ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce
 • S námi vybíráte chytře již od roku 2016.
Menu
>

Aku vysavače

Po perfektně uklizené domácnosti touží každý. S efektivním a jednoduchým úklidem vám pomůže vhodně zvolený aku vysavač, který vyhoví všem vašim požadavkům. Vybrali jsme pro vás ten nejlepší aku vysavač 2v1, 3v1 i nejlepší ruční akumulátorový vysavač. Pokud si ale potřebujete ujasnit, co přesně hledáte, máme pro vás i velký přehled těch nejlepších vysavačů.

Nejlepší aku vysavač 3v1

Efektivní úklid jedním tahem. Funkce vysávání, vytírání i ruční jednotka v jednom.

Nejlepší aku vysavač 2v1

Zvířecí chlupy nemají šanci. Flexibilní kloub, teleskopická tyč a výborný sací výkon.

Nejlepší aku ruční vysavač

Lehký a zároveň výkonný. Elektrický rotační kartáč pro rychlý a účinný úklid.

Recenze nejlepší aku vysavačů

Recenze Philips Speed Pro Aqua FC 6728/01 – Nejlepší aku vysavač 3v1

Philips aku vysavač Pro náročné

Hlučnost: 80 dB | Objem nádoby: 0,4 l | Objem nádoby na vodu: 0,28 l | Typ vysávání: suché i mokré | Doba nabíjení: 5 hod | Doba provozu: 50 minut | Hmotnost: 2,1 kg | Přibližná cena: 9 390 Kč

Klady
 • Vysávání i vytírání jedním tahem
 • Dlouhá výdrž baterie
 • Antibakteriální funkce
Zápory
 • Skladování pouze pověšením na úchyt na zeď

Úspora času rychlým úklidem jedním tahem. Tak bychom nazvali aku vysavač 3v1 Speed Pro Aqua FC 6728/01 od značky Philips. Označení 3v1 znamená aku tyčový vysavač, aku ruční vysavač i mop v jednom. Jedna baterie, jedno tělo, mnoho funkcí. Budete nadšeni z jednoduchosti jeho použití. Oceňujeme, že bezdrátový vysavač Philips nabízí hubici se 180° sáním, která pojme až 98 % nečistot.

Bezdrátový vysavač disponuje silnou baterií pro 50 minut efektivního úklidu díky technologii PowerCyclone 7. Funkce LED osvětlení podlahy vám posvítí na každou nečistotu. Možná vás ale bezdrátový vysavač svou funkcí LED osvětlení nemile překvapí. Odhalí totiž, kolik nečistot se běžně v domácnosti vyskytuje. Aku vysavač si zkrátka posvítí na každé smítko, vlas či zvířecí chlup. A nejen, že jej vysaje, ale povrch zrovna i vytře díky hubici Aqua. Akumulátorový vysavač tím likviduje až 99 % bakterií.

Dle recenzí uživatelů je funkce vytírání plně dostačující pro běžný úklid všech typů tvrdých podlah. Na hodně znečištěné podlahy se možná nevyhnete klasickému mopu, nebudete ho však brát do ruky tak často. A to se počítá. Aku vysavač 3v1 vám dopřeje více času na příjemnější činnosti.

Prachovou nádobu snadno sejmete a vyprázdníte. Filtr aku vysavače zachytí kromě prachu i pyl a spory plísní a snadno ho omyjete. Jako nevýhodu považujeme to, že tento aku vysavač nestojí sám. Skladuje se pověšením na úchyt na zeď. Při úklidu jej však musíte položit na zem. Je to ovšem jen jedna skvrna na řadě užitečných funkcí, které vám tento akumulátorový vysavač 3v1 nabízí.

Recenze Concept VP6120 Iconic Animal Flex – Nejlepší aku vysavač 2v1

Concept aku vysavač Zlatý střed

Hlučnost: 82 dB | Objem nádoby: 0,5 l | Typ vysávání: suché | Doba nabíjení: 4-5 hod | Doba provozu: 60 minut | Hmotnost: 3,2 kg | Přibližná cena: 6 300 Kč

Klady
 • Výdrž baterie
 • Výborný sací výkon
 • Turbo kartáč na zvířecí srst
Zápory
 • O něco vyšší hmotnost

Aku vysavač 2v1, který potěší všechny domácnosti se zvířecími parťáky. Vybrali jsme pro vás model bezdrátového vysavače na suchý úklid, Concept VP6120 Animal Flex. Nadchl nás svým příslušenstvím. Dle pochvalných recenzí uživatelů disponuje aku vysavač 2v1 výborným sacím výkonem. Podílí se na něm BLDC motor, který je tišší, a zároveň pro baterii bezdrátového vysavače energeticky úspornější.

Aku tyčový vysavač je osazen motorizovanou hubicí se dvěma kartáči. Díky nim pohodlně vysajete tvrdé podlahy i koberce. Aku vysavač stojí sám, pokud ho během úklidu budete potřebovat odložit, nemusíte jej pokládat na zem. Zaujal nás flexibilní kloub, kterým je tento akumulátorový vysavač vybaven. Nemusíte se ohýbat, pokud uklízíte prostor pod nábytkem. Hlavice osvětluje prostor LED osvětlením, které odhalí každou nečistotu.

Vybrali jsme pro vás tento model jako odborníka na zvířecí srst. Každý chlup nejen z čalounění dostanete efektivně pryč díky malému turbo kartáči. Ten snadno nasadíte na ruční jednotku, kterou vyjmete z těla aku tyčového vysavače. Získáte lehké a kompaktní řešení pro boj se všudypřítomnými zvířecími chlupy. Díky účinnému HEPA filtru navíc aku ruční vysavač zachytí nežádoucí bakterie a alergeny. A kromě malého úklidového pomocníka aku vysavač Concept nabízí i teleskopickou tyč. Tu uplatní všichni například při boji s nevítanými osminohými návštěvníky a jejich pavučinami.

Líbí se nám, že má tento akumulátorový vysavač tři úrovně sacího výkonu. Při nízkém výkonu uklidíte jednoduše celý dům, při vysokém výkonu zas dostanete nečistoty i z koberce s vysokým vlasem. Skvělou zprávou je, že český výrobce poskytuje 7 let záruku na motor tohoto akumulátorového vysavače 2v1.

Recenze Eta Rotary 1425 90000 – Nejlepší ruční aku vysavač

Eta rotary aku vysavač Levný základ

Hlučnost: 78 dB | Objem nádoby: 0,4 l | Typ vysávání: suché | Doba nabíjení: 5 hod | Doba provozu: 25 minut | Hmotnost: 1,6 kg | Přibližná cena: 1 999 Kč

Klady
 • Silný sací výkon
 • Nízká hmotnost
 • Rotační kartáč
Zápory
 • Nemá LED osvětlení

Možná již ve své domácnosti máte jiný bezdrátový vysavač a hledáte jen malého pomocníka pro rychlý úklid, třeba při nečekané návštěvě. Pátrali jsme pro vás po kompaktním lehkém i levném aku ručním vysavači a zaujal nás model Eta Rotary 1425 90000. Má výborný sací výkon, který potvrzuje i řada pozitivních zkušeností z recenzí uživatelů. Díky nízké hmotnosti aku ručního vysavače i malému rozměru se s ním dobře a snadno manipuluje.

Tento aku ruční vysavač od Ety nás oslovil i díky elektrickému rotačnímu kartáči, se kterým snadno vyčistíte nejen čalouněný nábytek, ale také kusové koberečky. Uživatelé si chválí i délku provozu, vydrží až 25 minut nepřetržitého vysávání. I přesto, že se jedná o malý aku ruční vysavač, nabízí vám více úrovní sání. Podle úrovně nečistot či povrchu, který potřebujete vysát, si zvolíte jednu ze dvou úrovní výkonu.

Na nástěnnou dobíjecí základnu lehce zavěsíte kromě aku ručního vysavače i jeho veškeré příslušenství. Kromě rotačního kartáče je v balení i štěrbinová hubice a kartáč s jemnými štětinami, který zajišťuje šetrný úklid choulostivých povrchů. Aku ruční vysavač má příjemně tvarovanou rukojeť s protiskluzovým povrchem. Snadno se drží i pokud vysáváte prostor ve vyšší poloze, například pavučiny na stropě. Veškeré nečistoty putují přes účinný HEPA filtr do prachové nádoby, kterou jednoduše vyprázdníte.

Za nevýhodu považujeme, že nemá LED osvětlení hlavice, které by lépe odhalilo nečistoty či právě pavučiny nebo prach v hůře dostupných místech. I přes absenci osvětlení se jedná o výkonný aku ruční vysavač s užitečným příslušenstvím, který vám můžeme s klidným svědomím doporučit.

Nejprodávanější aku vysavače podle Heureky

Jak vybrat aku vysavač

Pokud jste se rozhodli pro bezdrátový vysavač, zvolili jste cestu pohodlného úklidu. Akumulátorový vysavač si nachází cestu do stále více domácností. Je skladný, lehký a zajistí efektivní běžný úklid pro každodenní péči o domácnost. Prostudovali jsme za vás klady i zápory, které bezdrátový vysavač přináší, i užitečné funkce a příslušenství, které vám usnadní úklid.

Akumulátorový vysavač a jeho výhody a nevýhody

Oproti klasickým vysavačům, které potřebují k provozu kabel zapojený do elektřiny, je jasnou výhodou aku vysavačů snadnost použití. Nemusíte hledat v pokojích volné zástrčky a úklid neustále přerušovat. Aku vysavač potřebuje pouze jednu zástrčku, kde se bude nabíjet.
Akumulátorový tyčový vysavač má tu výhodu, že většinou dokáže stát bez opory a bez nutnosti zavěšení. Je skladný, lehký a manipulace s ním je velmi pohodlná. Je připraven k použití takřka ihned, pokud ho tedy nezapomenete předtím nabít.

Jako velkou výhodu bychom chtěli uvést, že je aku tyčový vysavač výborný na jednoduchý úklid schodiště. Pokud bydlíte v patrovém domě, vysávání schodů bude pro vás s aku vysavačem brnkačka. Údržba akumulátorových vysavačů je snadná.

Akumulátorové vysavače ale také mají své nevýhody. Pokud potřebujete uklidit příliš velký prostor, nemusí stačit kapacita baterie aku vysavače. Zejména, pokud budete využívat turbo režim. Jak jsme již zmínili, po použití bezdrátového vysavače musíte myslet na nutnost dát ho na nabíječku.

Není tajemstvím, že všechny baterie časem ztrácí ze své kapacity, je tedy možné, že se za několik let budete dívat po náhradní baterii. V porovnání s klasickými vysavači napájenými ze sítě mají některé levné aku modely nižší sací výkon. Akumulátorový vysavač je opatřen většinou i turbo sáním i speciálním kartáčem na koberce. Zvládne i úklid koberce s vysokým vlasem, avšak na úkor výdrže baterie.

ChytrýVýběr radí

Pokud vybíráte aku vysavač, věnujte pozornost jeho hmotnosti. Po celou dobu úklidu jej budete držet v jedné ruce. Při delším úklidu či přesunu do patra oceníte jeho nižší hmotnost.

Typy akumulátorových vysavačů

 • Aku vysavač 2v1 – aku vysavač, označený jako 2v1, spojuje aku tyčový vysavač a aku ruční vysavač v jednom těle. To znamená, že kromě široké hlavice na úklid podlah, nabízí tento typ i možnost malé ruční přenosné jednotky. Pokud potřebujete uklidit třeba gauč nebo interiér auta, jednoduchým způsobem odpojíte z těla aku tyčového vysavače malý ruční aku vysavač. Je to praktické řešení, které si zamilujete.
 • Aku vysavač 3v1 – aku vysavač 3v1 spojuje výhody předchozího typu, 2 aku vysavače v jednom těle, které ale posouvá ještě o úroveň výš funkcí vytírání. Výrazně tím zkrátí dobu úklidu. Stručně řečeno úklid jedním tahem. Pokud hledáte kompaktní hravé řešení, které vyřeší problém se suchým úklidem i vytíráním, je tento model určen pro vás.
 • Ruční aku vysavač – malý a skladný aku vysavač, který využijete na drobky v kuchyni, čalouněný nábytek i interiér auta. Možná hledáte řešení, jak mít po ruce jednoduchého pomocníka na rychlý úklid. Odstranění drobných nečistot nebo zvířecích chlupů na oblíbeném křesle vám pomůže vyřešit ruční aku vysavač.
Náš tip

Přemýšlíte o robotickém vysavači? Poradíme vám i s tímto výběrem. Otestovali jsme pro vás ty nejlepší robotické vysavače. Srovnání tyčových vysavačů nabízíme zde.

Kapacita a výdrž baterie

Jakýkoliv bezdrátový vysavač využívá baterii, jejíž kapacita ovlivňuje jeho výdrž i celkový výkon. Zjednodušeně se dá říct, že čím vyšší kapacita baterie, tím je vyšší i výkon a výdrž akumulátorového vysavače.

Ty nejlepší aku vysavače můžete používat k úklidu 60 až 90 minut. Standardní délka používání akumulátorového vysavače bývá v rozmezí 30 až 50 minut při běžném režimu vysávání. Abyste prodloužili životnost vašeho aku vysavače, dejte jej ihned při vybití na nabíječku.

Délka nabíjení je také u každého modelu jiná. Ty nejlepší aku vysavače jsou nabité již po hodině. Zároveň jsou však velmi drahé. Výkonné bezdrátové vysavače za příznivou cenu mívají délku nabíjení okolo 5 hodin.

Doporučujeme se údajem o délce nabíjení zabývat. Akumulátorový vysavač, který potřebuje na nabíjení mnoho hodin, by vám přinesl více starostí než radosti. Vždy se tedy dívejte u konkrétního aku vysavače na údaje o době provozu i délce nabíjení.

Náš tip

Více o technických parametrech, které je užitečné zohlednit při výběru různých druhů vysavačů, se dozvíte v článku o nejlepších vysavačích. Speciální článek je věnován průmyslovým vysavačům.

Objem sběrné nádoby

Možná vás zajímá parametr objemu sběrné nádoby. U aku vysavačů neplatí, čím větší, tím lepší. Prvním důvodem je kompaktnost vysavače na baterky, tím druhým je jeho váha. Vysavač ovládáte jednou rukou a jeho benefitem je snadný úklid i skladnost. Zároveň všichni výrobci nabádají k časté údržbě prachové nádoby. Dle našich zjištění je nádoba o objemu 0,4 l dostačující pro běžný úklid domácnosti.

Čištění a údržba aku vysavače

V ideálním případě byste měli provést čištění nádoby aku vysavače po každém použití. Po úklidu vyjmout nádobu z těla bezdrátového vysavače a vysypat ji. Pak ji otřít vlhkým hadříkem a nechat proschnout. Všichni ovšem víme, že to ve skutečnosti málokdo dodržuje. Pokud vám můžeme radit, vysypejte nádobu alespoň jednou týdně. Ať se v ní nemnoží bakterie a filtry či jiné technologie fungují správně. Váš aku vysavač vám za péči poděkuje.

Koberec aku vysavač

Užitečné funkce akumulátorového vysavače

Parkovací poloha – funkce, kterou skutečně využijete i v průběhu vysávání. Aku vysavač jednoduše stojí ve svislé poloze a čeká na své další použití.

LED osvětlení – je skvělou funkcí, která odhalí každou nečistotu i jemný prach. Aku vysavač si posvítí do každého rohu, pod postel či nábytek. Váš úklid bude mnohem efektivnější, protože bezdrátový vysavač s LED osvětlením vám ukáže i prach, který byste na první pohled přehlédli.

Regulace výkonu – aku tyčové vysavače mají v rukojeti regulaci sacího výkonu. Standardní modely mají běžný výkon a turbo mód, dražší modely nabízí i několik úrovní sání. Můžete tak jednoduše přizpůsobit výkon sání typu vysávané plochy.

Ukazatel stavu baterie – některé modely mají přehledný displej, jiné mají světelnou signalizaci, která přepínáním barev signalizuje stav baterie či procesu nabíjení.

Ukazatel plnosti nádoby – užitečná funkce, která vás upozorní na zaplněnost prachové nádoby.

Automatické vypnutí – aku vysavač se automaticky vypne v případě, že dojde k jeho ucpání či přehřátí.

Sklopná rukojeť – ušetří místo při skladování.

Flexibilní kloub – ulehčuje úklid pod nábytkem.

Příslušenství aku tyčového vysavače

 • Flexibilní hubice – výrazně usnadňuje úklid špatně dostupných míst.
 • Teleskopická tyč – je skvělé řešení pro vysávání těžko přístupných ploch ve výšce – klasicky ji použijete na vysávání pavučin, ale přizpůsobí se i výšce vaší postavy.
 • Nástavec na čalounění – efektivně odstraňuje nečistoty z čalouněného nábytku.
 • Štěrbinový nástavec – vyluxuje pavučiny, prach z každé škvíry a úzkého prostoru.
 • Kartáč na tvrdé povrchy – ideální na dřevěné podlahy či vinylové podlahy.
 • Turbo kartáč na koberce – rotační kartáč, který svým pohybem vytahuje z koberců drobky i vlasy.
 • Nástavec na zvířecí chlupy – spolehlivě odstraňuje chlupy vašich mazlíčků. Některé modely nabízí i speciální kartáč, kterým lze přímo vyčesávat srst domácího mazlíčka, kterou zároveň odsává.

Kde koupit aku vysavač?

Pokud preferujete českou kvalitu, můžeme vám k výběru nového pomocníka na úklid doporučit e-shop tuzemské značky Concept. Naleznete tam aku vysavače s užitečnými funkcemi i s bohatým příslušenstvím. E-shop Roboticky-vysavac.cz, nabízí akumulátorové vysavače různých značek i typů dle účelu použití. Ať už hledáte aku tyčový vysavač, aku ruční vysavač či jiný bezdrátový vysavač, pomůže vám s výběrem Alza.cz.

Nejoblíbenější značky

Eta

Český tradiční výrobce malých domácích spotřebičů. Patří mezi největší tuzemské značky a působí na trhu již od roku 1943. Eta klade přísné nároky na kvalitu svých výrobků, u mnohých poskytuje záruku až 10 let. Díky velké dostupnosti rozličných náhradních dílů prodlužuje životnost svých spotřebičů.

Concept

Česká značka Concept patří od roku 1995 mezi přední tuzemské výrobce a dodavatele elektrospotřebičů. Hlavní prioritou firmy Concept je zákazník, vysoká kvalita produktů, moderní design a rychlý centrální servis.

Philips

Nizozemský výrobce elektroniky s tradicí od konce 19. století. Snaží se svými produkty zlepšovat životy lidí prostřednictvím smysluplné inovace. Spolu se svými výrobky předává to nejlepší z tradičních hodnot ve spojení s nejmodernějšími trendy.

Cena akumulátorových vysavačů

Do 2 000 Kč

V této kategorii se dají nalézt jak aku ruční vysavače, tak aku tyčové vysavače. Cena se odráží v kapacitě baterie a tím i v době, po kterou můžete aku vysavač používat. Setkáte se pravděpodobně i s nižším sacím výkonem. Aku vysavač nemusí odvádět takové výsledky, jaké byste si při úklidu přáli mít.

Od 2 000 do 6 000 Kč

Široká kategorie, v níž nalezete varianty všech aku vysavačů, s výborným výkonem i přídavnými funkcemi. Aku vysavače 2v1, aku ruční vysavače i aku vysavače 3v1 v této cenové kategorii vám budou úklidovými pomocníky, se kterými budete spokojeni. Splní vaše představy o efektivním úklidu. Také příslušenství těchto modelů je většinou bohaté a potěší i domácnosti s chlupatými mazlíčky či alergiky.

Nad 6 000 Kč

Pokud se rozhodnete více investovat do nového aku vysavače, nad 6 000 Kč pořídíte skutečně kvalitní modely. Každý bezdrátový vysavač v této kategorii vám nabídne bohaté příslušenství, kvalitní technologie filtrace. Hlavně vás však potěší silným sacím výkonem i výdrží baterie. Pokud se v této kategorii rozhodnete pro aku vysavač 3v1, bude váš domov skvěle, a hlavně velmi rychle uklizen.

Aku vysavač Philips Speed Pro Aqua

Nejoblíbenější aku vysavače podle Heureky

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 4.7 (32 hlasů)

Autor článku

Jana Andrýsková
Jana Andrýsková

Jsem milovnicí dokumentárních filmů, Asie a minimalismu. Pokud nesedím u klávesnice, sedím u klavíru. Ráda testuji nové produkty a ještě raději se dozvídám, jak co funguje. Moje práce je mi koníčkem a tvorba recenzí, článků a rad pro vás mě neskutečně baví. LinkedIn

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář