ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce
 • S námi vybíráte chytře již od roku 2016.
Menu
>

Hokejky

1. 7. 2023 aktualizováno

Výběr správné hokejky na hokej někdy může být poměrně oříšek. Proto pro vás máme připravený tento průvodce výběrem a také naše tipy na nejlepší hokejové hokejky. Mezi nejoblíbenější značky hokejového vybavení patří Bauer a CCM. My pro vás máme tip na vynikající kompozitovou hokejku Bauer S21 Nexus 3N Pro s pětihranným shaftem, nebo na poloprofesionální hokejku CCM JetSpeed FT4 Pro SR.

Nejlepší Bauer

Hokejka pro zkušené hráče s vyztužením z uhlíkových vláken.

Nejlepší CCM

Lehká a odolná hokejová hůl s tlumícím materiálem.

Nejlepší brankářská

Odlehčená brankářská hokejka z vícevrstvého březového dřeva.

Nejlepší hokejky 2023

Recenze hokejky Bauer S21 Nexus 3N Pro – nejlepší Bauer hokejka

Recenze hokejky Bauer S21 Nexus 3N Pro

Značka: Bauer | Délka: 1,57 m | Tvrdost: 70 | Materiál: kompozit | Zahnutí: P92/P28 | Hmotnost: 420 g | Orientační cena: 5 200 Kč

Klady
 • Pětihranný shaft
 • Nižší hmotnost
 • Vysoká odolnost
 • Oblíbená značka
Zápory
 • Vyšší cena

Jedním z nejoblíbenějších dodavatelů hokejového vybavení je firma Bauer. Jako nejlepší hokejku od této značky jsme pro vás vybrali hokejku Bauer S21 Nexus 3N Pro. Je sice o něco dražší, ale na druhou stranu je již vhodná pro pokročilé i poloprofesionální hráče. Je oblíbená zejména pro svou vysokou odolnost a nízkou hmotnost. Hokejka díky speciálnímu tvaru shaftu a odlehčení pomocí uhlíkových vláken váží pouze 420 gramů.

Určitě při hře oceníte právě pětihranný shaft, který zvyšuje výkonnost. Zároveň umožňuje absenci přebytečných vrstev materiálu v okolí bodu ohybu. Tento bod je, stejně jako u všech dalších hokejek řady Nexus, ve střední části hokejky, je tak poměrně univerzální. Čepel je velmi citlivá, což v kombinaci se zmiňovaným středním bodem ohybu způsobuje, že hokejka mimořádně vhodná pro přesnou střelbu.

Kompozitová hokejka na hokej Bauer je vhodná pro každého hráče, který se už hokeji nějakou dobu věnuje a chce se v něm nadále zlepšovat. Je relativně univerzální, a tak s ní téměř nikdo neudělá chybu. Navíc se příjemně drží a skvěle vypadá.

Recenze hokejky CCM JetSpeed FT4 Pro SR – nejlepší CCM hokejka

Recenze hokejky CCM JetSpeedFT4 Pro SR

Značka: CCM | Délka: 1,72/1,66 m | Tvrdost: 70 – 90 | Materiál: kompozit | Zahnutí: – | Hmotnost: 365 g | Orientační cena: 6 900 Kč

Klady
 • Velmi nízká hmotnost
 • Hybridní bod ohybu
 • Zúžení krčku hole
 • Tlumící čepel
 • Uhlíková vlákna
Zápory
 • Vysoká cena

Další oblíbenou značkou hokejek je CCM. Jako nejlepší hokejovou hůl od nich jsme pro vás vybrali hokejku CCM JetSpeed FT4 Pro SR. Tato hokejka je proslulá zejména extrémně nízkou váhou a skvělým citem pro hru. Hokejku využijí především profesionální a poloprofesionální hráči, kterým nevadí do ní investovat nemalé peníze.

Hokejka v sobě kombinuje původní materiál hokejek CCM a uhlíková vlákna, jež jí propůjčují odolnost a nízkou hmotnost. Díky této kombinaci se také zrychluje doba odezvy. Bod ohybu je hybridní, a tak se mění podle toho, jak budete hůl držet. Není tedy potřeba se rozhodovat, jaký bod ohybu preferujete a můžete mít stále ten ideální právě pro danou situaci.

