ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce
 • S námi vybíráte chytře již od roku 2016.
Menu
ChytrýVýběr.cz > Zahrada > Bazénové příslušenství

Kartušová filtrace k nadzemnímu bazénu

V současnosti jsou dostupné dva základní typy filtračních zařízení. Novější a modernější technologie na bázi pískové filtrace je velmi výkonná, zároveň se s ní však pojí nemalé finanční výdaje. U majitelů menších bazénů dokáže svoji funkci splnit i zařízení starší technologie – kartušová filtrace.

V našem přehledu vám představíme několik kvalitních kartušových filtrací z různých cenových skupin. Pokud hledáte jiné produkty související s bazénem, prohlédněte si veškeré ostatní bazénové příslušenství.

Nejlepší celkově

Výkonná filtrace s časovačem pro náročnější uživatele. Důsledně pročistí vodu a překvapí jednoduchou obsluhou.

Nejlepší poměr cena/výkon

Středně výkonná filtrace pro objem bazénu do 17 m3. Zařízení s přiměřeným výkonem.

Nejlepší levná (do 1 000 Kč)

Plně funkční filtrace pro menší bazény za lidovou cenu. Potěší nízkou cenou a malou spotřebou.

Recenze Intex 28634 Optimo – Kartušová filtrace s průtokem 9,5 /hod

Recenze Intex 28634 Optimo – kartušová filtrace s průtokem 9,5 m3/hod Pro náročné

Napájení: 360 W | Průtok: 9,5 m³/hod | Hmotnost: 4 kg | Pro bazén o průměru: 7,32 m | Přibližná cena: 3 600 Kč

Klady
 • vysoký filtrační výkon
 • praktický časovač
 • jednoduchá manipulace.
 • čistící prvek pro průzračně čistou vodu
Zápory
 • vyšší cena
 • spotřeba

Kartušová filtrace pro nadzemní bazény Intex 28634 Optimo je ideálním řešením pro náročnější spotřebitele. Vyniká více kvalitami, především však výkonem přesahujícím 9 /h. Určitě vás potěší vestavěný časovač, díky kterému si můžete navolit přesný čas filtrace. Kartušová filtrace Intex je vhodná pro bazény s teplotou vody do 35 °C. Minimální hloubka představuje 0,19 m, maximální hloubka je až 5 metrů.

Filtrační kartuše se vyznačuje vysokou funkčností, zaručí tak průzračně čistou vodu vašeho bazénu. Bezpečnost filtrace je zajištěna díky mřížce, která zamezuje možnosti kontaktu se zapojeným čerpadlem. Praktický boční ventil zajistí snadné vypuštění tekutiny. Kartuši doporučujeme čistit každé čtyři týdny. Jedinou nevýhodou tak zůstává vyšší cena za produkt, která je však úměrná kvalitě dané filtrace.

Recenze Bestway – Nejlepší kartušová filtrace pro dětské bazény

Recenze Bestway – Nejlepší kartušová filtrace pro dětské bazény Zlatý střed

Napájení: 220 – 240 W | Průtok: 3 m³/hod | Hmotnost: 3,5 kg | Pro objem bazénu: do 17 m³ | Přibližná cena: 1 000 Kč

Klady
 • jednoduchá výměna kartuše
 • potřebné komponenty součástí balení
 • filtrační výkon adekvátní ceně
Zápory
 • hlučná filtrace

Tato plně certifikovaná filtrace Bestway představuje díky nízkým pořizovacím nákladům ideální volbu v poměru cena/kvalita. Filtrační výkon 3028l/hod představuje hodnotu optimální především pro menší bazény, ve kterých vodu udrží čistou a zachytí i drobné nečistoty. Stanovený objem u Bestway je v rozmezí 1 100 – 17 400 l.

Součástí balení jsou potřebné komponenty včetně filtrační kartuše, 2 × hadice po 1,5 m a také hadicové spony. Bestway kartušová filtrace 3028 l/hod je ideálním pomocníkem pro lidi, kteří disponují menším bazénem a nechtějí za filtraci utrácet velké peníze.

Recenze Marimex M1 – Levná kartušová filtrace do bazénu

Recenze Marimex M1 – levná kartušová filtrace do bazénu Levný základ

Napájení: 45 W | Průtok: 2 m³/hod | Hmotnost: 3,5 kg | Pro objem bazénu 7 m³ | Přibližná cena: 900 Kč

Klady
 • malá spotřeba
 • tichý provoz
 • jednoduchá obsluha
 • v malých bazénech plně funkční
 • nízká cena
Zápory
 • slabší výkon filtrace
 • nutnost častějšího čištění

Kartušová filtrace Marimex M1 patří do nejlevnější třídy těchto zařízení, svoji funkci však zvládá plnit důstojně. Zařízení disponuje nižším výkonem, je tedy primárně určeno pro menší bazény, které dokáže adekvátně pročistit. Maximální objem by měl činit 7 m³.

