ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce
Menu

Nejlepší krokoměry 2021 – Recenze a návod jak vybrat

Datum 12.7.2019 Odborná redakce Odborná redakce

Chůze je pro člověka nejpřirozenějším pohybem a měla by být základní aktivitou. Nic nás nestojí a její blahodárné účinky se významně odrážejí na fyzické i psychické pohodě člověka. S rozvojem dopravy a hektickým životním tempem však bohužel souvislá chůze na delší vzdálenost téměř vymizela z našich životů.

Pokud si přejete nějaké kilo zhubnout anebo jen zařadit tento skvělý pohyb zpět do svého života, měli byste denně ujít minimálně 6 000 kroků. Alespoň v některých dnech v týdnu byste pak měli tento počet kroků ujít souvisle. Abyste o svých krocích měli ten správný přehled, je nezbytné pořídit si krokoměr.

Na trhu se v současnosti nabízí nepřeberné množství těchto zařízení, od jednoduchých po pokročilé krokoměry. Ty dokáží ukládat záznamy o vaší aktivitě do paměti, počítají spálené kalorie anebo třeba ušlou vzdálenost.

Následující článek vás provede správným výběrem krokoměru a také představí tři nejoblíbenější produkty, ze kterých si vybere každý.

Nejlepší celkově

Velmi přesný krokoměr pro náročné. Umožňuje dlouhodobou analýzu tréninku.

Nejlepší cena/výkon

Spolehlivý a přehledný. Sofistikovaný 3D senzor. Aerobik mód.

Nejlepší levný

Jednoduchý krokoměr pro nenáročné uživatele. Zvládne měřit i spotřebu kalorií.

1Nejlepší krokoměry

Recenze: Omron HJ-325

Omron HJ 325 Pro náročné

Vodotěsnost: ne | Měření vzdálenosti: ano | Měření kalorií: ano | Váha: 23 g | Hrudní pás: ne | Analýza tréninku: ano | Spojení s PC: ne | Přibližná cena: 800 Kč

Klady
 • Přesné měření
 • Počítání kroků při jakémkoliv umístění krokoměru
 • Dlouhá výdrž baterie
Zápory
 • Cena
 • Chybí podsvícení displeje
 • Načítání kroků při jízdě autem

Krokoměr  Omron HJ-325 je určen náročnějším uživatelům, kteří si rádi připlatí za nějaké ty funkce navíc. Speciální 3D senzor napomáhá přesnému měření, jelikož kroky zaznamenává při jakémkoli umístění a poloze. Své místo má vyhrazené za opaskem, ale klidně jej můžete nosit třeba zavěšený na krku. Značná citlivost má bohužel za následek, že zařízení za chůzi považuje i jízdu autem.

Po uložení vaší hmotnosti a délky kroku je zaznamenána vzdálenost, spotřeba kalorií a množství kroků. Přístroj také umožňuje dlouhodobou analýzu vašeho tréninku a sledování pokroku. Nechybí samozřejmě ani klasické hodiny nebo stopky.

Krokoměru bohužel chybí podsvícení displeje. Při nočních procházkách tedy musíte najít jiný zdroj světla nebo zhodnocení fyzické aktivity nechat na doma. Tato absence je alespoň částečně vyvážena opravdu dlouhou výdrží vestavěného akumulátoru.

Přístroj japonského výrobce Omron je výbornou volbou pro náročnějšího uživatele a každodenní používání. Využívá jiných principů měření než ostatní krokoměry, což zajišťuje přesnější zaznamenávání hodnot. Vysokou kvalitu výrobku však odráží i jeho cena.