Zajímavé je také zúžení krčku hole, které napomáhá k pořádnému vypružení při střelbě. Oblíbený je také shaft, který se dobře drží díky zaobleným rohům. Tato kompozitová hokejka CCM je zkrátka jednou z nejlepších, jež si můžete pořídit a bude vám opravdu dobře a dlouho sloužit.

Recenze hokejky pro brankáře Winnwell GXW3 SR – nejlepší brankářská hokejka

Recenze brankářské hokejky Winnwell GXW3 SR

Značka: Winnwell | Délka: 63, 66, 68 cm | Tvrdost: – | Materiál: březové dřevo | Zahnutí: PS-134/PS-141 | Hmotnost: – | Orientační cena: 2 800 Kč

Klady
 • Vícevrstvé březové dřevo
 • Ochrana proti silným nárazům
 • Pěnové jádro
Zápory
 • Menší množství informací

Nezapomněli jsme ani na ty, kteří hrají na pozici brankáře. Brankářské hokejky se od těch běžných hráčských poměrně liší, a tak si určitě zaslouží svou vlastní kategorii. My jsme pro vás vybrali jako nejlepší brankářskou hokejku model GXW3 SR od kanadské značky Winnwell. Tato brankářská hokejka je vyrobena z vícevrstvého březového dřeva. Čepel v sobě poté kombinuje jasanové dřevo, sklolaminát a laminát. Navíc je doplněna o speciální uretanové pěnové jádro, aby byla velmi lehká, ale zároveň odolná.

Hokejka počítá s tím, že brankář musí často odolávat velkým nárazům, a tak je odolná právě vůči nim. Vybrat si můžete ze tří délek této hokejky tak, aby vám přesně vyhovovala.  U hokejky určitě oceníte i poměrně nízkou hmotnost. Dřevěná hokejka Winnwell je populární zejména mezi poloprofesionálními brankáři, ale užijí ji určitě i pokročilejší amatérští hráči, kteří chtějí dosáhnout opravdu jedinečných výsledků.

Srovnání 7 nejlepších hokejek 2023

Název Popis
TOP hokejky na led
Recenze Bauer S21 Nexus 3N Pro Bauer S21 Nexus 3N Pro Hokejka pro zkušené hráče s vyztužením z uhlíkových vláken. Zjistit cenu
Recenze CCM JetSpeedFT4 Pro SR CCM JetSpeed FT4 Pro SR Lehká a odolná hokejová hůl s tlumícím materiálem. Zjistit cenu
Recenze Winnwell GXW3 SR Winnwell GXW3 SR Odlehčená brankářská hokejka z vícevrstvého březového dřeva. Zjistit cenu
Recenze CCM Ultimate YTH CCM Ultimate YTH Odolná dřevěná hokejka s lesklou úpravou pro rekreační hráče. Zjistit cenu
Recenze Sheer Wood Rekker EK345 Sheer Wood Rekker EK345 SR Kvalitní hokejová hůl pro juniory za dobrou cenu. Zjistit cenu
Recenze Spartan Vancouver 2030 SR Spartan Vancouver 2030 SR Levná hokejka z jasanového dřeva pro začínající hráče. Zjistit cenu
Recenze Tohos Phoenix Tohos Phoenix Jednoduchá hokejová hůl s rovnou čepelí pro rekreační hru. Zjistit cenu

Nejprodávanější hokejky podle Heureky

Jak vybrat kvalitní hokejku na hokej

V Česku je lední hokej mimořádně populární. Není tak divu, že nejedno dítě sní o tom, že se bude po ledě prohánět jako Jarda Jágr a k tomu je pochopitelně potřeba kvalitní hokejka na hokej. Pokud se chystáte jednu také koupit, ale prozatím nevíte, jakou pořídit a podle čeho vybírat, jsme tu pro vás. Přinášíme totiž přehledného průvodce výběrem té nejlepší hokejky pro začínající hráče, i poloprofesionály. Stačí si tak ujasnit, co přesně od hokejky na led očekáváte, a vybrat tu ideální pro vás, nebo pro vaši ratolest bude hračka.

