ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce
Menu

Nejlepší nosítka pro děti 2023

7.9.2022 Odborná redakce Odborná redakce

Mnohým maminkám klasický kočárek nevyhovuje pro svou nepraktičnost a omezení vzájemného kontaktu. Proto se stále více prosazují šátky a různá dětská nosítka. Manipulace s nimi je jednodušší a děťátko je navíc pod neustálou kontrolou. A právě ergonomickým nosítkům pro děti je věnován následující text. Abyste se při výběru neztratili a zvolili dobře, nabídneme vám trojici těch nejlepších na trhu. Součástí testu jsou i rady, jak a podle čeho správně nosítko pro děti vybrat. Vítězem našeho testu se stalo ergonomické nosítko pro novorozence Ergobaby Omni 360 vhodné pro děti do 20 kg.

Nejlepší celkově

To nejlepší, co je možné na trhu koupit. Výrobek můžete používat již od narození až do 3 let. Samozřejmostí je precizní provedení.

Nejlepší cena/kvalita

Kvalitní nosítko pro děti s novorozeneckou vložkou, které je pohodlné a velmi funkční. Nejlepší poměr cena a kvalita.

Nejlepší levný

Nosítko, vynikající výbornou kvalitou za rozumnou cenu. Vysoká úroveň provedení konstrukce zaručí spokojenost pro dítě i rodiče.

Nejlepší ergonomická nosítka pro děti

Recenze Ergobaby Omni 360 – Nejlepší dětské nosítko do 3 let

Recenze Ergobaby Omni 360 - Nejlepší dětské nosítko Pro náročné

Nosnost: 20 kg | Věkové určení: 0 měsíců – 3 roky | Materiál: 100% bavlna | Přibližná cena: 3 500 Kč

Klady
 • Univerzální použitelnost
 • Obrovská míra pohodlí
 • Snadná manipulace
 • Praktická kapsička
Zápory
 • Vyšší cena
 • Neprodyšný materiál

Když chcete svou ratolest umístit do nosítka, které bude používat po celé tři roky, Ergobaby Omni 360 COOL AIR MESH vám to umožní. Nepotřebujete k tomu ani žádnou speciální vložku.

Provedení zajišťuje skvělý komfort pro obě strany. Bez obav můžete vyrazit na několikahodinový výlet, protože výrobek je lehký a perfektně rozloží váhu na obě ramena a boky. Se zapínáním popruhů si poradí i jednotlivec. Třešničkou na dortu je praktická kapsička pro umístění drobných potřeb či dokladů.

Jediným zásadnějším nedostatkem je poměrně vysoký finanční obnos, jež za pořízení modelu zaplatíte. Použitý materiál je sice na straně dítěte prodyšný, díky čemuž zabraňuje přehřátí v létě, o to více se ovšem potí nosič.

V případě že jste ochotni investovat vyšší částky, abyste sobě i svému dítěti zajistili ten nejvyšší možný komfort, jste na správném místě. Nosítko na dítě Ergobaby Omni 360 COOL AIR MESH je nejlepší na trhu.

Recenze Manduca Wickelkinder Pure – Kvalitní dětské nosítko z bio bavlny

Recenze Manduca Wickelkinder Pure - TOP cena a kvalita Zlatý střed

Nosnost: 20 kg | Věkové určení: od novorozenců | Materiál: 100 % bio bavlna | Přibližná cena: 3 000 Kč

Klady
 • Kvalitní materiál a provedení
 • Integrovaná novorozenecká vložka
 • Více variací nošení
 • Možnost nastavení popruhů
 • Univerzální barevné provedení
Zápory
 • Absence kapsy

Manduca Wickelkinder Pure v univerzální tmavě šedé barvě. Tento model je určen všem rodičům, kterým záleží na vývoji a pohodlí jejich dítěte, protože za poměrně přijatelnou cenu získáte velice kvalitní a pohodlné nosítko.

Nosítko na dítě Manduca bylo navrženo v Německu, takže si můžete být jistí kvalitou zpracování produktu. Výrobce dbal na to, aby nosítko respektovalo veškeré fyziologické potřeby při nošení dětí, ale aby bylo zároveň pro dítě komfortní. Z tohoto důvodu je nosítko Manduca Wickelkinder Pure vyrobeno ze 100% bio bavlny.

Oceňujeme i univerzálnost nosítka, protože jej můžete použít pro novorozence nebo menší děti až do hmotnosti 20 kg. Nosítko má nejenom bezpečnostní nastavitelné popruhy, ale jeho součástí je i integrovaná novorozenecká vložka pro ty nejmenší. Novorozenecká vložka totiž drží zadeček novorozenců ve vyšší poloze, takže nožičky dítěte zůstávají uvnitř nosítka a nedochází tak k jejich nepřirozenému širokému roztažení.

Nosítko Manduca Wickelkinder Pure můžete nosit na zádech, na boku nebo vepředu. V každém případě budete mít vy i vaše dítě potřebnou volnost. Jedinou vadou na kráse je absence kapsy například na klíče. Nosítka konkurenčních značek mají alespoň malou kapsičku.

I přes drobnou výtku se jedná o skvělé nosítko s německou kvalitou. Navíc si můžete být jistí, že vám vydrží opravdu dlouho.

Recenze Kinderkraft Milo – Pohodlné a levné nosítko pro děti od 3 měsíců

Recenze Kinderkraft Milo - Pohodlné a levné dětské nosítko Levný základ

Nosnost: 20 kg | Věkové určení: od 3 měsíců | Materiál: přírodní materiály | Přibližná cena: 1 200 Kč

Klady
 • Nízká cena
 • Kvalitní zpracování
 • Nastavitelnost
 • Pěkné barevné provedení
 • Pohodlí dítěte i rodiče
Zápory
 • Nic zásadního za takovou cenu

Prvním nosítkem našeho přehledu je to vůbec nejoblíbenější – Kinderkraft Milo v šedé barvě. Za poměrně nízkou cenu nabízí vynikající parametry, kterými uspokojí i úzkostlivější rodiče.

Velkou devízou je zejména vysoká úroveň zpracování. Konstrukce včetně popruhů je velice odolná a vydrží i dlouhodobou zátěž. Nikde nic netlačí a pohodlně se nosí. Zajímavé barevné provedení nepůsobí rušivě ani na dítě, ani na nosiče.

Konstrukce je ergonomická, proto se cítí pohodlně jak dítě, tak rodič. Široké sedátko podpírá zadeček a stehna dítěte, přičemž přirozené uložení ratolesti přispívá k pohodlnému uložení nožiček dítěte. Výška panelu nosítek lze snadno a libovolně nastavovat, což je skvělé pro bezpečný vývoj dítěte.

Jestliže hledáte výborně provedené nosítko za rozumnou cenu, našli jste. Kinderkraft Milo je využitelné ve všech podmínkách a můžete si být jistí, že vám vydrží po celou dobu, kdy bude zapotřebí.

Nejprodávanější vaky a nosiče dětí

Jak vybrat nosítko pro děti

Ještě předtím, než budete dumat nad jednotlivými výrobky a jejich vlastnostmi, si ověřte, zde je ergonomické nosítko přesně tím, co chcete. Nabídka různých nosičů je totiž mnohem širší. Klíčovými kritérii potom jsou provedení konstrukce a polstrování. Brát v potaz samozřejmě musíte i tělesné proporce nosičů.

Jak vybrat nosítko pro děti - rady

Šátek, klokánek, vak nebo nosítko pro novorozence?

Jestliže nakupujete poprvé, určitě se ve změti termínů rychle ztratíte. Přitom právě typ nosítka je velice zásadní pro komfort nosiče i dítěte. V následující tabulce poskytujeme přehled jednotlivých druhů, principu jejich fungování a zásadních výhod i nevýhody:

Typ nosítka Princip fungování Výhody Nevýhody
Šátek Dlouhé pruhy látky pro přivázání dítěte k tělu. Nízká cena, využitelnost až po osamostatnění dítěte Obtížnější manipulace, těžší nošení na zádech
Vak Látkový vak s utahovatelnou sponou Snadnější používání, nemusí se uvazovat, jednoduché vkládání a sundávání dítěte Zátěž pouze na jedno rameno, rychlejší únava, vhodné jen pro nejmenší miminka
Klokánek Sedátko upevněné k tělu rodiče Nízká cena, vysoká nosnost, dlouhodobá využitelnost Nepřirozená poloha dítěte, zátěž na krční páteř a kyčle
Krosnička Nosítko s kovovou konstrukcí pro starší děti Pohodlnost, ideální do přírody Vhodné pouze pro odrostlejší děti, jež se umí posadit
Ergonomické nosítko Podobný klokánku s polstrovanými popruhy a odpovídající ergonomií Konstrukce uzpůsobena přirozené poloze nohou, velká nosnost Vhodné pro starší děti se správnou polohou hlavy

Ač se to nemusí na první pohled zdát, způsob nošení dítěte má obrovský vliv na jeho budoucí vývoj. Právě v tomto období můžete své ratolesti zadělat na budoucí problémy s pohybovým aparátem. Proto volte dobře vždy s ohledem na zdraví.

Konstrukce nosítka pro miminko

Zásadní význam pro pohodlí dítěte má provedení konstrukce. Tělíčko musí být pevně přimknuté k nosiči, nesmí se kroutit ani viset. Kolena dítěte musí být vždy výše než zadeček. Poloha s nohama rozkročenýma doširoka je vhodná pro optimální vývoj páteře a kyčlí. Konstrukce by též měla být navržena tak, aby umožňovala fixaci hlavičky pro případ, že dítě usne.

Pro komfort dětského nosítka se vždy vyplatí, když je možné nosit výrobek na zádech. Každá větší váha se časem pro nese a lidské tělo lépe zvládá zátěž na záda ne břicho. V neposlední řadě zkontrolujte design a barevnost, jež nesmí vaše dítě ani vás, jakkoliv rozrušovat. Dbejte také na to, abyste nepřekračovali maximální nosnost zařízení.

Náš tip

Pokud plánujete dlouhé výlety nebo dokonce horskou turistiku, doporučujeme kvalitní krosny na dítě.

Polstrování nosítka na děti

V případě, že jste usoudili, že ergonomické nosítko bude pro vaše děťátko tím pravým, zkontrolujte polstrování. Popruhy by se vám neměly zařezávat do kůže a produkt by se neměl pronést ani při dlouhém přesunu z místa na místo. Vždy se vyplatí před nákupem výrobek vyzkoušet, abyste předešli nepříjemnému překvapení. Buďte též připraveni na to, že váha dítěte s každým měsícem stoupá.

Tělesné proporce nosičů na miminko

Ještě před zákupem se koukněte do zrcadla a zhodnoťte postavu svou i dalších nosičů v rodině. Aby bylo nosítko skutečně ergonomické a neohrožovalo vývoj dítěte, musí být možné ramenní popruhy překřížit za zády. Bederní pás by měl být dostatečně dlouhý tak, aby jej mohly zapnout i osoby s větším obvodem pasu. U vysokých jedinců je ještě zvýrazněna důležitost polstrování.

Jak bezpečně používat nosítko pro děti

Nejlepší vaky a nosiče dětí

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 4.4 (40 hlasů)

Autor článku

Odborná redakce
Odborná redakce

Redaktoři webu ChytrýVýběr.cz vám pomáhají s výběrem toho správného produktu. Na základě odborných testů a uživatelských recenzí doporučují nejlepší produkty z široké škály kategorií. Více informací >>

Podobné články