ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce
 • S námi vybíráte chytře již od roku 2016.
Menu
>

Magnetické zubní kartáčky Oral-b

Magnetické zubní kartáčky jsou nejmodernějším typem zubních kartáčků, který v posledních letech konkuruje sonickým a oscilačním modelům. V porovnání s nimi totiž tyto kartáčky dosahují ještě lepších výsledků při čištění a jsou také mnohem tišší. Ve své nabídce je má značka Oral-B, která se na poli produktů určených pro ústní hygienu řadí k absolutní špičce. Umělou inteligencí byl opatřen magnetický zubní kartáček Oral-b iO 10, který se u nás dostal na první místo žebříčku.

S umělou inteligencí

Špičkový magnetický zubní kartáček s nejmodernějšími funkcemi, displejem a umělou inteligencí.

S OLED displejem

Zubní kartáček s interaktivním OLED displejem, senzorem tlaku a podporou rychlonabíjení.

Základní funkce

Základní magnetický kartáček s barevným indikátorem uplynutí 2 minut čištění.

Nejlepší magnetické zubní kartáčky

Recenze Oral-b iO 10 – s umělou inteligencí

Magnetický kartáček Oral-B iO 10 Pro náročné

Funkce: chytrý senzor tlaku, displej, podpora rychlonabíjení, 3D mapování s umělou inteligencí | Balení obsahuje: kartáček v barvě Stardust White, chytrá Nabíječka SENSE, nabíjecí cestovní pouzdro, pouzdro na kartáčkové hlavy | Orientační cena: 13 000 Kč

Klady
 • Chytrý senzor tlaku
 • Chytrá nabíječka
 • Funkce 3D mapování s umělou inteligencí
 • Přehledný displej
 • Podpora rychlonabíjení
Zápory
 • Vyšší cena

Oral-b iO 10 je v současné době nejmodernějším magnetickým zubním kartáčkem od této značky. iO kartáček je poháněn tichým magnetickým pohonem a kombinuje jemnou energii mikrovibrujících vláken s kulatou kartáčovou hlavou. Díky chytrému senzoru tlaku budete vždy jasně vědět, zda je na místě spíše přitlačit, nebo naopak s tlakem ubrat. Kartáček dále podporuje funkci 3D mapování s umělou inteligencí a dokáže sledovat, jakým způsobem si čistíte tři plochy zubů. Zároveň vám předá pokyny k tomu, co dělat, aby vaše čištění bylo ještě efektivnější.

Po každém čištění zubů se také dočkáte malého zhodnocení, díky kterému budete vědět, zda jste si zuby čistili správně. Součástí balení je chytrá nabíječka iOSense, která vás v reálném čase provede procesem čištění. Kromě toho potěší přítomnost nabíjecího cestovního pouzdra a pouzdra na kartáčkové hlavy.

Recenze Oral-B iO 8 – s interaktivním OLED displejem

Oral-B iO 8 magnetický kartáček Zlatý střed

Funkce: chytrý senzor tlaku, OLED displej, podpora rychlonabíjení| Balení obsahuje: 1 rukojeť iO8 s kartáčkovou hlavou Ultimate Clean, 1 prémiové cestovní pouzdro, 1 nabíječka, 1 držák na kartáčkové hlavy | Orientační cena: 5 000 Kč

Klady
 • Chytrý senzor tlaku
 • Chytrá nabíječka
 • OLED displej
 • Podpora rychlonabíjení
Zápory
 • Vyšší cena
 • Nemá funkci 3D mapování

Dalším povedeným modelem se skvělým poměrem mezi cenou a výkonem je magnetický zubní kartáček Oral-B iO 8. Ten umí v ústní dutině rozpoznat 6 oblastí a následně vás prostřednictvím mobilní aplikace vést k tomu, aby bylo vaše čištění ještě důkladnější. Je dodáván včetně rychlonabíječky, se kterou plného nabití dosáhnete zhruba za 3 hodiny. Nechybí ani chytrý senzor tlaku, který váš aktuální tlak symbolizuje pomocí dvou barev – červené a zelené.