Recenze dětská hokejka

Zahnutí hokejky

Volba správného zahnutí hokejky je opravdu klíčová. Pokud byste si vybrali špatně, brzy byste si stejně museli koupit novou hokejku. Při koupi si dejte pozor na to, že zahnutí, které u hokejky potřebujete, se neodvíjí od toho, jaká ruka je vaše dominantní. Pomocí jednoduchého testu ale brzy zjistíte vaše ideální zahnutí. Stačí si představit, jakou ruku budete mít při hraní dole, popřípadě si chytit koště. Spodní ruka určuje i zahnutí vaší hokejky. Máte-li dole levou ruku, potřebujete levé zahnutí a totéž platí i obráceně.

Kromě směru, do kterého je hokejka na lední hokej zahnutá, je také důležitý typ zahnutí. Profesionální hráči si obvykle nechávají hokejku zahnout na míru, ale začátečníkům nebo rekreačním hráčům bude určitě stačit klasické zahnutí. To se používá na drtivé většině běžně prodávaných hokejek a většině hráčů vyhovuje.

Tvrdost hokejky

Druhým velmi klíčovým parametrem pro správný výběr je tvrdost neboli flex hole. Čím je toto číslo vyšší, tím je hůl tvrdší. To, jak tvrdou hůl potřebujete, je velmi individuální. Záleží na stylu hry, výšce i síle. Obecně platí, že vyšší a silnější hráči by měli volit spíše tvrdší hokejky, ale nemusí tomu tak být vždy. Tvrdé hole jsou vhodné zejména pro obránce a silové hráče, zatímco měkčí hole umožňují jednodušší manipulaci s míčkem a divočejší hru. Nechte si s tvrdostí poradit v kamenném obchodě, nebo si různé tvrdosti vyzkoušejte na ledě na hokejkách kamarádů, ať víte, co přibližně vám vyhovuje.

Hokej

Bod ohybu

U některých hokejek je také rozlišován bod ohybu, tedy kick point, který úzce souvisí s tvrdostí hokejky. Tento bod udává, v jakém místě se tvrdší část hole mění v pružnější a dochází k transportu síly do puku. Vyšší bod ohybu dobře poslouží silovějším hráčům, zatímco ten nižší je vhodný pro ty, kteří často hrají například zapěstím.

Materiál hokejky

Třetím významným parametrem je materiál, ze kterého je hokejka vyrobena. Mezi ty nejznámější patří dřevo a kompozit. Oba materiály vám blíže představíme níže. Občas se můžete setkat i s hokejkami z jiného materiálu, ale je jich tak málo, že je klidně můžeme zanedbat.

Náš tip

Vybíráte-li kompletní vybavení pro hokejového hráče, určitě se vám budou hodit naše články o nejlepších bruslích na hokej.

Dřevěné hokejky

Dřevěné hokejky na led jsou klasika, se kterou hrají generace amatérských i profesionálních hokejistů. Možná právě proto jsou stále velmi oblíbeným materiálem celé řady hokejistů. Navíc jsou ve většině případů levnější než kompozitové hole. Přidejte si k tomu vyšší odolnost vůči nárazům a zvýšený cit při kontaktu s pukem a víte, proč jsou tak populární. Na druhou stranu se snadněji zlomí při střelbě, mají vyšší hmotnost, a ještě k tomu nasávají vlhkost.

Kompozitové hokejky

Kompozit je modernější materiál a vyznačuje se velkou odolností. Kompozitová hokejka se méně láme a také dobře snáší všechny možné druhy počasí. Také jsou lehčí, takže se vám s nimi bude lépe pracovat. Mezi hlavní nevýhody patří vyšší cena a nižší cit pro práci s pukem.

Výběr hokejky

Jak vybrat správnou délku hokejky?

I výběr správné délky hokejové hokejky může být poněkud oříšek, obzvlášť v případě, když nevíte, podle čeho se orientovat. Na internetu najdete velké množství tabulek, které napovídají, jak vysokou hokejku potřebují hráči různých výšek. Mimo technickou pomůckou může být to, že hokejka na lední hokej by měla sahat přibližně po bradu ve chvíli, kdy stojíte na bruslích. Popřípadě, pokud nemáte brusle zrovna na sobě, volte hokejky po nos. Dětem, které ještě stále rostou, můžete koupit o něco vyšší hokejku, ale nebude se jim s ní hrát optimálně.

Grip hokejky

Pozornost věnujte i gripu hokejky, přestože správný výběr není až tak klíčový jako u jiných parametrů. Volte takový grip, který vám bude příjemný na dotek a zároveň vám s ním hokejka nebude klouzat. Některé gripy jsou speciálně uzpůsobené, aby trochu lepily a lépe tak držely. Gripy se k hokejkám obvykle dají dokoupit a případně ho také můžete vyměnit, pokud by vám ten současný nevyhovoval, nebo už byl opotřebený.

Jak správně omotat hokejku

Kde koupit hokejku?

Koupit hokejku je poměrně snadné, obzvláště v online prostředí. Neváhejte tedy a využijte specializované eshopy, které vám nabídnou velké množství modelů a mnohdy i praktické poradenství s výběrem. Hokejky od značky Bauer můžete koupit přímo na stránkách výrobce, širokou nabídku hokejek od mnoha značek má také Hejduk sport. Zapomenout bychom určitě neměli ani na Sport365.cz se zajímavými modely, Insportline.cz, kde koupíte i levnější kusy, a Sportisimo.

Nejoblíbenější značky hokejek

Hokejky Bauer

Jedna z neoblíbenějších značek mezi všemi hokejovými nadšenci. Vyrábějí nejen hokejky, ale také další hokejové vybavení. Tato značka vznikla již před sto lety v USA a v současnosti nabízí tři produktové řady hokejek, ze kterých si můžete vybírat. Vapor, Nexus a Supreme se od sebe liší zejména tím, pro jaký druh hry jsou vhodné. U značky Bauer se můžete spolehnout na kvalitu i vysokou odolnost.

Hokejky Bauer

Hokejky CCM

Ani při koupi hokejky CCM rozhodně neuděláte chybu. U vyšších modelových řad se vám sice pořízení hokejové hole může poněkud prodražit, ale nabízejí bezkonkurenční kvalitu a jedinečné hokejové vybavení. V posledních letech je populární zejména jejich hybridní bod ohybu a unikátní moderní materiály.

Hokejky Ccm

Cena hokejek

Hokejky na led do 1 000 Kč

Netoužíte-li po závratné kvalitě a stačí vám jednoduchá hokejka na rybník za domem, neuděláte chybu ani koupí v této cenové kategorii. Obvykle jsou takto levné jednoduché dřevěné hokejky bez větších vychytávek, případně některé dětské modely.

Hokejové hokejky od 1 000 do 3 500 Kč

Běžné amatérské hokejky najdete v obchodech za tuto cenu. Některé již mohou být vyrobené z kompozitu, jiné zůstávají dřevěné. Často mají stále o něco vyšší hmotnost, ale už jsou to kusy, se kterými se dá výborně hrát.

Hokejky na hokej nad 3 500 Kč

Poloprofesionální a profesionální hokejové hole mnohdy stojí i o hodně více. Profesionální hráči si také často nechávají vyrábět hokejky na míru, aby jim opravdu vyhovovaly. Vy si můžete pořídit hokejku s přidanými uhlíkovými vlákny pro lepší odolnost a nižší hmotnost, nebo model s přesně určeným bodem ohybu.

Představení Bauer Nexus 3N Pro

Nejprodávanější hokejky na heuréce

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 4.3 (4 hlasy)

Autor článku

Bohumil Rosička
Bohumil Rosička

Bohouš je šéfredaktor s více než 15 lety zkušeností v oblasti prodeje a e-commerce. Jeho zájem o nejnovější technologické pokroky a trendy mu umožňuje zajímavě popisovat vlastnosti produktů a sdílet cenné poznatky se čtenáři. Ve svém volném čase se věnuje rodině, literatuře a studiu nových dovedností. Má velký zájem o svět sci-fi a fantasy a rád tráví čas hraním deskových her se svými přáteli a rodinou. LinkedIn

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář