ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce
Menu

Nejlepší ergonomická nosítka pro děti 2019

Datum 28.7.2019 Dětské zboží

Dlouhá léta byl jediným způsobem přesunu dětí z místa na místo kočárek. Mnohým maminkám ovšem nevyhovoval pro svou nepraktičnost a omezení vzájemného kontaktu. Proto se v poslední době stále více prosazují šátky a různá nosítka. Manipulace s nimi je mnohem jednodušší a děťátko je navíc pod neustálou kontrolou. A právě ergonomickým nosítkům pro děti je věnován následující text.

S rostoucí poptávkou se samozřejmě vyvíjí i nabídka. V obchodech se dnes vyskytuje celá řada různých výrobků od různých firem. Abyste se při výběru neztratili a zvolili dobře, nabídneme vám trojici těch nejlepších nosítek na trhu. Chybět nemůže ani několik dobře mířených rad, abyste věděli, podle čeho se při nákupu orientovat.

  Nejlepší ergonomická nosítka pro děti

  KiBi modráTula Toddler ArcherErgobaby Omni 360 COOL AIR MESH
  KiBi modráTula Toddler ArcherErgobaby Omni 360 COOL AIR MESH
  Levný základZlatá střední cestaPro náročné
  KLADYNízká cena
  Kvalitní zpracování
  Nastavitelnost
  Zajímavé barevné provedení
  Velký prostor
  Snadná nastavitelnost
  Pohodlné pro dítě i nosiče
  Univerzální použitelnost
  Obrovská míra pohodlí
  Snadná manipulace
  Praktická kapsička
  ZÁPORYAbsence novorozenecké vložky
  Bederní pás není vykrojený
  Složitější zapínání
  Pouze pro starší děti
  Houževnatější materiál
  Vyšší cena
  Neprodyšný materiál
  SHRNUTÍNosítko, vynikající výbornou kvalitou za rozumnou cenu. Sice se nevyhnulo několika drobným konstrukčním chybkám, vysoká úroveň provedení konstrukce však zaručí spokojenostModel pro všechny starší děti, který dodá dostatek prostoru a vysokou nosnost. Snad jen ten vnitřní materiál by mohl být trošku hebčíTo nejlepší, co je možné na trhu koupit. Výrobek můžete používat již od narození až do 3 let. Samozřejmostí je precizní provedení konstrukce a vysoká kvalita materiálu. Jen nosiči se trochu zapotí
  POROVNAT CENYPOROVNAT CENYPOROVNAT CENY

  Recenze: KiBi modrá

  Nosnost: 20 kg | Věkové určení: 3 měsíce – 3 roky | Materiál: 100% bavlna | Přibližná cena: 2 700 Kč

  Klady
  • Nízká cena
  • Kvalitní zpracování
  • Nastavitelnost
  • Zajímavé barevné provedení
  Zápory
  • Absence novorozenecké vložky
  • Bederní pás není vykrojený
  • Složitější zapínání

  Prvním nosítkem našeho přehledu je to vůbec nejoblíbenější – KiBi v modré barvě. Za poměrně nízkou cenu nabízí vynikající parametry, kterými uspokojí i úzkostlivější rodiče.

  Velkou devízou je zejména vysoká úroveň zpracování. Konstrukce včetně popruhů je velice odolná a vydrží i dlouhodobou zátěž. Nikde nic netlačí a pohodlně se nosí. Výhodou je též nastavitelnost, díky níž můžete neustále reagovat na růst své ratolesti. Zajímavé barevné provedení nepůsobí rušivě ani na dítě, ani na nosiče.

  Zásadním nedostatkem je absence novorozenecké vložky. Nosit proto můžete začít až dítě od 4 měsíců věku. Bederní pás není vykrojený, což může vadit při stoupání, kdy je nutné více zvedat nohy. Zpočátku nepříjemně zaskočí složitější zapínání, jež může činit obtíže, pokud se vydáváváte na cestu sami.

  Jestliže hledáte výborně provedené nosítko za rozumnou cenu, našli jste. KiBi je využitelné ve všech podmínkách a můžete si být jistí, že vám vydrží po celou dobu, kdy bude zapotřebí.

  Recenze: Tula Toddler Archer

  Nosnost: 27 kg | Věkové určení: 18 měsíců – 4 roky | Materiál: 100% bavlna | Přibližná cena: 3 800 Kč

  Klady
  • Velký prostor
  • Snadná nastavitelnost
  • Pohodlné pro dítě i nosiče
  Zápory
  • Pouze pro starší děti
  • Houževnatější materiál

  Máte starší dítě a plánujete se s ním vydat na delší procházku? Pak si určitě nezapomeňte vzít s sebou Tula Toddler Archer, nosítko, které je speciální navržené pro starší děti od 18 měsíců věku.

  Kladem je velký prostor a nosnost, odpovídající výšce a hmotnost ratolesti. Stejně jako v předcházejícím případě si můžete vše rozměrově nastavit podle potřeby. Konstrukce nabízí dostatek pohodlí jak pro nosiče, tak i pro dítě. Nemusíte se tedy obávat, že byste delší cestu nezvládali a přestávkami trávili více času, než je záhodno.

  Základní nevýhoda vyplývá z určení produktu. Je možné jej používat až od 18 měsíců věku ratolesti. Předcházející rok a půl tedy musíte vyplnit nákupem jiného modelu, případně levnějšími šátky. Použitý materiál je sice velice odolný proti vnějším vlivům, mohl by však být trochu jemnější.

  Máte-li doma batole či předškoláka a nechcete riskovat jeho únavu na dlouhém výletě, jste na správném místě. Tula Toddler Archer je navrženo přesně pro tyto případy.

  Recenze: Ergobaby Omni 360 COOL AIR MESH

  Nosnost: 20 kg | Věkové určení: 0 měsíců – 3 roky | Materiál: 100% bavlna | Přibližná cena: 4 600 Kč

  Klady
  • Univerzální použitelnost
  • Obrovská míra pohodlí
  • Snadná manipulace
  • Praktická kapsička
  Zápory
  • Vyšší cena
  • Neprodyšný materiál

  Když chcete svou ratolest umístit do nosítka, které bude používat po celé tři roky, Ergobaby Omni 360 COOL AIR MESH vám to umožní. Nepotřebujete k tomu ani žádnou speciální vložku.

  Provedení zajišťuje skvělý komfort pro obě strany. Bez obav můžete vyrazit na několikahodinový výlet, protože výrobek je lehký a perfektně rozloží váhu na obě ramena a boky. Se zapínáním popruhů si poradí i jednotlivec. Třešničkou na dortu je praktická kapsička pro umístění drobných potřeb či dokladů.

  Jediným zásadnějším nedostatkem je poměrně vysoký finanční obnos, jež za pořízení modelu zaplatíte. Použitý materiál je sice na straně dítěte prodyšný, díky čemuž zabraňuje přehřátí v létě, o to více se ovšem potí nosič.

  V případě že jste ochotni investovat vyšší částky, abyste sobě i svému dítěti zajistili ten nejvyšší možný komfort, jste na správném místě. V podobě Ergobaby Omni 360 COOL AIR MESH dostanete hodně muziky za hodně peněz.

  Nejprodávanější vaky a nosiče dětí podle Heureky

  Jak správně vybrat ergonomické nosítko pro děti

  Ještě předtím, než budete dumat nad jednotlivými výrobky a jejich vlastnostmi, si ověřte, zde je ergonomické nosítko přesně tím, co chcete. Nabídka různých nosičů je totiž mnohem širší. Klíčovými kritérii potom jsou provedení konstrukce a polstrování. Brát v potaz samozřejmě musíte i tělesné proporce nosičů.

  Šátek, klokánek, vak nebo nosítko?

  Jestliže nakupujete poprvé, určitě se ve změti termínů rychle ztratíte. Přitom právě typ nosítka je velice zásadní pro komfort nosiče i dítěte. V následující tabulce poskytujeme přehled jednotlivých druhů, principu jejich fungování a zásadních výhod i nevýhody:

  Typ nosítkaPrincip fungováníVýhodyNevýhody
  ŠátekDlouhé pruhy látky pro přivázání dítěte k tělu.Nízká cena, využitelnost až po osamostatnění dítěteObtížnější manipulace, těžší nošení na zádech
  VakLátkový vak s utahovatelnou sponouSnadnější používání, nemusí se uvazovat, jednoduché vkládání a sundávání dítěteZátěž pouze na jedno rameno, rychlejší únava, vhodné jen pro nejmenší miminka
  KlokánekSedátko upevněné k tělu rodičeNízká cena, vysoká nosnost, dlouhodobá využitelnostNepřirozená poloha dítěte, zátěž na krční páteř a kyčle
  KrosničkaNosítko s kovovou konstrukcí pro starší dětiPohodlnost, ideální do přírodyVhodné pouze pro odrostlejší děti, jež se umí posadit
  Ergonomické nosítkoPodobný klokánku s polstrovanými popruhy a odpovídající ergonomiíKonstrukce uzpůsobena přirozené poloze nohou, velká nosnostVhodné pro starší děti se správnou polohou hlavy

  Ač se to nemusí na první pohled zdát, způsob nošení dítěte má obrovský vliv na jeho budoucí vývoj. Právě v tomto období můžete své ratolesti zadělat na budoucí problémy s pohybovým aparátem. Proto volte dobře vždy s ohledem na zdraví.

  Konstrukce

  Zásadní význam pro pohodlí dítěte má provedení konstrukce. Tělíčko musí být pevně přimknuté k nosiči, nesmí se kroutit ani viset. Kolena dítěte musí být vždy výše než zadeček. Poloha s nohama rozkročenýma doširoka je vhodná pro optimální vývoj páteře a kyčlí. Konstrukce by též měla být navržena tak, aby umožňovala fixaci hlavičky pro případ, že dítě usne.

  Pro komfort nosiče se vždy vyplatí, když je možné nosit výrobek na zádech. Každá větší váha se časem pro nese a lidské tělo lépe zvládá zátěž na záda ne břicho. V neposlední řadě zkontrolujte design a barevnost, jež nesmí vaše dítě ani vás, jakkoliv rozrušovat. Dbejte také na to, abyste nepřekračovali maximální nosnost zařízení.

  Polstrování

  V případě, že jste usoudili, že ergonomické nosítko bude pro vaše děťátko tím pravým, zkontrolujte polstrování. Popruhy by se vám neměly zařezávat do kůže a produkt by se neměl pronést ani při dlouhém přesunu z místa na místo. Vždy se vyplatí před nákupem výrobek vyzkoušet, abyste předešli nepříjemnému překvapení. Buďte též připraveni na to, že váha dítěte s každým měsícem stoupá.

  Tělesné proporce nosičů

  Ještě před zákupem se koukněte do zrcadla a zhodnoťte postavu svou i dalších nosičů v rodině. Aby bylo nosítko skutečně ergonomické a neohrožovalo vývoj dítěte, musí být možné ramenní popruhy překřížit za zády. Bederní pás by měl být dostatečně dlouhý tak, aby jej mohly zapnout i osoby s větším obvodem pasu. U vysokých jedinců je ještě zvýrazněna důležitost polstrování.

  Nejprodávanější vaky a nosiče dětí podle Heureky

  Sdílejte článek

  Ohodnoťte článek

  Zatím nikdo neohodnotil, buďte první.

  Podobné články