ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce
 • S námi vybíráte chytře již od roku 2016.
Menu
>

Nejlepší florbalové hokejky – test a recenze florbalek

Florbal se v posledních letech stal velmi populárním sportem, a tak jen těžko narazíme na někoho, kdo si ho ve škole nebo na kroužku nevyzkoušel. Stále více dětí se také chce věnovat florbalu ve volném čase. Pokud máte jedno takové doma i vy a potřebujete mu pořídit novou florbalovou hokejku, je pro vás tento článek jako dělaný. Máme pro vás totiž tipy na nejlepší florbalové hokejky a také komplexního průvodce výběrem té pravé hole na florbal. Dozvíte se v něm, podle čeho se řídit, jaké materiály jsou nejlepší i tipy na oblíbené značky florbalek.

Z našich tipů bychom rozhodně vyzdvihli sice trochu dražší, ale velmi kvalitní florbalovou hokejku Unihoc Sonic Carbskin FL 26. Alternativou může být levnější a jednodušší florbalka od velmi oblíbené značky Salming Hawk KickZone 35.

Nejlepší Unihoc

Vysoce kvalitní florbalová hůl z karbonových vláken se speciální omotávkou.

Nejlepší Salming

Florbalová hůl s měkkým shaftem pro začínající hráče ve výborné kvalitě.

Nejlepší Realstick

Cenově dostupná florbalka, která padne do ruky každému začínajícímu hráči. Je vhodná pro praváky i leváky.

Nejlepší florbalové hokejky 2022

Recenze florbalové hokejky Unihoc Sonic Carbskin FL 26 – Nejlepší Unihoc florbalka

Recenze Unihoc Sonic Carbskin 29 Pro náročné

Recenze: Unihoc | Tvrdost: 26 | Technologie shaftu: – | Materiál čepele: carbskin | Tvar násady: kulatý | Certifikace IFF: ANO | Přibližná cena: 5 799 Kč

Klady
 • Hůl z karbonových vláken
 • Velmi lehká a odolná
 • Certifikace IFF
 • Výrazný přechod mezi rámem a tělem čepele
Zápory
 • Vyšší cena

Pokud sháníte profesionálnější florbalovou hůl, bude výbornou volbou tato florbalka od značky Unihoc. Je vytvořena pomocí speciální technologie carbskin, která speciálním způsobem splétá karbonová vlákna. Díky tomu je Sonic Carbskin FL 26 výjimečně lehká, odolná a hraje se s ní opravdu jednoduše.

Oblíbená je tato hůl i pro další malé detaily, jež jí vyzdvihují oproti jiným modelům. Pochopitelně si za kvalitu docela připlatíte, a tak počítejte s vyšší cenou. Proto florbalka není určena pro úplné začátečníky, kteří zatím nevědí, jestli je bude florbal bavit. Zároveň je ale tato florbalová hůl uzpůsobená tak, aby zjednodušovala hru a promíjela některé technické chyby. Čepel je nepatrně zahnuta. Hůl má výrazný přechod mezi shaftem a čepelí, který zvýší cit pro míček a umožní vám ještě více ovládat jeho přesnou pozici.

Florbalová hůl samozřejmě disponuje certifikací, aby jí bylo možné používat i během oficiálních zápasů. Při hře oceníte i speciální lepivý povrch omotávky. Ten zajistí, že vám nebude hůl v rukou klouzat a budete se moci věnovat jen a pouze hře. Materiál také výborně absorbuje pot a je velmi příjemná v rukou.

Recenze florbalové hokejky Salming Hawk KickZone 35 – Nejlepší florbalka Salming

Recenze Salming Hawk KickZone 35 Zlatý střed

Recenze: Salming | Tvrdost: 35 | Technologie shaftu: KickZone | Materiál čepele: endurance | Tvar násady: kulatý | Certifikace IFF: ANO | Přibližná cena: 1 699 Kč

Klady
 • Velmi odolný materiál endurance
 • Strukturovaná část čepele
 • Zesílené prostřední žebro
 • Populární značka
Zápory
 • Spíše pro děti a mládež

Chcete-li pořídit florbalovou hokejku od ověřené značky určitě se nezklamete v této florbalce Salming Hawk KickZone 35. Je sice určena spíše pro děti, mládež a začínající hráče, to ale rozhodně není problém. Oceníte u ní zejména unikátní materiál endurance. Jeho vlastnosti zajistí, že je čepel velmi odolná a zároveň se s ní opravdu dobře hraje. Zahnout čepel můžete libovolně po jejím zahřátí.

Míček se vám bude s touto florbalkou ještě lépe kontrolovat díky vroubkování na forhendové části čepeli. Špička čepele je navíc ještě vybavena speciálním drápem, který napomáhá při kličkování a jiné složitější manipulaci s míčkem.