Recenze: Omron HJ 321 E Walking Style one 2.1

Omron HJ 321 Zlatý střed

Vodotěsnost: – | Měření vzdálenosti: ano | Měření kalorií: ano | Váha: 20 g | Hrudní pás: ne | Analýza tréninku: ne | Spojení s PC: ne | Přibližná cena: 500 Kč

Klady
 • Spolehlivý
 • Malý a lehký
 • Měří zvlášť kroky v aerobním pásmu
 • 3D senzor
Zápory
 • Nelze vynulovat
 • Nemá možnost zavěšení na krk

Ve výborném poměru cena/výkon se nachází přístroj japonského výrobce Omron HJ 321 E Walking Style. Krokoměr je u uživatelů velmi oblíbený především pro svou spolehlivost a přehlednost. Sofistikovaný 3D senzor měří ušlé kroky, vzdálenost i kalorie.

Výhodou je tzv. aerobic mód, který se aktivuje pokud jdete v aerobním pásmu. Jelikož je spalování kalorií v tomto režimu největší, můžete takto svůj trénink co nejvíce zefektivnit. Krokoměr také disponuje pamětí na sedm předcházejících dní, takže můžete sledovat své pokroky.

Krokoměr Omron není možné vyresetovat, což spatřujeme jako jeho hlavní nevýhodu. K úplnému vynulování dojde pouze po vyjmutí baterie. I přes tento nedostatek ho však doporučujeme pro svou spolehlivost a s výborným poměrem mezi cenou a výkonem.

Recenze: Spokey Rock

Spokey Rock Levný základ

Vodotěsnost: ne | Měření vzdálenosti: ano | Měření kalorií: ano | Váha: 70 g | Hrudní pás: ne | Analýza tréninku: ne | Spojení s PC: ne | Přibližná cena: 300 Kč

Klady
 • Měří spotřebu kalorií
 • Jednoduchý na obsluhu
 • Cena
Zápory
 • Výpadky měření při nesprávném umístění
 • Méně funkcí

Jako další jsme pro vás vybrali kvalitní a spolehlivý krokoměr Spokey Rock. Za více než příznivou cenu dostanete produkt, který vedle počítání kroků dokáže také měřit vzdálenost ušlé trasy či množství spotřebovaných kalorií.

Přístroj se jednoduše ovládá pomocí tří tlačítek umístěných kolem displeje. Pro přesné měření je zde možnost nastavení délky vašeho kroku a také hmotnosti. Krokoměr lze díky dvojitému klipu na zadní straně připevnit k boku nebo opasku u kalhot či kraťasů. Umístění je však nutné provést správně, v opačném případě může docházet k výpadkům v měření.

Pokud hledáte krokoměr, který zvládá základní funkce, bude pro vás tento výrobek tou správnou volbou. Nízká cena však odráží jeho jednoduchost. Náročnějšímu uživateli zde bude chybět například možnost propojení s hrudním pásem či analýza tréninku.

2Nejprodávanější krokoměry dle Heureky

3Jak správně vybrat krokoměr

Při výběru krokoměru je jako první nutné si uvědomit, co od přístroje očekáváme. Budeme chtít měřit jen základní chůzi a používat ho příležitostně? Anebo bude fungovat jako nezbytný pomocník pro náš náročnější trénink?

Následující průvodce vám pomůže zorientovat se v možnostech krokoměrů a poradí, jak správně vybrat.

Kritéria výběru

Krokoměr je možné vybírat podle několika kritérií, mezi které řádíme především propracovanost, funkce, váhu, design, cenu.

Vybavenost krokoměru

Podle funkčnosti rozdělujeme krokoměry do dvou skupin – jednoduché a pokročilé krokoměry.

Jednoduché krokoměry jsou díky omezenému množství svých funkcí výrazně levnější. Zastanou základní funkce jako je počítání kroků, spálených kalorií, vzdálenosti či času.

Pokročilé krokoměry mají vedle základních funkcí také mnohem větší možnosti co se sledování a zaznamenávání vašeho tréninku týče. Lepší krokoměry je možné propojit s počítačem a detailně analyzovat váš výkon, spálené kalorie, nebo třeba ušlou trasu. Výhodou těchto pokročilejších přístrojů je také možnost zaznamenávání tréninku v tzv. aerobní zóně, kdy je spalování kalorií největší a trénink nejefektivnější.

