ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce
  • S námi vybíráte chytře již od roku 2016.
Menu
>

Recenze ochranného krému na ruce Curapil

29. 11. 2022 aktualizováno

Recenze Ochranný krém na ruce Curapil

Nějaký typ krému na ruce používá snad každý z nás… A přestože jsou drogerie plné levných krémů, neměli bychom výběr kvalitní kosmetiky tohoto typu rozhodně zanedbat. Ideální je pořídit takový krém, který rukám poskytne dostatečnou ochranu a zároveň hydrataci. To slibuje i ochranný krém na ruce od značky Curapil. Krém jsme pro vás otestovali na vlastní kůži a nyní se tedy pojďme podívat, stojí-li koupě tohoto krému za to.

Hodnocení krému na ruce Curapil

8.8

Skvělý

Ochranný krém Curapil na ruce obsahuje mnoho prospěšných látek, které pomáhají chránit pokožku před vnějšími vlivy, brání stárnutí a účinně pokožku vyživují. Na druhou stranu při detailním rozboru složení najdeme i látky, jež jsou potenciálně problémové. Příjemná je konzistence i aroma krému, ruce po jeho použití zůstávají dlouhou dobu hydratované a hebké. Z tuby, ve které je krém dodáván, se jen obtížně dostávají poslední zbytky krému. Obecně lze říci, že tento ochranný krém na ruce je prodáván za odpovídající cenu.

Vůně a konzistence
10
Nanášení a účinky
9
Složení
7
Cena
9
Klady
  • Mnoho prospěšných látek
  • Příjemné ženské aroma
  • Nezanechává ruce mastné
  • Dlouhý pocit hebkosti a hydratace
  • Odpovídající cena
  • Potřeba jen malé množství krému
  • Vyroben v České republice
Zápory
  • Tubové balení
  • Obsah potenciálně problémových látek

Vůně a konzistence – 10/10

Konzistence je u každého krému na ruce velmi důležitá. Většina z nás chce používat takový krém, který se rychle vstřebá a zanechá naše ruce hedvábně vláčné po dlouhou dobu. Nikdo nestojí o rozpatlaný mastný krém, po jehož použití se nemůžete ničeho dotknout několik minut. V tomto ohledu mě ochranný krém Curapil naštěstí nezklamal. Konzistence krému je poměrně příjemná a opravdu, jak uvádí výrobce, nezanechává pocit mastnoty. Stačí trošičku krému k hydrataci celých rukou, takže je potřeba myslet na to, že není třeba aplikovat mnoho krému.

Vůně krému je poměrně příjemná, i když nemusí sednout každému. Mně samotné se aroma krému na ruce Curapil zdá také velmi ženské, takže nemusí vyhovovat úplně všem, obzvláště těm ženám, které nemají rády příliš sladké a jemné tóny vůní. Namazané ruce vám po použití krému vydrží ovoněné poměrně dlouhou dobu, což může být výhoda, ale zároveň i malý nedostatek.

Nanášení a účinky – 9/10

Ochranný krém na ruce od značky Curapil je dodáván v praktické tubě o objemu 100 mililitrů. Bez problému si ji tak můžete vzít s sebou například v odbaveném zavazadle na palubu letadla. Zároveň, vzhledem k tomu, že pro jedno použití je potřeba jen malá dávka krému, vám vydrží jedno balení poměrně dlouho. Tuba je na jednu stranu příjemná, protože používání krému z ní je hygienické, ale na druhou stranu vám vždy trocha krému uvnitř zbude a nebudete ji moci využít. Samotné nanášení krému už je potom jednoduché, stačí ho jemně rozetřít po hřbetech a dlaních rukou a chviličku vyčkat, než se vsákne. Ale pozor, krém by neměly využívat osoby a alergickou reakcí na některou z použitých složek. Ty si detailněji představíme v sekci Složení.

Užívání krému Curapil

Výrobce slibuje, že při pravidelném používání bude krém pokožku vašich rukou ochraňovat před vnějším vlivem, volnými radikály a také UV zářením. Zároveň by měl pomáhat se zpomalováním procesu stárnutí, takže se hodí zejména pro ženy, jejichž pokožka je intenzivně namáhána a vystavována vnějším vlivům. Z vlastní zkušenosti mohu říct, že ruce po použití krému zůstávají dlouhou dobu příjemné na dotek a hebké, i když žádný viditelný efekt nebyl po měsíčním používání tohoto krému na ruce viditelný. Na druhou stranu efekty ochranného krému na ruce, kromě hydratace a zvláčnění, se poměrně obtížně pozorují, takže je krému rozhodně neupírám.