Příkon filtrace je 45 W a zařízení je v nabídce také s příslušenstvím včetně kartušové vložky a hadice. Montáž je velmi jednoduchá a rychlá. Tato filtrace od firmy Marimex patří k oblíbeným stálicím zákazníků, jelikož je plně dostačující pro většinu menších nadzemních bazénů a to v příjemné cenové relaci.

Nejprodávanější kartušové filtrace

Jak vybrat kartušovou filtraci k bazénu

Kvalita vody v zahradním bazénu má bez patřičné filtrace jen velmi krátkou životnost. Nepřefiltrovaná voda se během několika hodin až dní stává živnou půdou pro mikroorganismy, které mohou mít na svědomí i vážné zdravotní komplikace. Každý zájemce o koupi bazénu by proto měl věnovat výběru filtrace náležitou pozornost.

Podpůrným prostředkem pro udržení kvalitní vody je kromě potřeby filtrace také čištění vody vysavači, chemickými prostředky nebo síťkami.

Největší devizou kartušové filtrace je jednoznačně její nižší cena. Tato forma filtrace má však své limity. Vhodná je primárně pro menší sezónní bazény, které zvládne adekvátně pročistit. Před výběrem filtrace je nutné vzít v potaz několik faktorů – splňuje bazén parametry pro čištění kartušovou filtrací? Jaké cenové relace zvolit produkt?

Výkon kartušové filtrace

K dostání jsou výkonnější i méně výkonné kartušové filtrace pro bazény. Levnější alternativy začínají na filtrační síle kolem 2 m³/hod, výkonnější a dražší zařízení mohou dosahovat až 10 m³/hod. Obecně se doporučuje umístit kartušovou filtraci co nejblíže k bazénu – zajistí se tím lepší filtrační výkon.

Náš tip

V případě, že vlastníte rozměrnější bazén a potřebujete filtraci s velmi vysokou účinností, můžete se také inspirovat v našem článku o pískové filtraci.

 Princip kartušové filtrace a pro jaké bazény je vhodná

Filtrace funguje na podobném principu jako filtr na kávu. Voda prochází přes filtrační vložku v podobě vrstveného válce papíru. Nečistoty se zachycují v kartuši, která zachytí menší i větší nečistoty či fyzické částice jako například hmyz či spadané listy. Do bazénu se vrací přečištěná a nezávadná voda.

Pro správné fungování je však zásadní údržba. Musíte pravidelně proplachovat a čistit kartuši. Tato filtrační vložka má limitovanou životnost, proto je vhodné během letní sezóny kartuši opakovaně vyměnit. Nejedná se však o nijak nákladný produkt, její cena začíná na zhruba 150 Kč.

Jak již bylo zmíněno, kartušová filtrace je méně výkonná. U bazénů s menším objemem však svůj úkol splní na výbornou. Tato filtrace je ideální především pro sezónní, do země nezapuštěné bazény.

Klady
 • nižší cena
 • jednoduchá obsluha
 • pro menší, nezapuštěné bazény je plně funkční
 • šetří energii
Klady
 • nižší čistící schopnost v porovnání s pískovou filtrací
 • filtrační válec je nutno v průběhu sezóny vyměňovat
 • častější údržba

Kartušová filtrace vs. písková

V případě pískové filtrace se jedná se o moderní a účinnou formu pročišťování vody. Ta teče do filtrace, která je naplněna křemičitým pískem, případně Zeolitem. Voda která projde tímto zařízením je krásně čistá a průzračná. Výhodou pískové filtrace je snížená spotřeba bazénové chemie a také nenáročná údržba, náplň stačí pročistit několikrát za sezónu. Kompletní výměna pískové náplně by měla proběhnout každé 2 až 3 roky. Připlatíte si však za spotřebu elektrické energie, jelikož se jedná o velmi výkonná zařízení. Také je třeba počítat s podstatně vyšší cenou než u kartušové filtrace. Tato varianta je ideální pro větší bazény a náročnější uživatele.

Instalace kartušové filtrace

Pro začátek se vsune vpust a výpust do otvorů v bazénové stěně. Na tyto průchody se nasadí hadice, přičemž jejich druhý konec připevníme k bazénové filtraci. Vytvoří se tzv. okruh. Následně je nutné provést kontrolu utažení spojů. Po spuštění filtrace se vypustí přebytečný vzduch potažením odvzdušňovacího ventilu.