Hůl patří spíše mezi měkčí hole, je tedy vhodná zejména pro začátečníky. Disponuje certifikací mezinárodní florbalové federace, a tak ji můžete bez obav využívat i na oficiálních turnajích. Cena za tuto florbalovou hůl je sice o něco vyšší, ale koupě kvalitnějšího kusu do začátku určitě nebudete litovat.

Recenze florbalky Realstick Oval Orange 28 Flex – Levná florbalová hokejka

Realstick Oval Orange 28 Flex - nejlepší florbalové hokejky Levný základ

Výrobce: Realstick | Tvrdost: 28 | Technologie shaftu: – | Materiál čepele: – | Tvar násady: oválný | Certifikace IFF: – | Přibližná cena: 800 Kč

Klady
 • Vhodná pro začátečníky
 • Měkká omotávka kolem hole
 • Neprokluzuje v rukách
 • Pravé i levé provedení
Zápory
 • Neznámost certifikace

Florbalová hokejka Realstick Oval Orange 28 Flex u nás sice získala „až“ třetí místo, avšak nabídnout toho může spoustu. Své zákazníky si zajisté najde, už jen díky nízké cenové kategorii. Díky tomu je také vhodná pro úplné začátečníky, kteří si zatím nejsou jistí tím, zda je hraní florbalu zaujme. Neurazí však ani jiné rekreační hráče.

Kromě začátečníků a hobby hráčů je vhodná ještě pro další dva pomyslné tábory hráčů. A těmi jsou praváci a leváci. Nezáleží na tom, do kterého z nich patříte, florbalka je dostupná v obou verzích. Čepel hole je mírně zahnutá a má rovnou špičku. Namířit střelu a trefit se do brány či přihrát spoluhráči tak máte o něco jednodušší.

Kolem podstatné části hokejky je pevná avšak měkká omotávka. Výrobci pro vás tímto vytvořili dobrý základ pro pevné a pohodlné držení hokejky. Ta neprokluzuje v rukách. Nepodařilo se nám bohužel zjistit, jak je na tom s oficiální certifikací IFF, ale možná to pro začínající hobby hráče nemusí být směrodatná informace.

Srovnání 5 florbalových hokejek

Název Popis
TOP florbalové hokejky
Recenze florbalové hokejky Unihoc Sonic Carbskin 29 Unihoc Sonic Carbskin Fl 26 Vysoce kvalitní florbalová hůl z karbonových vláken se speciální omotávkou. Zjistit cenu
Recenze florbalové hokejky Salming Hawk KickZone 35 Salming Hawk KickZone 35 Florbalová hůl s měkkým shaftem pro začínající hráče ve výborné kvalitě. Zjistit cenu
Realstick Oval Orange 28 Flex - nejlepší florbalové hokejky Realstick Oval 28 Flex Florbalová hokejka pro začínající hráče za dobrou cenu. Zjistit cenu
Recenze florbalové hokejky Salming Matrix 32 Salming Matrix 32 Jednoduchá měkká kompozitová hůl pro začínající hráče od oblíbené značky. Zjistit cenu
Recenze florbalové hokejky Realstic Round 30 Flex Realstic Round 30 Flex Levná florbalová hokejka pro mladší hráče, kteří hledají měkkou a lehkou florbalku. Zjistit cenu

Nejprodávanější florbalové hokejky na Heurece

Jak vybrat florbalovou hokejku

Hrajete pravidelně florbal, nebo máte doma malého nadšence, který začíná tento sport brát vážně? Potom si určitě budete klást otázku, jak správně vybrat florbalovou hůl tak, aby dlouho a dobře sloužila. Vzhledem k tomu, že ceny za florbalovou hokejku mohou být poměrně vysoké, je určitě na místě si koupi důkladně promyslet. Kdo se má navíc vyznat ve všech těch udávaných parametrech? Naštěstí pro vás máme připraveného průvodce výběrem florbalové hokejky, ve kterém vám představíme všechny důležité informace, jež by se vám během procesu výběru mohly hodit.

Zahnutí florbalové hokejky

Možná si vzpomínáte na hokejky na florbal ze školní tělocvičny, u kterých si bylo potřeba vybrat tu správnou podle zahnutí. Ani při výběru vaší vlastní florbalové hole byste neměli zapomenout právě na volbu vhodného zahnutí. Pro nejmenší sice můžete pořídit levné florbalky s rovnou čepelí, ale příliš kvalitní nejsou, a tím pádem dítku ani dlouho nevydrží. Při výběru zahnutí si dejte pozor na to, že ne každý pravák potřebuje florbalku na pravou stranu. Mnohem více záleží na tom, jakou ruku máte při hraní položenou níže. Pokud hrajete s levou rukou dole, pořizujte levou florbalku a naopak.