Použití krému Curapil

Složení – 7/10

Když má cokoliv přijít do kontaktu s vaším tělem, je pochopitelné, že pro sebe chcete jen to nejlepší. Z toho důvodu je dobrým nápadem nastudovat si složení veškeré kosmetiky, kterou používáte. Pojďme se tedy podívat na tento krém z hlediska složení. Podle výrobce Curapil jsou suroviny použité na výrobu krému přírodního původu. Já jsem pro vás zkontrolovala všechny látky obsažené v krému podle oficiálního složení a zdá se, že ve většině případů krém opravdu obsahuje nezávadné, často dokonce prospěšné látky. Z mého laického pohledu se ale našlo i pár menších problémů…

Krém například obsahuje olejovitou látku phenoxyethanol, která je ve větších koncentracích dráždivá, při výrobě této látky navíc vzniká karcinogenní vedlejší produkt. Normy Evropské Unie ale přísně stanovují maximální povolenou koncentraci těchto látek a vzhledem k tomu, že přípravek pochází z České republiky, neměl by být obsah phenoxyethanolu vyšší, než je tato mez. Na druhou stranu používání produktů, které obsahují tuto látku není doporučováno například těhotným nebo kojícím ženám.

Ochranný krém Curapil

Potenciálně problémový je i triethanolamine, jež může dráždit citlivější jedince a vyvolávat alergické reakce. Zmínit bychom měli i polysorbate 80, jehož použití není akceptováno v certifikované přírodní a BIO kosmetice, totéž platí o látce ceteareth-20. Nejistou složkou z hlediska bezpečnosti může být také peg-8 beeswax, jež často obsahuje nežádoucí látky z okolního prostředí.

Opomenout bychom ale rozhodně neměli ani látky s pozitivními účinky na naše tělo. Zásadní složkou krému na ruce Curapil jsou rostlinné oleje, například mandlový olej, jež navrací pokožce pružnost a zmírňuje její podráždění. Úžasnou složkou krému je také bambucké máslo, jež účinně působí jako antioxidant a bojuje proti stárnutí pokožky.

Krém na ruce vám dodá také ureu, která je velmi důležitá pro přirozenou pružnost pokožky, s věkem o ni ale postupně přicházíme. Pokud vás zajímají zejména antioxidanty, obsahuje tento krém na ruce také látku astaxanthin. Právě tato složka krému zajišťuje spolehlivou ochranu před UV zářením a urychluje hojení pokožky. Ta si díky ní také udržuje stále stejný vzhled a není se třeba tolik obávat stárnutí pokožky rukou.

Upozorňuji za to, že všechny výše uvedené informace nebyly sepsány odborníkem.

Tuba ochranného krému Curapil

Cena – 9/10

Tubu krému o objemu 100 mililitrů pořídíte na oficiálním eshopu Curapil za přibližně 230 korun. V běžné drogerii lze koupit obyčejný ochranný krém na ruce i za 80 korun. Krém tedy patří spíše mezi ty dražší, ale, pokud ho srovnáme s krémy na ruce v podobné kategorii (přírodní a kvalitní kosmetika), je cenově srovnatelný. Velmi kvalitní přírodní krémy mohou být mnohdy dokonce i mnohem dražší. Je tedy na každém, jakou kvalitu krému hledá.

Parametry ochranného krému na ruce Curapil

Značka: Curapil
Objem: 100 ml
Využití: na ochranu pokožky, proti stárnutí, hydratace, zvláčnění
Orientační cena: 230 Kč

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.8 (11 hlasů)

Autor recenze

Veronika Suchá
Veronika Suchá

Jsem fanynka nových technologií, světa IT. Ráda se učím nové věci z různých oblastí a (možná netradičně) ráda porovnávám produkty. Proto mě baví tímto prostřednictvím přinášet užitečné informace lidem, kteří si nevědí rady při výběru. Kromě práce se věnuji svým 11 severským psům, své chovatelské stanici, dogscooteringu, mushingu a dogtrekkingu.

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář