ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce ChytrýVýběr.cz - váš nákupní rádce
  • S námi vybíráte chytře již od roku 2016.
Menu
>

Recenze Hobot 2S

5. 9. 2022 aktualizováno

Hobot čistič oken robotický

Špičkového hodnocení v našem srovnávacím testu robotických čističů oken dosáhl robot značky Hobot s označením 2S. Jde o relativní novinku a momentálně patří k nejprodávanějším robotům na okna. Představuje přitom vrcholový model nejen v rámci značky, ale i současné nabídky. Rozhodně dokáže zaujmout i velmi náročné zájemce o křišťálově čistá okna bez námahy. Jistou nevýhodou je ovšem poměrně vysoká cena. Dokáže ji Hobot 2S obhájit?

Hodnocení čističe oken Hobot 2S

9.8

Perfektní

Vynikající robotický čistič oken s výbavou na nejvyšší úrovni v rámci současných možností. Nabízí automatické rozprašování, velmi rychlý chod či ovládání mobilní aplikací. Skvělá volba i pro velmi náročné zájemce.

Výkon a efektivita
9
Navigace
10
Vybavení a funkce
10
Ovládání, bezpečnost a manipulace
10
Klady
  • Špičkové vybavení
  • Inteligentní navigace
  • Vysoká rychlost práce
  • Nízká hmotnost
  • Ovládání přes aplikaci
Zápory
  • Vysoká cena

Výkon a efektivita – 9/10

Robot na okna Hobot 2S dokáže velmi účinně vyčistit jakýkoli svislý skleněný povrch. Funguje na oknech, ale i výlohách, zrcadlech a dalších plochách s rámy i bez rámů. Skleněné plochy mohou mít i různou tloušťku, minimálně však 3 mm. Hobot se ke svislé ploše podtlakově přisaje a dále postupuje systematicky za pomoci chytrých systémů a senzorů, dokud precizně nevyleští vše, co je potřeba.

Robot disponuje motorem o příkonu 72 W, který je mimořádně efektivní, ale zároveň úsporný. Nemusíte se bát, že vám citelně narostou účty za elektřinu. Pochválit musíme i nízkou hlučnost, která se pohybuje pouze okolo 64 dB. Robot je při práci v porovnání s konkurencí velmi tichý. Přitom patří rozhodně k nejrychlejším na trhu. Metr čtvereční plochy zvládne vyleštit za cca 2,4 minuty. To je jasný nadprůměr.

Z hlediska navigačních systémů a plánování trasy patří Hobot 2S rozhodně k nejpokročilejším. Základ softwaru zajišťuje inteligentní AI technology s podporou senzorů anebo gyroskopu. Spodní část robota je opatřena čtyřmi Edge-Leakage senzory. Ty dokáží přesně detekovat přítomnost rohů, rámů a hran a zajistit bezpečnou a přesnou práci.

Hobot 2S využívá navigační režimy, které vycházejí z pohybu připomínajícího tvar písmen „N“ a „Z“. Ty lze ještě kombinovat s horizontálním či vertikálním otočením robota. Samozřejmostí je i manuální navigace. Robot se velmi efektivně a zároveň bezpečně dostane ke krajům i do rohů. Díky pokročilému plánování trasy zvládne perfektně vyleštit každou píď povrchu.

Duální rozprašování

Vybavení a funkce – 10/10

Velkou výhodou robota Hobot 2S je automatické rozprašování. K tomu využívá duální ultrasonické 15μm trysky, které vytvoří hustou mlhu vody nebo čisticího prostředku podobnou výdechu. Spotřeba je tudíž velmi efektivní, cca 2 ml na 1 m2. Není to úplně maximum současných možností, přesto robot vyčistí díky dvojici zásobníků plochu až 26 m2 na jednu náplň.

Režim automatického rozprašování lze i vypnout a nechybí ani funkce jednorázového nastříkání prostředku. To se hodí např. na více ušpiněná místa. Tryska se občas zanese, ale výměna je snadná. O čistění se pak stará utěrka z mikrovlákna se speciální strukturou.

Mikrovlákno utěrka robot

Ovládání, bezpečnost a manipulace – 10/10

Robot na okna Hobot 2S váží pouze 1280 gramů, čímž se řadí k velmi lehkým a manipulace s ním bude velmi snadná a pohodlná. Čtvercový tvar o rozměru 24 × 24 cm (výška 8,6 cm) umožní precizní vyleštění rohů a práci na skleněných plochách od rozměru cca 40 × 40 cm. Vyleštit tak můžete třeba i menší zrcadla nebo světlíky.

Bezpečnost zajišťuje kromě špičkových senzorů a softwaru rovněž záložní UPS baterie. Ta převezme práci při výpadku proudu. Hlavní napájení zajišťuje šroubovací DC konektor o celkové délce 5 m. Další pojistkou je pak lanko o délce 4,5 m, kterým robota zabezpečíte. Kabeláž je trochu složitější, ale to je bohužel u tohoto typu robotů spíše standard.

A jak je na tom ovládání? Využít můžete jednak dálkový ovladač, ale robota můžete i spárovat s mobilní aplikací. Samotný ovladač je poměrně přehledný. Aplikace však nabízí větší možnosti. Spojení probíhá přes rozhraní Bluetooth. Využívat můžete i různé kreativní hlasové povely. Zde lze zařízení sotva něco vytknout.

Parametry robotického vysavače Hobot 2S

Vlastnost Parametr
Výkon motoru 72 W
Rychlost čištění 2,4 min./1 m
Hlučnost 64 dB
Délka kabelu 5 m
Hmotnost 1 280 g

Sdílejte článek

Ohodnoťte recenzi

Celkové hodnocení: 4.8 (13 hlasů)

Autor recenze

Bohumil Rosička
Bohumil Rosička

Bohouš je šéfredaktor s více než 15 lety zkušeností v oblasti prodeje a e-commerce. Jeho zájem o nejnovější technologické pokroky a trendy mu umožňuje zajímavě popisovat vlastnosti produktů a sdílet cenné poznatky se čtenáři. Ve svém volném čase se věnuje rodině, literatuře a studiu nových dovedností. Má velký zájem o svět sci-fi a fantasy a rád tráví čas hraním deskových her se svými přáteli a rodinou. LinkedIn

Podobné články

Diskuse u článku

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odeslat komentář