Délka florbalové hokejky

Druhou základní otázkou, kterou je potřeba si zodpovědět, je, jak má být dlouhá florbalová hokejka. Obecně platí, že by vám hokejka na florbal měla dosahovat přibližně po pupík. U mladších hráčů můžete koupit i o něco delší florbalku, aby jim déle vydržela. Dejte si ale pozor na to, že delší florbalová hokejka se hůře ovládá. S nevhodným nástrojem může být hra pro malého hráče ze začátku o něco náročnější. Ideální je si vždy zajít hůl vyzkoušet do kamenného obchodu a poradit se se zkušeným prodavačem. Ten dobře ví, jak dlouhá by pro vás přibližně hůl měla být a rád vám své zkušenosti předá.

Florbalové hole

Tvrdost florbalové hokejky

Mezi další klíčové parametry, které byste při výběru rozhodně neměli opominout, patří tvrdost florbalky. Rozlišuje se tvrdost samostatné hole neboli shaftu, a tvrdost čepele.

Tvrdost hole

Tvrdost je u florbalových hokejek standardizovaným parametrem, který udává, o kolik se hůl prohne v případě, že ji zatížíte 30 kilogramy váhy. Čím vyšší číslo, tím je tedy hůl měkčí. Obecně platí, že měkčí hole by měli vyhledávat spíše začátečníci, protože jim usnadní hru. Naopak zkušenější hráči mohou ocenit i tvrdší shaft, zejména pokud hrají opravdu silově. V případě, že si nevíte s výběrem tvrdosti rady, je nejlepší zvolit hůl se střední tvrdostí, která bude vyhovovat téměř každému hráči florbalu.

Tvrdost čepele

Ani tvrdost čepele byste při koupi florbalové hokejky neměli zanedbat. Může ovlivňovat to, jak se vám s ní bude hrát. Obvykle se rozlišují následující tři druhy tvrdosti čepelí florbalových hokejek:

 • Měkké čepele (SB) – Skvělá tvrdost pro hravé florbalisty, kteří chtějí mít nad míčkem maximální kontrolu a zároveň střílí častěji na kratší vzdálenosti.
 • Středně tvrdé čepele (MB) – Nejuniverzálnější typ tvrdosti čepele pro všechny hráče. Míček se stále ovládá poměrně dobře, ale zároveň je určena i pro silnější údery.
 • Tvrdé čepele (HB) – Tvrdá čepel je skvělá pro silné odpaly, ale zároveň je vhodná spíše pro zkušenější hráče, kteří už umí florbalku dobře ovládat.

Tvar násady florbalové hole

To, jaký tvar násady si vyberete, záleží spíš na vašem vkusu a na tom, jak se vám florbalová hokejka drží. Nejčastější jsou kulaté násady. Nevíte-li tedy, jakou násadu vybrat, vyzkoušejte právě tuto. Pozměněnou variantou jsou oválné násady, jež můžete vytvořit z násad kulatých. Existují ještě násady hranaté, které nejsou příliš časté a využijí je zejména bývalí hokejoví hráči. Hokejové hole jsou totiž také vybaveny tímto typem násady.

Florbalové hole

Materiál florbalové hole

Klíčovou roli u florbalové hole hraje samozřejmě materiál. Proto vybírejte pečlivě. Přestože může být kvalitnější materiál o něco dražší, obvykle se vyplatí si připlatit. Nejčastěji se objevují florbalové hole z karbonu, kompozitu a také plastu. Setkat se můžete i se skelnými holemi. Ty jsou opravdu velmi odolné, ale zároveň hodně váží, takže se používají spíše výjimečně.

Karbonové florbalové hole

Velmi oblíbeným materiálem pro profesionálnější hráče je karbon. Pamatujte ale na to, že žádná hůl není vyrobena 100 % z karbonu, ale obvykle v sobě kombinuje karbon a kompozit. Pokud se rozhodnete pro koupi karbonové hole, zkontrolujte si, v jakém poměru jsou tyto dva materiály zastoupeny. Karbon je populární zejména pro opravdu nízkou hmotnost. I přes ni je ale velmi pevný a odolný, takže se nemusíte bát poškození hole při větších nárazech. Určitě sami pocítíte i to, že hůl lépe absorbuje otřesy a odpaly. Samozřejmě je karbon i nejdražších materiálem, a tak se jeho množství ve florbalce obvykle odrazí na celkové ceně.

Kompozitové florbalové hole

Jedním z nejčastěji využívaných materiálů je kompozit. Je vhodný pro každého začínajícího hráče, který neumí florbalku dobře ovládat a potřebuje velmi odolnou hůl. S kompozitovou florbalovou holí se nemusíte bát, že nevydrží. Kompozit také není příliš drahý.

