ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce
Menu

Nejlepší bazénové vysavače 2023

1.11.2022 Odborná redakce Odborná redakce

Nabídka bazénových vysavačů se neustále rozšiřuje, proto přinášíme recenzi 3 spolehlivých modelů. Nejlépe v našem porovnání obstál rychlý bazénový vysavač Dolphin Spring. Na závěr představíme důležité informace pro správný nákup.

Nejlepší celkově

Automatický bazénový vysavač s dvěma PVC kartáči a krátkou čisticí dobou.

Nejlepší cena/výkon

Poloautomatické zařízení, jež stačí jen zapojit k filtračnímu systému a další údržba není nutná. TOP cena!

Nejlepší levný (do 700 Kč)

Levný a kvalitní ruční vysavač pro všechny, kterým nevadí fyzická práce.

Nejlepší bazénové vysavače

Recenze Dolphin Spring – Nejlepší automatický vysavač do bazénu

Bazénový vysavač Dolphin Spring Pro náročné

Typ: automatický | Rychlost pohybu: 840 m/hod | Přefiltrovaný objem vody: 17 m3/hod | Doba čisticího cyklu: 3 hodiny | Plocha filtru: 0,5 m2 | Materiál kartáčů: PVC | Přibližná cena: 16 900 Kč

Klady
 • Snadná obsluha i údržba
 • Dva PVC kartáče
 • Kvalitní čištění dna
 • Kabel se nezamotává
 • Krátká doba čištění
Zápory
 • Horší manipulace s filtračním sáčkem

Bazénový vysavač Dolphin Spring se řadí mezi automatické přístroje. Své využití najde zejména při čistění rodinných bazénů, jejichž délka nepřesahuje 7 m. Vyčistí nejen dno, ale také stěny bazénu do výšky 30 cm. K tomu mu slouží dva PVC kartáče.

Tento automatický vysavač je opatřen látkovým filtračním sáčkem o ploše 0,5 m2 s filtrační schopností 70 μm. Sáček přefiltruje až 17 m3/hod. Když dojde na jeho čištění, sáček pouze vyndáte a propláchnete čistou vodou. Může se však stát, že se vám bude hůře nasazovat zpět.

Dolphin Spring zbavuje bazény řas i bakterií a zároveň zvládá přefiltrovat veškeré nečistoty usídlené na dně. Odvádí skvělou práci, ale je třeba počítat s tím, že jemnější nečistoty pravděpodobně nevysaje. Ohlídejte si, zda došlo k vyčištění pravoúhlých stěn až k okraji.

Vysavač je vhodný pro zapuštěné i nadzemní bazény. Je oblíbený pro svou velmi jednoduchou obsluhu a údržbu. Je lehký a dosahuje malých rozměrů. Manipulace se strojem je snadná, navíc nevyžaduje žádnou instalaci. Po dokončení čisticího procesu, který trvá 3 hodiny, se přístroj sám vypne.

Model Dolphin Spring disponuje modernizovanou motorovou jednotkou. Také u něj došlo k vylepšení softwaru a zamotávání kabelu bylo zcela eliminováno.

Recenze Intex 28001 Auto Pool Cleaner – Kvalitní poloautomatický bazénový vysavač

Bazénový vysavač Intex 28001 Auto Pool Cleaner – recenze a testy Zlatý střed

Typ: poloautomatický | Délka rukojeti: 7,5 m | Minimální filtrační průtok: 4,5 l/h | Hmotnost: 10 kg | Přibližná cena: 2 800 Kč

Klady
 • Rozumná cena
 • Samočinný provoz
 • Bez nutnosti údržby
Zápory
 • Nutno dodržet požadovaný průtok
 • Vyšší hmotnost

Také zástupce poloautomatiky pochází z dílny renomované společnosti Intex. Model 28001 Auto Pool Cleaner stačí vložit na místo činu, důkladně propojit s filtračním systémem a nechat v klidu pracovat.

Zásadní pozitivum spatřujeme v rozumné ceně. Za pořízení vysavače zaplatíte jen o něco málo více než u předcházejícího kusu, odpadá však nutnost zapojení fyzických sil. Autonomní systém se o všechno postará sám, doporučujeme jej alespoň chvilku sledovat. To proto, abyste věděli, že pracuje, jak má, případně mu trochu pomohli. Až na pravidelné čištění filtračního systému nemusíte provádět žádnou další údržbu.

Ještě před nákupem si ověřte průtok filtračního systému. Jestliže je nižší než kolik vysavač vyžaduje, nebude fungovat na 100 % a zbytečně se ochudíte o část výkonu. Ačkoliv hmotnost nehraje při pohybu po dně příliš velkou roli, počítejte s tím, že při přesunu z místa na místo 10 kilogramů pocítíte.

Vlastníte-li středně velký bazén a nechce se vám jej čistit ručně, jste na správném místě. Intex 28001 Auto Pool Cleaner sice nestojí příliš mnoho, vaši nutnou aktivitu zredukuje na minimum.

Recenze Marimex Star Vac 10800011 – Levná volba v bazénových vysavačích

Bazénový vysavač Marimex Star Vac 10800011 – Levný vysavač do bazénu  Levný základ

Typ: poloautomatický | Skládací tyč: 1,5 m | Provedení: hadice 2 × 2,5m + spoj hadic | Přibližná cena: 600 Kč

Klady
 • Nízká cena
 • Univerzální použití
 • 2 sací nástavce
 • Snadná obsluha (dlouhá hadice)
 • Nízká hmotnost
Zápory
 • Malý sací výkon
 • Úzký záběr vysávání

Potřebujete pro váš bazén efektivní vysavač za nízkou cenu? V takovém případě doporučujeme ověřený model Marimex Star Vac, který patří mezi nejprodávanější.

Za opravdu nízkou cenu získáte univerzální bazénový vysavač se 2 sacími nástavci a nízkou hmotností. Sací výkon je sice menší a úzký záběr vysávání prodlouží dobu čištění, díky dlouhé hadici ale snadno vysajete celý bazén. Nejlepší levný model na trhu od kvalitní značky Marimex.

Nejprodávanější bazénové vysavače

Jak vybrat bazénový vysavač

Co si budeme povídat, kritérií pro vhodný výběr bazénových vysavačů není zrovna mnoho. Prakticky vše se odvíjí od zvoleného typu. Během nákupu rozhodně zohledněte i rozměr bazénu a materiál jeho povrchu. U automatických přístrojů sehrává důležitou roli i přítomnost různorodého příslušenství.

Typ bazénového vysavače

Zdaleka nejvýznamnějším kritériem pro nákup čističe bazénu je jeho typ. Ten volte vždy s ohledem na další parametry, jež si zmíníme v podkapitolách níže. V současné době rozlišujeme tři základní druhy zařízení – manuální, poloautomatické a plně automatické. Každé z nich má své výhody, ale i řadu nevýhod:

Typ vysavače do bazénu Princip fungování Výhody Nevýhody
Manuální Kartáč připojen teleskopickou tyčí k filtraci, využívá její síly Nízká cena
Minimální opotřebení
Vysoká efektivita
Ruční práce
Krátkodobý efekt
Postupné zanášení filtrace
Poloautomatický Zařízení připojeno k filtraci, samostatně se pohybuje po dnu Automatický pohyb po dně
Rozumná cena
Nižší efektivita
Zanášení filtrace
Automatický Robot vybavený chytrými programy zajišťujícími automatický a systematický pohyb Vysoká efektivita
Automatický provoz
Rozsáhlé možnosti pohybu a čištění
Vysoká cena

 

Automatické stroje představují zdaleka nejlepší variantu. Každopádně za ně zaplatíte i více než 15 000 korun, zamyslete se proto řádně, zda vám za to stojí. Hlavně v rozměrově menších bazénech pravidelného tvaru si plně vystačíte i s manuálními nebo poloautomatickými modely. Dlouhodobě průzračně čisté vody s jejich pomocí bohužel nedosáhnete. Nebo se při tom nadřete.

Jestliže neoplýváte žádným filtračním systémem, máte kromě automatiky možnost zakoupit speciální ruční přístroj. Ten je vybaven, podobně jako klasický vysavač, nádobou nebo sáčkem na odpad.

Rozměr bazénu

Nákup náležitého druhu vysavače řiďte velikostí svého bazénuManuální zařízení se postarají o rychlou a snadnou údržbu menších bazénů o průměru do 6 metrů. U větších byste se již měli poohlédnout minimálně po poloautomatickém provozu. V opačném případě se při práci zbytečně předřete, a navíc riskujete rychlé opotřebení přístroje vlivem přetěžování motoru.

Poloautomatiku již uplatníte prakticky neomezeně, jen je nutné pamatovat na odpovídající filtrační průtok. Vaše filtrace musí totiž generovat dostatečný tlak, aby byla schopna nečistoty řádně odvádět. Ani ty nejmenší nádrže však nevypulíruje zcela. Nevyhnete se zkrátka alespoň několika minutám manuálního čištění.

Nabídce s přehledem kralují automatické vysavače. Vzhledem k tomu, že jsou osazeny samostatným čerpadlem, nemusíte řešit průtok filtrace ani podobné parametry. Všechny součástky jsou navrženy tak, aby zvládaly maximální zátěž. Automatika si s přehledem poradí s hranami i schody, takže žádné ruční dočištění nebude zapotřebí.

Materiál povrchu

Jste hrdými vlastníky bazénu s betonovým, fóliovým nebo PVC povrchem? Pak nemusíte nic řešit a zkrátka svého mazlíka vypustíte konat svou práci. Luxusnější materiály jako je keramika, sklolaminát, nerez nebo mozaika jsou ovšem výrazně náchylnější k odření a celkovému poškození. I z toho důvodu raději kupte speciální nástavec, jež zajistí stejně efektivní čištění bez ohledu na citlivost povrchu.

Příslušenství a funkce bazénových vysavašů

Poslední část článku věnujeme výhradně automatickým zařízením. Na rozdíl od bývajících dvou skupin bývají totiž osazeny širokou škálou různých doplňkových funkcí a příslušenství. Za samozřejmou je považována pestrá sada programů. S jejich pomocí nastavíte intenzitu, dobu, ale i start čištění. Chcete si ráno užít dokonale průzračné vody? Žádný problém, vždyť stačí proces naprogramovat na pozdní noční hodiny.

Specifickou a užitečnou pomůcku je i dálkové ovládání, s jehož pomocí robota nasměrujete přesně tam, kam jej potřebujete.

Nejlepší bazénové vysavače

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 4.5 (11 hlasů)

Autor článku

Odborná redakce
Odborná redakce

Redaktoři webu ChytrýVýběr.cz vám pomáhají s výběrem toho správného produktu. Na základě odborných testů a uživatelských recenzí doporučují nejlepší produkty z široké škály kategorií. Více informací >>

Podobné články