Zubní kartáček je vybaven interaktivním barevným OLED displejem, který vám zobrazí režim čištění, připomene vám nutnost výměny kartáčové hlavy a nabídne vám úsměv za dobře odvedenou práci. Kartáček podporuje celkem šest chytrých režimů, mezi které patří: pro každodenní čištění, jemný, péče o dásně, intenzivní čištění, bělicí a super jemný.

Recenze Oral-B iO3 – cenově dostupná volba

Magnetický kartáček na zuby Oral-B iO3 Levný základ

Funkce: chytrý senzor tlaku | Balení obsahuje: 1× tělo kartáčku Oral-B iO Series 3 Blue, 1× hlavice, 1× nabíječka. | Orientační cena: 2 500 Kč

Klady
 • Chytrý senzor tlaku
 • Cenová dostupnost
 • Indikátor uplynutí 2 minut čištění
Zápory
 • Nemá displej
 • Nepodporuje funkci rychlonabíjení
 • Nemá funkci 3D mapování

Cenově nejdostupnější volbou na poli magnetických zubních kartáčků je kartáček Oral-B iO3. Vzhledem k velmi příznivé ceně je však třeba počítat s tím, že některé moderní funkce zde chybí. Nedočkáte se zde například žádného displeje. Kartáček také v porovnání s novějšími modely nepodporuje funkci rychlonabíjení. A pokud jej srovnáme s úplně nejnovějším modelem, nenabízí ani funkci 3D mapování.

Na druhou stranu magnetická technologie zůstala zachována a v tomto ohledu tedy samozřejmě o nic nepřijdete. Nechybí ani praktický senzor tlaku, který stejně jako u jiných modelů používá různě barevné podsvícení. Praktickou funkcí kartáčku je barevný indikátor uplynutí dvou minut od začátku čištění. Kartáček lze také propojit s mobilní aplikací, která vám nabídne například informace o celkové době, po kterou jste na zuby, respektive dásně, příliš tlačili.

Nejprodávanější magnetické zubní kartáčky

Jak vybrat magnetický kartáček

Možná patříte do té skupiny osob, která o magnetickém zubním kartáčku ještě nikdy neslyšela. A možná jste o něm slyšeli, ale přesně nevíte, jak vlastně funguje, jaké jsou jeho výhody a co jej odlišuje od ostatních druhů zubních kartáčků. V této části článku se proto podrobně podíváme na to, co vzít při výběru této pomůcky pro zubní hygienu v úvahu a představíme vám, v čem spočívají přednosti technologie.

Co je magnetický kartáček a jak funguje

Magnetický zubní kartáček má ve své nabídce populární značka Oral-b. Magnetická technologie je přitom zbrusu novou technologií, jejímž úkolem je konkurovat oscilační a sonické technologii. Místo klasického motoru se v magnetickém kartáčku nachází magnetický lineární pohon. Jeho úkolem je tvořit velmi jemné mikrovibrace, které následně přenáší do štětinek hlavice. Tyto vibrace se poté postarají o šetrné narušení zubního plaku a jeho odstranění.

Magnetické zubní kartáčky z dílny Oral-b spojují špičkové technologie a uživatelsky přívětivé funkce. Setkat se totiž můžete s kartáčkem, který má dokonce vlastní displej. Na něm si můžete přehledně prohlédnout jednotlivé režimy čištění a nechat si odpočítávat časovač v délce 2 minut, který je obecně doporučovaný pro důkladné vyčištění veškerých prostor. V závislosti na tom, jak intenzivně se čištění věnujete, vám na konci zobrazí různého smajlíka. Pokud se emoji bude mračit, budete mít jasno v tom, že se příště máte čištění věnovat důkladněji.

Výhodou těchto magnetických zubních kartáčků je hned několik dostupných režimů, ze kterých můžete vybírat. Stejně jako jiné moderní zubní kartáčky, i tyto magnetické lze spárovat s mobilní aplikací Oral-b. V ní si můžete zvolit například své vlastní čistící plány.

Náš tip

Zajímá vás podrobně, co nabízí sonické zubní kartáčky? Nenechte si ujít také náš článek zaměřený na jejich výběr.

Srovnání magnetického kartáčku s dalšími druhy kartáčků

Jak jsme již zmínili, magnetické kartáčky fungují na principu nasměrování energie do konce každého vlákna zubního kartáčku. Společně s jemnými mikrovibracemi se postarají o důkladné odstranění zubního plaku a příjemnější čištění. Ze všech momentálně dostupných typů zubních kartáčků odstraňují tyto zubní plak a nečistoty nejefektivněji.

Sonické kartáčky nevyužívají rotační pohyb, ale pracují na principu ultrazvukových vln. Tento ultrazvuk rozkmitá nejen samotná vlákna zubního kartáčku, ale i vodu smíchanou se zubní pastou v okolí kartáčku, díky čemuž odstraní bakterie, zubní plak a nečistoty. Sonické kartáčky si tak dobře neporadí s odstraněním pigmentací zubů nebo třeba skvrn od kávy či čaje. V porovnání s oscilačními kartáčky jsou ale šetrnější.

Oproti tomu oscilační zubní kartáčky (nebo také oscilačně-rotační kartáčky) fungují na principu polorotačního pohybu, kdy krouží v 90stupňovém úhlu tam a zpět. Díky tomu, že jednotlivé štětiny kartáčku oscilují dovnitř a ven, dokáží obklopit každý zub a odstranit z něj povlak. Zubní lékaři nicméně upozorňují, že oscilační kartáčky nemusí být dvakrát šetrné k vašim dásním. Vzhledem k tomu se příliš nedoporučují osobám, které trápí přecitlivělé dásně nebo třeba odhalené zubní krčky.

Poslední kategorii poté tvoří obyčejné mechanické kartáčky, které všichni velmi dobře známe. Narozdíl od elektrických kartáčků je veškerá práce zcela na vás a musíte tedy věnovat pozornost tomu, abyste zuby vyčistili opravdu důkladně. Pokud se již pro tuto variantu rozhodnete, lze doporučit používat zubní kartáčky s měkkými štětinami. Ty tvrdé jsou totiž pro naše zuby, respektive dásně zpravidla nevhodné. U mechanických zubních kartáčků je velmi důležité ovládat správnou techniku čištění.

Jak se magnetický zubní kartáček používá

Používání magnetických zubních kartáčků je snadné a osvojíte si jej během okamžiku. V porovnání s některými sonickými kartáčky s podlouhlou hlavou stačí ty magnetické pouze přikládat k jednotlivým zubům. Díky tomu získáváte lepší kontrolu nad tím, zda je opravdu každý zub důkladně vyčištěn.

Magnetické kartáčky Oral-b jsou dále vybaveny praktickým displejem, který vám zobrazí zbývající čas do konce čištění. V závislosti na tom, jak dlouho a jak intenzivně čistíte, vám na konci zobrazí smajlíka. Díky tomu víte, zda je na místě se příště polepšit, či nikoliv.

V magnetických kartáčcích (stejně jako v některých oscilačních a sonických) najdete také senzor tlaku. Díky tomu umí rozpoznat, zda tlačíte hodně a můžete si ublížit, nebo naopak málo a takové čištění nemusí být dostatečné. Jakmile tedy čistíte se správným vyvinutím tlaku, rozsvítí se váš kartáček zeleně.

Jelikož se magnetické zubní kartáčky pohybují ve vyšší cenové hladině, nabídnou vám i doplňkové funkce. U Oral-b kartáčku si proto můžete vybrat z několika režimů čištění, mezi které patří denní čištění, jemné, super jemné, bělící, intenzivní, čištění jazyka a pro péči o dásně. Kromě toho lze kartáček propojit s mobilní aplikací. Její zásluhou a zásluhou umělé inteligence vám dokonce zobrazí monitoring vašeho čištění s přesností na 16 zón.

Pro koho je magnetický kartáček vhodný

Zjednodušeně řečeno pro všechny. Oblíbit si jej mohou jak osoby, které hledají náhradu za svůj mechanický zubní kartáček, tak i ti, kteří se poohlížejí po ještě modernější alternativě ke svému stávajícímu sonickému či oscilačnímu zubnímu kartáčku. Technologie nijak nebrání použití dětmi. Nicméně Oral-b v současné době nemá v nabídce vyloženě magnetické zubní kartáčky pro děti s kompaktními rozměry. Doporučit je lze proto spíše starším dětem, kterým již vyhovuje klasická velikost zubních kartáčků. Popisovaná značka navíc svou nabídkou cílí na obě pohlaví a na své si přijdou milovníci minimalistických barev i veselejších odstínů.

Náš tip

Nejmenší si zaslouží specifické druhy výrobků. Přečtěte si, jak vybrat elektrický zubní kartáček pro děti.

Čím péči o zuby podpořit

Při čištění zubů je nutné myslet na to, abyste důkladně vyčistili opravdu všechny prostory. Ani ty sebelepší elektrické zubní kartáčky si bohužel neporadí s čištěním mezizubních prostor. Vzhledem k tomu je nutné do své rutiny zařadit také používání mezizubních kartáčků, případně také dentální nitě. O vhodné velikosti mezizubních kartáčků přesně pro vás je nejlepší se poradit se zubním hygienikem.

Péči o vaše ústa můžete dále podpořit používáním vhodné zubní pasty. Při výběru zubní pasty se vždy zaměřte na její složení. V účinných složkách můžete najít zejména fluoridy, které přispívají k nižší kazivosti zubů. Podle obsahu fluoridů se přitom zubní pasty dělí na terapeutické (mají vyšší obsah fluoridů) a běžné, které jsou vhodné na každodenní použití. Dalším důležitým faktorem je obsah abraziv, přičemž platí, že kvalitní zubní pasty mají hodnotu abraziv do 70. Dále je vhodné se poohlížet po zubní pastě s nízkým obsahem SLS, jelikož vysoká pěnivost je u těchto produktů nežádoucí. V neposlední řadě se zaměřte na hodnotu pH.

Náš tip

Přečtěte si také náš článek zaměřený na správný výběr elektrických zubních kartáčků.

Kde magnetické kartáčky koupit

Jak jsme již zmínili, magnetické zubní kartáčky v tuto chvíli nabízí pouze značka Oral-b. Proto je třeba se poohlížet po kamenných prodejnách a internetových obchodech, které produkty této značky nabízejí. Narazit na ně můžete například v klasických či internetových lékárnách, jako je například Benu.

O značce Oral-b

Oral-b je americká značka produktů pro ústní hygienu. Byla založena v roce 1950 a od roku 2006 spadá pod křídla společnosti Procter & Gamble (P&G). Zaměřuje se na výrobu manuálních a elektrických zubních kartáčků pro děti a dospělé, ústních sprch i pomůcek pro čištění mezizubních prostor. Výrobky Oral-b zpravidla spojuje špičková kvalita a nejmodernější technologie, čehož je důkazem právě i iO kartáček.

Logo Oral-b - magnetické zubní kartáčky

Cena magnetických zubních kartáčků

Vzhledem ke vyspělé technologii je třeba počítat s poněkud vyšší cenou magnetických zubních kartáčků. Nejnižší řadu v současné době pořídíte za částku ve výši zhruba 2 500 Kč. Naopak nejmodernější magnetické zubní kartáčky (například s displejem a doplňkovými funkcemi) se mohou svou částkou vyšplhat až k hranici 12 000 Kč.

Nejoblíbenější magnetické zubní kartáčky

Sdílejte článek

Ohodnoťte článek

Celkové hodnocení: 4.8 (41 hlasů)

Autor článku

Hana Smětáková
Hana Smětáková

Už několik let se zabývám copywritingem a má práce mě moc baví. Ve volném čase nepohrdnu procházkou do přírody, relaxací v sauně, zajímavou knížkou nebo třeba cvičením. Moc ráda také objevuji nová místa, a proto není žádným tajemstvím, že mým největším koníčkem je cestování. LinkedIn

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář