Nejlepší dětská odrážela – recenze a tipy jak vybrat

Dětská odrážedla jsou v posledních letech stále oblíbenějším dopravním prostředkem malých i větších dětí. Lze je označit jako skvělou průpravu k budoucí jízdě na skutečném jízdním kole.

Druhů odrážedel je dnes na trhu celá řada. Vyrábějí se z různých materiálů, v odlišných kvalitách a v několika cenových relacích. Kritériem výběru musí být v první řadě bezpečnost.

Nejlepší dětská odrážedla

Sedco Kids Race WH125B

Yedoo Fifty 50 B

First Bike Limited Edition

Sedco Kids Race WH125B černé

first bike odrážedlo

Levný základ

Zlatá střední cesta

Pro náročné

KLADY

Nízká pořizovací cena

Ruční brzda

Dobrá adheze gumových ruček
Kvalitní ocelový rám

Kvalitní provedení

Robustní konstrukce

Nastavitelná výška sedátka i řídítek

Nízká hmotnost

Jednoduché sestavení

Dobrá stabilita

Kvalitní provedení

Robustní konstrukce

Jednoduché sestavení

Nízká hmotnost

Výborná manipulace
Odolná nafukovací kola

ZÁPORY

Větší hmotnost
Nižší nosnost

Vyšší pořizovací cena

Vyšší pořizovací cena

SHRNUTÍ

Levné dětské odrážedlo s nízkou pořizovací cenou a ruční brzdou. Dle uživatelských recenzí má dobrou adhezi gumových ruček a kvalitní ocelový rám. Nevýhodou je větší hmotnost a nižší nosnost.

Kvalitní dětské odrážedlo s robustní konstrukcí a možností nastavení výšky sedátka i řídítek. Jednoduše se sestavuje. Nevýhodou je vyšší pořizovací cena.

Dětské odrážedlo pro náročné. Má dobrou stabilitu, kvalitní provedení, robustní konstrukci a jednoduše se sestavuje. Je lehké a má odolná nafukovací kola. Bohužel ho lze pořídit za vysokou pořizovací cenu.

POROVNEJTE CENY

POROVNEJTE CENY

POROVNEJTE CENY

Recenze: Sedco Kids Race WH125B

Hmotnost: 4,7 kg | Nosnost: 40 kg | Barva: černá | Typ kol: nafukovací | Brzdy: ano | Přibližná cena: 900 Kč

KLADY:
 • Nízká pořizovací cena
 • Ruční brzda
 • Dobrá adheze gumových ruček
 • Kvalitní ocelový rám

ZÁPORY:
 • Větší hmotnost
 • Nižší nosnost

Levné a kvalitní odrážedlo značky Sedco Kids Race WH125 je skvělým řešením pro aktivně založené děti, které milují jízdu na vlastním dopravním prostředku. Zatímco rodiče potěší nízkou pořizovací cenou, ratolesti ocení praktickou ruční brzdu.

Dle uživatelských recenzí má odrážedlo velmi dobrou adhezi gumových ruček pro ještě větší pohodlí vašeho dítěte. Řidítka jsou měkká, takže při jízdě netlačí. Bezpečnost zajišťuje kvalitní ocelový rám.

Součástí balení je i oblíbený zvonek a zpětné zrcátko. Odrážedlo Sedco Kids Race WH125 je vybaveno nafukovacími kolečky vykazujícími skvělé vlastnosti na chodníku i v terénu. Nevýhodou modelu jsou větší hmotnost a nižší nosnost.

Zjistit cenu >>

Recenze: Yedoo Fifty 50 B

Hmotnost: 3,8 kg | Nosnost: 50 kg | Barva: modrá | Typ kol: nafukovací | Brzdy: ano | Přibližná cena: 2 000 Kč

KLADY:
 • Kvalitní provedení
 • Robustní konstrukce
 • Nastavitelná výška sedátka i řídítek
 • Nízká hmotnost
 • Jednoduché sestavení

ZÁPORY:
 • Vyšší pořizovací cena

Hledáte-li pro své dítě kvalitní odrážedlo, pak jste na správné adrese. Model značky Yedoo Fifty 50 B si oblíbí nejen vaše děti, ale i vy. O bezpečnost dítěte se bát nemusíte. Odrážedlo se vyznačuje kvalitním pevným provedením a robustní konstrukcí.