Plastové florbalové hole

Jistě si pamatujete i na plastové florbalové hole ze školní tělocvičny. Plast není zrovna nejlepší materiál pro výrobu florbalek, ale zároveň je velmi levný a poměrně odolný. Skvěle se tak hodí, pokud potřebujete nakoupit velké množství holí pro začínající hráče. Mohou být také dobrou alternativou v případě, že kupujete dítěti první florbalovou hůl a zatím nevíte, jestli ho bude tento sport bavit.

Nejlepší florbalky

Technologie shaftu

U některých florbalových hokejek se také můžete setkat s některými speciálními technologiemi. Ty velmi specifickým způsobem ovlivňují styl hry, a tak jsou vhodné spíše pro zkušené hráče. Pokud si kupujete první florbalku, nebo nejste příliš zkušení, doporučujeme koupit hůl bez technologie. Z technologií se nejčastěji objevuje zahnutí shaftu pro jiný úhel čepele vůči podlaze, zúžení shaftu pro vyšší rychlost míčku a vyztužení shaftu.

Pravidla u soutěžních florbalek

Pokud máte doma florbalistu, který se chystá hrát i na oficiálních turnajích, je potřeba pamatovat na to, že florbalka v takovém případě musí splňovat několik pravidel. Především si dejte pozor, aby vámi koupená florbalka byla certifikovaná IFF, tedy mezinárodní florbalovou federací. Florbalová hokejka zároveň nemůže mít zkombinovanou hůl a čepel od různých značek. Nakonec si dejte pozor také na to, aby florbalka nebyla delší než 114 centimetrů. Pokud porušíte tato pravidla, může se stát, že se s vaší florbalkou nebudete moci zúčastnit některých oficiální zápasů a turnajů.

Florbalové kličky od florbalové hvězdy

Kde koupit florbalovou hokejku?

Florbalové hokejky nabízí na svých stránkách celá řada eshopů. Za výběrem tak rozhodně nemusíte jen do kamenného obchodu, ale klidně si můžete vybrat online. Florbalky od značky Realstick na svých stránkách nabízí Hejduk sport. Mnoho modelů od mnoha různých značek si můžete online prohlédnout v e-shopu Sport365. Po dalších alternativách se určitě můžete porozhlédnout i na www.sportisimo.cz.

Nejoblíbenější značky florbalových hokejek

Florbalové hokejky Salming

Jedny z nejoblíbenějších florbalových holí pocházejí od značky Salming. Tato značka vyrábí celou řadu sportovního zboží a můžete si tak u nich pořídit i náčiní na fotbal nebo hokej. Florbalek Salming ale nabízí celou řadu, od jednoduchých levnějších modelů pro začátečníky, až po speciální florbalky pro velmi zkušené hráče z prémiových materiálů.

Florbalky Salming

Florbalové hokejky Unihoc

Značka Unihoc je oproti tomu mnohem více specializovaná a zaměřuje se právě na florbal. Tento výrobce pochází ze Švédska a jejich profesionální florbalky neváhají na zápas vzít ani ti nejzkušenější hráči. To ale rozhodně neznamená, že si je nemohou pořídit i začátečníci, kteří chtějí výjimečně kvalitní florbalku.

Florbalky Unihoc

Florbalové hokejky Oxdog

Pokud máte rádi českou kvalitu, určitě se vám bude líbit značka florbalek Oxdog. Ta totiž částečně pochází právě z naší země a na trh dodává obrovské množství florbalového vybavení. Jejich florbalové hokejky jsou proslulé unikátními technologiemi a velmi nízkou hmotností.

Florbalky Oxdog

Cena florbalky

Do 1 000 Kč

Nejlevnější plastovou florbalku na první seznámení s tímto sportem pořídíte za několik set korun. I poměrně kvalitní florbalovou hokejku ale můžete koupit v této cenové kategorii, pokud nepotřebujete nejlepší materiály a naprosto nejnižší hmotnost.

Od 1 000 do 3 000 Kč

Zlatou střední cestou je tato cenová kategorie. Za cenu okolo dvou tisíc korun si můžete obstarat poloprofesionální florbalovou hokejku, která uspokojí všechny vaše potřeby. V této cenové kategorii narazíte i na florbalky s obsahem karbonu a speciálními vylepšeními.

Nad 3 000 Kč

Za ty nejlepší florbalové hokejky si pochopitelně trochu připlatíte. Očekávejte výbornou značku, prémiové materiály s nízkou hmotností a unikátní technologie. Zkrátka vymazlenou florbalovou hokejku se vším všudy.

Nejprodávanější florbalky na Heurece

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 4.4 (5 hlasů)

Autor článku

Michaela Beranová
Michaela Beranová

Když zrovna nemluví, tak píše. Kromě kreativní tvorby miluje hudbu, knihy a gaming. Za každým jejím textem stojí litry kávy a neutuchající touha dozvědět se něco nového. Facebook

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář