ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce
Menu

Nejlepší ohřívače dětských lahví 2021 – recenze a návod jak vybrat

Datum 7.4.2020 Odborná redakce Odborná redakce

Málokterý rodič si dokáže představit péči o dítě bez praktického pomocníka zvaného ohřívač dětských lahví. S jeho pomocí už nebudete nikdy muset utěšovat hladové dítě, které čeká na ohřátí příkrmu.

Dražší přístroje se vyznačují multifunkčním provedením. Nejen že ohřívají, rovněž udržují stabilní teplotu nebo nahrazují sterilizátor, který lahve před použitím dokonale vyčistí. Ty nejlepší pak nahrazují kuchyňského robota připravujícího přesnídávky a oblíbené pyré.

Nejlepší celkově

Pokročilý ohřívač lahví, který využijete nejen doma, ale i na cestách. Je lehký, ohřívá rychle a snadno se ovládá.

Nejlepší poměr cena/kvalita

Ohřívač s LCD displejem a ukazatelem aktuální teploty. Rychle ohřívá a jednoduše se používá.

Nejlepší levný (do 700 Kč)

Levný ohřívač lahví s možností nastavení výšky teploty. Dobře se s ním manipuluje a má kompaktní rozměry.

1Nejlepší ohřívače dětských lahví

Recenze NUK Thermo Express Plus – pokročilý ohřívač domů i na cesty

Recenze NUK Thermo Express Plus Pro náročné

Druh: ohřívač | LCD displej: ne | Přibližná cena: 1 000 Kč

Klady
 • Jednoduché ovládání
 • Domů i do auta
 • Kontrolka ohřívání
 • Automatické vypnutí
 • Ochrana proti přehřátí
Zápory
 • Teplotu nastavujete množstvím vody

Pokud pravidelně ohříváte mléko, určitě se vyplatí investovat do spolehlivého zařízení, jakým je právě NUK Thermo Express Plus. Tento ohřívač se hodí pro různé tvary lahví a sklenic, které z něho pak snadno vyjmete pomocí košíčku. Pro dosažení ideální teploty mléka a jiného jídla pro děti vám stačí 90 vteřin. Po zahřátí se přístroj automaticky sám vypne. Také má vnitřní ochranu proti přehřátí. Jeho chod můžete přehledně kontrolovat na světelné diodě.

Na NUK Thermo Express Plus vás určitě mile překvapí jednoduchost ovládání a skladnost. Hodí se nejen pro domácí ohřev, ale také na cesty. Snadno se přenáší a v případě, že ho budete chtít používat v autě, je součástí balení také redukce na 12 V. Stačí jen změnit režim „doma“ na režim „v autě“. V takovém případě se samozřejmě doba ohřevu kvůli slabšímu výkonu prodlouží.

Ohřev v NUK Thermo Express Plus probíhá pomocí vody. Díky tomu je rovnoměrný a šetrný. Tento systém má však i své nevýhody. Je třeba najít a udržovat správnou hladinu vody pro objem vaší lahvičky. Rozhodně by neměla klesnout pod 11 ml. Pro správnou funkčnost také bude nutné pravidelně odstraňovat případný usazený vodní kámen.

Recenze: Beurer JBY52 – Nejlepší ohřívač v poměru cena/kvalita

Beurer Ohřívač kojeneckých lahví JBY52 Zlatý střed

Druh: ohřívač | LCD displej: ano | Přibližná cena: 650 Kč

Klady
 • Nízká pořizovací cena
 • LCD displej
 • Jednoduché používání
 • Rychlé ohřívání
 • Ukazatel aktuální teploty
 • Kompaktní rozměry
Zápory
 • Chybí zvuková signalizace
 • Český návod není součástí balení

Malý, ale účinný ohřívač dětských lahví, který si své místo vydobude v každé moderní domácnosti s malým miminkem. Pokud přesně takový hledáte, určitě vás osloví model značky Beurer JBY52. Jako první vás na něm zaujme cena, která je překvapivě nízká.

Pohodlné užívání zajišťuje praktický LDC displej, na němž můžete snadno a rychle zkontrolovat, na jakou teplotu lahev právě ohříváte. Z uživatelských recenzí je zřejmé, že se přístroj chlubí opravdu jednoduchým používáním. Nadto je konstruován tak, aby na kuchyňské lince zabíral co nejméně místa. Vzhledem ke kompaktním rozměrům je ideální na cestování. Vejde se do každého malého zavazadla.

Oproti levnějším konkurentům dokáže lahev ohřát velmi rychle, takže si nemusíte lámat hlavu s příkrmem pro dítě, s ohřívačem bude totiž kdykoliv připraven k okamžité konzumaci. Samozřejmostí je kompatibilita se všemi druhy lahví a funkce automatického vypnutí bránící přehrátí pokrmu.

Nevýhodami ohřívače dětských lahví Beurer JBY52 je chybějící zvuková signalizace a chybějící český návod, který není součástí balení.

Recenze: Topcom 301 3v1 – Nejlepší levný ohřívač (do 700 Kč)

Topcom Ohřívač láhví 301 3v1 Levný základ

Druh: ohřívač | Displej: ne | Přibližná cena: 630 Kč

Klady
 • Nízká pořizovací cena
 • Možnost nastavení výšky teploty
 • Kompaktní rozměry
 • Dobrá manipulace
 • Jednoduché ovládání
 • Tichý provoz
 • Perfektní skladnost
Zápory
 • Chybí časovač
 • Ohřev je pomalejší
 • Absence zvukové signalizace
 • Přívodní šňůra je kratší

Plánujete-li ušetření práce při ohřívání dětských příkrmů, ale nechcete za přístroj utrácet mnoho peněz, věnujte pozornost ohřívači dětských lahví značky Topcom 301 3v1. Koupí tohoto přístroje do vaší domácnosti přibudou hned tři funkce najednou. V první řadě s jeho pomocí můžete ohřívat dětské lahve a ušetřit si tak čas při péči o vaše dítě. Využívat ho však lze jako přihřívač, který dokáže udržet požadovanou teplotu lahve. Poslední funkcí je sterilizátor, který lahve před použitím rychle, efektivně a hlavně důkladně vyčistí. Vy tak budete mít jistotu, že miminku dopřáváte jen to nejlepší.

Ohřívač je kompatibilní se všemi typy dětských lahviček. Součástí balení je praktický odšťavňovač, díky němuž můžete připravovat čerstvé šťávy, miska a odměrka na vodu s ryskou. Majitelé malých bytů a kuchyní potýkající se s věčným nedostatkem místa jistě ocení jeho kompaktní rozměry a perfektní skladnost, kvůli které se vejde i na tu nejmenší pracovní desku. Všichni rodiče si ho zamilují pro jeho tichý provoz, maminky nadchne jednoduché čištění.

Ohřívač dětských lahví Topcom 301 3v1 má ale rovněž svá negativa. Dle uživatelských recenzí je problematická absence časovače a chybějící zvukové signalizace. Méně příjemný může být i pomalejší ohřev a kratší přívodní šňůra.

2Nejprodávanější sterilizátory a ohřívače lahví podle Heureky

3Jak vybrat ohřívač dětských lahví

Moderní doba přináší moderní věci. Zatímco dříve musely maminky zdlouhavě ohřívat dětské lahve v hrnci s teplou vodou, dnes k těmto účelům slouží praktické a oblíbené ohřívače dětských lahví. Na trhu jich je celá řada. Vybírat můžete mezi obyčejnými, multifunkčními nebo kombinovanými, s nimiž dostane zároveň i sterilizátor lahví. Vše záleží pouze na vás a vašich potřebách.

Výhody ohřívačů dětských lahví

Mezi největší výhody ohřívačů patří jednoduchá obsluha, kterou zvládne opravdu každý, dále pak rychlý a efektivní provoz. V neposlední řadě dokážou na rozdíl od mikrovlnné trouby mléko v lahvi ohřívat stoprocentně rovnoměrně. Kromě mléka v nich můžete ohřívat i přesnídavky či zeleninová pyré, která děti milují. Samozřejmostí ohřívačů je vybavení termostatem, takže nemusíte teplotu neustále hlídat a zkoušet. Přístroj vám jídlo ohřeje přesně tak, jak má.

Kromě všech výše uvedených výhod mají ohřívače ještě jednu, tou je skvělá manipulace a přenositelnost. Jsou ideálními pomocníky na cesty a dovolené. Nemusíte s sebou vozit neskladný hrnec na vodu, stačí sbalit ohřívač, a o vaše miminko bude skvěle postaráno i mimo pohodlí domova. Cestujete-li opravdu často, doporučujeme vybírat modely mající v příslušenství i adaptér do auta. Ohřívat můžete pohodlně během jízdy, aniž byste museli dělat přestávky.

Náš tipNáš tip

Také si můžete přečíst zajímavou recenzi na nejlepší dětské pleny a odsávačky mléka.

Jak ohřívače fungují?

Pokud koupi ohřívače teprve plánujete a nevíte, jak tyto přístroje fungují, budete potěšeni. Jejich obsluha je totiž velmi jednoduchá. Do přístroje vložíte naplněnou lahev, nastavíte požadovanou teplotu ohřevu a máte hotovo. Už jen čekáte, než se lahev nahřeje. Na konec procesu vás většina ohřívačů upozorní akustickým nebo jiným signálem.

Lepší modely dokonce dokážou udržovat optimální teplotu mléka po delší dobu, takže máte jídlo pro dítě kdykoliv připraveno k okamžitému použití. Ani rozmrazování není pro tyhle automatické pomocníky problém. Tuhle funkci ocení především maminky, které spojují péči o miminko s náročnou prací. Jídlo mohou předpřipravit do mrazáku a ten, kdo dítě právě hlídá, ho pouze rozmrazí v ohřívači. Maminka má jistotu, že její dítě jí to, co mu připravila.

Sterilizátor je užitečný

Účinný sterilizátor se v posledních letech stává nezbytnou součástí výbavy a péče o miminko. Používá se k dezinfekci dětských lahví nebo dudlíků. Samotná sterilizace je proces, při němž se ničí všechny nebezpečné bacily a mikroby, které mohou být pro novorozence fatální. Vzhledem k nevyvinuté imunitě je jejich organismus velmi náchylný k jakýmkoliv infekcím.

Pokud se lahvička s mlékem důkladně nevyčistí, miminko mohou postihnout úporné průjmy, které jsou vzhledem ke slabému imunitnímu systému nebezpečné. Doporučujeme proto vybírat takové ohřívače dětských lahví, které funkcí sterilizátoru disponují. Pomocí nich si ušetříte spoustu času vyvářením lahví v hrnci, a zbude vám tak více času pro vás a vaše dítě.

Nejprodávanější sterilizátory a ohřívače lahví podle Heureky

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Zatím nikdo neohodnotil, buďte první.

Autor článku

Odborná redakce
Odborná redakce

Redaktoři webu ChytrýVýběr.cz vám pomáhají s výběrem toho správného produktu. Na základě odborných testů a uživatelských recenzí doporučují nejlepší produkty z široké škály kategorií. Více informací >>

Podobné články