Způsoby měření

Při výběru se také vždy zaměřte na to, jakým způsobem krokoměr zaznamenává.

Většina krokoměrů v současnosti využívá pro zaznamenávání údajů tzv. MEMS (mikro-elektro-mechanické senzory). Tato čidla reagují na pohyb a na akceleraci. Jednodušší a levnější modely zaznamenávají v režimu 2D, kdy reagují na akceleraci ve dvou rovinách. Kyvadélko uvnitř krokoměru reaguje na lidskou chůzi či běh tak, že se zhoupne a pohyb zaznamená.

Modernější a složitější 3D měření nefunguje pomocí kyvadélka ale díky 3D senzoru, který pozná, jakmile se krokoměr pohne. Rozpoznat umí nejen krok ale jakýkoliv pohyb, a proto zvládne změřit například i kroky do schodů. Je možné ho mít umístěný na těle, v batohu či kabelce a stále dobře funguje. Krokoměry s tímto systémem měření jsou přesnější a mají více dodatečných funkcí.

Aerobní kroky

Pokud je vaším cílem snižování tělesné hmotnosti a spalování kalorií, určitě byste při výběru měli zohlednit, zda krokoměr dokáže zaznamenávat i tzv. aerobní kroky. Setkat se s touto funkcí můžete většinou spíše u propracovanějších modelů, ale nemusí tomu tak být vždy. Pro efektivní trénink je však tato funkce téměř nezbytná. Při chůzi v aerobním tempu začne přístroj tyto kroky zaznamenávat a vy budete vědět, jak dlouho jste se pohybovali v režimu s největším spalováním tuků.

Problémem jednotlivých krokoměrů s touto funkcí však je, že mají různě definované aerobní pásmo. Vhodné je proto podívat se po přístroji, kde si můžete toto pásmo sami nastavit podle svého věku a hmotnosti a mít tak údaje co nejpřesnější.

Záznam a přenos dat do počítače

Výsledky vašeho tréninku si můžete buď sami zaznamenávat do deníku anebo zvolit takový přístroj, který to bude dělat za vás. Pro propojení krokoměru s počítačem ať už pomocí USB kabelu anebo bezdrátově, dojde k přenosu dat. Vy pak můžete pohodlně dlouhodobě analyzovat vaše výkony.

Další užitečné vlastnosti

I levnější modely umožňují zadání tělesné hmotnosti uživatele. Tato funkce je nezbytná pro správné měření spálených kalorií, a proto by ji váš krokoměr měl mít vždy. Propracovanější stroje umí zaznamenat průměrnou rychlost vašeho pohybu. Dobrou funkcí je také možnost propojení krokoměru s hrudním pásem, který zajistí ještě spolehlivější měření.

V současnosti je též možné setkat se s krokoměry zabudovanými v jiných zařízeních, jako například v chytrých telefonech, MP3 přehrávačích či hodinkách. I taková možnost může pro některé uživatele znamenat výrazné zjednodušení používání krokoměru.

Váha a design

Abyste svůj krokoměr používali rádi a často, je nutné zohlednit také design a váhu přístroje. Krokoměr by měl být nenápadný, malý a lehký. Většina z nich je vybavená klipem na zadní straně pro připevnění na pásek. Dobrá je i možnost jiného připnutí, například díky karabině na krk či batoh. Design výrobku by měl být čistý, displej přehledný a čitelný.

Cena

Jak již bylo zmíněno výše, cena krokoměru reflektuje jeho propracovanost. Toto pravidlo však nemusí platit vždy. Projděte si proto vždy pozorně množství funkcí, které krokoměr má, aby pak jeho cena správně odrážela i jeho vybavenost.

Nejprodávanější krokoměry dle Heureky

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Zatím nikdo neohodnotil, buďte první.

Autor článku

Odborná redakce
Odborná redakce

Redaktoři webu ChytrýVýběr.cz vám pomáhají s výběrem toho správného produktu. Na základě odborných testů a uživatelských recenzí doporučují nejlepší produkty z široké škály kategorií. Více informací >>

Podobné články