Údržba kartušového filtru

Před údržbou je nutno především zařízení odpojit od elektřiny a také uzavřít odvod i přívod vody. Následně se vyjme filtrační vložka, její stav je však vhodné zkontrolovat. V případě silného znečištění je nutno tuto kartuši vyměnit, jinak ji stačí očistit proudem vody. Čištění by mělo být precizní, včetně vymývání všech záhybů. Po očištění a vrácení filtrace na své místo je ještě třeba provést odvzdušnění na základě návodu konkrétního výrobce.

Výměna kartušového filtru

Základem pro účinnou filtraci je dohlížet na čistotu filtrační tkaniny, jelikož nesmí být poškozena. Během prvních dvou týdnů od napuštění bazénu je vhodné ji čistit minimálně 2x týdně. Postupně se může pravidelnost čištění filtru zredukovat na každých 14 dní. Jelikož se kartuše postupně opotřebovávají, je vhodné nakoupit si do zásoby i nějaké náhradní filtry. Na životnosti kartušového filtru se podílí několik faktorů – důležitá je kvalita vody a také jak často je bazén používán. Čím častěji je vložka vymývána pod proudem tekoucí vody, tím delší bude mít životnost.

ChytrýVýběr radí

V současnosti je na trhu dostupné velké množství produktů, které dopomohou k udržení kvality vody v bazénu. Ideální pH vody by mělo být v rozmezí 6,8 až 7,2. Vhodné je zakoupit chlor v tabletové formě, následně by kontrola čistoty vody měla probíhat alespoň jednou týdně. Se zanesenými nečistotami vám pomůže vločkovač a pokud zatoužíte po živosti a příjemném vzhledu vody, sáhněte po projasňovači.

Kde bazénové příslušenství koupit?

Nabídka filtrací a jiného bazénového příslušenství je dobře zastoupena u několika internetových prodejců. Kartušové i pískové filtrace, bazény a další bazénové přípravky seženete u prodejců:

Alza.cz

Internetový obchod působící v České Republice a na Slovensku od roku 2004. V roce 2014 expandoval i do dalších zemí Evropské unie. Společnost Alza patří k hlavním domácím hráčům na trhu s elektronikou dostupnou on-line. V nabízených produktech můžete nalézt mimo jiné i kosmetiku, společenské hry nebo sportovní potřeby.

Zahrada Ježek.cz

Firma sídlící v Plzni se specializuje primárně na kompletní zahradní sortiment, krbová kamna a dílenské vybavení. V nabídce služeb má také různé montáže.

Bazény shop.cz

Společnost nabízí široké spektrum bazénů a bazénového příslušenství. Dostupné jsou produkty pro nadzemní i zapuštěné bazény a také vířivky.

Kartušový filtr do bazénové filtrace

Nejoblíbenější značky kartušových filtrací

Kartušové filtrace Bestway

Firma nabízí bazény a bazénové příslušenství od roku 1994. V portfoliu produktů naleznete také sportovní potřeby a výrobky sloužící k rekreaci. V nabídce je v současnosti zastoupeno přibližně 1100 produktů.

Bazénové kartušové filtrace Marimex

Česká společnost patří mezi největší dodavatele v oblasti zboží a služeb bazénové techniky. V nabídce naleznete také infrasauny. Na trhu se Marimex pohybuje již více než 25 let.

Kartušové filtrace do nadzemních bazénů Intex

Firma byla založena v roce 1966 v Kalifornii, přičemž prvním výrobkem uvedeným na trh byl plážový balón. Od té doby značka Intex značně rozšířila nabídku produktů o bazény a rozličné příslušenství.

Kolik stojí pořízení kvalitní kartušové filtrace

Pokud disponujete nadzemním bazénem sloužícím k sezónní rekreaci, kartušová filtrace bude vhodným pomocníkem za rozumnou cenu. Pořizovací cena levnější kartušové filtrace začíná na částce od 700 – 800 Kč, každopádně pokud očekáváte vyšší standard, výkon a nějaké ty funkce navíc (např. časovač), připlatíte si více. Cena za takovou filtraci se může pohybovat v rozmezí 2 000 – 3 000 Kč.

Nejoblíbenější kartušové filtrace

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 4.9 (12 hlasů)

Autor článku

Jana Andrýsková
Jana Andrýsková

Jsem milovnicí dokumentárních filmů, Asie a minimalismu. Pokud nesedím u klávesnice, sedím u klavíru. Ráda testuji nové produkty a ještě raději se dozvídám, jak co funguje. Moje práce je mi koníčkem a tvorba recenzí, článků a rad pro vás mě neskutečně baví. LinkedIn

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář