ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce
  • S námi vybíráte chytře již od roku 2016.
Menu
ChytrýVýběr.cz > Recenze

Test masky na vlasy pro lesk a hebkost Venira

Maska na vlasy pro lesk a hebkost Venira produktový obrázek

Vlasy jsou korunou krásy každé ženy. Pokud tomu tak není a vlasy jsou poškozené a bez života, může žena využít účinků masek na vlasy, které pronikají do struktury vlasů a účinně je chrání a regenerují. Měla jsem možnost otestovat masku na vlasy pro lesk a hebkost Venira se svěží melounovou vůní. Výsledky se dostavily již při prvním použití. V recenzi uvedené níže se dočtete o mých zkušenostech s touto maskou.

Hodnocení masky na vlasy pro lesk a hebkost Venira

8.4

Dobrá

Maska na vlasy pro lesk a hebkost Venira má příjemnou melounovou vůni. Potěšilo nás, že účinek je znatelný již při smývání masky, kdy jsou vlasy hladší, lesknou se a lépe se rozčesávají. Při dlouhodobém používání jsou vlasy navíc díky obsaženým aminokyselinám mnohem pevnější. Díky své husté konzistenci se hůře nabírá. Doporučujeme při roztírání mít vlasy dostatečně vlhké, celý proces si tím značně usnadníte.

Balení, obal, popis
10
Vůně a konzistence
8
Nanášení a účinky
9
Složení
7
Cena
8
Klady
  • Příjemná vůně
  • Přírodní složení
  • Hladší a lesklejší vlasy
  • Výsledky už po prvním použití
  • Posílené vlasy díky aminokyselinám
Zápory
  • Tuhá konzistence
  • Hůře se roztírá
  • Vyšší cena
  • Obsahuje Behentrimonium methosulfát

Balení, obal, popis – 10/10

Maska na vlasy pro lesk a hebkost Venira přišla v papírové krabici. Proti poškození během přepravy byla krabička s přípravkem obklopena výplní v podobě pěnových kousků.

Balení masky na vlasy pro lesk a hebkost Venira recenze

Maska na vlasy Venira je v průhledné plastové krabičce s etiketou potištěnou zlatými pruhy a černým písmem. Oproti jiným výrobkům od Veniry není víko zlaté ale bílé a nachází se pod ním ještě ochranné víčko. Krabička působí elegantním dojmem.

Ochranné víčko masky na vlasy pro lesk a hebkost Venira

Na etiketě se nachází seznam ingrediencí a informace o výrobci. Dále se tam nachází popis samotného přípravku a návod k použití v českém a slovenském jazyce. Nechybí ani informace o tom, že je produkt vyroben v Českém republice.

Etiketa masky na vlasy pro lesk a hebkost Venira recenze

Vůně a konzistence – 8/10

Vůně masky na vlasy pro lesk a hebkost Venira je melounová. Je příjemná, svěží a není moc silná. Během aplikace se vůně hezky rozvine a vlasy zůstanou po opláchnutí chvíli lehce provoněné.

Vzhled masky na vlasy Venira recenzeNabírání masky na vlasy pro lesk a hebkost Venira

Konzistence masky na vlasy pro lesk a hebkost je hodně hustá a pastovitá. Nabírá se poměrně špatně a po vlasech se hůře roztírá. Výhodou ale je, že maska z krabičky během manipulace nevytéká a z ruky po nabrání nestéká.

Konzistence masky na vlasy pro lesk a hebkost Venira

Nanášení a účinky – 9/10

Maska na vlasy Venira se nanáší 2× týdně na mokré umyté vlasy, nechává se přibližně 3 minuty působit a poté se smyje. Masku jsem nanášela na vlhké vlasy po jejich umytí přírodním šamponem pro mastné vlasy Venira. Vzhledem k tuhé konzistenci se maska nedá na vlasech příliš rozetřít, a pokud máte dlouhé vlasy, je nutné použít větší množství.

Nanášení masky na vlasy pro lesk a hebkost Venira

Mě se osvědčilo aplikovat masku tak, že jsem vymačkala z vlasů pouze trochu vody, aby zůstaly dostatečně vlhké a ruce s přípravkem mi po nich pěkně klouzaly. Nabrala jsem masku z kelímku a rozetřela si ji na obě ruce. Nejprve jsem jednou rukou nanesla masku od kořínků vlasů na čele až k temeni. Na temeni jsem oběma rukama sevřela celý ohon vlasů a projela ho rukama až ke konečkům. Po dostatečně mokrých vlasech se maska na vlasy Venira nanesla poměrně dobře a nebylo jí potřeba tak velké množství.

Způsob nanášení masky na vlasy pro lesk a hebkost Venira

Už během smývání masky při prvním použití bylo cítit, že jsou vlasy na dotyk hladší a jemnější. Než mi vlasy zcela uschly a přejela jsem po nich rukou, tak se mi zdálo, jako by byly pokryté lehkým ochranným filmem. Po vysušení jsem měla vlasy hebčí a mnohem poddajnější. Mé nikdy se nelesknoucí vlasy se po použití masky pro lesk vlasů Venira leskly. Nebyl to tedy ten zářivý dechberoucí lesk, který slibují internetové stránky výrobky, ale i tak to byl u mých vlasů velký úspěch. Vlasy šly následně také lépe rozčesat a upravit.

Vlasy po spláchnutí masky pro lesk a hebkost Venira

Po smytí masky na vlasy pro lesk a hebkost Venira

Před používáním masky na vlasy pro lesk a hebkost Venira jsem měla vlasy hrubé a docela nepoddajné. Po dlouhodobém používání jsou vlasy na dotyk hladší, uhlazenější, lesklejší a silnější. Mnohem lépe se rozčesávají a nekrepatí se. Na mých roztřepených konečcích se výraznější efekt zatím nedostavil, ale mám konečky vlasů dost zničené, takže mi může ke zlepšení pomoci nejspíš pouze zásah kadeřníka.

Vlasy po použití masky pro lesk a hebkost Venira

Po použití masky na vlasy Venira

Složení – 7/10

Složení masky na vlasy pro lesk a hebkost Venira: Aqua, Coco-Caprylate/Caprate, Cetearyl Alcohol, Argania Spinosa Kernel Oil, Hydrogenated Farnesene, Stearamidopropyl Dimethylamine, Behentrimonium Methosulfate, Glycerin, Parfum, Benzyl Alcohol, Butylene Glycol, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate, Avena Strigosa Seed Extract, Lecithin, Glycine, Citric Acid, Serine, Glutamic Acid, Aspartic Acid, Leucine, Alanine, Lysine, Arginine, Tyrosine, Phenylalanine, Proline, Threonine, Valine, Isoleucine, Histidine.

Obal masky na vlasy pro lesk a hebkost Venira recenze

Složení masky na vlasy pro lesk a hebkost Venira je většinově přírodního původu. Obsahuje několik synteticky vyráběných látek. Jednou z nich, která se navíc moc neslučuje se zásadami přírodní kosmetiky, je Behentrimonium methosulfát. Tato látka se průmyslově vyrábí z řepkového oleje a usazuje se v životním prostředí. Negativně ovlivňuje mikroorganismy, ryby a ostatní vodní živočichy. Ve vlasové kosmetice se užívá, protože usnadňuje rozčesávání vlasů, zpevňuje je a snižuje jejich elektrizování.

Dalšími trochu problematickými složkami jsou benzoát sodný a sorbát draselný, jejichž koncentrace v kosmetickém výrobku by neměla přesáhnout stanovenou hranici, aby nezpůsobovala podráždění. U výrobku s přírodním složením a navíc značky jako je Venira předpokládáme, že k překročení bezpečné koncentrace nemůže dojít.

Součástí masky na vlasy Venira je výtažek z ovsa hřebílkatého, který vyživuje a regeneruje vlasy. Obsahuje vzácný arganový olej, který dodává vlasům lesk a chrání je před lámáním. Ve složení výrobku můžeme nalézt řadu aminokyselin, které dokáží vlasy vyživit a posílit do hloubky.

Porovnání před a po použití masky na vlasy pro lesk a hebkost Venira

Porovnání před a po použití masky na vlasy Venira

Cena – 8/10

Krabička masky na vlasy pro lesk a hebkost Venira o obsahu 130 gramů se prodává za 399 Kč. Cena je to lehce vyšší, nicméně celkem dobře odpovídá přírodnímu složení, účinkům a prestiži značky.

Parametry masky na vlasy pro lesk a hebkost Venira

Vlastnost Parametr
Použití 2× týdně
Určení pro všechny typy vlasů
Obsah balení 130 g
Přibližná cena 399 Kč

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.9 (10 hlasů)

Autor recenze

Veronika Štrachová
Veronika Štrachová

Jsem vystudovaná personalistka. Během rodičovské dovolené mě začalo bavit testovat nové produkty a psát o nich recenze, a proto jsem se této oblasti začala věnovat naplno. Rozumím si s moderními technologiemi a ráda zkouším nové výrobky. Ve volném čase se věnuji péči o zahradu, procházkám v přírodě se synem a turistice. Ráda objevuji krásu českých hor, lázeňských středisek a historických center měst.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář