívání zajišťuje praktický LDC displej, na němž můžete snadno a rychle zkontrolovat, na jakou teplotu lahev právě ohříváte. Z uživatelských recenzí je zřejmé, že se přístroj chlubí opravdu jednoduchým používáním. Nadto je konstruován tak, aby na kuchyňské lince zabíral co nejméně místa. Vzhledem ke kompaktním rozměrům je ideální na cestování. Vejde se do každého malého zavazadla. Oproti levnějším konkurentům dokáže lahev ohřát velmi rychle, takže si nemusíte lámat hlavu s příkrmem pro dítě, s ohřívačem bude totiž kdykoliv připraven k okamžité konzumaci. Samozřejmostí je kompatibilita se všemi druhy lahví a funkce automatického vypnutí bránící přehrátí pokrmu.

Nevýhodami ohřívače dětských lahví Beurer JBY52 je chybějící zvuková signalizace a chybějící český návod, který není součástí balení.

Zjistit cenu >>

Recenze: Babymoov multifunkční přístroj Nutribaby

Druh: ohřívač | LCD displej: ano | Parní: ano | Přibližná cena: 2 800 Kč

KLADY:

 • Multifunkční přístroj
 • Značná úspora času přípravy pokrmu
 • Snadná obsluha
 • Velký objem nádoby
 • Robustní provedení
 • Možnost zdravého vaření v páře

ZÁPORY:

 • Vysoká pořizovací cena
 • Větší rozměry

Často a pravidelně svým dětem ohříváte lahvičky s jídlem, ale zároveň toužíte po multifunkčním přístroji, který v kuchyni zastane mnoho práce? Právě jste ho našli. Jmenuje se Babymoov multifunkční přístroj Nutribaby a ocení ho každý starostlivý rodič. Je perfektním pomocníkem při dodržování zásad zdravého životního stylu.

Co všechno multifunkční přístroj od Babymoov umí? Mixovat, rozmrazovat, ohřívat, či sterilizovat. Obzvláště zastánci zdravé výživy navíc ocení možnost přípravy jídel v páře. S její pomocí uvaříte zeleninu, maso a další dobroty bez přidaného tuku s množstvím potřebných vitamínů.

Pro jednoduchou a rychlou obsluhu slouží přehledný digitální displej a akustické upozornění s funkcí automatického vypnutí. Vzhledem k velkému objemu nádoby v přístroji ohřejete a sterilizujete i několik lahví najednou.

Nevýhodami multifunkčního ohřívače lahví Nutribaby jsou vysoká pořizovací cena a větší rozměry, které na menší kuchyňské lince mohou překážet.

Zjistit cenu >>

Zpět na obsah ↑

Nejprodávanější sterilizátory a ohřívače lahví podle Heureky

Zpět na obsah ↑

Jak vybrat ohřívač dětských lahví

Moderní doba přináší moderní věci. Zatímco dříve musely maminky zdlouhavě ohřívat dětské lahve v hrnci s teplou vodou, dnes k těmto účelům slouží praktické a oblíbené ohřívače dětských lahví. Na trhu jich je celá řada. Vybírat můžete mezi obyčejnými, multifunkčními nebo kombinovanými, s nimiž dostane zároveň i sterilizátor lahví. Vše záleží pouze na vás a vašich potřebách.

Výhody ohřívačů dětských lahví

Mezi největší výhody ohřívačů patří jednoduchá obsluha, kterou zvládne opravdu každý, dále pak rychlý a efektivní provoz. V neposlední řadě dokážou na rozdíl od mikrovlnné trouby mléko v lahvi ohřívat stoprocentně rovnoměrně. Kromě mléka v nich můžete ohřívat i přesnídavky či zeleninová pyré, která děti milují. Samozřejmostí ohřívačů je vybavení termostatem, takže nemusíte teplotu neustále hlídat a zkoušet. Přístroj vám jídlo ohřeje přesně tak, jak má.

Kromě všech výše uvedených výhod mají ohřívače ještě jednu, tou je skvělá manipulace a přenositelnost. Jsou ideálními pomocníky na cesty a dovolené. Nemusíte s sebou vozit neskladný hrnec na vodu, stačí sbalit ohřívač, a o vaše miminko bude skvěle postaráno i mimo pohodlí domova. Cestujete-li opravdu často, doporučujeme vybírat modely mající v příslušenství i adaptér do auta. Ohřívat můžete pohodlně během jízdy, aniž byste museli dělat přestávky.

Jak ohřívače fungují?

Pokud koupi ohřívače teprve plánujete a nevíte, jak tyto přístroje fungují, budete potěšeni. Jejich obsluha je totiž velmi jednoduchá. Do přístroje vložíte naplněnou lahev, nastavíte požadovanou teplotu ohřevu a máte hotovo. Už jen čekáte, než se lahev nahřeje. Na konec procesu vás většina ohřívačů upozorní akustickým nebo jiným signálem.

Lepší modely dokonce dokážou udržovat optimální teplotu mléka po delší dobu, takže máte jídlo pro dítě kdykoliv připraveno k okamžitému použití. Ani rozmrazování není pro tyhle automatické pomocníky problém. Tuhle funkci ocení především maminky, které spojují péči o miminko s náročnou prací. Jídlo mohou předpřipravit do mrazáku a ten, kdo dítě právě hlídá, ho pouze rozmrazí v ohřívači. Maminka má jistotu, že její dítě jí to, co mu připravila.

Sterilizátor je užitečný

Účinný sterilizátor se v posledních letech stává nezbytnou součástí výbavy a péče o miminko. Používá se k dezinfekci dětských lahví nebo dudlíků. Samotná sterilizace je proces, při němž se ničí všechny nebezpečné bacily a mikroby, které mohou být pro novorozence fatální. Vzhledem k nevyvinuté imunitě je jejich organismus velmi náchylný k jakýmkoliv infekcím.

Pokud se lahvička s mlékem důkladně nevyčistí, miminko mohou postihnout úporné průjmy, které jsou vzhledem ke slabému imunitnímu systému nebezpečné. Doporučujeme proto vybírat takové ohřívače dětských lahví, které funkcí sterilizátoru disponují. Pomocí nich si ušetříte spoustu času vyvářením lahví v hrnci, a zbude vám tak více času pro vás a vaše dítě.

Nejprodávanější sterilizátory a ohřívače lahví podle Heureky