Velmi oblíbené a praktické jsou nastavitelná řídítka i anatomicky tvarované a pohodlné sedátko. Madla řídítek jsou na koncích rozšířená a hliníková brzda s páčkou umožní dítěti okamžité zastavení při možné kolizi. Nafukovací 12 palcová kolečka se hodí na asfalt i do přírody. Díky jejich řešení dokážou dobře pružit a perfektně se přizpůsobovat typu terénu. Rodiče jistě ocení jednoduché sestavení, které máte raz dva hotové.

Nevýhodou odrážedla značky Yedoo Fifty 50 B je pouze vyšší pořizovací cena.

Zjistit cenu >>

Recenze: First Bike Limited Edition

Hmotnost: 3,9 kg | Barva: modrá | Typ kol: nafukovací | Brzdy: ano | Přibližná cena: 3 800 Kč

KLADY:
 • Dobrá stabilita
 • Kvalitní provedení
 • Robustní konstrukce
 • Jednoduché sestavení
 • Nízká hmotnost
 • Výborná manipulace
 • Odolná nafukovací kola

ZÁPORY:
 • Vysoká pořizovací cena

First Bike Limited Edition je dětské odrážedlo určené těm nejnáročnějším uživatelům. Je skvělou pomůckou k průpravě jízdy na opravdovém jízdním kole. Odrážedlo je vybaveno reflexními proužky zajišťujícími bezpečnost dítěte ve dne i za zhoršených podmínek viditelnosti.

Model má výbornou stabilitu a kvalitní provedení. Základem je robustní konstrukce, na níž se správné koordinaci a stabilitě naučí snadno a rychle každé dítě. Dle uživatelských recenzí se odrážedlo jednoduše sestavuje. Díky nízké hmotnosti pouhých 3,9 kg s ním dokážou dobře manipulovat i ty nejmenší děti. Dalším plusem jsou vysoce odolná nafukovací kola. Samozřejmostí je nastavitelná výška sedadla a praktická ruční brzda.

Nevýhodou odrážedla First Bike Limited Edition je vzhledem ke špičkovým vlastnostem vysoká pořizovací cena.

Zjistit cenu >>

Zpět na obsah ↑

Nejprodávanější dětská odrážedla podle Heureky

Zpět na obsah ↑

Jak vybrat dětské odrážedlo

Nejeden rodič už stál před důležitou otázkou, jak postupovat při výběru vhodného odrážedla pro svého potomka. Čím větší výběr, tím horší přehlednost. A na trhu to vypadá, jako by se s dětskými vozidly roztrhl pytel. Abyste měli jistotu, že se výběr a plánovaný nákup ubírá tím správným směrem, jsou právě vám určeny následující řádky. Je v nich shrnuto vše podstatné, co byste o problematice dětských odrážedel jako rodič měli určitě vědět.

Výhody odrážedel

Nesporných výhod mají dětská odrážedla hned několik. První je především zdravý vývoj dítěte. Zatímco dítě vykonává oblíbenou fyzickou aktivitu, jeho tělo se správně vyvíjí, posilují se svaly a zlepšuje se stabilita, koordinace a držení těla.

Jízdou na odrážedle se navíc dítě perfektně připraví na své první kolo. Osvojí si praktické dovednosti, které se mu v budoucnu bezpochyby hodí.

Naučí se také držet rovnováhu, bezpečně zatáčet, zkrátka zlepšovat své manévrovací schopnosti.

Dětská odrážedla děti milují. Jsou velmi lehká, takže s nimi můžou perfektně manipulovat nebo je přenášet, kam potřebují.

Druhy odrážedel

Na jaké druhy odrážedel můžete při výběru narazit? Dnešní trh nabízí tři typy. Odrážedla plastová, dřevěná a kovová. Každý typ má samozřejmě své výhody a nevýhody, které je nutné před samotnou koupí důkladně zvážit, abyste byli s nákupem spokojení nejen vy, ale především vaše ratolesti.

Plastová odrážedla

Plastová odrážedla v první řadě vynikají svojí vysokou odolností. Rodiče potěší nízkou pořizovací cenou a děti zase malou váhou, která napomáhá snadné manipulaci.

Dřevěná odrážedla

Pokud k vašim nejoblíbenějším materiálům patří dřevo, není o čem přemýšlet. Výhody dřevěných odrážedel jsou nesporné. Jsou zárukou kvalitního provedení a pevného nadčasového materiálu, který nikdy nezevšední.

Kovová odrážedla

Kovová odrážedla disponují nafukovacími kolečky, velmi věrně tak napodobují skutečné kolo. Jsou velmi odolné, mají dlouhou životnost a nevadí jim ani působení přírodních vlivů.

Bezpečnost

Bezpečnost především. To je první a nejdůležitější rada, které se při výběru odrážedla pro vaše dítě musíte držet. Pevná konstrukce a bytelné stabilní provedení by mělo být vidět na první pohled. Je nutné zkontrolovat všechny díly a jednotlivé části vozítka, abyste něco nepřehlédli. Naprosto zapovězené jsou jakékoliv ostré hrany a volné součástky, které by dítěti mohly ublížit či dokonce vážně zranit. Co se bezpečného používání týče, naučte dítě bezpečnostním zásadám na chodníku či na hřišti. Vždy dbejte na to, aby mělo při jízdě na odrážedle pevnou obuv.

S výběrem dětského odrážedla vám pomůže následující video:

Jak vybrat správnou velikost

Velikost, respektive výška sedadla je pro správné užívání odrážedla naprosto nezbytná. Kupujete-li odrážedlo v e-shopu, tedy s nemožností osobního vyzkoušení, doporučujeme držet se následujících pokynů.

Ideální je změřit dítěti délku od rozkroku po podlahu. Měření provádějte v poloze, ve které má dítě rozkročené nohy. Stejnou vzdálenost musí splňovat i výška vybraného odrážedla. Pokud je o něco větší, nevadí. Myslete na to, že dítě musí vždy oběma nohama dosáhnout pohodlně na zem, aniž by si muselo stoupat na špičky. Nikdy však nevybírejte délku menší, dítě rychle roste, takže by to byly zbytečně vyhozené peníze.

Jsou brzdy nezbytné?

Na otázku, zda jsou brzdy u dětského odrážedla nezbytné, je jednoduchá odpověď. Vše záleží na tom, jak staré vaše dítě je. Odrážedla bez brzd jsou vhodná pro děti do 3 let věku. Ratolesti v tomto věku používají ke všemu nohy, u brzdění na odrážedle tomu není jinak. Není to pravidlem, ale většina dětí v tomto věku ještě nedokáže brzdu dostatečně zmáčknout.

Brzdy proto dopřejte dětem starším. Ty už na odrážedle umějí perfektně jezdit bez toho, aniž by se na samotný akt jízdy musely nějak zvlášť soustředit. Je to pro ně zároveň skvělá průprava k budoucí jízdě na opravdovém jízdním kole.

Typ koleček

Kolečka dětských odrážedel mohou být buď nafukovací, nebo nenafukovací. Ačkoliv se nafukovací chlubí dobrou pružností, minimální hlučností a rychlejšími jízdními vlastnostmi, obrovskou nevýhodou je zvýšené riziko píchnutí v té nejméně vhodné situaci. Tento problém s nenafukovací variantou řešit nemusíte. Negativy jsou však zhoršená pružnost hlavně při jízdě v terénu.

Sedlo

Dětské odrážedlo by mělo být v každém případě vybaveno pohodlným sedlem. Doporučujeme se vždy informovat u výrobce nebo v obchodě se sportovními potřebami, zda je skutečně měkké a dostatečně polstrované. V opačném případě se pravděpodobně stane, že si dítě jízdu na odrážedle zbytečně znechutí tím, že ho bude tlačit. A to by byla škoda.

Důležité vybavení

Kvalitní odrážedlo není vše, ve hře je celá řada dalšího nutného vybavení, bez nichž by dítě nemělo vyjíždět v žádné situaci.

Helma

Samozřejmostí by měla být dětská bezpečnostní helma. Dále se mohou hodit chrániče na ruce, kolena nebo dlaně. Především u menších dětí, které si ještě jízdu na odrážedle dostateně neosvojily, tyto ochranné pomůcky jako rodič jistě oceníte

Reflexní prvky

Oblíbené jsou i reflexní pásky a vesty. Ty nezapomeňte dítěti obléknout hlavně za zhoršené viditelnosti

Odrazky

Stále častěji můžete na ulici potkat děti na odrážedlách opatřených odrazky. Je to další způsob, jak zvýšit bezpečnost vašeho dítěte na komunikacích, chodnících nebo v terénu. Dítě je viditelné z větší dálky, a okolní lidé, cyklisti či řidiči na něj mohou rychle zareagovat

Doporučení na závěr

Ať už se rozhodnete pro jakýkoliv typ, barvu či provedení dětské odrážedla, doporučujeme zjistit, zda splňuje všechna bezpečnostní kritéria či zákonné normy. Možné je i zkontrolovat vybraný model dle uživatelských recenzí či nezávislých testů dostupných na internetu. Bezpečnost dítěte je vždy na prvním místě, a v tomto ohledu nikdy nepřistupujte na kompromis.

Nejprodávanější dětská odrážedla podle Heureky